رفع بوی سیگار از خانه

رفع بوی سیگار از خانه با ۵ روش فوری

یکی از مشکلاتی که در رفت و آمدها و مهمانی های غیر سیگاری به وجود می آید این است که بوی سیگار مهمانان خانه را پر می کند.

حتی اگر یکی از اعضای خانواده سیگار کشیده است و شما می خواهید به سرعت از شر آن خلاص شوید، راه حل های متعددی وجود دارد که به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می کند.

قبل از هر اقدامی برای رفع بوی بد خانه، پنجره ها را باز بگذارید و کاپوت را روشن کنید تا دود آن خارج شود.

قبل از ورود مهمان ها اگر احساس کردید فضای خانه بوی سیگار می دهد از روش های زیر برای رفع بوی سیگار استفاده کنید.

روش های رفع بوی سیگار از خانه

باز کردن در و پنجره

یک روش سریع و اضطراری برای از بین بردن بوی سیگار در خانه این است که وقتی مهمان ناخوانده ای به خانه شما می آید، درها و پنجره ها را باز بگذارید.

تمام پنجره ها و درهای خانه را که به محیط و فضای باز متصل است باز کنید.

اجازه دهید هوای آزاد وارد خانه شود و هوای آلوده و کثیف به بیرون از خانه برود.

همچنین اگر آشپزخانه شما مجهز به هود یا پنکه است، علاوه بر باز کردن پنجره ها، آن را روشن کنید. هود بوها را جذب می کند.

استفاده از سیب

سیب یکی از بهترین مواد برای جذب بو است. سیب نه تنها بوی بد محیط را از بین می برد، بلکه بوی مطبوع خود را جایگزین آن می کند. این متریال یکی از بهترین گزینه ها برای تغییر بوی اتاق های کوچک است.

ادامه مطلب  کباب پز برقی خانگی [30+ مدل حرفه ای]

برای استفاده از سیب برای از بین بردن بوی سیگار، سیب را از وسط نصف کنید و در بشقاب بگذارید و در اطراف خانه قرار دهید. چند ساعت کافی است تا سیب بوی سیگار را از بین ببرد. علاوه بر این، این کار برای از بین بردن بوی سیگار در خودرو نیز مفید است.

روش های رفع بوی سیگار از خانه

استفاده از زغال چوب

هر نوع زغالی می تواند برای خوشبو کردن محیط مفید باشد، اما بهتر است از زغال فعال استفاده شود. زغال فعال یکی از بهترین گزینه ها برای از بین بردن بوی سیگار است و به خوبی برای این منظور می توان از آن استفاده کرد.

می توانید به راحتی از فروشگاه مقداری زغال تهیه کنید و در ظرفی بریزید (البته توصیه می شود زغال را در یک ظرف بزرگ نگذارید بلکه به چند قسمت تقسیم کرده و در چند ظرف کوچکتر قرار دهید).

سپس ظرف یا ظروف را در محیط خانه قرار دهید و بگذارید یک روز در محیط بماند. ذغال کم کم بوی سیگار را از محیط دور می کند و از بوی سیگار در خانه خلاص خواهید شد.

استفاده از سرکه سفید در از بین بردن بوی سیگار

همچنین یکی دیگر از راه های عملی برای از بین بردن بوی سیگار در خانه، استفاده از اسطوخودوس است. برای این کار ابتدا مقداری آب روی گاز بجوشانید.

سپس چند قطره عصاره گیاه اسطوخودوس را به آب در حال جوش اضافه کنید. کافی است درب ورودی آشپزخانه را باز بگذارید تا این بوی مطبوع و مطبوع در خانه شما پخش شود. گیاه اسطوخودوس علاوه بر عطر مطبوع، در رفع بوی بد سیگار نیز موثر است.

ادامه مطلب  بهترین آب میوه گیری بوش (شباهت ها و تفاوت ها)

استفاده از میوه سیب نیز در از بین بردن بوی بد سیگار از خانه شما موثر است. اما استفاده از سیب برای از بین بردن بوی سیگار در خانه فورا جواب نمی دهد. در واقع چندین ساعت طول می کشد تا بوی سیگار جذب سیب شود و از بین برود.

بنابراین یک سیب را بردارید و آن را به دو نیم کنید. سپس هر نیمی از سیب را در گوشه خانه قرار دهید. سپس بعد از چند ساعت متوجه خواهید شد که سیب چگونه بوهای بد ناشی از سیگار را جذب می کند و هیچ بوی سیگاری را در خانه حس نمی کنید.

از بین بردن بوی سیگار از خانه با وانیل

وانیل بوی قوی دارد و به راحتی می تواند جایگزین بوی سیگار شود. برای استفاده از وانیل می توانید مقداری گلوله پنبه را به عصاره وانیل آغشته کنید و در جاهایی از خانه قرار دهید و یا مقداری پودر وانیل را در ظرفی بریزید و در برخی نقاط خانه قرار دهید.

بوی وانیل بسیار قوی است و به همین دلیل می تواند بوی سیگار را کاملا از بین ببرد.

همچنین می توانید اسفنج را به عصاره وانیل آغشته کنید و از آن برای تمیز کردن درها و پنجره ها استفاده کنید. همچنین حرارت دادن مقدار کمی عصاره وانیل روی اجاق گاز می تواند بوی وانیل را در کل خانه پخش کند و به این ترتیب بوی سیگار از بین می رود.

 

حتما ببینید

لباسشویی ال جی‌ت خراب شده؟! با من همراه شو

لباسشویی ال جی‌ خراب شده؟! با من همراه شو

خاطرم هست که یک روز وقتی می‌خواستم از ماشین لباسشویی استفاده کنم دستگاه روشن نشد! …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *