پاسخ دکتر یابری به ابهامات افراد در خصوص جراحی گوش

پاسخ دکتر یابری به ابهامات افراد در خصوص جراحی گوش

عمل گوش یک روش درمانی است که برای حل یا بهبود مشکلات مرتبط با گوش‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این جراحی می ‌تواند شامل تغییر شکل گوش ، رفع مشکلات شنوایی یا حل مشکلات کوچک تری مانند گوش بسته یا جمع شده باشد. با وجود اینکه جراحی گوش به طور عمومی مورد توجه میلیون ‌ها نفر قرار می ‌گیرد، اما ممکن است برخی از ابهامات درباره آن وجود داشته باشد. ابهاماتی که می توانند افراد را نسبت به نتایج حاصله از روند ذکر شده بترساند و باعث شود افراد دیگر اقدام به انجام عمل راینوپلاستی نکنند ، ابهاماتی که بیشتر آن ها به دلیل نداشتن اطلاعات کافی و شنیدنشان از زبان دوستان و آشنایانی است که به دلیل عدم انتخاب یک جراح گوش مجرب با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند. در ادامه به برخی از این ابهامات متداول می پردازیم.

 

پاسخ دکتر یابری به ابهامات افراد در خصوص جراحی گوش

 

تصوری اشتباه درباره آسیب دیدن شنوایی با جراحی گوش

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی ، یک روش جراحی است که باعث بهبود شکل و ظاهر گوش ‌ها می‌ شود ولی هیچگونه آسیبی به شنوایی شما وارد نمی‌ کند. این مسئله ممکن است در ذهن بسیاری از افراد ابهاماتی را به وجود آورده باشد. برای روشن شدن در این مورد ، بیایید نگاهی دقیق ‌تر به این پروسه بیندازیم :

شنوایی ما از طریق ساختار های داخلی گوش ، مانند کانال گوش و پرده گوش و حلزون گوش که وظیفه تبدیل امواج صوتی به سیگنال‌ های عصبی را بر عهده دارند ، انجام می ‌شود. جراحی زیبایی گوش اصولاً تنها بر روی ساختار خارجی گوش تأثیر می‌ گذارد و به قسمت ‌های داخلی دست نمی ‌زند. پزشکان ماهر و متخصص در طول عمل جراحی بسیار دقت می‌ کنند تا هیچ نواحی حساس داخلی گوش را تحت تأثیر قرار ندهند. این به معنی این است که شما می ‌توانید خیالتان را راحت کنید که شنواییتان پس از جراحی زیبایی گوش ، طبیعی خواهد ماند. در واقع ، بسیاری از افراد پس از انجام جراحی اتوپلاستی ، علاوه بر بهبود شکل ظاهری گوش‌ ها ، از افزایش اعتماد به نفس نیز بهره می‌ برند. بنابراین ، اگر شما از شکل و ظاهر گوش‌ هایتان ناراضی هستید ، با خیال راحت اقدام کنید و با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

ادامه مطلب  ساخت [پروتز دست متحرک در ایران] دیگر نگران نباشید به زندگی عادی باز می گردید!

تصور اشتباه دوم دائمی نبودن نتایج

بعضی از مردم معتقدند که نتایج جراحی گوش دائمی نیستند و با گذشت زمان ، می ‌بایست دوباره جراحی را انجام دهند این موضوع باعث ترس آن ها نسبت به ، به هدر رفتن زمان و هزینه های آن ها می شود از همین رو از درمان و رفع مشکلات خود خودداری می کنند. این ادعا کاملاً نادرست است و در واقع بسته به نوع جراحی و شرایط خاص بیمار ممکن است نتایج دائمی حاصل شود. در صورتی که یک جراحی گوش صحیح و موفقیت ‌آمیز باشد ، نتایج آن به طور کلی دائمی است. برای مثال ، در صورت انجام جراحی اصلاح شکل گوش ‌ها ( به عنوان مثال، جراحی طبیعی ‌سازی گوش پیچیده ) ، نتایج دائمی دارند و پس از بهبودی ، شکل و نمای ظاهری جدید گوش ‌ها به صورت پایدار حفظ می ‌شود. با این حال ، باید توجه داشت که نتایج جراحی ممکن است تحت تأثیر عواملی مانند رشد طبیعی بدن ، پیری ، تغییرات و شرایط خاص بیمار قرار بگیرند. در برخی موارد ، ممکن است نیاز به جراحی مجدد باشد ، اما این موضوع در صورتی رخ می ‌دهد که مشکل جدیدی به وجود بیاید یا نتایج ابتدایی جراحی به‌ دلیل عوامل بیرونی تغییر کنند. این موارد نادر و استثنایی هستند. پیش از اقدام به هرگونه جراحی گوش ، همواره بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا درباره روش جراحی ، نحوه بهبود و احتمال نتایج دائمی صحیح و قابل انتظار مطلع شوید.

هزینه جراحی گوش بالاست !!

جراحی گوش ، همچون سایر جراحی ‌ها ، دارای قیمت های مختلفی است. با این حال ، هزینه‌ های مربوط به این پروسه می‌توانند بسته به عوامل مختلفی مانند محل جغرافیایی ، تخصص پزشک ، سطح پیچیدگی جراحی و تجهیزات مورد استفاده متفاوت باشند. در ادامه، به برخی از عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی گوش اشاره می ‌کنیم:

  • تخصص پزشک : جراحی ‌های گوش اغلب توسط متخصصان گوش و حلق و بینی (ENT) انجام می ‌شود. هزینه‌ ها می‌ توانند متغیر باشند بر اساس تخصص و تجربه پزشک و همچنین میزان پیچیدگی عمل تعیین شوند.
  • نوع جراحی : نوع عمل گوش نیز می ‌تواند تأثیر بزرگی بر روی هزینه داشته باشد. برای مثال ، جراحی زیبایی گوش برای اصلاح شکل گوش‌ها معمولاً هزینه کمتری نسبت به جراحی ‌های پیچیده‌ تری مثل جراحی احیای شنوایی ، کاشت حلزون و غیره دارد.
  • محل جغرافیایی : هزینه جراحی ‌های گوش نیز ممکن است بسته به محل جغرافیایی متغیر باشد. در مناطق با هزینه زندگی بالا، معمولاً هزینه‌ های پزشکی نیز بیشتر است.
  • تجهیزات و ملزومات : استفاده از تجهیزات پزشکی پیشرفته و ملزومات جراحی نیز می‌ تواند هزینه را افزایش دهد.
ادامه مطلب  تب عمل بینی در مشهد به آقایان رسید

خوب است بدانید که هزینه جراحی گوش باید شامل هزینه‌های قبل و بعد از جراحی نظیر مشاوره‌ ها ، آزمون‌ ها ، دارو ها و پیگیری‌ های پس از عمل باشد. همواره توصیه می ‌شود قبل از تصمیم ‌گیری درباره اتوپلاستی ، با چندین پزشک مشورت کرده و هزینه‌ ها و گزینه ‌های درمانی را مقایسه کنید.

 منبع : drrazieyaberi.com

حتما ببینید

ساخت [پروتز دست متحرک در ایران] دیگر نگران نباشید به زندگی عادی باز می گردید!

ساخت [پروتز دست متحرک در ایران] دیگر نگران نباشید به زندگی عادی باز می گردید!

پروتزها با تغییرات و تحولات زیادی رو به رو شده اند. یکی از جدیدترین انواع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *