بهترین-صرافی-ارز-دیجیتال-ایرانی-چه-ویژگی-هایی-دارد؟

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از دغدغه های اصلی افرادی که به بازار ارزهای دیجیتال ورود کرده اند یا قصد ورود دارند انتخاب صرافی آنلاین ارز دیجیتال است. صرافی ارز دیجیتال جایی است که در آن افراد به مبادلات ارزهای دیجیتال می پردازند و بعضا سرمایه خود را درون کیف پول های صرافی ها نگه داری می کنند.

پس بنابراین انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال معتبر و مطمئن باید در اولویت افراد قرار داشته باشد چون با یک اشتباه کوچک در انتخاب خود ممکن است کل سرمایه شان را از دست بدهند.

اما واقعا یک صرافی ارز دیجیتال خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ انتظارات ما از یک صرافی ارز دیجیتال مطمئن چه چیزهایی باید باشد؟ دقیقا در این مقاله قصد داریم شما را با معیارهای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی آشنا کنیم.

پس اگر شما هم به دنبال انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی هستید حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

معیارهای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

البته چیزهایی که در ادامه عنوان خواهیم کرد فقط مختص به صرافی های ایرانی نمی شوند و برای تمام صرافی های دنیا صادق است. سعی کنید در صرافی مورد نظرتان این معیارهایی که در ادامه می گوییم را لحاظ کنید. اگر تمام اینها را دارا بود می توانید به صرافی مورد نظر اعتماد کنید.
معیارهای-انتخاب-بهترین-صرافی-ارز-دیجیتال-ایرانی

امنیت؛ مهترین مشخصه یک صرافی ارز دیجیتال مطمئن

مهمترین ویژگی در تبادل آنلاین ارزهای دیجیتال امنیت آن است. اول از همه، اطلاعات شخصی، حساب های شخصی و کیف پول دیجیتال شما باید به خوبی نگهداری شوند. زیرا امنیت اطلاعات شخصی برای احراز هویت در بهترین صرافی ارز دیجیتال که افراد به پاسپورت یا کارت شناسایی نیاز دارند بسیار مهم است.

وب سایت و نرم افزار یا اپلیکیشن های موبایل صرافی آنلاین ارز دیجیتال نیز باید از امنیت بالایی برخوردار باشد. هک یا وجود ندارد یا در یک صرافی معتبر ارز دیجیتال بسیار نادر است. اگر سرقت سایبری به هر دلیلی اتفاق بیفتد، مبادله ارز دیجیتال می تواند شما را با تعهد به مشتریانتان جبران کند.

لازم به ذکر است در صورتی که ارز دیجیتال از طریق صرافی آنلاین به سرقت رفته باشد غرامت پرداخت می شود.

اعتبار؛ پاشنه آشیل یک صرافی ارز دیجیتال معتبر

بهترین صرافی ارز دیجیتال به دلیل استفاده از آن توسط تعداد زیادی از مصرف کنندگان ایرانی و خارجی از شهرت بالایی برخوردار است. علاوه بر این، نظرات مصرف کنندگان و کارشناسان در مورد آن اغلب مثبت است.

صرافی آنلاین ارز دیجیتال باید در شبکه های اجتماعی، نرم افزارها و وب سایت های خود فعالیت زیادی داشته باشد. همه اینها به افزایش اعتماد به صرافی در بین مردم کمک می کند. پس حواستان باشد یک صرافی مطمئن باید از اعتبار بالایی برخوردار باشد. حداقلش این است که قدمت زیادی دارد.

پشتیبانی دائمی و به موقع

یکی دیگر از ویژگی های بهترین صرافی ارز دیجیتال، پشتیبانی آنلاین و پاسخگویی است. اگر در هر زمان با مشکلی در مبادله آنلاین ارز دیجیتال مواجه شدید، صرافی به عنوان پشتیبان انسانی یا ربات باید پاسخو باشد.

مهم ترین رکن صرافی های آنلاین، پشتیبانی حرفه ای و ۲۴ ساعته است. در یک صرافی خوب ارز دیجیتال حتی می توانید در روزهای تعطیل در قسمت چت این صرافی آنلاین ارز دیجیتال سوال بپرسید.

پشتیبانی از هر چیز دیگری مهم تر است حتی از بهترین سرویس و خدمات هم دارید استفاده می کنید اما زمانی که پشتیبانی نداشته باشد به هیچ دردی نمی خورد. در بازار ارز دیجیتال چون حساسیت کار بسیار بالاست نیاز به پشتیبانی خوب در صرافی ها به شدت احساس می شود.

احراز هویت ساده و بدون معطلی

بهترین صرافی ارز دیجیتال دارای احراز هویت قوی برای جلوگیری از پولشویی، کلاهبرداری و جعل عناوین دیگران است. اگر روزی حساب خود را از دست دادید یا امنیت حسابتان به خطر افتاد، احراز هویت کمک زیادی به شما خواهد کرد. با کمک احراز هویت، حساب شما در صرافی ارز دیجیتال در اسرع وقت به شما بازگردانده می شود.

بسیار مهم است که تمامی تراکنش های شما با امنیت کامل توسط شخص شما انجام شود و به راحتی توسط دیگران مورد سوء استفاده قرار نگیرد. البته در یک صرافی معتبر ارز دیجیتال با سپر امنیتی انحصاری موجود، امکان هک و نفوذ بسیار کم است.

احراز هویت معمولا در دو مرحله از طریق پیامک به شماره موبایل و ارسال کد امنیتی به ایمیل شما انجام می شود. گاهی اوقات برای امنیت بیشتر از شما یک شماره تلفن

ثابت برای تماس خواسته می شود. احراز هویت در برخی صرافی ها می تواند سریع و آسان باشد. اما باید توجه داشته باشید که هر چقدر هم که این زمان طولانی و سخت باشد، باید امنیت حساب خود را حفظ کنید.

میزان کارمزد صرافی در معاملات

میزان پورسانتی که صرافی آنلاین ارز دیجیتال از هر تراکنش ارز دیجیتال دریافت می کند بسیار مهم است. همه ما دوست داریم میزان پورسانت دریافتی منصفانه و با قیمت مناسب محاسبه شود.

علاوه بر این، بهترین صرافی ارز دیجیتال در صورتی که آن را از روی شناسه خود یا زیرمجموعه ای از دیگران وارد کنید، کارمزد شما را کاهش می دهد. البته نکته مهم این است که گاهی کارمزدهای پایین در برخی صرافی ها همیشه قیمت مناسبی را نشان نمی دهد.

دلیلش هم این است که قیمت ها بسیار بالاتر از بازار چنین صرافی هایی است. لازم به ذکر است که بهترین صرافی آنلاین ارز دیجیتال کارمزد منصفانه ای را در کنار قیمت واقعی رمزارز به شما ارائه می دهد.

در حال حاضر کمترین کارمزد معاملات در صرافی ها به صرافی بایننس تعلق دارد و در بین صرافی های ایرانی هم صرافی ارزپایا کمترین کارمزد را در معاملات بر می دارد.

تیم توسعه ‌دهنده صرافی چه کسانی هستند؟

بهترین صرافی ارز دیجیتال باید تیم توسعه خود را کاملا شفاف معرفی کند. آنها اطلاعاتی را در اختیار مدیر و کارمندان صرافی قرار می دهند که در سایت لینکدین حضور دارند. نکته مهم این است که اعتبار یک صرافی معمولاً با این که آیا اعضای آن حساب LinkedIn دارند یا خیر سنجیده می شود.

یعنی اگر کارمندانش در این شبکه اجتماعی باشند نشان می دهد که لوگو از اعتماد بیشتری برخوردار است. حضور در شبکه های اجتماعی نیز نشان از اهمیت صرافی رمزارز برای تعامل با کاربران دارد.
یکی دیگر از ویژگی های خوب صرافی آنلاین ارز دیجیتال این است که اعضای آن بیشتر است. از آنجایی که کار در این نوع وب سایت نیاز به تجربه بالایی دارد، تعداد زیاد اعضا نشان دهنده نیروی کار ماهر است.

تنوع در خرید و فروش ارزهای دیجیتال

یکی از بهترین ویژگی های صرافی ارز دیجیتال این است که از ارزهای دیجیتال مختلف پشتیبانی می کند. هرچه تنوع ارزهای دیجیتال در صرافی آنلاین ارز دیجیتال بیشتر باشد، انتخاب مشتریان برای انجام تراکنش های ارز دیجیتال بیشتر است. این تنوع گزینه ها به شما کمک می کند پس انداز رمزنگاری شده را از سایت های خارجی در ایران انتقال دهید و در کمترین زمان ممکن در ایران تجارت کنید.

همچنین تنوع ارزهای دیجیتال به شما کمک می کند تا سرمایه خود را در ایران در ارزهای دیجیتال مختلفی ذخیره کنید. این کار باعث تقویت ارزهای دیجیتال شما می شود. بدیهی است که با افزایش قیمت یکی از این ارزهای دیجیتال در آینده، سرمایه شما افزایش خواهد یافت. همچنین با یک صرافی خوب ارز دیجیتال، امکان فروش رمزهای عبور خود در خود صرافی وجود دارد.

در حال حاضر صرافی آبان تتر با پشتیبانی از بیش از ۵۰۰ ارز دیجیتال بیشترین تنوع را در خرید و فروش ارزهای دیجیتال دارد.

پشتیبانی از معاملات جفت ارزها

یکی از نکات برجسته بهترین صرافی های ارز دیجیتال این است که دو یا چند ارز دیجیتال به طور همزمان معامله می شوند. مزیتی که به شما امکان می دهد پس انداز خود را در ارز دیجیتال متنوع کنید. در صرافی های ارز دیجیتال می توانید دو ارز دیجیتال مختلف را با یکدیگر مبادله کنید.

این به شما کمک می کند تا حد امکان از ریال یا دلار در معاملات خود استفاده نکنید و ارزها را مستقیماً تبدیل نکنید. این مزیت همچنین به شما کمک می کند تا زمان و هزینه کمتری را در تراکنش های آنلاین برای تبادل ارز دیجیتال صرف کنید. یکی از مزایای بهترین صرافی ارز دیجیتال این است که می توانید در داشبورد حساب خود انواع تخفیف ها را برای خرید و سفارش خود داشته باشید.

داشتن فضای آزمایشی برای تازه واردها

یک صرافی ارز دیجیتال خوب فضای آزمایشی دارد. این ویژگی به این دلیل است که می توانید ابتدا تجارت آنلاین داشته باشید و امتحان کنید. سپس، هنگامی که مهارت های شما افزایش یافت، می توانید در واقع معامله کنید.

به این ترتیب در یک محیط آزمایشی می توانید پول مجازی معامله کنید و مدیریت سرمایه را یاد بگیرید. با مهارت هایی که یاد می گیرید، می توانید در معاملات آنلاین واقعی مبادلات ارز دیجیتال شرکت کنید. همچنین این ایده خوبی است که صرافی آموزش های گسترده ارز دیجیتال را برای مبتدیان ارائه دهد.

در حال حاضر در بین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی فقط صرافی نوبیتکس است که دارای فضای آزمایشی است. هنوز صرافی های دیگر این بخش را به پلتفرم خود اضافه نکرده اند!

جمع بندی و پایان

در این مقاله سعی کردیم ویژگی های یک صرافی ارز دیجیتال خوب و معتبر را با هم بررسی کنیم. اگر به دنبال بهترین صرافی ارز دیجیتال هستید حتما صرافی مورد نظر باید دارای این ویژگی ها باشد. در غیر اینصورت به معتبر بودن آن باید شک کنید. امدواریم از این مقاله هم استفاده کرده باشید. اگر سوال یا نظری دارید در قسمت کامنت ها بنویسید.
منبع : https://hamyareweb.co/best-iranian-cryptocurrency-exchanges/

خرید و فروش ارز دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *