نشانه رابطه هایی که به ازدواج ختم نمی شوند

نشانه رابطه هایی که به ازدواج ختم نمی شوند؟

در این مقاله سعی می کنیم به این موضوع بپردازیم که کدام روابط به ازدواج ختم نمی شوند. یک رابطه خوب دارای ویژگی های خاصی است که بسیاری از افراد به راحتی می توانند آن را شناسایی کنند، چه با فرد مناسبی باشند و چه نباشند. با این حال، همیشه به این راحتی نیست. مواردی وجود دارد که تشخیص افرادی که قصد ازدواج ندارند دشوار و گیج کننده است. بنابراین، بهترین راه شناسایی ویژگی های واقعی یک رابطه بد است. یک رابطه بد هرگز با ازدواج تمام نمی شود.

حتما این جمله را شنیده اید که می گویند عشق انسان را کور می کند! این خطر به ویژه برای افرادی وجود دارد که از عشق خود به شریک زندگی خود چنان کور شده اند که دیگر اهمیتی نمی دهند که رابطه آنها چقدر سمی و آسیب زا است. البته تا زمانی که خودتان درگیر این موضوع نباشید درک این موضوع سخت است.

اگر فکر می کنید نمی توانید یک رابطه بد را از یک رابطه خوب تشخیص دهید، این مقاله کمک بزرگی به شما خواهد کرد و حتی ممکن است شما را از شکست عشقی نجات دهد.

در اینجا چند رابطه بد را معرفی می کنیم که به ازدواج ختم نمی شود و باید به هر قیمتی از آنها دوری کنید.

۱٫ رابطه ای که مدام در تضاد است

در یک رابطه بن بست همیشه بر سر جزئی ترین مسائل تنش وجود دارد. رابطه ای که احتمال ازدواج در آن کم است، کنترل خشم و ناراحتی بسیار کم اتفاق می افتد. در حالی که عصبانی شدن زوج ها هنگام دعوا طبیعی است، اما اگر این درگیری های شدید هر روز اتفاق بیفتد، واقعاً سمی و دردناک است.

تنش و درگیری در یک رابطه مسموم رایج است. چگونه می توانید تشخیص دهید که در یک رابطه بد هستید؟ ساده است آیا اغلب خود را در حال گریه، عصبانیت، آسیب دیده و خسته می بینید؟ آیا به خاطر این احساسات منفی عزت نفس خود را از دست داده اید؟؟؟

ادامه مطلب  از کجا بفهمیم دختری قبل ازدواج رابطه داشته است

۲٫ رابطه با شریک کنترل کننده

آیا نمی‌توانید کارهایی را که دوست دارید انجام دهید، لباس‌هایی را که می‌خواهید بپوشید یا حتی در موقعیت‌های اجتماعی شرکت کنید، فقط به این دلیل که نمی‌خواهید شوهر یا دوست پسرتان از دست شما عصبانی شود؟

مهمتر از همه، نمی توانید به خاطر این شریک زندگی خود تصمیم بگیرید و سبک زندگی مورد نظر خود را داشته باشید؟ اگر حتی به نیمی از این سوالات پاسخ مثبت داده اید، پس با فرد مناسبی نیستید. و امیدی نیست که این رابطه به ازدواج ختم شود.

۳٫ رابطه ای که می گوید فعلاً خصوصی بماند

آیا با کسی رابطه پنهانی دارید؟ آیا دوستان و حتی اعضای نزدیک خانواده شما می دانند که شما با این شخص در ارتباط هستید؟ اگر شریک زندگی شما نمی خواهد که شما او را در جمع ببینید، باید در رابطه بدی باشید. مطمئنی قصد طرف مقابل ازدواجه!!

اگر در رابطه ای هستید که باید حتی از نزدیک ترین افراد زندگی تان مخفی بماند، این نشانه آن است که مشکلی جدی وجود دارد. آیا شریک زندگی شما خیلی به اینکه با هم هستید افتخار نمی کند؟ این همان کاری است که کسانی که قصد ازدواج ندارند انجام می دهند. این روابط به ازدواج ختم نمی شود.

۴٫ ارتباط فیزیکی و عاطفی آزاردهنده است

دوست داشتن واقعی یک نفر یعنی هر کاری که در توان دارید برای محافظت از او انجام دهید. با این حال، اگر در یک رابطه بد باشید، متأسفانه از کسی که قرار بود از شما مراقبت کند و با شما ازدواج کند، رنج می‌برید و آسیب می‌بینید.

ادامه مطلب  از کجا بفهمیم دختری قبل ازدواج رابطه داشته است

انواع مختلفی از آزار جسمی و روحی در یک رابطه سمی وجود دارد. قبل از اینکه خیلی دیر شود، حتما یاد بگیرید که چه زمانی از یک رابطه سمی خارج شوید.

۶٫ رابطه بدون حس دوستی

بهترین روابط اغلب با یک دوستی خوب شروع می شود. اما برخی افراد از این مرحله می گذرند و بیشتر روی جنبه احساسی آن تمرکز می کنند.

به یاد داشته باشید که نه تنها لحظات خوبی در زندگی وجود دارد، بلکه اتفاقات بد نیز بر روابط شما تأثیر می گذارد. یک دوست خوب به شما قدرت می دهد که هر چقدر هم که زندگی سخت شود ادامه دهید. اما فقدان دوستی باعث می شود رابطه شما ضعیف شده و به راحتی شکسته شود.

نشانه رابطه هایی که به ازدواج ختم نمی شوند

۷٫ رابطه ای که در آن رشد نمی کنید

داشتن یک رابطه باید به رشد شما به عنوان یک شخص و به عنوان یک شریک کمک کند. یک رابطه بد یا رشد شما را محدود می کند یا شما را از دستیابی به اهداف شخصی باز می دارد. انتظار نداشته باشید که این روابط به یک ازدواج موفق تبدیل شود.

۸٫ رابطه بدون اعتماد متقابل

شما باید به یکدیگر اعتماد کنید، مهم نیست که چه اعتقادی دارید. ایمان و اعتماد شما به یکدیگر می تواند رابطه شما را قوی تر کند، حتی سخت ترین چالش ها را می توان با تکیه بر همکاری متقابل حل کرد. اگر در رابطه اعتماد وجود نداشته باشد، شاید برای ازدواج مناسب نباشد.

۹٫ رابطه ای که خوشبختی شما را می خورد

عشق باید به شما احساس شادی و امنیت بدهد. داشتن رابطه با کسی که دوستش دارید به معنای ایجاد پناهگاهی است که می توانید در آن شادترین باشید. اگر رابطه شما برعکس است، باید بدانید که امیدی نیست که به ازدواج ختم شود.

ادامه مطلب  از کجا بفهمیم دختری قبل ازدواج رابطه داشته است

۱۰٫ رابطه درام روزانه

مشاجره ها، تنش ها و دعواهای عاطفی زمانی که در یک رابطه هستید طبیعی است، اما تجربه هر روز آنها نشانه بدی است. وقتی شریک زندگی شما بر سر چیزهای ساده دعوا می کند، بدتر است.

اگر طرف مقابل شما مسائل ساده را بیش از حد پیچیده می کند، به این معنی است که تعهد شما برای ازدواج با آنها در حال حاضر درست نیست. در این صورت زمان زیادی برای خروج یکی یا هر دوی شما از رابطه باقی نمی ماند.

۱۱٫ رابطه ای مبتنی بر خیانت و عدم صداقت

شما نمی توانید رابطه ای را بر اساس خیانت و همچنین عدم صداقت شروع کنید و انتظار داشته باشید که ازدواج از آن بیرون بیاید. جدایی و فروپاشی عاطفی در روابطی که بر اساس دروغ و خیانت ساخته شده است، رایج است.

اگر این مقاله شما را متوجه کرده است که رابطه شما به ازدواج ختم نمی شود، یک انتخاب دارید: می توانید سعی کنید او را ترک کنید. نه تنها شما را از یک جدایی ویرانگر عشقی نجات می دهد، بلکه شما را از تمام احساسات منفی که برای مدت طولانی در اطراف خود حمل می کردید، رها می کند.

پایان دادن به رابطه ای که خیلی دوستش دارید سخت است، اما یک رابطه ناسالم نه تنها شانس شما را برای ازدواج به عنوان یک فرد محدود می کند، بلکه آرام آرام قلب شما را از هم می پاشد تا جایی که چیزی باقی نماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *