هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان

استعلام قیمت تحصیل پزشکی در روسیه به تومان

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان، به دلیل تمایل بالای دانشجویان ایرانی برای تحصیل در این رشته توسط کارشناسان ما ارائه شده است. معمولا بسیاری از خانواده‌های ایرانی، مایل هستند تا فرزندشان از خدمات آموزش پزشکی در روسیه استفاده کند. با این حال آن ها در رابطه با چند عامل دچار ابهام و تردید هستند. یکی از عوامل، عدم آشنایی با واحد پول روسیه و اطلاع نداشتن از قیمت دقیق هزینه‌های تحصیل است. امروز و در این مقاله، ما قصد داریم به استعلام دقیق هزینه تحصیل پزشکی به تومان بپردازیم. اگر دوست دارید در این باره اطلاعات کسب کنید، بهتر است تا پایان مقاله همراه ما بمانید.

 

صرف نظر از هزینه زندگی در روسیه، دانشجویانی که به این شهر سفر می کنند باید بخشی از هزینه‌ها را به شهریه دانشگاه اختصاص دهند. این شهریه شامل هزینه تحصیل در دانشگاه، هزینه کلاس‌های آموزشی اضافی و کلاس‌های پیش از شروع ترم است. همچنین بخشی از هزینه ها ممکن است به برنامه‌های آموزشی جبرانی، جهت یادگیری زبان روسی اختصاص داده شوند. به این ترتیب دانشجویان ایرانی که بدون بورسیه تحصیلی به کشور روسیه سفر می کنند، هزینه های زیادی پیش روی خود دارند. با استعلام دقیق تمامی هزینه‌ها، می توان گفت روسیه یکی از کشورهای ارزان برای تحصیل پزشکی است.

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان را می بایست با نرخ تصاعدی قیمت روبل روسیه محاسبه کرد. کما اینکه بسیاری از دانشگاه های پزشکی این کشور، هزینه های تحصیل را به دلار آمریکا محاسبه می کنند. با افزایش هزینه پزشکی در اپریل سال ۲۰۲۳، قیمت پزشکی در روسیه از ۴۰۰ هزار روبل به ۶۵۰ هزار روبل افزایش یافته است. با یک محاسبه ساده می‌توان گفت قیمت روز تحصیل پزشکی در روسیه به‌مدت یک سال، در بازه ۸۰۰ الی ۹۰۰ میلیون تومان قرار دارد.

ادامه مطلب  استیل سیستئین برای چیست؟

آموزش پزشکی در روسیه چگونه سازماندهی می شود؟

پس از آشنایی با هزینه تحصیل در روسیه به تومان، حالا نوبت به بررسی روش آموزشی در این کشور رسیده است. به‌طور کلی پزشکی در روسیه دارای ساختار پیچیده‌ی چند مرحله‌ای است. اولین قدمِ متقاضی در مسیر تسلط بر حرفه پزشکی در روسیه، گذراندن آزمون یکپارچه دولتی است. این آزمون(use)، امتحان داخلی دانشگاه‌های پزشکی روسیه است که برای شهروندان خارجی انجام می‌شود. در مرحله بعد، دانشجو باید دوره پزشکی عمومی را به مدت ۶ الی ۷ سال طی کند. به این ترتیب فرآیند فارغ التحصیلی انجام شده و دانشجو تحت عنوان پزشک عمومی می‌تواند فعالیت کند.

طبق پزشکی مورد تایید در روسیه، متقاضی برای تبدیل شدن به یک پزشک متخصص باید مسیر ثبت‌نام در آزمون تخصص را طی کند. مدت زمان آموزش در برنامه‌های تخصصی حداقل ۵ سال به طول می‌انجامد. پس از آن فارغ‌التحصیل می‌تواند فعالیت پزشکی حرفه‌ای را آغاز کند، اما همچنان مشروط به تایید اعتبار است. فارغ التحصیلان دانشگاه‌های پزشکی در روسیه، ملزم به گذراندن یک روش اعتبار سنجی اولیه هستند. این اعتبارسنجی زیر نظر مستقیم هر دانشکده پزشکی انجام شده و شامل دانش نظری و مهارت‌های عملیِ به دست آمده توسط دانشجویان است.

اگر به عنوان یک متقاضی توانایی تامین هزینه زندگی در روسیه را دارید، باید به فکر دریافت تخصص پزشکی در این کشور باشید. پزشکان عمومی تنها پس از گذراندن موفقیت آمیز امتحان، حق تحصیل در تخصص مورد نظر خود را دارند. همین امر موجب شده تا زمان تحصیل و به دنبال آن هزینه‌های تامین زندگی توسط دانشجویان افزایش پیدا کند. دانشجو برای به‌دست آوردن یک تخصص پیچیده (به عنوان مثال، جراح، متخصص قلب یا گوارش)، باید در مجموع ۶-۹ سال در دانشگاه تحصیل کند. همچنین دوره‌های رزیدنتی نیز از ۲ سال( برای تخصص‌های ساده مثل اطفال) شروع شده و تا ۴ سال ادامه پیدا می‌کنند.

ادامه مطلب  بهترین دستگاه یخساز قالبی در ایران

تحصیل پزشکی در روسیه

مقایسه هزینه تحصیل پزشکی در روسیه و آمریکا

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان، تفاوت های اساسی و قابل توجهی با این هزینه در آمریکا دارد. دانشجویانِ پزشکی در روسیه می‌توانند هم به صورت رایگان و هم به صورت پولی تحصیل کنند. در ایالات متحده آمریکا، آموزش پزشکی در غالب موارد پولی و غیر رایگان است. همچنین زمان تحصیل بیش‌تر طول می‌کشد و فرآیندهای پیچیده‌تری دارد. تنها ورزشکاران، سربازانِ قهرمان، نوازندگان، دانش‌آموزان ممتاز و افراد دارای بورسیه تحصیلی می‌توانند به صورت رایگان تحصیل کنند. به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی آمریکا برای دانشجویان خارجی، حدود ۵۵ هزار دلار در سال است.

پس از اتمام دوره عمومیِ کالج، دانشجویان پزشکی در آمریکا باید در آزمون MCAT شرکت کنند. با پذیرش در این آزمون، آن‌ها باید به یک دانشکده پزشکی عالی درخواست تخصص دهند. تمامی این مراحل در روسیه به شکل ساده‌تری طی شده و دانشجو تنها کافی است شرایط قبولی در آزمون تخصص را داشته باشد. مجموع هزینه های دریافت مدرک تخصص در دانشگاه های آمریکا، چیزی حدود ۵۰ هزار دلار در سال است. در حالی که این هزینه در روسیه، به کمتر از نصف این مبلغ محدود می شود. به این دلیل است که غالب دانشجویان پزشکی خارجی آمریکا، از بانک این کشور وام گرفته و آن را طی ۱۵ سال پس می‌دهند.

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان، تا این قسمت از مقاله بسیار مقرون به صرفه تر از تحصیل در آمریکا محاسبه شد. لازم است بدانید هزینه های واقعی تحصیل محدود به موارد ذکر شده نیستند. برای اینکه بتوانید با لیست هزینه های واقعیِ تحصیل پزشکی در هر یک از کشورهای نامبرده آشنا شوید، نیاز به اطلاعات گسترده تری دارید. به این ترتیب توصیه ما به شما این است که برای تکمیل دانش خود در این زمینه، سایر مقالات ما را مطالعه نمایید.

ادامه مطلب  قیمت خرید دان اردک تخمگذار سفید مشهد

به طور کلی هزینه تحصیل پزشکی و هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه تفاوت چندانی با هم ندارند. فقط طور دوره دندانپزشکی در روسیه یک سال کمتر است

جمع بندی نهایی درباره هزینه زندگی در روسیه

در بخش انتهایی مقاله، قصد داریم هزینه های زندگی در روسیه برای دریافت مدرک پزشکی مورد تایید در روسیه را بررسی کنیم. به طور کلی هزینه‌های زندگی در این کشور شامل اجاره محل زندگی و اقامت، کلاس‌های تقویتی و تامین معاش و نیازهای تغذیه ای هستند. هزینه های اجاره اتاق، معاش و تغذیه به طور کلی از ۱۰۰۰ دلار در سال بیش تر نخواهند شد. بیش تر هزینه هایی که دانشجویان را طی تحصیل درگیر می کند، شهریه تحصیل در دانشگاه است.

برای استعلام هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان، توصیه می کنیم ابتدا دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از آن می توانید با دانشگاه مربوطه تماس گرفته و لیست واحدهای پزشکی را به همراه هزینه آن ها استعلام کنید.

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه روس دانش

یکی از راه های که می توانید اطلاعات کامل و رایگان درباره تحصیل در روسیه دریافت کنید موسسه روس دانش می باشد. روس دانش با چندی سال سابقه و طرف قراراداد دانشگاه های معتبر روسیه می تواند یکی از  راه های کسب اطلاعات درست درباره تحصیل در روسیه باشد. شما می توانید با مشاورین روس دانش تماس بگیرید و یا به دفتر این مجموعه در تهران مراجعه کنید. مشاوره تلفنی و حضوری کاملا رایگان می باشد.

حتما ببینید

معرفی مکان های گردشگری عمان

معرفی مکان های گردشگری عمان

عمان، کشوری کهن در شبه جزیره عربستان، با سواحل زیبا، کوه‌های باشکوه و بیابان‌های پهناور، …

2 نظر

  1. تحصیل پزشکی در روسیه گرونتره یا ترکیه

  2. اگر دانشگاه های مورد تایید ایران و در نظر بگیریم تحصیل پزشکی در روسیه خیلی ارزانتر از ترکیه است. در دانشگاه های تایید روسیه شهریه دانشگاه بین ۵ تا ۷ هزار دلار در سال است. اما در ترکیه بین ۱۰ تا ۳۰ هزار دلار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *