آب بندی دیوار سیمانی

آب بندی دیوار سیمانی

به غیر از سوختن، احتمالاً بدترین اتفاقی که ممکن است برای یک سازه مسکونی بیفتد، مشکل فونداسیون است. فونداسیون به معنای واقعی کلمه چیزی است که خانه بر روی آن ساخته شده است، چیزی که ساختمان را در جایی که ساخته شده نگه می دارد و بارهای مرده و بارهای زنده را به زمین منتقل می کند. برای انجام کلیه پروژه های آب بندی و ضد آب خود و خرید ایزوگام دلیجان با بهترین قیمت ایزوگام در ایران کافیست با ایزوگام کالا تماس بگیرید.

منشأ اکثریت قریب به اتفاق مشکلات فونداسیون آب است. خاک مرطوب زیر پی می تواند متورم شود یا استحکام خود را از دست بدهد.

محصولات ضد آب و موانع بخار که برای محافظت از فونداسیون شما طراحی شده اند را خریداری کنید .

و این تنها اولین دلیل برای خشک نگه داشتن فونداسیون است. سپس مشکل کوچک زیرزمین مرطوب مرطوب و فضاهای خزنده وجود دارد که می توانند کپک ایجاد کنند و فضاهای داخلی زیر زمین را به طور کلی ناخوشایند کنند. مشکل این است که بتن معمولی ضد آب نیست. اگرچه ترک نخورده است (و چه بتن ترک نخورده است؟) معمولاً آب مایع را خارج می کند، بخار آب هنوز هم می تواند به راحتی نفوذ کند. دور نگه داشتن آب از پایه های بتنی و جلوگیری از حرکت آن در بتن برای یک سازه موفق ضروری است.

بنابراین، دستیابی به هدف ما برای تخلیه هر آب و اطمینان از فضای داخلی خشک زیر درجه، بسته به موقعیت جغرافیایی، آب و هوا، توپوگرافی، شرایط خاک/سطح آب و عمق پی می‌تواند نسبتاً ساده یا نسبتاً درگیر باشد. سه جزء از هر سیستمی وجود دارد که برای جلوگیری از خروج آب طراحی شده است. اینها از پایین به بالا عبارتند از:

  • زهکشی می کند تا آب را از کف فونداسیون دور کند

  • درمان دیوار برای جلوگیری از حرکت رطوبت از طریق دیوار و هدایت آب به سمت زهکشی

  • درمان سطح زمین در مجاورت ساختمان برای هدایت آب های سطحی به دور

و به یاد داشته باشید که از آنجایی که پس از تکمیل ساختمان، این کار عمدتاً زیرزمینی خواهد بود، انجام صحیح آن در اولین بار بسیار مهم است، زیرا بازگشت برای تعمیر آن کار گرانی است. فونداسیون نشتی در یک ساختمان مسکونی می تواند به پایانه ها و مبلمان، حتی خود سازه آسیب برساند. در یک ساختمان تجاری، آب می تواند تجهیزات گران قیمت را خراب کند و کار حیاتی را مختل کند. همه اینها منجر به از دست دادن پول، اتلاف وقت، ناراحتی مشتریان و گاهی اوقات دادخواهی می شود.

ادامه مطلب  عطر مردانه سرد اصفهان

آب بندی دیوار سیمانی

چگونه یک فونداسیون را ضد آب کنیم

برنامه ریزی برای عایق رطوبتی بتن زمان شناور قابل توجهی را برای عایق رطوبتی در نظر بگیرید. اگر از یک پیمانکار فرعی عایق رطوبتی استفاده می کنید، بدانید که عایق های آب خوب می توانند در طول فصل شلوغ تقاضای زیادی داشته باشند. باران همچنین می تواند کار ضد آب را به تاخیر بیندازد.

طرح عایق رطوبتی را به خوبی از قبل برنامه ریزی کنید. ارتفاعات پلان احتمالاً خط پایان را بر روی دیوارهای فونداسیون نشان می دهد، اما در صورت لزوم این خطوط باید با معمار تأیید شود. شما نمی خواهید عایق رطوبتی سیاه و سفید رنگی که درجه بالاتری داشته باشد. مراقب تغییرات در سطح نمره باشید. اگر معمار تصمیم گرفته باشد که تغییر را با دیوار حائل انجام دهد، خطی از عایق رطوبتی که به صورت مورب از یک سطح به سطح دیگر پایین می‌آید، کارساز نخواهد بود.

نکات ساخت و ساز

در حالت ایده آل، شما باید خطوط طرح را با مداد رنگی یا خط گچی مشخص کنید، به خصوص روی یک پایه پیچیده با درجه متفاوت. در یک فونداسیون ساده، ممکن است بی خطر باشد که فقط به ضدآب دستور دهید که کار خود را تا این اندازه از بالای فونداسیون نگه دارد. من دوست دارم عایق رطوبتی را تا حد امکان نزدیک به درجه نهایی ببینم، اما در هر صورت کمتر از ۶ اینچ نباشد. سوراخ‌های شکل‌بندی که زیر درجه هستند را بدون محافظت رها نکنید. کارهایی را که قرار است در پنجره‌ها و دیوارهای زیرزمین، پایه‌های ایوان و دیوارهای متقاطع که نیازی به ضدآب شدن ندارند، انجام دهید، زودتر کار کنید.

هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه چه دیوارهایی ضد آب می شوند، از این قانون اساسی پیروی کنید: هر دیوار پایه ای که در یک طرف دارای خاک و در طرف دیگر فضای قابل استفاده است، از جمله فضاهای خزنده، ضد آب کنید. عایق رطوبتی را حداقل ۱۲ اینچ بر روی دیوارهای متقاطع که نیازی به ضد آب شدن ندارند، گسترش دهید. اگر محل بسیار مرطوبی است، ممکن است بخواهید عایق رطوبتی را روی دیوارهای دیگر ادامه دهید. در شرایط شدید، آب از طریق کلید در امتداد پایه و به فضای اشغال شده عبور می کند. اگر شک دارید با معمار مشورت کنید. همینطور حتما ساختمان خود را مجهز به ایزوگام تهران و ایزوگام اصفهان نمایید.

ادامه مطلب  سینک گرانیتی بیمکث ایتالیایی

سیمان ضد آب چیست؟

سیمان عایق رطوبتی سیمانی است که از لحظه ساخت و ساز از عبور آب جلوگیری می کند و از ظاهر شدن رطوبت جلوگیری می کند و از کنده شدن رنگ روی دیوار و سقف ما جلوگیری می کنداین به ما امکان ساخت و ضد آب را در همان زمان می دهد.

برای انواع کارهای ساختمانی قابل استفاده است. عمدتاً آنهایی که در معرض هوای بیرونی و رطوبت هستند ، زیرا از دیوارها، پایه ها و سقف ها محافظت می کند.

هنگام گچ کاری دیوار خارجی، مستقیماً روی آجر اعمال می شود. این اولین مانع محافظ برای جلوگیری از ورود رطوبت به دیوارهای خانه ایجاد می کند.

سیمان عایق رطوبتی به طور ویژه برای انجام این کار، برای ضد آب بودن دیوارها، فرموله شده است. با این حال، اگر آن را به خوبی مخلوط نکنیم و از برخی دستورالعمل های تخمگذار پیروی کنیم، به حداکثر عملکرد آن دست نخواهیم یافت. نتیجه ممکن است آنطور که انتظار می رود نباشد.

همه در ساختمان سازی می دانند که سیمان عایق رطوبت چیست، اما همه نمی دانند که چگونه آن را به درستی مخلوط و اعمال کنند . بیایید به مهمترین چیزها نگاه کنیم.

آب بندی سیمان

نحوه مخلوط کردن سیمان ضد آب

یکی از اولین اشتباهات هنگام تلاش برای ضد آب کردن دیوارها ، استفاده نادرست از تهیه عایق رطوبتی است. نسبت ماسه سیمان ۴ به ۱ است. اما وقتی می گوییم ۱ قسمت سیمان به ۴ قسمت ماسه، منظور حجم (سطل، قوطی و …) است نه وزن .

دافع آب یک افزودنی ضد آب برای سیمان است که وقتی در آب قرار می گیرد، اجازه می دهد منافذ ملات سیمان مسدود شود و ظرفیت ضد رطوبت آن را بهبود بخشد . این یکی از ساده ترین راه ها برای جلوگیری از رطوبت در دیوارها است .

در مورد ضد آب یا ضد آب نیز یک نسبت اساسی وجود دارد که برای مخلوط کردن آن با آب باید رعایت شود . ۱ قسمت ضد آب بودن به ۱۰ قسمت آب. اگر این نسبت (۱:۱۰) رعایت نشود، در آینده می‌توانیم مشکل رطوبت در دیوارها داشته باشیم.

ادامه مطلب  نحوه خرید دستگاه از چین

آب تهیه شده با مخلوط برای هیدراته کردن مخلوط سیمان و ماسه (۱:۴) استفاده می شود . همه را با همزن برقی برای همگنی، سرعت و راحتی بیشتر مخلوط می کنیم.

هیدراتاسیون دیوارها

اگر دیواری که سیمان عایق رطوبتی در آن اعمال می شود قبل از گچ کاری به درستی خیس نشود، آنها به عنوان “اسفنج” عمل می کنند که آب را از مخلوط عایق رطوبتی جذب می کند. به این ترتیب واکنش شیمیایی که باعث سخت شدن آن می شود را قطع می کنندحضور مداوم آب برای ایجاد واکنش شیمیایی که باعث گیرش ملات های ضد آب می شود ضروری استاگر خیلی زود خشک شوند، اثر خود را به عنوان عایق رطوبت از دست می دهند.

به عبارت دیگر اگر دیوار مورد نظر از نظر زمان و مقدار آب به درستی خیس نشود (استفاده از بطری یا قوطی خوب نیست)گچ سیمانی عایق رطوبتی به حداکثر کارایی خود نمی رسد . سپس باید به دنبال راه حل هایی برای از بین بردن رطوبت در دیوارهای پایین تر باشیم.

اگر ملات ضد آب (گچ) بلافاصله با لایه بعدی گچ ضخیم پوشانده نشود (بیش از ۳۰ دقیقه بعد)، خطر خشک شدن آن در اثر باد یا قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید وجود دارد . به همین دلیل است که نه تنها پوشاندن آن با یک لایه دیگر از ملات سیمان، بلکه محافظت از این گچ ضخیم با یک درمان” خوب بسیار مهم است.

“کورینگ” شامل هیدراته نگه داشتن دیوارهای تازه گچ شده استبرای این کار باید ۳ بار در روز به مدت حداقل ۳ تا ۴ روز مرطوب شوند.

این کار از ترک خوردن گچ ضخیم هنگام خشک شدن (ترک های انقباضیجلوگیری می کند و از تبدیل شدن این ترک ها به یک مسیر دسترسی برای ورود رطوبت از بیرون جلوگیری می کند.

اکنون که در مورد سیمان عایق رطوبتی ، نحوه مخلوط کردن و استفاده از آن بیشتر می دانید ، اکنون می توانید در پروژه های خود از آن استفاده کنید.

 

حتما ببینید

بهترین فروشگاه های مواد غذایی و خوراکی خارجی در ایران و تهران

بهترین فروشگاه های مواد غذایی و خوراکی خارجی در ایران و تهران

شهرنشینی و تهیه مواد غذایی برای برطرف کردن نیازهای روزانه از دغدغه‌های اصلی همه افراد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *