گامی به آینده تحصیل در دانشگاه‌های برتر آلمان

گامی به آینده: تحصیل در دانشگاه‌های برتر آلمان

آلمان کشوری است که تا حد زیادی از دانشجویان بین‌المللی استقبال می‌کند. این کشور با برترین دانشگاه‌ها، سیستم آموزشی با کیفیت، امکانات رفاهی بالا و همچنین شهریه‌های اندک و مقرون به صرفه، به یکی از بهترین گزینه‌ها جهت مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است. جالب است بدانید که ۱۱ دانشگاه از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان، به کشور آلمان تعلق دارند. ما در این مقاله می‌خواهیم بهتین دانشگاه‌ها را برای تحصیل در آلمان معرفی کنیم. پس به خواندن ادامه دهید.

چرا آلمان برای دانشجویان بین المللی محبوب است؟

آلمان دلایل بسیار زیادی برای محبوبیت دارد. این کشور تحصیلات بسیار خوبی را به صورت مقرون به صرفه ارائه می‌دهد و دانشگاه‌هایی دارد که به خاطر سیستم آموزشی و امور تحقیقای خود معروف هستند. علاوه بر دانشگاه‌ها، موسسه‌های آموزشی معتبر زیادی نیز در آلمان وجود دارد که توجه دانشجویان را به خود جلب می‌کند.

آیا برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان باید به زبان آلمانی مسلط باشید؟

خیر، تحصیل در دانشگاه‌های آلمان می‌تواند تنها با تسلط به زبان انگلیسی صورت بگیرد. اما اگر رشته‌ی مورد نظر شما به زبان انگلیسی تدریس نشود، باید به زبان آلمانی مسلط شوید و مدرک معتبری را مرتبط ب سطح مهارت خود نشان دهید. ناگفته نماند که تعداد زیادی از دانشگاه‌های آلمانی، دوره‌ی مقدماتی یادگیری زبان آلمانی را نیز ارائه می‌دهند.

آیا دانشگاه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی رایگان هستند؟

خوشبختانه دانشگاه‌های دولتی آلمان برای دانشجویان بین‌المللی رایگان هستند و شما نیازی به پرداخت شهریه ندارید. دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در این دانشگاه‌ها، فقط کافیست که هزینه‌ی بسیار کمی بپردازند. البته در ایالت بادن وورتمبرگ، دانشجویانی که جزو اتحادیه ی اروپا نیستند باید هر ترم ۱۵۰۰ یورو بپردازند. البته اگر جزو گروه‌های زیر باشید، نیازی به پرداخت شهریه نخواهید داشت:

ادامه مطلب  دستگاه اطلاع رسانی اتو سرویس

•دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا

•دانشجویانی که در دوره دکتری پذیرش می‌شوند

•دانشجویانی که از شعبه‌های همکار بادن وورتمبرگ، در سایر کشورها می‌آیند.

•دانشجویان غیر اتحادیه اروپا یا EEA که مجوز اقامت در اتحادیه اروپا را دارند.

ویزای تحصیلی آلمان

بهترین دانشگاه‌های آلمان برای دانشجویان بین‌المللی

دانشگاه‌های برتر آلمان، بین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. این رتبه‌بندی بر اساس نظرات دانشجویان بین‌المللی، نظرات کارکنان، همکاران و به طور کلی، معیارهای بین‌المللی ایجاد شده است. اما ما در ادامه، چند نمونه از بهترین دانشگاه‌های آلمان را برای دانشجویان بین‌المللی معرفی می‌کنیم.

۱٫ دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین که در سال ۱۹۴۸ تاسیس شد، در رتبه‌ی ۶۲ دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه تمرکز بسیار قوی‌ای دارد و ۲۳ درصد از دانشجویان آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. اگرچه این دانشگاه تعداد کمی از دروس را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد، اما شما به هر حال می‌توانید بدون تسلط به زبان آلمانی در این دانشگاه درس بخوانید.

۲٫ دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ در رتبه‌ی ۶۹ دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه ۱۷ دانشمند و نابغه را تربیت کرده که در رشته‌های شیمی، پزشکی، فیزیک، ادبیات، اقتصاد و صلح جوایز نوبل دریافت کرده‌اند. هر سال حدود ۳۳ درصد دانشجویانی که در این دانشگاه پذیرش می‌شوند، بین‌المللی هستند.

۳٫ دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین رتبه‌ی ۷۴ را بین دانشگاه‌های برتر جهان در اختیار دارد. این دانشگاه که قدیمی‌ترین دانشگاه برلین است، در سال ۱۸۱۰ تاسیس شد. کسی که آن را تاسیس کرد، یک اصلاح طلب به نام پروسی ویلهلم فون بود. این دانشگاه بیشتر روی تعالیم سنتی استوار است و دروسی چون ورزش‌های دانشگاهی، گروه‌های کر و اکستر و … را جزو فعالیت‌های اجتماعی دانشجویان به کار می‌گیرد.

۴٫ موسسه فناوری کارلسروهه

دانشگاه فنی کارلسروهه در رتبه‌ی ۷۶ دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه که در سال ۲۰۰۹ و از ادغام دانشگاه و مرکز تحقیقات کارلسروهه تشکیل و تاسیس شد، جوان‌ترین دانشگاه آلمان محسوب می‌شود. این دانشگاه به تحقیقات کامل و پیشرفته‌ی خود مشهور است و تعداد زیادی از رشته‌های دانشگاهی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه تدریس می‌شوند. از زمینه‌های محبوب می‌توان به مهندسی، علوم طبیعی و اقتصاد اشاره کرد.

ادامه مطلب  کانون وکلا بهتر است یا مرکز وکلا؛ از نگاه بهترین وکیل پایه یک دادگستری

۵٫ دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ رتبه‌ی ۷۹ را بین دانشگاه‌های برتر دنیا دارد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های معتبر آلمان است. این دانشگاه تحقیق محور است و تاریخچه‌ای غنی و کامل دارد. حتی نیمی از برندگان جایزه‌ی نوبل، به این دانشگاه مربوط هستند.

۶٫ دانشگاه LMU مونیخ

دانشگاه Ludwig-Maximilians-Universität München (LMU Munich) رتبه‌ی ۸۶ را در بین دانشگاه‌های برتر دنیا دارد. این دانشگاه دانشکده‌های مختلفی از جمله دانشکده ریاضی، اقتصاد و علوم اعصاب ارائه می‌دهد و رشته‌های زیادی در آن تدریس می‌شود. این دانشگاه محلی برای پرورش دانشجویان موسس شرکت‌های استارت‌آپی است. جالب است بدانید که ۷ استارت‌آپ یک میلیارد دلاری توسط فارغ‌التحصیلان این دانشگاه تاسیس شده است.

۷٫ دانشگاه توبینگن

دانشگاه توبینگن رتبه‌ی ۸۷ را بین دانشگاه‌های برتر دنیا دارد. این دانشگاه در یکی از شهرهای سنتی آلمان قرار دارد که در آن زندگی شبانه‌ی پرجنب و جوشی برپا است. توبینگن بیش از ۲۰۰ رشته‌ی تحصیلی مختلف را ارائه می‌دهد و هر سال، ۲۰۰۰۰ دانشجو را هندل و کنترل می‌کند.

۸٫ دانشگاه بن

دانشگاه بن رتبه‌ی ۹۲ را بین دانشگاه‌های برتر دنیا دارد. این دانشگاه حتی یکی از ۱۱ دانشگاه عالی و برتر موجود در آلمان است. جالب اینجاست که این دانشگاه، محبوب دانشجویان بین‌المللی است. چون هر سال ۵۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی را از ۱۳۰ کشور مختلف، جذب و پذیرش می‌کند. این دانشگاه یکی از دلایل اخذ ویزای تحصیلی آلمان توسط دانشجویان است.

۹٫ دانشگاه مانهایم

دانشگاه مانهایم رتبه‌‌ی ۹۸ را بین دانشگاه‌های برتر دنیا دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۶۷ تاسیس شد و از دانشگاه‌هایی است که در امور تجاری رقیب ندارد. اگرچه این دانشگاه در یکی از شهرهای بزرگ و گران آلمان واقع شده است، ولی تحصیل در آن مقرون به صرفه است.

۱۰٫ دانشگاه فنی آخن

دانشگاه فنی آخن در نزدیکی شهر تاریخی آخن واقع شده است و با بلژیک و هلند نیز حدودا هم‌مرز است. این دانشگاه، یکی از بزرگترین دانشگاه‌های فنی اروپا است و هر سال، بیش از ۲۶ درصد دانشگاه‌های آن از خارج می‌آیند و مهاجر هستند.

ادامه مطلب  فروش تابلو دکوراتیو دندانپزشکی در تهران + طرح تابلو دکوراتیو آشپزخانه

مهاجرت تحصیلی به آلمان با آوا مهاجرت

مطمئنا آلمان که دانشگاه‌های رایگانی برای تحصیل دارد، قوانین سخت‌گیرانه‌ای را هم برای دانشجویان ارائه می‌دهد. اگر می‌خواهید یکی از دانشجویانی باشید که در یکی از دانشگاه‌های لیست بالا درس می‌خواند، از کمک حرفه‌ای استفاده کنید. ما به شما آوا مهاجرت را معرفی می‌کنیم. این موسسه با سال‌ها سابقه در زمینه‌ی اخذ پذیرش تحصیلی از کشورهای اروپایی و کانادا و همچنین خدمات ۳۶۰ درجه و همه‌جانبه‌ی خود، به شما در اخذ راحت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آلمان کمک خواهد کرد.

حتما ببینید

پلی استر یا ویسکوز کدام بهتر است

پلی استر یا ویسکوز کدام بهتر است؟

در دنیای متنوع پارچه‌ها، دو رقیب سرسخت همواره در کنار یکدیگر قرار دارند، ویسکوز و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *