چگونه کابینت ام دی اف را تمیز کنیم

چگونه کابینت ام دی اف را تمیز کنیم؟ با ۴روش آسان

نظافت کابینت یکی از مراحل نظافت آشپزخانه است. کابینت ها در معرض کثیفی، ذرات چربی و گرد و غبار زیادی هستند، بنابراین لازم است هر از چند گاهی کابینت ها را تمیز کنید.

در نظافت کابینت نکاتی را باید رعایت کرد که یکی از آنها توجه به جنس و نوع کابینت است. در این قسمت مرطوب نحوه تمیز کردن کابینت ام دی اف براق را به شما نشان دادیم.

چگونه کابینت ام دی اف را تمیز کنیم؟

هنگام تمیز کردن کابینت آشپزخانه، نباید آنها را در معرض آب زیاد قرار دهید، زیرا باعث کدر شدن هر مدل کابینتی می شود. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با روش های اصولی و استاندارد نظافت کابینت های mdf بطوریکه آسیب نبینند.

تمیز کردن کابینت با جوش شیرین

در صورت وجود لکه چربی مواد غذایی روی کابینت نگران نباشید زیرا تمیز کردن آن بسیار آسان است. به همین دلیل می توانید مقداری جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کنید تا خمیر جوش شیرین درست شود.

خمیر جوش شیرین را روی لکه کابینت بمالید و صبر کنید تا کاملا خشک شود. پس از خشک شدن خمیر جوش شیرین، آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

سپس آثار رطوبت را با یک پارچه نخی تمیز خشک کنید. در این صورت لکه های روی کابینت ام دی اف به راحتی پاک می شود و کابینتی تمیز و براق خواهید داشت.

چگونه کابینت ام دی اف را تمیز کنیم 2

تمیز کردن کابینت مایع ظرفشویی و آب

برای تمیز کردن دوده از کابینت براق ام دی اف، از ترکیب مواد شوینده ظرفشویی و آب استفاده کنید. سطح کابینت را با یک اسفنج آغشته به مخلوط مایع ظرفشویی و آبی که آب آن را کاملاً تخلیه کرده اید تمیز کنید

ادامه مطلب  چگونه موی سگ را از روی فرش جمع کنیم؟

سپس با یک پارچه نخی مرطوب کابینت را تمیز کرده و در نهایت با پارچه نخی خشک کنید. باید کابینت را سریع خشک کنید تا اثری از رطوبت باقی نماند.

تمیز کردن کابینت آب و سرکه

اگر کابینت ام دی اف سفید دارید و می خواهید سطح آن روشن و سفید بماند، از ترکیب ساده آب و سرکه استفاده کنید. سرکه به درخشندگی کابینت سفید کمک می کند و نیازی به استفاده از پاک کننده های شیمیایی نیست.

توصیه می کنیم پس از تمیز کردن کابینت با ترکیب سرکه و آب، آن را با یک پارچه تمیز خشک کنید.

تمیز کردن کابینت با دستمال مرطوب

اگر کابینت شما چرب نیست، نیازی به استفاده از ترکیبی از مواد شوینده ظرفشویی و آب یا مواد شوینده دیگر ندارید، بلکه می توانید گرد و غبار کابینت ام دی اف را با یک پارچه نخی کمی مرطوب و سپس با یک پارچه نخی نرم تمیز کنید. آثار رطوبت روی کیس

 

حتما ببینید

شستشوی استخر باغ

شستشوی استخر باغ

به گفته اکثر افراد، داشتن استخر بسیار مجلل و هیجان انگیز است. اگر صاحب یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *