معرفی برترین دانشگاه ها در شهر ازمیر

معرفی برترین دانشگاه ها در شهر ازمیر

ازمیر ترکیه، به‌دلیل کیفیت آموزش و در دسترس‌بودن خدمات دانشجویی، یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی، به‌ویژه ایرانی‌ها محسوب می‌شود. اکثر دانشگاه‌های ازمیر رنکینگ جهانی بالایی دارند و هرساله دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان می‌پذیرند. در این مطلب، با دانشگاه‌های برتر ازمیر آشنا خواهید شد؛ همچنین، اگر به‌دنبال اقامتی آرامش‌بخش و ارزان با دسترسی آسان به مراکز مهم شهر هستید، رزرو هتل کی ازمیر، انتخابی هوشمندانه و مقرون‌به‌صرفه است.

بهترین دانشگاه‌های دولتی ازمیر

تعدادی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه در ازمیر قرار دارند. این شهر ساحلی زیبا با هزینه‌های زندگی مقرون‌به‌صرفه و حمل‌ونقل ارزان، شرایط را برای زندگی و تحصیل دانشجویان آسان کرده است. در این بخش، با بهترین دانشگاه‌های دولتی ازمیر آشنا می‌شویم.

دانشگاه اژه (Ege University)

Ege University، یک دانشگاه دولتی قدیمی در ازمیر است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۵ و با دو دانشکده پزشکی و کشاورزی تأسیس شد و درحال‌حاضر ۱۳ دانشکده، ۳ مدرسه تحصیلات تکمیلی، ۶ مدرسه چهارساله، ۵ موسسه، ۷ مدرسه آموزش حرفه‌ای دوساله و ۲۷ مرکز تحقیقاتی و کاربردی دارد. این دانشگاه در رشته‌های مختلفی ازجمله پزشکی، دندان‌پزشکی، بهداشت، کشاورزی و داروسازی، دانشجو می‌پذیرد.

دانشگاه اژه یک موسسه مبتنی‌بر تحقیق و آموزش‌محور است و دانشجویان را تا سطح دکترا آموزش می‌دهد. این مرکز علمی، یکی از ۷ دانشگاه برتر کشور ترکیه به‌شمار می‌رود. لازم به ذکر است که دانشگاه اژه، بین تمام دانشگاه‌های ازمیر، در بیشترین رتبه‌بندی فهرست شده است و درواقع در تمام ۲۵ مورد رتبه‌بندی‌ها نام این دانشگاه را مشاهده خواهید کرد.

پردیس Bornova دانشگاه اژه در زمینی به مساحت ۳۷۰ هکتار، امکانات متنوعی ازجمله خدمات فرهنگی، ورزشی و اجتماعی را پوشش می‌دهد. باتوجه‌به این‌که پردیس دانشگاه اژه در تقاطع بین آنکارا، استانبول و ازمیر قرار دارد، حمل‌ونقل بین‌شهری بسیار سریع است و علاوه‌برآن برای حمل‌ونقل بین‌شهری، گزینه‌های متنوع اتوبوس و مترو، دانشجویان را قادر می‌سازند تا به‌آسانی از هر نقطه شهر به دانشگاه بروند.

ادامه مطلب  با چسب اپوکسی سرامیک وینتو شیمی خانه را بازسازی کنید!

دانشگاه دوکوز ایلول: پیشرو در به‌کارگیری روش یادگیری مبتنی‌بر حل مسئله

دانشگاه دوکوز ایلول در سال ۱۹۸۲ راه‌اندازی شده است و ۱۵ دانشکده دارد. Dokuz Eylül university، اولین دانشگاهی در ترکیه است که روش یادگیری مبتنی‌بر حل مسئله را به‌کار برد؛ این روش در سال ۱۹۹۷ در دانشکده پزشکی آغاز شد.

دانشگاه DEÜ یا همان Dokuz Eylül به‌طور فعال در برنامه‌های تبادل دانشجو با بسیاری از کشورهای اروپایی شرکت می‌کند. از آغاز فعالیت در این برنامه‌ها، دانشجویان بسیاری از دانشگاه دوکوز ایلول برای آموزش به خارج از کشور فرستاده شده‌اند و دانشجویانی نیز از خارج کشور در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. یکی از طرح‌های تبادل این دانشگاه، برنامه اراسموس است.

درحال‌حاضر، رشته‌های متنوعی از قبیل حقوق، ادبیات، پزشکی و … در دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر تدریس می‌شود. این دانشگاه دارای ۱۰ موسسه، ۶ مدرسه حرفه‌ای، ۱ هنرستان، ۱ بیمارستان کاربردی و تحقیقاتی، ۱۸ دانشکده و ۶۰ مرکز کاربردی و تحقیقاتی است. دانشگاه دوکوز ایلول سه خوابگاه، رستوران، مراکز خرید و آزمایشگاه‌های مجهز دارد.

دانشگاه تکنولوژی ازمیر

موسسه فناوری ازمیر که به‌طور معمول با عنوان İYTE شناخته می‌شود، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی با رنکینگ جهانی ۱۲۰۰ است. این موسسه تأکید زیادی بر علوم طبیعی و مهندسی دارد و در نوع خود تنها موسسه ترکیه با تمرکز ویژه بر تحقیقات علمی است. İYTE، با کسب رتبه ۱۸ در لیست برترین دانشگاه‌های ترکیه نیز قرار دارد. تدریس به زبان انگلیسی، از مهم‌ترین مزیت‌های دانشگاه تکنولوژی ازمیر است و رشته‌های متنوعی ازجمله کامپیوتر، معماری، برق، عمران، ریاضی، شیمی و … در این دانشگاه تدریس می‌شوند.

ادامه مطلب  قیمت اسانس صنعتی عطری چگونه تعیین می شود؟

İYTE دارای ۱۶ بخش دانشگاهی است که اکثر آن‌ها دارای ۳ دانشکده هستند. این دانشگاه در سواحل دریای اژه واقع شده است و موقعیت مکانی بسیار خوبی دارد. منطقه توسعه فناوری ازمیر یک پارک علمی و تحقیقاتی با مساحت معادل ۲۲۵٫۵ هکتار در محوطه دانشگاه İYTE است. دانشگاه İYTE در حوزه‌های تحقیقاتی بسیاری فعالیت می‌کند که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • ژنتیک گیاهی

 • زیست‌شناسی سرطان

 • میکروبیولوژی

 • بیوتکنولوژی

 • زیست‌شناسی ساختاری

 • زیست سلولی

 • بیوانفورماتیک

 • زیست‌شناسی تکوینی

 • ژنتیک جانوری

بهترین دانشگاه‌های خصوصی ازمیر

در ازمیر ترکیه، علاوه‌بر دانشگاه‌های دولتی، موسسات آموزش عالی خصوصی نیز وجود دارد که سطح آموزشی باکیفیت و امکانات رفاهی خوبی ارائه می‌دهند. بهترین دانشگاه‌های خصوصی ازمیر و رتبه آن‌ها در کشور ترکیه به شرح زیر است.

 • دانشگاه اقتصاد ازمیر: رتبه ۷

 • دانشگاه یاشار: رتبه ۱۶

 • مدرسه عالی حرفه‌ای هوانوردی ازمیر: رتبه ۱۷

 • دانشگاه تینازتپه ازمیر: رتبه ۸۷

متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی ازمیر، برای ورود به این مراکز آموزش عالی نیازی به آزمون ورودی ندارند و فقط با در دست‌داشتن مدرک تحصیلی و برخی مدارک ضروری دیگر می‌توانند وارد دانشگاه شده و در رشته انتخابی تحصیل کنند.

هتل کی یکی از بهترین هتل های ازمیر

اگر برای تفریح یا آماده‌شدن برای تحصیل در ازمیر به این شهر سفر می‌کنید، به یک مکان اقامتی مناسب نیاز پیدا خواهید کرد. یکی از بهترین انتخاب‌های اقامتی در ازمیر، رزرو هتل چهارستاره Key Hotel است. هتل کی ازمیر، اتاق‌های مختلفی برای سفرهای انفرادی و خانوادگی دارد. در این هتل، به اینترنت و پارکینگ رایگان دسترسی خواهید داشت و برای رفت‌وبرگشت به فرودگاه، ترانسفر در اختیارتان قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب  پر درآمدترین شغل‌ها در آلمان: بررسی مشاغل مهندسی

هتل کی به بسیاری از جاهای دیدنی ازمیر ازجمله موزه آتاتورک، موزه آگورا و مرکز خرید کناک‌پیر نزدیک است. برای آشنایی بیشتر با امکانات و نرخ اتاق‌های این هتل می‌توانید از خدمات سایت فلای تودی استفاده کنید.

رزرو هتل ازمیر در سایت گردشگری فلای تودی

ازمیر، سومین شهر بزرگ ترکیه با شرایط زندگی آسان، فضای آرام و هزینه‌های به نسبت پایین‌تر است. دانشگاه‌های اژه، دوکوز ایلول و موسسه فناوری ازمیر، سه مورد از بهترین دانشگاه‌های این شهر هستند. اگر قصد سفر به ازمیر را دارید، می‌توانید برای رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما ازمیر ازطریق سایت فلای تودی اقدام کنید. در این سایت، دسترسی به ایرلاین‌ها و هتل ها از جمله هتل کی ازمیر فراهم شده است و شما می‌توانید پس از مقایسه نرخ و زمان پروازها و همچنین امکانات و نرخ هتل های ازمیر، گزینه مناسب را انتخاب کنید.

حتما ببینید

معرفی مکان های گردشگری عمان

معرفی مکان های گردشگری عمان

عمان، کشوری کهن در شبه جزیره عربستان، با سواحل زیبا، کوه‌های باشکوه و بیابان‌های پهناور، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *