نوار تیپ چیست؟

لوله کاروگیت چیست؟

لوله کاروگیت چیست و کاربرد و ویژگی های آن کدامند؟

این لوله‌ها از دو جدار مجزا تشکیل شده‌اند که سبب استحکام بالای این لوله‌ها شده است. جدار بیرونی این لوله به صورت مارپیچی و فنری و با حلقه‌هایی متحدالمرکز و سیاه رنگ است که مجموعه‌ای از ردیف‌ها و شیارها روی سطح آن وجود دارد و جدار داخلی آن حالتی صاف و صیقلی و بدون شیار دارد.

این ویژگی لوله کاروگیت سبب می‌شود که مایعات و سیالات از درون آن به راحتی و بدون داشتن فشار عبور کنند و به همین دلیل در این زمینه بسیار پرکاربرد است.

شیارها و فنری بودن جدار بیرونی لوله نیز سبب افزایش مقاومت لوله در برابر فشار بالا و تنش می‌شوند. لازم به ذکر است لوله‌ کاروگیت را می‌توان هم از فولاد و هم از پلاستیک‌های مثل پلی اتیلن ساخت ولی به دلیل اینکه لوله پلی اتیلن نسبت به سایر جنس‌های لوله کاروگیت دارای مزایای بسیار زیادی است، لذا این نوع لوله با اختلاف بسیار بالایی پرمصرف‌ترین و پرکاربردترین لوله کاروگیت برای پروژه‌های شهری و جاده‌ای است.

نوار تیپ چیست؟

نوار تیپ (Drip tape)،  نوار تیپ یکی از وسایل آبیاری قطره‌ای است که با استفاده از لوله‌های خاصی از جنس پلی‌اتیلن نرم، قطرات آب را در فاصله‌های معین و میزان مشخص به ریشه گیاهان می‌رسانند.

نوار تیپ آبیاری عمدتاً از یک لوله پلیمری انعطاف‌پذیر با عرض ۱۲ تا ۳۰ سانتی‌متر ساخته می‌شود که در بالا، کنار و یا زیر خاک در کنار گیاهان قرار می‌گیرد. در طول لوله تیپ، دریپرها یا سوراخ‌هایی در فواصل ۱۰، ۲۰ و ۳۰ سانتی‌متری تعبیه شده است که قطرات آب را با فشار کم به بیرون می‌ریزند.

با کمک نوار تیپ، آب به‌ صورت یکنواخت و بدون هدررفت به گیاهان می‌رسد و از خشک‌ شدن آنها در فصول گرم و زیر تابش نور خورشید شدید جلوگیری می‌کند. استفاده از نوار تیپ آبیاری به کشاورزان کمک می‌کند تا میزان آب مصرفی را به حداقل برسانند و همچنین با آبیاری متمرکزتر رشد گیاهان را افزایش دهند

ادامه مطلب  چوب پلاست در مبلمان شهری

با کمک نوار تیپ، آب به‌ صورت یکنواخت و بدون هدررفت به گیاهان می‌رسد و از خشک‌ شدن آنها در فصول گرم و

زیر تابش نور خورشید شدید جلوگیری می‌کند. استفاده از نوار تیپ آبیاری به کشاورزان کمک می‌کند تا میزان آب

مصرفی را به حداقل برسانند و همچنین با آبیاری متمرکزتر رشد گیاهان را افزایش دهند

نوارهای تیپ به شکل یک شلنگ پلاستیکی نرم و انعطاف‌پذیر با قطر نسبتاً کم و طول‌های ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ متری ساخته

می‌شوند. این نوارها درون دیواره‌های خود سوراخ‌های کوچکی دارند که قطرات آب از آنها جاری می‌شود..

 

در فروشگاه پلی اتیلن بداغی انواع لوله های پلی اتیلن ولوله کاروگیت موجود استلوله کاروگیت در فروشگاه ما دارای مقاومت بسیار دارد.

۰۹۱۸۱۶۰۱۹۶۲ –  ۰۹۳۳۶۵۱۰۵۰شماره تماس 

برای خرید از فروشگاه به ادرس مراجعه فرمایید

http://polietilen-bodaghi.ir

 

.

 

حتما ببینید

پلی استر یا ویسکوز کدام بهتر است

پلی استر یا ویسکوز کدام بهتر است؟

در دنیای متنوع پارچه‌ها، دو رقیب سرسخت همواره در کنار یکدیگر قرار دارند، ویسکوز و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *