نحوه استفاده از اسپری
در این اینفورگرافیک نحوه زدن اسپری تاخیری را مشاهده کنید.

اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟

بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از مردان در مقطعی از زندگی خود دچار انزال زودرس می شوند. انزال زودرس می تواند مشکلات زیادی را در روابط بین زوجین ایجاد کند و تداوم زندگی خانوادگی را تهدید کند. اگر مشکل زود انزالی مداوم باشد نیاز به درمان جدی زیر نظر روانشناس و روانپزشک دارد.

اما انزال زودرس را می توان با استفاده از محصولاتی مانند اسپری تاخیری به خوبی کنترل کرد. اسپری تاخیری محصولی است که مردان می توانند از آن برای ماندگاری بیشتر در رابطه جنسی استفاده کنند که رضایت همسر و خود مرد را به همراه خواهد داشت. با ما همراه باشید تا نحوه استفاده از اسپری تاخیری را یاد بگیرید.

اسپری تاخیری چیست؟

اسپری های تاخیری در حساس ترین نواحی آلت تناسلی باعث کاهش حساسیت و بیهوشی و در نتیجه تاخیر در انزال می شود. برای اسپری تاخیری از بنزوکائین یا لیدوکائین استفاده می شود. این ترکیبات باعث بیهوشی و طولانی شدن مقاربت می شود. اسپری های تاخیری گاهی اوقات اسپری لیدوکائین نامیده می شوند. می توانید اسپری های تاخیری را حتی به صورت آنلاین و بدون نسخه از داروخانه ها تهیه کنید. قیمت اسپری ریتارد بسیار مناسب است و همه افراد به راحتی می توانند آن را خریداری کنند.

آیا اسپری تاخیری واقعا جواب می دهد؟

آره؛ اسپری های تاخیری واقعا موثر هستند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ بر روی مردان مبتلا به انزال زودرس نشان داد که استفاده از اسپری تاخیری در انزال واقعا موثر است و می تواند منجر به تجربه جنسی بهتر بین شرکای جنسی شود. در سال ۲۰۲۰، مطالعه دیگری نتیجه مطالعه قبلی را تایید کرد. مطالعات نشان می‌دهد که اسپری‌های تاخیری به مردان کمک می‌کنند تا ۶۵ درصد بیشتر در رابطه جنسی دوام بیاورند و ۳ تا ۴ دقیقه بیشتر طول بکشد و انزال را به تاخیر بیندازند. اما اثرات اسپری تاخیری در افراد مختلف متفاوت است و نمی توان با قطعیت مشخص کرد که آیا این محصول باعث تاخیر چند دقیقه ای انزال در همه افراد می شود یا خیر. چاره ای جز تلاش نیست.

ادامه مطلب  ایا اسپرم در کاندوم زنده میماند؟

نحوه استفاده از اسپری تاخیری

برای استفاده از اسپری تاخیری مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- بطری محصول را به خوبی تکان دهید.

۲- سر اسپری را نزدیک آلت تناسلی نگه دارید.

۳- اسپری را در فاصله ۳۰ سانتی متری از آلت تناسلی گرفته و روی آن بمالید. اگر محصول را نزدیکتر یا دورتر ببرید، ممکن است آنطور که می تواند موثر نباشد.

۴- محصول را روی آلت اسپری کنید.

۵- اسپری را زیر درپوش آلت تناسلی و در طول آلت بمالید و با حرکات دایره ای مالش دهید تا به خوبی جذب شود.

۶- ۱۵ دقیقه صبر کنید. مانند هر اسپری بی حس کننده دیگری، اسپری تاخیری برای اثرگذاری به مدتی زمان نیاز دارد.

۷- بعد از اینکه اسپری تاخیری جواب داد، شروع به رابطه جنسی کنید.

۸- آلت تناسلی را بعد از نزدیکی خوب بشویید.

چه مقدار اسپری تاخیری باید استفاده کنیم تا عمل کند؟

سطح حساسیت افراد با یکدیگر متفاوت است. بیشتر پرورش دهندگان ۲ یا ۳ بار اسپری را کافی می دانند. پیشنهاد می کنیم با مقدار کم شروع کنید و در صورت نیاز مقدار را افزایش دهید. هنگام اسپری محصول، آن را با انگشت خود به صورت دورانی مالش دهید تا دیگر نتوانید رطوبت حاصل از اسپری را احساس کنید.

مهم است که پس از استفاده از اسپری تاخیری، دست های خود را به طور کامل بشویید تا از انتشار ماده بی حس کننده به سایر قسمت های پوست و بدن جلوگیری کنید.

 نحوه استفاده از اسپری
در این اینفورگرافیک نحوه زدن اسپری تاخیری را مشاهده کنید.

 

اشتباهات رایج هنگام استفاده از اسپری تاخیری

برخی از اشتباهاتی که ممکن است برخی افراد در استفاده از اسپری تاخیری مرتکب شوند به شرح زیر است:

ادامه مطلب  زمان قاعدگی چه غذاهایی مصرف کنیم؟

آنها بیش از حد از اسپری کند کننده استفاده می کنند. البته حتی اگر زیاد از این محصول استفاده کرده باشید، معمولا حداکثر در عرض ۳۰ دقیقه اثر آن از بین می رود.
اگر از اسپری کندگیر خیلی کم استفاده کنید، ممکن است اثری از خود بر جای نگذارد.

برخی از افراد ممکن است از اسپری تاخیری در مکان نامناسبی استفاده کنند. تزریق تاخیری باید روی فرنولوم و گلن اعمال شود. فرنولوم سر آلت تناسلی را به بدن آن متصل می کند. سر آلت تناسلی مردانه است.

برخی از افراد نیز پس از استفاده از اسپری تاخیری منتظر نمی مانند و بلافاصله اقدام می کنند که در این صورت اسپری هنوز اثر خود را باقی نگذاشته است.

 

اسپری تاخیری چگونه عمل می کند؟

مکانیسم اثر تاخیری اسپری با ایجاد بی حسی در اندام تناسلی مردانه است. اسپری های تاخیری دارای دوز کنترل شده و بی حس کننده های غلیظی هستند که بدون تاثیر منفی بر لذت ارگاسم، انزال را به تاخیر می اندازند. ۲ نوع اسپری تاخیری مورد تایید FDA وجود دارد:

  1. بر اساس لیدوکائین
  2. بر پایه بنزوکائین

اسپری های مبتنی بر لیدوکائین حاوی ۱۰ تا ۱۱ میلی گرم لیدوکائین و اسپری های بر پایه بنزوکائین با رهش تاخیری حاوی ۷٫۵ درصد بنزوکائین غلیظ هستند. اما هر نوع سمپاشی تاخیری همین تاثیر را دارد. وقتی مردان از نظر جنسی تحریک می شوند، اعصاب به مغز سیگنال می دهند که آلت تناسلی را تحریک کند. لیدوکائین و بنزوکائین از ورود سدیم به انتهای عصبی آلت تناسلی جلوگیری می کنند. در این حالت بیهوشی ایجاد می شود و سمپاشی تاخیری شروع به کار می کند.

ادامه مطلب  زمان قاعدگی چه غذاهایی مصرف کنیم؟

کدام اسپری تاخیری موثرتر است؟

اسپری تاخیری حاوی لیدوکائین بی حس کننده قوی تری محسوب می شود و نسبت به انواع حاوی بنزوکائین اثر بهتری دارد. با این حال، سمپاشی تاخیری مبتنی بر بنزوکائین مزایای خود را دارد. بنزوکائین همچنین می تواند در کاندوم، دستمال مرطوب، کاندوم، کرم و ژل استفاده شود.

لیدوکائین نباید همزمان با کاندوم لاتکس استفاده شود زیرا می تواند به آن آسیب برساند. هیچ محدودیتی برای استفاده از بنزوکائین وجود ندارد. اما در مورد لیدوکائین، باید بیشتر مراقب باشید.

در نهایت پیشنهاد می کنیم از هر دو اسپری تاخیری حاوی لیدوکائین و بنزوکائین استفاده کنید و ببینید کدام یک برای شما موثرتر است. باز هم تاکید می کنیم که از مقدار کم شروع کنید و یکباره مقدار زیادی اسپری به اندام تناسلی نزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *