محیطی زیبا و شیک را به بالکن خود هدیه دهید

محیطی زیبا و شیک را به بالکن خود هدیه دهید

بالکن شیشه ای

ایده استفاده از شیشه در بالکن ها به اوایل قرن بیستم میلادی باز می گردد. اولین بالکن شیشه ای در اروپا و آمریکای شمالی به عنوان راهی برای افزایش فضای قابل استفاده در آپارتمان های کوچک ساخته شدند.

در آن زمان، بالکن های شیشه ای از شیشه های معمولی ساخته می شدند که به اندازه شیشه های سکوریت امروزی مقاوم و ایمن نبودند. به همین دلیل، استفاده از آنها به طور گسترده رواج پیدا نکرد.

در دهه ۱۹۵۰ میلادی، با اختراع شیشه سکوریت، استفاده از شیشه در بالکن ها دوباره مورد توجه قرار گرفت. شیشه سکوریت به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه و حرارت، برای استفاده در بالکن ها بسیار مناسب بود.

در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ میلادی، استفاده از بالکن های شیشه ای به طور گسترده در اروپا و آمریکای شمالی رواج پیدا کرد. در این دوره، بالکن های شیشه ای به عنوان عنصری از طراحی مدرن و شیک در نظر گرفته می شدند.

در دهه ۱۹۹۰ میلادی، استفاده از بالکن های شیشه ای به سایر نقاط جهان نیز گسترش پیدا کرد. امروزه، بالکن های شیشه ای در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان راهی برای افزایش فضای قابل استفاده و زیبایی خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از بالکن های شیشه ای در ایران در دهه ۱۳۸۰ شمسی آغاز شد. در ابتدا، این نوع بالکن ها به دلیل قیمت بالا و عدم آشنایی مردم با آنها، مورد استقبال قرار نگرفتند.

اما در سال های اخیر، با افزایش آگاهی مردم از مزایای بالکن های شیشه ای و همچنین کاهش قیمت آنها، استفاده از این نوع بالکن ها در ایران رواج پیدا کرده است.

 

انواع بالکن شیشه ای

شیشه های بالکنی مدل های مختلفی دارند. در ادامه به انواع آن اشاره خواهیم کرد.

 • بالکن‌شیشه ای ریلی
 • بالکن‌شیشه ای کشویی (اسلایدی)
 • بالکن‌شیشه ای نرده ای
 • بالکن‌شیشه ای پنجره ای
 • بالکن‌شیشه ای تاشو

 

ادامه مطلب  کباب پز برقی خانگی [30+ مدل حرفه ای]

بالکن شیشه ای ریلی

بالکن‌شیشه‌ای ریلی معمولاً از شیشه‌های سکوریت تهیه می‌شود که می‌توانند در برابر فشارهای مختلفی مانند باد، باران، حرارت، و سایر عوامل جوی مقاومت کنند. این شیشه‌ها عمدتاً شیشه‌های لمینه شده (tempered glass) یا شیشه‌های لمینه شده و ضد شکست (laminated safety glass) هستند که دو لایه شیشه با یک لایه میانی پلاستیکی دارند. به وسیله یک سیستم ریلینگ (قاب شیشه) به شیشه متصل می‌شود. این قاب‌ها معمولاً از موادی مثل فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم ساخته می‌شوند و علاوه بر ایجاد استحکام برای شیشه، به نمایی زیبا و ایمن کمک می‌کنند.

 

بالکن شیشه ای کشویی (اسلایدی)

بالکن‌شیشه‌ای کشویی که اغلب به عنوان درب کشویی بالکن یا دیوار شیشه ای بالکن کشویی و یا اسلایدی میشناسند.این نوع شیشه از لحاظ عملکرد به پنجره‌های آلومینیومی قدیمی شباهت دارند. بالکن‌شیشه ای کشویی از صفحات شیشه ای بزرگی تشکیل شده است که بر روی ریل نصب می شوند. این پانل ها را می توان به راحتی به صورت افقی به یک سمت قرار داد. یعنی نحوه جمع شدن شیشه‌های اسلایدی از راست به چپ یا از چپ به راست است و در یک طرف جمع میشود, و شیشه در زمان جمع شدن از ریل خارج نمی‌شود. مکانیسم کشویی اجازه تهویه کنترل شده را می دهد. ساکنان می توانند تا حدی پانل ها را باز کنند تا هوای تازه وارد شود و در عین حال مانعی در برابر حشرات و عناصر بیرونی ایجاد کنند.

 

بالکن شیشه ای نرده ای

نرده بالکن‌شیشه ای که به عنوان نرده شیشه ای نیز شناخته می شود، یک محافظ ایمن است که معمولاً در بالکن ها، تراس ها یا مناطق بیرونی مرتفع نصب می شود که شامل پانل های شیشه ای است. نرده‌های شیشه‌ای شفافیت را ارائه می‌دهند و امکان مشاهده بی‌وقفه مناظر فضای باز را فراهم می‌کنند. این مدل طراحی جذابیت فضا را افزایش می دهد. نرده های شیشه ای ظاهری براق و مدرن دارند و طرحی مینیمال و مکمل معماری معاصر است. شیشه ای که در نرده های بالکن استفاده می شود، معمولاً از شیشه های ایمنی مقاوم یا شیشه سکوریت می باشد. نرده‌های شیشه‌ای در سبک‌های مختلف، از جمله طرح‌های فریم دار , نیمه‌فریم، و فریم لس تقسیم بندی شده‌اند که امکان سفارشی‌سازی را برای مطابقت با طراحی نما یا داخلی فراهم می‌کند.

ادامه مطلب  نکات مهمی که باید برای تعمیر و نگه داری لوازم خانگی در منزل بدانید!

 

بالکن شیشه ای پنجره ای

بالکن شیشه ای مدل پنجره ای نوعی بالکن شیشه ای است که به صورت پنجره باز و بسته می شود. این نوع بالکن ها از پنل های شیشه ای سکوریت تشکیل شده اند که به صورت عمودی در قاب های آلومینیومی قرار میگیرند.

 

بالکن‌شیشه ای تاشو

بالکن شیشه ای تاشو نوعی بالکن شیشه ای است که از پنل های شیشه ای سکوریت تشکیل شده است که به صورت تاشو جمع می شوند. این نوع بالکن ها برای فضاهای کوچک مناسب تر هستند زیرا فضای کمتری را اشغال می کنند. بالکن های شیشه ای تاشو را می توان در صورت نیاز جمع کرد. این امر می تواند در مواقعی که نیاز به فضای بیشتر در بالکن دارید مفید باشد.

برای مشاهده انواع مدل های شیشه بالکنی میتوانید محصولات بالکن شیشه ای را مشاهده نمائید.

 

نرده شیشه ای

 

تقسیم بندی بالکن شیشه ای

تقسیم بندی بالکن شیشه ای به صورت فریم دار و بدون فریم یا فریم لس است. نوع فریم دار آن دارای شیشه های سکوریت شده با ضخامت ۸ میل، ۱۰ میل و لمینت ۲ لایه ۵ میل می باشند. بالکن شیشه ای مدل فریم لس یا بدون فریم, هیچ گونه اتصالی در آن استفاده نمی شود. این شیشه ها وسعت دید زیادی دارند.

 

کاربردهای بالکن های شیشه ای:

بالکن های شیشه ای علاوه بر زیبایی و ظرافتی که به نمای ساختمان می بخشند، کاربردهای مختلفی نیز دارند.

 

 1. افزایش فضای قابل استفاده:

بالکن های شیشه ای می توانند فضای قابل استفاده در خانه را افزایش دهند. با نصب بالکن شیشه ای می توانید از فضای بالکن در تمام فصول سال استفاده کنید.

ادامه مطلب  چه آجری برای دیوار پشت تلویزیون مناسب است؟

 

 1. محافظت در برابر باد و باران:

بالکن های شیشه ای می توانند به عنوان محافظ در برابر باد و باران عمل کنند. این امر می تواند فضای بالکن را به مکانی مناسب برای استراحت و تفریح تبدیل کند.

 

 1. افزایش نور طبیعی:

بالکن های شیشه ای می توانند نور طبیعی بیشتری را به داخل خانه راه دهند. این امر می تواند به روشن تر شدن فضای خانه و کاهش مصرف انرژی کمک کند.

 

 1. عایق صدا:

بالکن های شیشه ای می توانند به عنوان عایق صدا عمل کنند. این امر می تواند به آرام تر شدن فضای خانه کمک کند.

 

 1. زیبایی و ظرافت:

بالکن های شیشه ای می توانند زیبایی و ظرافت خاصی به نمای ساختمان ببخشند.

 

انواع شیشه در بالکن شیشه ای

 • شیشه شفاف
 • شیشه‌های رنگی
 • شیشه مات
 • شیشه Low-E
 • شیشه انعکاسی یا رفلکس
 • شیشه لمینت
 • شیشه سکوریت

 

بالکن شیشه ای

 

سخن آخر

با توجه به اینکه امروزه برای دکوراسیون شیشه ای منازل و یا محل کار از شیشه بسیار استفاده میشود, برای جام بالکن نیاز است تا قیمت‌های تولیدی‌های مختلف را باهم مقایسه کنید. همیشه قیمت بالا نشان‌دهنده کیفیت زیاد نیست. بنابراین نیاز است تا قیمت به همراه کیفیت مناسب را پیداکرده و سپس خرید حفاظ شیشه‌ای را برای تراس خود انجام دهید.  تیم تخصصی جی گلس با بیش از چندین دهه تجربه در زمینه ارائه شیشه های ساختمانی و طراحی بالکن شیشه ایحمام شیشه ای یا کابین دوشپارتیشن شیشه ای و هر نوع سازه شیشه ای دیگر آماده ارائه خدمات به شما عزیزان میباشد.همچنین شما میتوانید از سازه های شیشه ای متنوع در وبسایت شرکت جی گلس به آدرس  https://gglasstech.ir  مراجعه نموده و دیدن نمائید. همچنین کارشناسان حاذق جی گلس آماده ارائه مشاوره رایگان در زمینه طراحی داخلی و یا انواع سازه های شیشه ای برای شما عزیزان میباشند که میتوانید با شماره ۹۱۰۱۳۸۳۸-۰۲۱ در تماس باشید.

 

حتما ببینید

لذت آشپزی راحت و آسان با سرخ کن عرشیا

لذت آشپزی راحت و آسان با سرخ کن عرشیا

بی‌شک یکی از بهترین سرخ کن‌های روز دنیا از لحاظ کیفیت و قیمت سرخ کن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *