سئو سایت های موزیک چگونه است؟

سئو سایت های موزیک چگونه است؟

وقتی شما فقط یک وب سایت موزیک ایجاد کرده اید تا طرفداران شما بتوانند درباره شما و موسیقی اطلاعات بیشتری به دست آورند، اما شما نمی دانید به صورت بدون پرداخت هزینه تبلیغات، می توانید طرفداران بیشتری را به وب سایت خود جذب نمایید.

در صورتی که یک نوازنده یا خواننده هستید یا دستی در حوزه موزیک دارید، فقط با برخورداری از یک وب سایت نمی توانید خودتان را به دیگر افراد جامعه یا حتی کشورهای مختلف نیز معرفی کنید.

یکی از آسان ترین راه ها به منظور جذب کاربران مختلف بدون آنکه هزینه تبلیغات فراوانی را انجام دهید، مورد استفاده قرار دادن تکنیک های مختلف SEO (بهینه سازی موتور جستجو)  می باشد.

همانطور که می دانید SEO به معنای ایجاد ترافیک ارگانیک در وب سایت شما است که می تواند از راه بهینه سازی وب سایت صورت گیرد و رتبه بندی شما را در  صفحه نتایج موتور جستجو نیز ارتقا بخشد. با یادگیری سئو، قادر خواهید بود سایت موزیک خود را در صدر نتایج جستجو قرار دهید.

به طور کلی، وب سایت، مکانی کلیدی است که افراد  مختلف می توانند شما را از آنجا پیدا کنند و با شما در ارتباط باشند، از موسیقی و سبک شما لذت ببرند که تمامی این کارها با بکارگیری از استراتژی هایی که در هر آپدیت وجود دارد، امکان پذیر می باشد. با استراتژی مناسب SEO ، شرایط برای هنرمندان فراهم خواهد بود تا:

  • به طرفداران وفادار دست یابند.
  • یک راه ارتباطی آنلاین ایجاد کنند.
  • طرفداران خود را افزایش دهند.
  • کار های خود و در صورت برگزاری کنسرت، به مخاطبان خود اطلاع رسانی کنند.
  • تلاش های کلی خود در زمینه نام تجاری بهبود بخشند.

با این حال، موسیقی دانان، گروه ها و تولیدکنندگان موسیقی، به طور کامل با با دنیای سئو آشنایی ندارند و بایستی برای رساندن آنها به شهرت یا کسب موقعیت های بهتر، آن ها را تا حد امکان راهنمایی کرد.

 

چرا موسیقی دانان به سئو، برای سایت موزیک خود احتیاج دارند؟

رایج ترین دلایلی که یک موزیک دان می تواند به سئو سایت موزیک نیاز پیدا نماید، به شرح زیر می باشد:

  • در صورتی که می خواهید طرفداران یا مشتریان بالقوه، به راحتی به شما دست پیدا کنند، بکارگیری از بهترین شیوه های جستجو نظیر سئو و بهینه سازی سایت می تواند افزایش ترافیک را بهبود بخشد و کاربران و طرفداران بیشتری را به این حوزه دعوت نماید.
  • افراد تمایل دارند از موتورهای جستجو نظیر Google به منظور مقایسه نتایج شما با سایر موسیقی دانان یا هنرمندان اصلی استفاده کنند.
  • مدیران اجرایی، احتمال دارد قصد داشته باشند از طریق موتورهای جستجو، در مورد پروفایل کاری یا موسیقی شما اطلاعاتی کسب کنند. اطمینان حاصل کنید که این نوع فرصت ها را به دلیل عدم مشاهده در جستجو از دست ندهید.
  • مشتریان و طرفداران بالقوه می توانند تمام محتوای مربوط به موسیقی مرتبط شما را از راه یک منبع آسان و یک مرحله ای پیدا کنند.
ادامه مطلب  سامانه پیامکی چیست و چگونه کار می کند؟

در صورتی که جز افرادی هستید که تمایل دارید، خودتان بهینه سازی سایت موزیک را انجام دهید، پیشنهاد می کنیم این نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را از دست ندهید.

البته ممکن است بخواهید سایت موزیک دوزبانه داشته باشید که هم برای کاربران داخل ایران و هم خارج ایران. به همین علت بایسیت با آموزش و نکات سئو سایت دو زبانه آشنایی داشته باشید.

سایت دو زبانه به سایتی گفته می شود که به دو زبان مجهز است. زبان اول که همان زبان اصلی سایت است؛ به عنوان مثال سایت های ایرانی، زبان فارسی همان زبان اصلی به شمار می رود. زبان دیگر، همان زبانی است که می خواهید به کاربران کشور دیگر خدمات ارائه نمایید.

البته می توانید از سئو با هوش مصنوعی هم بکارگیری کنید؛ چراکه استفاده از هوش مصنوعی دارای مزیت هایی می باشد که می توان به۱- تحلیل داده‌ها: با مورد استفاده قرار دادن هوش مصنوعی، می‌توان به صورت خودکار و دقیق داده‌های سایت را ارزیابی کرد و مشخصاتی نظیر: سن، جنسیت، موقعیت جغرافیایی و محصولات دلخواه کاربران را بررسی کنید، اشاره کرد.

البته توجه داشته باشید که یکی از مهمترین مواردی که باید در زمینه سئو آن را در نظر بگیرید، ابزار های بررسی سئو سایت رایگان است که کاری برای شما انجام می دهند. در اصل سئو یک موضوع ساده و تک موضوع نیست که بگوییم پیدا کردن یک ابزار می تواند به ما کمک کند وصعیت سئو خود را بهبود بخشیم.

در این باره باید گفت سئو از جنبه های مختلف و متفاوتی برخوردار است که هر کدام از آنها ابزارهای خاص خود را دارد و برای اینکه شما بتوانید جوانب مختلف را بسنجید لازم است که به ابزارهای مختلف دستیابی داشته و به کار کردن با آنها تسلط پیدا کنید.

ادامه مطلب  اسپکتروفتومتر چیست؟

 

۵ نکته مهم و کلیدی جهت سئو سایت موزیک

برای آنکه سایت موزیک شما با نام شما یا با سرچ های مختلف در حوزه کاری شما دیده شود بایستی از شیوه هایی که در ادامه به ان ها می پردازیم نیز استفاده کنید.

۱- تحقیق کلمات کلیدی (keyword research)

به منظور آنکه سایت موزیک خود را سئو نمایید، تنها باید کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کاری خودتان را پیدا کنید که به طور معمول آن کلمه کلیدی می تواند برند کاری شما نیز باشد.

کلمات کلیدی که می تواند به عنوان برند کاری شما باشد عبارتست از نام آلبوم، نام آهنگ، متن، سبک موسیقی، تاریخ اجرا، مصاحبه و موارد دیگر. برای نمونه، حجم زیادی از جستجو در اطراف کلمات کلیدی با مارک Coldplay وجود دارد.

تعداد کلمات کلیدی مهم جهت شناخته شدن سایت شما می تواند بین ۵ تا ۱۰  کلمه نیز باشد. از جمله ابزار های خوب به منظور تحقیق کلمات کلیدی می توان به  Google AdWords Keyword Planner و Keyword Tool اشاره کرد.

 

۲- متا تگ ها (Meta Tags)

به وسیله متا تگ ها می توانید به توضیح محتوای صفحه خود بپردازید و جایگاه آن ها در کدهای HTML سایت نیز یافت می شود. کلمات کلیدی که در مرحله قبل یعنی تحقیق کلمات کلیدی بدست آورده اید را می توانید در این متا تگ ها به کار برید.

متا تگ ها شامل عنوان و دیسکریپشن مرتبط با هر صفحه بوده اند که کاربران بر اساس کلمات کلیدی آن ها را مورد جستجو قرار می دهند. با مورد استفاده قرار دادن توضیحاتی که در دیسکریپشن داده شده است، کاربران تصمیم می گیرند که بر روی آن لینک کلیک کنند یا خیر.

 

۳- لینک بیلدینگ (Link Building)

یکی از مهمترین کارهایی که می تواند به دریافت رتبه در موتورهای جستجو نیز به شما کمک نماید، لینک سازی در سایت است. منظور از لینک های خارجی، لینک هایی بوده که از دیگر سایت ها به سایت شما داده شده است و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

ادامه مطلب  دانلود والپیپر و رینگتون با Zedge

توجه داشته باشید لینک هایی که دارای اعتبار فراوانی هستند و از دامنه های بالا دریافت می شوند در مقایسه با لینک هایی که از دامنه پایینتر هستند، نیز بهتر خواهد بود. خوب است بدانید تبادل لینک با وب سایت هایی که دارای پسوند gov.  و EDU. هستند نیز دارای اهمیت بالایی است.

انکرتکست ها، یکی دیگر از فاکتورهای مهم در ساخت پیوند و لینک سازی به شمار می روند. مطمئن شدن از اینکه لینک شما دارای انکرتکستی باشد که دارای کلمه کلیدی است، شیوه ای عالی به منظور دریافت رتبه بندی صفحه برای یک کلمه کلیدی هدفمند محسوب می شود.

۴-  تولید محتوای جدید

یکی از بهترین روش ها جهت بهینه سازی سایت موزیک، بکارگیری از محتوا می باشد. در صورتی که محتوایی که در سایت بارگذاری می شود، یونیک بوده و حالت کپی نداشته باشد، گوگل، بیشتر از هر سایت دیگری که در حوزه موسیقی فعالیت می کند و از محتواهای کپی و بی ارزش نیز برخوردار است، سایت شما را مورد کرال قرار می دهد.

در گذشته، گوگل از این قابلیت که از روی تصاویر و فیلم و پادکست، به مفاهیم داخلی آن پی ببرد، برخوردار نبود اما در حال حاضر با آپدیت هایی که در اواخر شاهد آن بودیم، گوگل می تواند به تمامی موارد به کار رفته در تصاویر و ویدئو دستیابی داشته باشد.

چنانچه آلبوم دارید، می توانید جهت به دست آوردن رتبه بهتر، محتوایی را برای آن آلبوم آماده نمایید تا با جستجوی آن آلبوم یا کلمه کلیدی که مورد نظر شما است، در صدر جستجوها قرار گیرید.

۵- آنالیتیکس (Analytics)

نظارت بر ترافیکی که وب سایت شما دریافت می کند بسیار حائز اهمیت است. دانستن اینکه کدام صفحات بیشترین و کمترین میزان بازدید را دارند می تواند به شما در بهینه سازی بهتر سایت کمک قابل توجهی کند. بسیاری از ابزارهای تجزیه و تحلیل رایگان همچون آنالیتکیس، وجود دارد که می تواند کار تحلیل سایت را برای شما راحت نماید.

حتما ببینید

آشنایی با فرصتهای استارتاپی در هلند

آشنایی با فرصتهای استارتاپی در هلند

هلند، یکی از کشورهایی است که از لحاظ اقتصادی و فرهنگی بسیار پویا و متنوع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *