زیتون های سبز موجب ثروتمندی ام در جوانی شد

زیتون های سبز موجب ثروتمندی ام در جوانی شد

در یک کارخانه فرآوری زیتون در شمال کشور مشغول به کار بودم . ماهانه حقوق ثابتی داشتم که تماما صرف گذران زندگی ام می شد. بعد از سه سال فعالیت به این فکر افتادم که خودم کسب و کار کوچکی در زمینه خرید فروش زیتون و فرآورده های آن راه بیاندازم. به کمک برادرم شروع کردیم و با وجود سختی های اولیه بعد از حدود ۶ ماه با اشنایی بیشتر در این زمینه روز به روز درآمدمان بیشتر شد تا جایی که کسب و کارم را رونق دادم و ۵ نفر را استخدام کردم.خوشحال میشوم اطلاعاتم در این زمینه را در اختیارتان قرار دهم.

زیتون سبز
زیتون سبز یکی از ارگانیک ترین نوع میوه هایی می باشد که در مناطق مختلف کشور به وفور تولید می شود. همان طور که می دانید طعم زیتون تلخ است و ایرانیان با تهیه زیتون پرورده و همچنین زیتون شور در برنامه غذایی خود از این محصول استفاده می‌کنند. قیمت زیتون شور نسبت به زیتون پرورده مناسب تر است از این رو کارخانه های بیشتری در این زمینه فعالیت دارند. زیتون از نظر رنگ دارای انواع مختلفی می باشد که مهم ترین آنها سبز و مشکی است. این نوع زیتون ها به طور طبیعی دارای این رنگ ها هستند، ولی غیر از این گاهی رنگ سبز زیتون با استفاده از ترکیبات آهن به رنگ تیره در می آیند.
زیتون سبز

زیتون پرروده
زیتون پرورده جزو مواد خوراکی بسیار مغذی و خوشمزه می باشد که به عنوان چاشنی خوشمزه و پر طرفدار در سفره ایرانیها یافت می شود که در ادامه طرز تهیه زیتون پرورده خانگی گیلانی ارائه می شود. اصولاً زیتون به سه صورت کنسروی، شکسته و بی هسته عرضه می شود. زیتون شکسته زیتونی است که مراحل روغن گیری آن انجام شده و زیتون بی هسته همان زیتون کنسروی است (روغن کشی نشده است) و برای تهیه زیتون پرورده یا تزیین کردن آن با فلفل قرمز و بسته بندی از این نوع زیتون استفاده می شود. زیتون پرورده از انواع پیش‌غذاهایی است که بیشتر در شهرهای شمالی می‌بینیم و در طعم‌های مختلف با ذائقه‌های متفاوت وجود دارد؛ از ترش تا شیرین و ملس.
زیتون پرروده

ادامه مطلب  همه ثروت های به دست آمده از یک ایده شروع می شوند.

زیتون
زیتون میوه‌ای بسیار مفید و خوشمزه‌ است و مزایای بسیاری در جلوگیری از پوکی استخوان، جلوگیری از سرطان‌های متعدد، کاهش التهاب و ورم مفاصل، بهبود سیستم گوارش، تسکین واکنش‌های آلرژیک، بهبود جریان خون، محافظت در برابر بیماری‌های قلبی، افزایش عملکرد شناختی، مبارزه علیه عفونت‌ها و کاهش فشار خون دارد. منافع سلامتی و پزشکی زیتون عمدتاً به خاطر وجود مواد مغذی، مواد معدنی، ویتامین‌ها و ترکیبات آلی همچون آهن، فیبر، مس، ویتامین E ، ترکیبات فنولی، اولئیک اسید و آنتی اکسیدان‌های مختلف است.
زیتون سبز و سیاه تفاوت چندانی با هم ندارند. هر دوی این زیتون ها، با وجود تفاوت رنگی که دارند، با هم یکسان هستند. اما نکته قابل ذکر در مقایسه زیتون سیاه و سبز این است که زیتون های سیاه کمی روغنی تر هستند و از آنجا که بخش عمده ای از ارزش غذایی زیتون مربوط به روغن آن است، می توان گفت زیتون های تیره از این نظر غنی تر هستند.
زیتون

برنامه ای که با راه رفتن پول می دهد

حتما ببینید

زندگی من مانند دریایی است که دریاچه های اتفاقات خوب به آن متصل اند!

زندگی من مانند دریایی است که دریاچه های اتفاقات خوب به آن متصل اند!

ثروتمندان ثروتمند هستند، چون دید آن ‌ها به جهان پیرامونشان درست است. ثروتمند هستند، چون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *