هر آنچه که باید درباره تابلو فرش ماشینی بدانید

هر آنچه که باید درباره تابلو فرش ماشینی بدانید

تابلو فرش ماشینی چه ویژگی هایی دارد و چه نکاتی را باید در هنگام خرید تابلو فرش ماشینی در نظر گرفت؟ اگر شما هم خانه یا محل کاری دارید که چیدمان دکوراسیون آن برایتان مهم است ما تضمین می دهیم که این مقاله برای شما مفید خواهد بود چرا که پس از آن تمام اطرافیانتان از سلیقه و اطلاعات شما برای خرید تابلو فرش استفاده خواهند کرد.

 

تابلو فرش چیست؟

جالب است بدانید که تابلو فرش، قسمت های کوچکی از فرش است که در قاب قرار میگیرند. و به دیوارها معولا وصل میشوند ؛بیشتر جنبه‌ تزئینی دارند و به خانه‌ها رنگ و زیبایی می‌بخشند. تابلو فرش به خصوص در سبک کلاسیک ( یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی ) از عناصر ویژه و منحصر به فرد زیباسازی داخل خانه‌هاست. شاید بتوان تابلوهای جادویی و رنگین را یکی از مفهومی‌ترین تزئینی‌ها دانست ؛ یعنی یک شی زینتی که تاریخ ، معنا ، فرهنگ و اصالت ایرانی را در خود جای داده است. در ادامه همراه ما باشید تا هر آنچه که باید درباره تابلو فرش ماشینی بدانید را به شما بگوییم…

هر آنچه که باید درباره تابلو فرش ماشینی بدانید

انواع تابلو فرش

انواع تابلو فرش به سه دسته تقسیم میشود: تابلو فرش دستباف، تابلو فرش ماشینی، تابلو فرش چاپی

تابلو فرش دستباف:

تابلو فرش دستبافت نیز مانند فرش دستبافت می تواند انواع مختلفی داشته باشد. این تابلوها از نظر الیاف مورد استفاده، نوع بافت، اندازه و اندازه، نوع تصاویر و … می توانند با یکدیگر متفاوت باشند. انواع تابلو فرش ماشینی مانند تابلو فرش دستبافت می تواند از نظر بافت، بافت، اندازه، رنگ، تصویر و … متفاوت باشد. تابلو فرش های دستباف به دلیل زمان و دقت زیادی که توسط بافنده برای بافت آنها صرف میشود و همینطور ظرافت بی نظیری که در آن وجود دارد دارای ارزش و قیمت و اصالت بسیار بالایی است و به هر میزان که قدیمی تر باشد ارزشمند تر است.

ادامه مطلب  دکور چوبی چگونه به زیبایی دکوراسیون کمک می‌کند؟

 

تابلو فرش ماشینی:

با ورود تکنولوژی و قدم گذاشتن مردم به دنیای مدرن، فرش ماشینی نیز راه خود را برای ورود به بازار پیدا کرد. این نوع تابلو فرش‌ها بافت ماشینی دارند و با دادن طرح یا نقشه به ماشینی با قابلیت نقشه‌خوانی بافته می‌شوند و در تولید آن‌ها طبیعتاً به دلیل زمان کمتر به جای الیاف طبیعی از الیاف مصنوعی استفاده می‌شود. و نوع الیاف استفاده شده در مقایسه با فرش دستباف قیمت کمتری دارد، اما چون تشخیص این نوع فرش از فرش دستباف دشوار است، طرفداران خاص خود را دارد.

 

تابلو فرش چاپی:

در این نوع تابلو فرش ابتدا تابلوفرش در ابعاد دلخواه کاملا سفید و با الیاف مصنوعی بافته می شود و سپس توسط چاپگرهای مخصوص طرح بر روی آن چاپ می شود و هر طرحی که خریدار بخواهد به راحتی قابل چاپ است.

اگرچه سرعت بافت و تولید تابلو فرش چاپی بیشتر از فرش ماشینی است، اما ماندگاری رنگ آن کمتر است. برای تشخیص این نوع فرش از فرش دستبافت و ماشینی می توان با توجه به تعداد رنگ های به کار رفته در فرش، نوع آن را تشخیص داد. به این ترتیب در تابلو فرش های چاپی تعداد رنگ های استفاده شده متنوع و زیاد است و طرح چاپ شده روی آن به عکس نزدیک تر و شبیه تر است و در صورت تعداد رنگ های استفاده شده جزئیات عکس را بهتر نشان می دهد. درتابلو فرش ماشینی و دستبافت محدود است و به همین دلیل طرح آن کمتر شبیه عکس است و جزئیات کمتری را نشان می دهد. به همین دلیل بهترین گزینه برای تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش استفاده از روش چاپ است.

 

نکاتی برای خرید بهترین تابلوفرش

قطع به یقین برای داشتن هرخرید مطمئنی، در نظر گرفتن و توجه به یکی سری فاکتور های اصلی و مهم لازم و موثر است. ویژگی های مهمی که ما به شما پیشنهاد میکنیم به هنگام خرید تابلو فرش چاپی کاشان حتما آنها را مد نظر قرار دهید شامل این موارد میشود:

ادامه مطلب  خرید شکلات خوری جدید [30+ مدل جدید] اردیبهشت 1401

۱_ نوع طرح به کار رفته درتابلو فرش

۲_ جنس تابلو فرش

۳_ نوع بافت تابلو فرش

۴_ اندازه آن

۵_ قیمت تابلوفرش

 

بهترین تابلو فرش از نظر بافت و تراکم

بافت تابلو فرش هم دقیقا یکی از فاکتورهای مهمی است که باید به هنگام خرید تابلو فرش به آن توجه کنید. معمولا زمانی که در مورد بافت فرش، سخن به میان می آید ذهن به صورت ناخودآگاه به سراغ تراکم هم می رود. و برای ما مهم است که یک فرش چه تراکمی دارد که این موضوع در مورد تابلو فرش نیز صادق است. همانطور که میزان تراکم در قیمت فرش اثر گذاراست در مورد تابلو فرش نیز به همین منوال است و تراکم تابلو فرش یکی از عوامل تعیین کننده در قیمت آن است و در واقع مرغوب بودن آن را رقم میزند. هرچقدر میزان تراکم بافت یک تابلوفرش بالا تر برود باعث ریز بافت تر شدن طرح و نقشه آن و در نتیجه ظریف تر دیده شدن توسط بیننده می شود و از نظر او زیبایی و جلوه بیشتری خواهد داشت. همچنین تراکم بالاتر در تابلو فرش های ماشینی موجب شباهت بیشتر آن به تابلو فرش های دستباف میشود و به طور کلی ظرافت و تراکم بیشتر در تابلو فرش های ماشینی بیشتر از نوع چاپی آن است.

 

نخ ترکیبی پنبه-پلی ‌استر

نخ ترکیبی پنبه-پلی‌استر ترکیبی از پنبه و پلی استر با نسبت‌های ۶۵ درصد پنبه و ۳۵ درصد پلی‌استر یا نسبت برابر ۵۰-۵۰ پنبه و پلی‌استر هستند. این نخ‌ها محکم هستند، آب نمی‌روند و تغییر شکل نمی‌دهند. ولی نکته‌ای که در مورد این نخ‌های ترکیبی وجود دارد این است که این نخ‌ها برای بافت فرش و تابلوفرش مناسب نیستند و بیشتر در صنعت نساجی به کار می‌روند.

ادامه مطلب  بهترین شرکت طراحی ویلا در تهران چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

 هر آنچه که باید درباره تابلو فرش ماشینی بدانید

۱_ تراکم یا بافت تابلو فرش از نظر ریز بافتی و یا درشت بافی: همانطور که قبلا هم اشاره شد به هر میزان که تراکم یک تابلو فرش بیشتر باشد یعنی هرچقدر تعداد گره های موجود در ده سانتی متراز آن بیشتر باشد تابلو فرش ریزبافت تر و ظریفتر بوده در نتیجه به لحاظ قیمتی نیز گران تر خواهد بود.

۲_ جنس نخ یا الیاف به کار رفته در تابلو فرش: کیفیت و نوع نخ مصرفی یکی از عوامل تعیین کننده قیمت تابلو فرش است مثلا استفاده از ابریشم مصنوعی جای ابریشم طبیعی، قیمت یک تابلو فرش را تا یک سوم کاهش می دهد.

۳_ نوع طرح و نقشه

۴_ اندازه تابلو فرش: قاعدتا به هرمیزان ابعاد یک تابلو فرش بزرگ تر شود قیمت آن نیز افزایش می یابد.

 

تا به اینجا شما به صورت کلی با تاریخچه تابلو فرش و انواع آن، شباهت ها و تفاوتهای تابلوفرش و فرش، نکات کلیدی برای خرید بهترین تابلو فرش ماشینی و همچنین عوامل موثر بر قیمت آن آشنا شدید. اما به عنوان نکته پایانی باید بگوییم اینکه شما تابلو فرش را از چه فروشگاهی خریداری می کنید نیز بسیار حائز اهمیت است. شما دوستان عزیز برای خرید مستقیم تابلو فرش چاپی می توانید به سایت کارخانه تولید تابلو فرش چاپی نیمرخ بافت مراجعه کنید. در این سایت می توانید علاوه بر تابلو فرش های چاپی زیبا امکان تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش نیز وجود دارد و چون مستقیم به کارخانه سفارش می دهید هزینه خرید شما به شدت کمتر خواهد بود.

حتما ببینید

خرید میز جلو مبلی و میز عسلی با بهترین قیمت

خرید میز جلو مبلی و میز عسلی با بهترین قیمت

میز جلو مبلی و میز عسلی، از جمله مبلمان‌های ضروری و کاربردی در هر خانه‌ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *