وقتی پایه ها رو فرش جا باقی میذارن چیکار کنیم؟

وقتی پایه ها رو فرش جا باقی میذارن چیکار کنیم؟

از بین بردن ردپای پایه مبل روی فرش! قرار دادن اجسام سنگین روی فرش برای مدت طولانی باعث افتادگی فرش و فشرده شدن الیاف روی زمین می شود.

اگرچه این یک ویژگی آزاردهنده است، اما غیر قابل برگشت نیست. کارهایی وجود دارد که می توانید برای پاک کردن رد پای مبل از روی فرش خود و حتی جلوگیری از ایجاد آنها انجام دهید، اما روشی که برای پاک کردن رد پای مبل از روی فرش خود استفاده می کنید به نوع فرش بستگی دارد.

زمانی که الیاف فرش تحت فشار زیاد و طولانی مدت قرار می گیرند، پس از مدتی مشکلی به نام کوبیدن فرش در آن قسمت از فرش ایجاد می شود. کوبیدن فرش در واقع بیشتر در اثر فشار میز و پایه مبل یا اجسام سنگین روی فرش ایجاد می شود.

وقتی جسم سنگینی روی پایه و پود فرش قرار می گیرد، بافت فرش در اثر فشار زیاد فشرده و جمع می شود و به همین دلیل ظاهر فرش را تحت تاثیر قرار می دهد و به مرور زمان باعث فرسودگی آن می شود. ج در مناطقی که وسایل سنگین روی فرش قرار می گیرد، احتمال برجستگی فرش بیشتر است.

فضاهایی مانند اتاق نشیمن و اتاق خواب که مبلمان، میز و گاهی تخت و کمد در بالای فرش قرار می گیرد، وزن این وسایل باعث فشرده شدن بافت فرش می شود. در کنار این سوال برای گذاشتن پایه مبل روی فرش نمونه چه کار باید کرد؟؟ پاسخ داده خواهد شد.

برای رفع کوبیدگی فرش با پایه مبل چه کنیم؟

یخ راه حل خوبی است

ادامه مطلب  خدمات پس از فروش رامفورد سرویس در حوزه ی نصب و تعمیر لوازم خانگی

پس از جابجایی مبلمان، تکه های یخ را روی قسمت های فرورفته فرش قرار دهید و در صورت نیاز از یخ برای پرکردن فرورفتگی ها استفاده کنید.

تکه های یخ را حداقل برای چند ساعت یا یک شب روی فرورفتگی در فرش قرار دهید تا تکه های یخ ذوب شوند و آب جذب فرش شود، زیرا جذب آب باعث می شود الیاف فرش به حالت اولیه خود برگردند.

فرش نباید خیلی خیس یا خشک باشد و آب اضافی آن را با پارچه یا حوله بردارید و پارچه ای را که زیر فرش یا فرش گذاشته اید بردارید و از چیزهای محکمی مانند سکه یا چاقو و چنگال قوی برای تمیز کردن قسمت های فرورفته استفاده کنید. فرش را با حرکات خراش به جلو و عقب بکشید.

این فرآیند ساده باید فرش های درمان شده را به حالت اولیه خود بازگرداند. با این حال، اگر فرورفتگی های فرش شما بسیار سرسخت است، این روند را تکرار کنید تا از نتیجه راضی باشید.

رفع کوبیدگی فرش با پایه مبل به وسیله بخار شور

یکی از ساده ترین راه ها برای جدا کردن فرش از روی مبل، استفاده از بخار شور است. بخار شور عاملی است که اغلب برای تمیز کردن فرش، سرامیک و پرده استفاده می شود.

اما می توانید از این دستگاه برای از بین بردن فرورفتگی های فرش نیز استفاده کنید. برای این کار فقط کافی است دستگاه بخار شور را روشن کرده و به آرامی آن را روی ناحیه مورد نظر فشار دهید.

وقتی پایه ها رو فرش جا باقی میذارن چیکار کنیم؟ 2

چند ثانیه صبر کنید سپس الیاف فرش را با استفاده از برس پلاستیکی یا با دست در جهات مختلف حرکت دهید. بخار داغی که از بخارشوی خارج می شود تا حد زیادی باعث تورفتگی و کمپرسی فرش می شود.

ادامه مطلب  دلایل نشتی آب ماشین لباسشویی [اسنوا، سامسونگ، پاکشوما]

اگر به بخارشویر دسترسی ندارید می توانید از اتو بخار برای جداکردن فرش خود نیز استفاده کنید. اگر با این ترفند تغییری در فرش شما ایجاد نشد و فرورفتگی آن برطرف نشد، توصیه می کنیم برای رفع این مشکل از قالیشویی کمک بگیرید.

به طور مرتب مبلمان را جابجا کنید

فشار پایه مبل روی فرش باعث مچاله شدن دائمی الیاف آن می شود. در حالی که اکثر فرش‌های امروزی در برابر فرورفتگی مقاوم هستند، الیاف ظریف فرش‌ها و موکت‌ها به مرور زمان با وزن زیاد فرسوده و پاره می‌شوند.

سعی کنید مبلمان خود را مرتباً جابجا کنید، مثلاً هر چند ماه یک بار یا حداقل سالی یک بار، تا از آسیب به پایه فرش جلوگیری کنید. حتی اگر مبل را فقط چند سانتی متر جابجا کنید، از فرسودگی بیش از حد فرش زیر پایه های مبل جلوگیری می کنید.

 استفاده از پایه مبل

زیر پایه مبلمان شبیه زیر لیوانی است، اما برای پایه مبلمان طراحی شده است. این پدها وزن مبلمان شما را به طور یکنواخت روی الیاف فرش توزیع می کند تا از فرورفتگی عمیق در فرش جلوگیری کند.

آنها را زیر اجسام سنگین و همچنین وسایلی که معمولا در خانه استفاده می شود، مانند صندلی های میز ناهارخوری قرار دهید.

برای خرید زیر پایه مبل ابتدا تمام پایه های مبل را بشمارید. همچنین یک تکه کاغذ استفاده نشده را زیر یکی از پایه های مبل قرار دهید و پایه را روی کاغذ بکشید تا هنگام خرید پایه مبل، پایه های همسان را بخرید.

 

حتما ببینید

18 نکته بسیار مهم جهت داشتن حمل اثاثیه منزل در اصفهان راحت و آسان

۱۸ نکته بسیار مهم جهت داشتن حمل اثاثیه منزل در اصفهان راحت و آسان

۱ ) اولین نکته حفظ آرامش و تهیه یک چک لیست کامل است اگر میخواهید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *