عوامل اصلی خاموشی در آیفونهای تصویری

عوامل اصلی خاموشی در آیفونهای تصویری

تعمیرات آیفون تصویری در ایران یکی از مشکلات اساسی در ساختمانهای مسکونی و اداری می باشد. امروزه شرکت های بسیاری در تعمیر آیفون تصویری در غرب و تعمیر آیفون تصویری در شرق تهران فعالیت میکنند که اعتماد به این شرکتها بسیار بهتر از اعتماد به شخص جهت انجام امور تعمیراتی می باشد. حال در این مطلب ما نحوه تعمیرات آیفونهای تصویری و علت خاموش شدن آیفون های تصویری را بررسی خواهیم کرد.

عوامل اصلی در خاموش شدن آیفون های تصویری در ایران بسیار مربوط به نوسانات برقی در ایران می باشد. ایران از برق متناوب ۲۲۰ ولت در منازل استفاده میکند و این ولتاژ جهت کارکرد یک آیفون تصویری باید به ولتاژ ۱۴ ولت مستقیم تبدیل شود. این تبدیل ولتاژ توسط یک برد تغذیه انجام خواهد گرفت. اما از عوامل اصلی روشن نشدن آیفون تصویری می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • خرابی برد تغذیه دلیل اصلی روشن نشدن آیفون تصویری
  • خرابی برد صدا و اتصالی در برد صدا
  • خرابی برد تصویر و اتصالی در برد تصویر
  • نداشتن ولتاژ ورودی به برد تغذیه

خرابی برد تغذیه دلیل اصلی روشن نشدن آیفون تصویری

معمولا خرابی در برد تغذیه عامل اصلی روشن نشدن آیفون تصویری خواهد شد. حال بهتر است تا نگاهی به تعمیرات برد تغذیه در آیفون های تصویری بیاندازیم.

تعمیر برد تغذیه آیفون تصویریهمانطور که در تصویر مشاهده میکنید خرابی در برد تغذیه سبب روشن نشدن آیفون تصویری خواهد شد و این خرابی ممکن است به علت نوسانات برقی و حتی اتصالی در بردهای تصویر و صدا اتفاق بیوفتد.

اتصالی در برد صدا و خاموش شدن آیفون تصویری

همانطور که اشاره کردیم این ولتاژ از برد تغذیه وارد برد صدا شدن تا به قسمتهای متفاوت برد رسیده و انرژی مورد نیاز آی سی ها را برطرف نماید. اگر این ولتاژ در برد صدا با اتصالی مواجه شود سبب سوختن برد تغذیه میگردد. پس در ابتدا باید ولتاژ ورودی و خروجی آی سی رگولاتور ۷۸۱۲ در برد صدا آیفون تصویری را بررسی نماییم. می توانید این کار را با کمک از تصویر زیر انجام دهید.

ادامه مطلب  لوکس ترین استخرهای جهان

خرابی 7812 دلیل روشن نشدن آیفون تصویریاتصالی در برد تصویر دلیل اصلی خاموش شدن آیفون تصویری

برد تصویر نیز با ولتاژ ۱۴ ولت تغذیه میگردد. این ولتاژ توسط آی سی های سوئیچینگ ورودی به ولتاز ۵ ولت تبدیل خواهند شد. خرابی در این آی سی ها سبب روشن نشدن و یا همان خاموشی آیفون تصویری خواهد شد. پس قبل از هر کاری می توانید ولتاژ برد تغذیه را گرفته و در صورت نداشتن ولتاژ خروجی ،در ابتدا برد تصویر را جدا نمایید. اگر ولتاژ برد تغذیه به ۱۴ ولت رسید این نشان از خرابی برد تصویر و دلیل اصلی خاموش شدن آیفون تصویری شماست. پس حتما آی سی های ورودی برد تصویر را بررسی نمایید. جهت تعمیرات بردهای ال سی دی که از بردهای اس ام دی می باشد می توانید از شرکتهای بزرگی چون سریر تصویر کمک بگیرید.

نداشتن ولتاژ ورودی به آیفون تصویری دلیل روشن نشدن آیفون

آیفونهای تصویری به یک ولتاز ۱۸۰ تا ۲۴۰ ولت متناوب نیاز دارند تا ولتاژ مناسب ۱۴ ولت مستقیم را برای بردهای صدا و تصویر بسازند. حال اگر این ولتاژ به دلایل متعدد وجود نداشته باشد قطعا سبب روشن نشدن آیفون تصویری خواهند شد.

پس در ابتدا به پشت آیفون تصویری خود نگاهی بیاندازید. همانند تصویر زیر

روشن نشدن آیفون تصویریهمانطور که مشاهده میکنید روشن نشدن آیفون های تصویری می تواند به علت کم بودن و یا نداشتن ولتاژ ورودی باشد. پس همانطور که در عکس مشاهده میکنید نداشتن این ولتاژ (که در این آیفون تصویری ولتاژ ۱۰۰ تا ۲۴۰ ولت است ) سبب خاموشی آیفون تصویری و روشن نشدن آن است. می توانید انجام این کار را توسط ولتمتر انجام دهید.

ادامه مطلب  قیمت طرح تابلو وسایل نقاشی رنگ روغن

 

منبع : SarirTasvir.ir

حتما ببینید

معرفی ویژگی‌های انواع تندیس

معرفی ویژگی‌های انواع تندیس

تندیس، نماد یا یادبودی است که از جانب یک شرکت یا سازمان در مناسبت‌های ویژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *