معرفی و خرید انواع فلاور باکس

معرفی و خرید انواع فلاور باکس

زیبایی و خوش ظاهر بودن محیطی که ما در آن زندگی میکنیم به سلیقه و ذوق ما بستگی دارد و عمدتا هر فضایی قابلیت این را دارد که به فضای دلنشین و از همه مهم تر دلباز تبدیل شو، تنها باید حوصله و مخصوصا ذوق این را داشته باشیم که به زیباسازی محیط کمک کنیم. یکی از مواردی که به زیباسازی محیط کمک شایانی میکند، استفاده از فضای سبز با هر ابعادی است. حال این که امروزه به دلیل کمبود فضای باز در آپارتمان امکان انجام این کار وجود ندارد این در حالی است که در چنین شرایطی فلاور باکس به کمک شما می آید.

فلاور باکس چیست؟

هر گیاهی برای این که بتواند رشد کند و البته به این روند رشد خود ادامه دهد، به یک مکان مناسب نیاز دارد. این مکان مناسب میتواند از باغچه شروع شود و حتی به یک گلدان برسد‌. فلاور باکس نیز چیزی شبیه گلدان است و یک کلمه انگلیسی است که معنای آن جعبه گل میباشد. فلاور باکس ها در انواع مختلف طرح و رنگ و جنس ساخته میشوند و شما میتوانید بر اساس دکوراسیون منزل و یا محیط مور نظر خود از بین آن ها انتخاب کنید.

نقش فلاور باکس در تزیین

دکوراسیون

به طور کلی این که فلاور باکس چه تاثیری بر روی ما و یا محیط مورد استفاده خود میگذارد از دو جنبه زیر قابل بررسی است؛

توجه داشته باشید که وقتی از فلاور باکس و گل و گیاه در چیدمان محیط کار استفاده میشود، تاثیرات بسزایی از خود به جای میگذراد. به عنوان مثال فلاور باکس نه تنها به زیبایی محیط کار کمک  میکند بلکه روی روحیه پرسنل نیز تاثیر میگذارد، آن ها را شاداب تر میکند و کیفیت و راندمان کاری آنان را بالا میبرد، ضمن این که از به وجود آمدن احساس کسالت و خستگی در کارکنان جلوگیری میکند.

ضمن این که استفاده از فلاور باکس زیبایی و جذابیت محیط کار را افزایش میدهد و همین مورد میتواند در برخی از پروژه ها باعث جذب مشتری شود. همچنین فضای سبز و یا محیطی که در خود تکه هایی از سرسبزی را جای داده است، ناخوداگاه به انسان طراوت و شادابی میدهد و حس تعامل انسان را افزایش میدهد.

ادامه مطلب  معرفی کامل ساحل مادرید کشور اسپانیا

انواع فلاور باکس از نظر جنس

فلاور باکس فلزی

برای ساخت فلاور باکس فلزی از ورقه های فولادی استفاده میکنند. سپس برای این که طرح های گوناگون و حتی سفارشی را روی بدنه فلزی فلاور باکس پیاده کنند از دستگاه های دقیق و خودکار cnc استفاده میکننند. به عنوان مثال برخی از شرکت ها نما و لوگوی شرکت خود را روی بدنه فلزی فلاور باکس هک میکنند. یا برخی از آن ها برای ایجاد جلوه خاص، بدنه فلاور باکس فلزی را نور پردازی میکنند.

فلاور باکس های نور پردازی شده بیشتر مخصوص لابی هتل های لوکس و یا شرکت های لوکس و آنچنانی هستند و برای استفاده های معمولی قیمت خیلی بالایی دارند.

با توجه به این که داخل فلاور باکس به دلیل وجو ریشه گیاه و خاک همواره مرطوب است در نتیجه در قسمت داخلی آن از یک لایه مواد مقاوم به خوردگی استفاد میکنند.جنس این لایه از پلیمر های مخصوص و یا موادی با جنس ایزوگام میتواند باشد.

فلاور باکس چوبی

برای ساخت فلاور باکس چوبی از انواعی از چوب ها استفاده میکننند. توجه داشته باشید این کدر فلاور باکس چوبی از چه نوع چوبی استفاده کنیم، کاربری فلار باکس را تعیین میکند. به عنوان مثال فلاور باکسی از که از چوب روسی ساخته میشود مقاومت چندانی ندارد و نباید در محیط چوبی مور استفاده قرار گیرد.

فلاور باکس چوبی در مجاورت با رطوبت به سرعت خراب میشود در نتیجه باید داخل فلاور باکس های چوبی را ایزوله سازی کنیم. ولی متاسفانه این کار به هزینه زیادی نیازمند است و کار کثیفی بالایی دارد در نتیجه بهتر است داخل فلاور باکس را به کمک فایبر گلاس پوشش دهیم.

ادامه مطلب  بهترین شرکت کفسابی، شرکت کفساب آنلاین

نوعی چوب به نام چوب ترمود وجود دارد که در کارخانه برای ماندگاری در شرایط مختلف جوی مقاوم سازی میشود. چوب ترمود برای استفاده در فضای باز نظیر روف گاردن، بام سبز و … بسیار مناسب است.

فلاور باکس چوبی در اندازه های مختلفی ساخته میشود که میتواند شامل فلاور باکس های چوبی کوچک و فلاور باکس های چوبی با ابعاد چند متر باشد. گفتنی است که وجود چوب در دیزاین محیط، گرمای خاصی به آن میبخشد و محیط را پر از آرامش میکند.

فلاور باکس سنگی

فلاور باکس سنگی به دلیل جنسی که دارد بیشتر برای استفاده در محیط های بیرونی مناسب است و کمتر در دکوراسیون های داخلی مورد استفاده قرار میگیرد. چرا که سنگ حس سردی به محیط میدهد. این فلاور باکس با شکل های مربعی و مسطتیلی ساخته میشود.

فلاور باکس پلاستیکی

این فلاور باکس جزو فلاور باکس های ارزان قیمت است و به همین دلیل نیز زیبایی چندانی ندارد. در پروژه های هتل های لوکس معمولا فلاور باکس پلاستیکی را درون فلاور باکس های چوبی و یا فلزی قرار میدهند تا زیبایی آن را چند برابر بکنند. البته ناگفته نماند که میتوانیم از برخی از مدل های فلاور باکس های پلاستیکی روی نرده و لبه تراس استفاده کنیم. از فلاور باکس های پلاستیکی با سایز کوچک برای کاشت کاکتوس و با سایز بزرگ آن برای کاشت درخچه استفاده میکنند.

فلاور باکس مرکب چوب و فلز

فلاور باکسی که از ترکیب چوب و فلز ساخته میشود، یکی از مدل های پرطرفدار بین معماران و طراحان دکوراسیون میباشد. چرا که هم جلوه خاصی به دکوراسیون میدهد و هم مدرن میباشد. پایه های فلاور باکس از جنس فلز میباشد و در بدنه آن نیز از چوب یا چوب پلاست بهره میگیرند.

از فلاور باکس های مرکب بیشتر برای طراحی پروژه های کافی شاپ و رستوران ها استفاده میکنند‌.ضمن این که فلز فولاد به کار رفته در فلاور باکس استحکام بالایی دارد و استفاده از آن در روف گاردن ها، تراس ها و بام سبز بسیار توصیه میشود.

ادامه مطلب  در کسب و کارم به موفقیت رسیده و ثروتمند شدم

سایزبندی این فلاور باکس نیز از اندازه متوسط شروع میشود و تا اندازه های خیلی بزرگ نیز ادامه میابد. طراحی شکل هندسی فلاور باکس های مرکب بسیار متنوع است به این صورت که میتوان آن ها را در انواع اشکال مربعی، دایره، مستطیل و حتی حجم های سه بعدی و … ساخت.

انواع فلاور باکس از نظر موقعیت قرار گیری

فلاور باکس زمینی

فلاور باکس زمینی در بین انواع فلاور باکس کاربرد و کارایی بیشتری دارد و به همین دلیل نیز خواهان زیادی دارد. سایزبندی این فلاور باکس به صورت متوسط تا بزرگ میباشد. معمولا از این نوع فلاور باکس برای اطراف پارک ها، خیابان ها، مجتمع های ورزشی و … استفاده میکنند. بهره گیری از آن ها در سطح شهر سبب زیبایی نمای بیرونی شهر میشود.

فلاورباکس دیواری

نوع دیگر فلاور باکس ها، فلاور باکس دیواری میباشد. معمولا این فلاور باکس ها را روی دیواری نصب میکنند که زیبایی ظاهری بیشتری دارد. فلاور باکس های دیواری دارای پس زمینه ای از جنس چوب یا چوب پلاست میباشند که روی آن ها مخزن های فلاور باکس واقع شده است. شکل این فلاور باکس ها معمولا به صورت مربعی یا مستطیل میباشد. ابعاد آن ها نیز بر اساس اندازه گیاهی تعیین میشود که قرار است درون آن قرار گیرد. با توجه به این که فلاور باکس های دیواری فضای کمی را اشغال میکنند، برای استفاده در محیط های کوچک بسیار مناسب میباشند.

فلاور باکس معلق یا آویزان

همان طور که از نام این فلاور باکس مشخص است، این فلاور باکس از طریق فلزی از سقف آویزان میشود که بیشتر در نمای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.

خرید انواع فلاور باکس از وب سایت: آنام فلاور

 

حتما ببینید

 انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود

باغ تالار گرمدره، محیطی دنج برای برگزاری مراسم‌های خاص

انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *