10 خواص معجزه آور قهوه برای چربی سوزی؛ لاغری سریع با مصرف یک فنجان قهوه!

۱۰ خواص معجزه آور قهوه برای چربی سوزی؛ لاغری سریع با مصرف یک فنجان قهوه!

به دنبال راهی برای داشتن بدنی ایده‌آل و افزایش عملکرد ورزشی خود هستید؟ قهوه به عنوان معجونی خوش طعم و سرشار از کافئین، کلید رسیدن به هدف کاهش وزن را در اختیار شما قرار می‌دهد! کافئین موجود در قهوه متابولیسم بدن را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد و چربی‌سوزی را تا ۱۰ درصد سرعت می‌بخشد. میزان خرید قهوه و مصرف آن قبل از باشگاه موردی است که در در این سال ها افزایش قابل توجهی در میان ورزشکاران دارد. قهوه با تحریک هورمون‌های خاص، چربی‌های ذخیره شده در سلول‌ها را آزاد کرده و آن را به منبعی از انرژی تبدیل می‌کند که به تناسب اندام و لاغری شما کمک می‌کند. مصرف قهوه قبل از ورزش انرژی و توان زیادی به شما می بخشد که با قدرت و استقامت بیشتری به انجام تمرینات بپردازید. و این تمام ماجرا نیست! مصرف قهوه درد عضلات بعد از تمرینات سخت را نیز کاهش می‌دهد و به ریکاوری سریع‌تر بدنتان کمک می‌کند.

 

افزایش انرژی استقامت ورزشکاران با مصرف قهوه

اثر مهم مصرف قهوه افزایش سطح انرژی و تحریک سیستم عصبی مرکزی است. کافئین موجود در قهوه موجب افزایش تولید نوراپینفرین و دوپامین می‌شود که میزان انرژی و حالت بیداری را در افراد افزایش میدهند.این افزایش انرژی به ورزشکاران کمک میکند تا به مدت بیشتری با انرژی و شور و شوق ورزش کنند.کافئین می‌تواند به عنوان یک ماده چرب کننده موجب مهار آنزیم‌های موجود در سلول‌ها که چربی را از روی انبساط عضلات می‌گیرند شود. این مورد می‌تواند منجر به افزایش تحمل ورزشی شود. زیرا عضلات از انرژی از چربی استفاده می‌کنند و موجب تاخیر در خستگی عضلات میشوند.

مصرف قهوه قبل از ورزش می‌تواند باعث بهبود عملکرد ورزشی شود. تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف قهوه قبل از ورزش می‌تواند باعث افزایش قدرت و تمرکز، کاهش وقفه‌ها و افزایش مدت زمانی که ورزشکاران می‌توانند با حداکثر توانایی فعالیت کنند شود. مصرف قهوه می‌تواند به عنوان یک روش ساده و موثر موجب افزایش سطح انرژی، تأخیر در خستگی عضلانی و بهبود عملکرد ورزشی موجب افزایش انرژی و استقامت ورزشکاران شود.

مصرف قهوه و  افزایش متابولیسم و سوزاندن کالری

کافئین یک ماده شیمیایی موجود در موادی مانند قهوه، چای و چربی‌های گیاهی است که به عنوان یک محرک طبیعی عمل می‌کند و فعالیت و سرعت سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد. تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف معقول قهوه و دیگر مواد حاوی کافئین، می‌تواند بهبود متابولیسم بدن را تسریع بخشیده و در نتیجه فرایند لاغری را تسهیل کند و به دستیابی به وزن ایده‌آل کمک نماید. افزایش متابولیسم از جمله فواید کافئین است که باعث افزایش سرعت سوخت و ساز بدن تا ۱۰% می‌شود و باعث سوزاندن کالری بیشتر می‌گردد.

ادامه مطلب  قهوه ترش برای لاغری + تفاوت قهوه ترش و تلخ

کافئین با تحریک هورمون‌های خاص، به آزادسازی چربی ذخیره شده در سلول‌ها و تبدیل آن به انرژی کمک می‌نماید. از دیگر فواید کافئین می‌توان به سرکوب اشتها اشاره کرد که می‌تواند به طور موقت اشتها را کاهش داده و در کاهش مصرف کالری کمتر در طول روز موثر باشد.

قهوه و کاهش دردهای عضلانی

تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که مصرف قهوه به خصوص دو فنجان در روز می‌تواند تأثیر مثبتی بر روی کاهش درد عضلانی پس از تمرین ورزشی داشته باشد. این موضوع برای ورزشکاران و افرادی که تمرینات سنگین و فعالیت‌های ورزشی شدیدی انجام می‌دهند و بعد از تمرین با دردهای عضلانی دست و پنجه نرم میکنند بسیار حائز اهمیت است.کافئین موجود در قهوه می‌تواند تأثیر چشمگیری در کاهش سطح احساس درد پس از تمرین داشته باشد.

این تأثیرات عمده‌ شامل افزایش تحمل عضلات است که یه شما کمک می‌کند تا تمرینات طولانی‌تر و با فشار بیشتر را انجام دهید. مصرف قهوه می‌تواند زمان مورد نیاز برای بازیابی عضلات بعد از ورزش را به طور قابل توجهی به اندازه ۴۸% کاهش داده و به شما اجازه می‌دهد تا زودتر به فعالیت ورزشی بازگردید.مصرف قهوه برای ورزشکاران می‌تواند به کاهش درد عضلانی بعد از تمرینات ورزشی کمک کرده و با افزایش هوشیاری و تمرکز، عملکرد ورزشی را بهبود بخشیده و خستگی را کاهش می‌دهد. این موارد باعث می‌شود که ورزشکاران بتوانند تمرینات خود را بهتر انجام دهند و بازدهی بالاتری داشته باشند.

قهوه و لاغری

تحقیقات متعدد نشان داده‌اند که مصرف قهوه می‌تواند تأثیرات مثبتی بر روی چربی‌سوزی در طول و پس از ورزش داشته باشد. کافئین موجود در قهوه با تحریک هورمون‌های خاص به آزادسازی چربی ذخیره شده در سلول‌ها کمک کرده و این چربی‌ها را به انرژی تبدیل می‌کند. مصرف قهوه باعث افزایش متابولیسم یا سوخت و ساز بدن تا ۱۰% می‌شود که باعث سوزاندن کالری بیشتر می‌شود. کافئین موجود در قهوه می‌تواند به طور موقت اشتها را سرکوب کرده و باعث مصرف کمتر کالری در طول روز شود.

ادامه مطلب  انواع نان رژیمی را بشناسید

مصرف قهوه فرآیند اکسیداسیون چربی‌ها را افزایش میدهد. کافئین موجود در آن باعث افزایش فعالیت سیستم عصبی مرکزی شده و موجب افزایش فعالیت سیستم عصبی موازی (سیستم عصبی همراه) نیز می‌شود. این فرآیند باعث افزایش ترشح هورمون‌هایی مثل اپینفرین (آدرنالین) شده که به افزایش تجزیه چربی‌ها و افزایش آزادی اسیدهای چرب از انبساط بافت چربی (آدیپوسیت) کمک می‌کند.

بهترین زمان برای مصرف قهوه برای لاغری سریع

بهترین زمان برای مصرف قهوه برای چربی سوزی و لاغری سریع به عوامل مختلفی مانند میزان تحمل بدن نسبت به کافئین، رژیم غذایی، سبک زندگی و ترکیب فعالیت ورزشی دارد. به طور کلی چندین زمان می‌تواند برای مصرف قهوه به منظور کمک به لاغری مفید باشد:

  1. قبل از ورزش: مصرف قهوه قبل از ورزش می‌تواند فرآیند چربی‌سوزی را افزایش دهد و انرژی لازم برای تمرین را فراهم کند. مصرف قهوه قبل از فعالیت های ورزشی می‌تواند موجب افزایش تحرک بدنی و تسهیل عملکرد ورزشی شود.
  2. صبح زود: مصرف قهوه در صبح زود می‌تواند انرژی و تمرکز را افزایش داده و انرژی لازم جهت فعالیت‌های روزانه را برای شما فراهم کند. مصرف قهوه در صبح زود فرآیند متابولیسم را تسریع کرده و به سوزاندن چربی‌ها در طول روز کمک مینماید.
  3. بعد از صبحانه: مصرف قهوه پس از صبحانه  فرآیند چربی‌سوزی را تسهیل کرده و به تحریک سیستم متابولیک کمک میکند. این  مورد موجب افزایش انرژی و کاهش اشتها در طول روز میشود.
  4. قبل از وعده‌های غذایی: مصرف قهوه کمی قبل از وعده‌های غذایی می‌تواند اشتها را کاهش دهد و میزان مصرف کالری را کنترل کند. کاهش مصرف کالری یکی از مواردی است که ورزن را کاهش داده و به دست یابی به وزن ایده آل کمک میکند.

لاغری سریع با مصرف قهوه

آیا قهوه به تنهایی برای لاغری کافی است؟

قهوه به دلیل داشتن کافئین سرشار ، متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و در کاهش وزن موثر است. مصرف قهوه تا حدی اشتها را سرکوب می‌کند و باعث مصرف کمتر کالری در طول روز می‌شود. مطالعات نشان داده‌اند که مصرف قهوه قبل از ورزش می‌تواند چربی‌سوزی را تقویت کند. میزان مصرف معقول قهوه ی بدون شکر در روز چهار فنجان قهوه است. با این حال قهوه به تنهایی نمی‌تواند باعث تغییرات قابل توجهی در وزن شود. برای کاهش وزن، باید رژیم غذایی، فعالیت ورزشی و سبک زندگی سالم را نیز در نظر بگیرید. قهوه به عنوان یک کمک فرعی در روند لاغری و دست یابی افراد به وزن ایده آل موثر است. بنابراین جهت دست یابی به وزن دلخواه خود نیاز است که مواردی مانند ورزش، رژیم غذایی، میزان مصرف کالری در روز و سبک زندگی را نیز در نظر بگیرید.

ادامه مطلب  معرفی انواع رژیم غذایی برای لاغری

عوارض مصرف زیاد قهوه چیست؟

مصرف زیاد قهوه در روز میتواند موجب بروز اختلال هایی مانند اضطراب، بی‌خوابی، مشکلات تنفسی و افزایش ضربان قلب  شود. افرادی که حساسیت زیادی به کافئین دارند ممکن است پس از مصرف قهوه با مشکلات گوارشی، سردرد یا افزایش فشار خون مواجه شوند. بنابراین تعادل در مصرف قهوه بسیار حائز اهمیت است تا از احتمال ایجاد این عوارض جلوگیری شود.

نکته مهم در خصوص مصرف قهوه برای کاهش وزن این مورد است که استفاده از کافئین موجود در قهوه و دیگر منابع آن می‌تواند به عنوان یک مکمل مفید در کنار رژیم غذایی و ورزش برای تناسب اندام و چربی‌سوزی موثر باشد. با این حال باید به یاد داشت که کافئین به تنهایی نمی‌تواند باعث لاغری شود و باید با سایر روش‌های لاغری مانند تغییر در رژیم غذایی و افزایش فعالیت ورزشی ترکیب شود. مصرف قهوه باید با توجه به تحمل بدن افراد در برابر کافئین صورت گیرد تا بهترین نتیجه بدست آید و از عوارض ناخوشایند مصرف زیاد قهوه جلوگیری شود.

خرید قهوه چربی سوز و لاغر کننده از دمی نو (فروشگاه خرید آنلاین قهوه)

خرید قهوه

فروشگاه خرید قهوه دمی نو به نشانی https://damyno.com ، امکان خرید قهوه را با بهترین قیمت و کیفیت در انواع برندها برای متقاضیان عزیز فراهم کرده است. جهت خرید قهوه میتوانید با مراجعه به سایت دمی نو به عنوان سایت مرجع و تخصصی در زمینه خرید قهوه، پودر قهوه، قهوه فوری، کپسول قهوه، لوازم قهوه را با بهترین قیمت از سراسر ایران سفارش دهید. در فروشگاه دمی نو امکان خرید قهوه، پودر قهوه مانند روبوستا، عربیکا، قهوه ترک، قهوه لاوازا، قهوه فرانسه بن مانو، قهوه فوری گلد جاکوبز، قهوه فوری گلد جاکوبز و انواع برندهای مشهور قهوه را با بهترین قیمت و به صورت خرید عمده یا تکی فراهم کرده است.

جهت دریافت مشاوره خرید انواع قهوه و پودر قهوه با شماره پشتیبانی دمی نو تماس گرفته و انواع قهوه و پودر قهوه را از سراسر ایران سفارش دهید:

آدرس دمی نو: تهران _ پونک-بالاتر از میدان پونک-نبش خیابان هفتم-پلاک ۳۱۳-واحد ۵

 

برچسب ها : قهوه,کافئین,انرژی,لاغری,چربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *