روشن نشدن آبگرمکن دیواری

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری چیست؟ ۶ دلیل اصلی برای این مشکل

امروزه که میدانید ما در زندگی روزانه از آب گرم برای شست شو و حمام و پخت غذا استفاده می‌کنیم. آبگرمکن آب گرم مصرفی خانه ما را تأمین می‌کند. امروزه داشتن آبگرمکن که به‌سرعت روشن شود و آب گرم ما را تولید کند. ما برای شما مطالبی درباره نحوه روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان b3215i، شکل روشن كردن آبگرمكن ديواري برقی و علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری بوتان b3215i را به شما شرح خواهیم داد. اگر شما قصد خرید آبگرمکن دیواری بوتان مدل b3215i رادارید می‌توانید تا انتهای این مقاله از نمایندگی بوتان با ما همراه باشید.

این مدل از آبگرمکن دیواری و پکیج بوتان مجهز به سیستم آیونایز (جرقه زن) هستند، این مدل از آبگرمکن دیواری بوتان در حالتی که از آبگرمکن استفاده‌ای ندارید خاموش بوده و با باز شدن شیر آب گرم، سیستم جرقه زن آیونایز، مشعل را روشن کرده و آب گرم مورداستفاده شمارا تأمین خواهد کرد. این مدل از آبگرمکن های که شمعک دائم روشن نبوده فقط هنگام استفاده از آب گرم روشن می‌شود موجب صرفه‌جویی بیشتر در مصرف گاز نسبت به مدل‌های شمعک دائم بوده است.

 

آبگرمکن دیواری بوتان فن دار و علت خاموش شدن آن چیست؟

دلایل مختلفی می‌تواند علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان b3215if باشند که ازجمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

۱-ترموکوپل

برای افزایش عمر مفید آبگرمکن ها لازم است که به‌طور مرتب عملکرد قطعات آبگرمکن نظارت داشته باشید. یکی از قطعات مهم آبگرمکن ترموکوپل بوده است؛ و درزمانی که ترموکوپل خراب‌شده باشد می‌تواند علت اصلی خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان b3215if بوده باشد؛ برای برطرف کردن این مشکل بهتر است آن را تعویض کنید.

ادامه مطلب  بهترین روش‌های مهاجرتی در سال ۱۴۰۳ - ۲۰۲۴ برای ایرانیان

علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری

۲-خرابی شمعک و یا کوتاهی آن

وقتی شمعک آبگرمکن خراب شود آب گرم ساختمان قطع خواهد شد و علت بروز این مشکل در شمعک عدم سرویس به‌موقع آبگرمکن بوده است، برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است، هرچند وقت یک‌بار آبگرمکن را سرویس کنید تا دچار این‌چنین مشکلاتی نباشید و یا اگر این مشکل پیش آمد این کار را به متخصص بسپارید.

 

۳-واشر دیافراگم

دیافراگم جز لوازم مهم آبگرمکن ها محسوب خواهد شد. خرابی واشر دیافراگم باعث خاموش شدن آبگرمکن دیواری می‌شود. دیافراگم قطعه پلاستیکی حساس است که در تمام آبگرمکن های دیواری اساس سیستم اصلی آن‌ها فشار آب است. علت خرابی دیافراگم این است که افت فشار بار درون دستگاه بوده. در این حالت شمع دستگاه نمی‌تواند روشن شود؛ و برای برطرف کردن این مشکل باید واشر دیافراگم را تعویض کنید. تا شمعک مجدداً روشن شود و آبگرمکن شروع به کار کند.

 

۴-کم بودن فشار آب

هنگامی‌که فشار آب درون لوله‌ها کم شده باشد، دستگاه روشن نخواهد شد؛ درزمانی که آب درون لوله‌ها به‌صورت ناگهانی فشار آب کم شود، دستگاه خاموش خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل باید زمان بگذارید که آب شهری فشار مناسبی را پیدا کند و این مشکل برطرف شود

 

کم بودن فشار آب آبگرمکن

 

۵-مسدود بودن مسیر دودکش

دودکش به مجرایی گفته می‌شود که دودهای حاصل از سوختن و احتراق را به فضای بیرون هدایت خواهد کرد. درزمانی ‌که آبگرمکن به‌صورت ناگهانی خاموش شود، یکی از دلایلی که می‌تواند به آن رسیدگی کرد مسدود بودن و یا غیراستاندارد بودن دودکش باشد. برای رفع این مشکل بهتر است از متخصصین عیب‌یابی و تعمیر آبگرمکن بوتان نمایندگی فروش بوتان در تهران کمک بگیرید تا مشکل را عیب‌یابی کرده و آن مشکل را برطرف کند.

ادامه مطلب  فروش نخ پنبه یزد

 

۶-الکترود و رسوب گرفتن لوله‌ها

یکی از دلایل زود سرد شدن آب هنگام روشن بودن آبگرمکن وجود رسوب است. یکی از موارد مهم در سرویس آبگرمکن، رسوب‌زدایی آن بوده است. درصورتی‌که رسوب‌زدایی به‌صورت درست و زمان مناسب انجام نگیرد، باعث خاموش شدن آبگرمکن می‌شود و آب گرم مصرفی شما دچار مشکل خواهد شد.

 

آبگرمكن ديواري بوتان b3215i:

این مدل از آبگرمکن دیواری دارای مواردی از تأمین آب گرم فوری، دائم و فراوان،  بسیار کم‌فشار، سه سال ضمانت، دارای کلیه استانداردهای داخلی و استاندارد کیفیت اروپا CE، دارای رده انرژی  C، دارای شیر تنظیم دما و مقدار آب خروجی، امکان تنظیم شعله به‌صورت ولومی و پیوسته، مجهز به سیستم‌های ایمنی شیر اطمینان و کلید حرارتی روی مبدل، کنترل هوشمند شعله و بهره‌گیری از سیستم ماژولار، مجهز به سیستم آیونایز و کنترل هوشمند، بدون شمعک و دارای سیستم جرقه زن خودکار، مصرف بسیار کم‌گاز، قابلیت کارکرد با گاز شهری و گاز مایع، برخوردار از فن‌آوری روز دنیا، نصب رایگان را دارا بوده است.

 

تعمیرات آبگرمکن درزمان کوتاه

تعمیرات آبگرمکن یکی از پر درخواست‌ترین خدمات در طول سال خصوصاً در فصل سرد است. این روزها آبگرمکن های دیواری یکی از ضروری‌ترین وسایل در ساختمان‌های مسکونی محسوب خواهد شد. مهم‌ترین کار آبگرمکن ها، تأمین آب گرم منازل و شرکت‌ها خواهد بود. به‌طورکلی لوله‌کشی آب گرم ساختمان‌ها از طریق آبگرمکن ها تأمین می‌شود.اگر می‌خواهید همیشه آب گرم داشته باشید نسبت به سرویس دوره‌ای و تعمیر خرابی آبگرمکن، حتماً جدی باشید. تا آبگرمکن شما دچار مشکل نشود تا شما بتوانید از آب گرم برای حمام و شستشو استفاده کنید.

ادامه مطلب  با اینترنت یک کانال ارتباطی برای ثروت آفرینی ایجاد کردم

 

روشن نشدن آبگرمکن دیواری

اگر شما هم برای گرم کردن آب از آبگرمکن استفاده می‌کنید حتماً در بعضی از مواقع با روشن نشدن آبگرمکن مواجه شده‌اید. برای بررسی این مشکل باید مواردی را در نظر بگیرید به‌طور مثال فرسودگی و عیب و ایراد در قطعات اصلی دستگاه که به وجود آمده این مشکل را ایجاد کرده. به‌طورکلی دلیل مشخصی وجود دارد که نمی‌گذارد سیستم روشن شدن به‌درستی کار کند. در حالت عادی اگر آبگرمکن روشن نشد بهترین آبگرمکن دیواری در ایران اول‌ازهمه شیر گاز را بررسی کنید. این دستگاه برای روشن شدن نیاز به گاز و برق دارد. قطع بودن هرکدام از این موارد باعث می‌شود که آبگرمکن روشن نشود. بد نیست قطعی آب را هم چک کنید. اگر همه‌چیز درست بوده و مشکل ممکن است در جای دیگری شکل‌گرفته. برای تعمیر آبگرمکن اول باید مشکل اصلی را باید پیدا کرد.

روشن نشدن آبگرمکن دیواری

 

آبگرمکن دیواری و رفع مشکل روشن نشدن

در خانه یا محل کار خود برای سیستم گرمایش آب از آبگرمکن دیواری استفاده می‌کنید، این روزها آبگرمکن های دیواری تأمین آب گرم خانگی را بر عهده دارد. حتماً با مشکل جرقه نزدن و روشن نشدن آبگرمکن روبرو شده‌اید. روشن نشدن آبگرمکن و یل مشعل آبگرمکن به خاطر ایرادات و اختلالت فنی دستگاه شما بوده است. در ابتدا باید این اختلالت و مشکلات به وجود آمده را برطرف کنید تا آبگرمکن روشن شود، توجه داشته باشید که برای رفع این مشکل حتماً از تعمیرکار معتبر نمایندگی پکیج بوتان تهران آبگرمکن دیواری کمک بگیرید و مشکل به وجود آمده را برطرف کنند.

 

 

حتما ببینید

درب ضد سرقت در تهران

درب ضد سرقت در تهران | خرید مستقیم از کارخانه صنایع چوب مهریز

اگر قصد خرید درب ضد سرقت در تهران را دارید و یا میخاهید استعلام قیمت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *