شرایط راه اندازی کافی شاپ در کانادا

راه اندازی کافی شاپ در کانادا

راه اندازی کافی شاپ در کانادا، یکی از روش‌های مهاجرتی آسان به کانادا است که باعث می‌شود شما به‌عنوان یک متقاضی بین‌المللی بتوانید ظرف مدت‌زمان معینی اقامت دائم کانادا را به دست آورید. راه اندازی کافی شاپ در کانادا، نیازمند به دانستن اطلاعاتی ویژه در خصوص این امر است.

راه اندازی کافی شاپ در کانادا

شرایط راه اندازی کافی شاپ در کانادا

برای اینکه بتوانید کافی شاپ موردنظر خود را در یکی از استان‌های کانادا راه اندازی کنید، باید شرایطی را در این خصوص فراهم کنید که لازمه راه اندازی کافی شاپ در کانادا است.

برخی از این شرایط لازم برای راه اندازی کافی شاپ در کانادا در زیر بیان‌شده است:

 •  فرد باید تا حدی که بتواند با دیگران ارتباط برقرار کند، مسلط با زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد.
 •  فرد باید تجربه کافی و مهارت لازم در خصوص راه اندازی کافی شاپ در کانادا را داشته باشد.
 •  فرد باید در خصوص سرمایه‌گذاری لازم در خصوص راه اندازی کافی شاپ در کانادا برنامه‌ریزی لازم را انجام دهد.
 •  فرد باید حتماً بیزنس پلن داشته باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی کافی شاپ در کانادا

اینکه فردی بخواهد در کانادا کافی شاپ راه اندازی کند باید PR یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد. فردی که اقامت دائم کانادا را داشته باشد بدون هیچ مشکلی می‌تواند اقدامات لازم در خصوص راه اندازی کافی شاپ در کانادا را انجام دهد.

برای مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی کافی شاپ در کانادا شما باید یا درخواست استارت آپ داشته باشید یا به‌عنوان کارآفرین مهاجرت کنید؛ یعنی برنامه مهاجرتی شما به‌عنوان فردی که می‌خواهد در کانادا کافی شاپ راه اندازی کند یا می‌تواند مهاجرت به‌عنوان کارفرما باشد یا شما می‌توانید از طریق ویزای استارت آپ کانادا اقدامات لازم را انجام دهید.

برای اینکه در کانادا بتوانید کافی شاپ راه اندازی کنید باید مجوز کاری داشته باشید. این مجوز کاری بسته به شرایط، موقعیت و هدف شما از راه اندازی کافی شاپ در کانادا به دو گونه است:

 •  مجوز کار کارفرما بر اساس ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار کانادا یا LMIA
 •  مجوز کار کارفرما بر اساس برنامه بین‌المللی کار موقت کانادا یا IMP

مزایا و معایب راه اندازی کافی شاپ در کانادا

مزایای راه اندازی کافی شاپ در کانادا

حاشیه سود بالا
پیشتر در بخش آمار و ارقام در مورد نرخ بالای مراجعه به کافی شاپ ها صحبت کردیم، اما مزیت دیگر راه اندازی این بیزنس در کانادا این است که می تواند یک کسب و کار با حاشیه سود بسیار بالا در مقایسه با سایر بیزنس های موجود در زمینه خدمات غذا باشد.

ادامه مطلب  از شکست تا پیروزی برای رسیدن به پول

نوشیدنی بسیار رایج
قهوه یک نوشیدنی بسیار خاص در کانادا است، به این معنی که مردم بدون اینکه حتی به آن فکر کنند، این نوشیدنی را روزانه مصرف می کنند.

رشد و درآمد بالقوه
داستان ‌های فراوانی از کافی ‌شاپ‌ های کوچک وجود دارد که در طول سال‌ ها به شرکت‌ های غول ‌پیکر تبدیل شده ‌اند. اگر شخص دیگری بتواند یک برند قهوه محبوب را در کانادا از هیچ راه اندازی کند، ممکن است شما نیز قادر باشید همین کار را انجام دهید.

معایب راه اندازی کافی شاپ در کانادا

رقابت
کافی شاپ های زنجیره‌ای، فروشگاه ‌های مستقل، کافه ‌ها، رستوران‌ های فست ‌فود و فروشگاه ‌های زنجیره ای بسیاری در کانادا انواع مختلف قهوه را سرو می کنند و به دلیل حاشیه سود بالا در این کسب و کار، رقابت در این زمینه هم بسیار شدید است.

پرسنل
وقتی به معایب باز کردن یک کافی‌ شاپ فکر می‌ کنید، احتمالاً کارکنان و پرسنل به ذهن تان خطور نمی‌ کند اما این موضوعی است که به خصوص در کسب و کار کافی شاپ اهمیت بسیار بالایی دارد. وقتی صاحب یک بیزنس هستید، شما رئیس هستید، که به این معنی است که استخدام یا اخراج کارکنان وظیفه شماست. رئیس بودن مسئولیت بسیار بزرگی است که باید روی شانه های خود تحمل کنید.

بازاریابی
بیشتر کسب و کارهای کوچک با بازاریابی مشکل دارند، به خصوص در ابتدای فعالیت شان. وقتی کافی ‌شاپ تان را افتتاح می‌کنید به جز دوستان نزدیک و اعضای خانواده ‌تان از آن خبر نخواهد داشت. اولین چالشی که با آن روبرو خواهید شد، مطلع کردن مشتریان بالقوه از راه اندازی و وجود کافی شاپ تان است.

نکاتی برای راه اندازی کافی شاپ در کانادا

ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که یک کافی شاپ موجود در کانادا را بخرم بهتر است یا اینکه خودم از صفر شروع کنم؟ در حقیقت این امر بستگی به خودتان دارد. اگر شما یک کافی شاپ موجود در کانادا را بخرید مشتریان همیشگی این کافه دوباره به شما مراجعه می‌کنند اما اگر از صفر شروع کنید، احتمالاً باید هزینه زیادی را صرف تبلیغات و بازاریابی کنید.

نمی‌توان نظر قطعی در خصوص احتمال موفقیت میان این دو گزینه داد چراکه همه‌چیز بستگی به مشتری مداری خودتان دارد. بااین‌حال بهتر است پیش از اینکه کافی شاپ بخرید یا کافی شاپ خودتان را از صفر شروع کنید، تعداد کافی‌شاپ‌های محل و شهر موردنظرتان را بررسی کنید و ببینید چه عواملی در موفقیت این کافی‌شاپ‌ها دخیل بوده است.

قیمت‌های منو دیگر کافی‌شاپ‌ها را بررسی کنید و حتی چندین مورد از گزینه‌های منو آن‌ها را امتحان کنید تا با سلیقه مردم کانادایی در خصوص غذاهای کافی شاپ آشنا شوید. یادتان باشد که کافی شاپ شما باید همیشه از دیگران متمایزتر باشد تا دیگران را ترغیب کنید به کافی شاپ شما مراجعه کنند. ارائه تخفیف به مشتریان همیشگی یکی از همین ایده‌ها است.

هزینه های راه اندازی کافی شاپ در کانادا

اگر قصد دارید هزینه های راه اندازی کافی شاپ در کانادا را حساب کنید، می توانید از وب سایت گنجینه ارز که شامل گزینه هایی مانند نرخ دلار کانادا امروز و حتی قیمت دلار کانادا امروز است، استفاده کنید.

ادامه مطلب  گنج ارزشمندی را درون جاروبرقی یافتم!

مجوزهای راه اندازی کافی شاپ در کانادا

الزامات قانونی برای راه انداری کافی شاپ در کانادا ممکن است از ایالتی به ایالتی دیگر و حتی از شهری به شهر دیگر کمی متفاوت باشد؛ بنابراین باید با قوانین محلی مربوط به‌جایی که می‌خواهید در آن کافی شاپ راه اندازی کنید آشنا باشید.
این‌ها برخی از الزامات قانونی اساسی هستند که قبل از اینکه بتوانید کسب‌وکار کافی شاپ خود را با موفقیت راه اندازی کنید و اداره کنید.

 •  بیمه تجارت و مسئولیت
 •  گواهی کنترل‌کننده مواد غذایی و نوشیدنی
 •  گواهی بازرسی بهداشتی
 •  گواهی کارت شناسایی مدیر غذا و نوشیدنی صادرشده توسط منطقه
 •  نگهداری سوابق خرید مواد غذایی و ثبت سوابق (اگر شما هم در زمینه فروش تنقلات فعالیت دارید)
 •  انبار، کمیسیون یا تسهیلات پشتیبانی خدمات نیازهای عملیات واحد فروش را برآورده می‌کند
 •  کپی مجوز برای تسهیلات پشتیبانی خدمات یا گزارش بازرسی اخیر
 •  شناسه پرداخت‌کننده مالیات
 •  گواهی آتش‌نشانی
 •  بیمه آشپزخانه
 •  گواهی ثبت
 •  مجوز کسب‌وکار
 •  طرح کسب‌وکار
 •  توافقنامه عدم افشاء
 •  قرارداد کار (پیشنهاد نامه)
 •  کتابچه راهنمای کارمند
 •  پروانه ساختمان
 •  مجوز موسیقی
 •  حق امتیاز یا مجوز علامت تجاری

شرایط راه اندازی کافی شاپ در کانادا
اجاره یا راه اندازی کافی شاپ در کانادا

یکی از سؤالات مهمی که در ذهن علاقه‌ مندان به سرمایه‌ گذاری از طریق راه اندازی کافی شاپ وجود دارد این است که خرید کافی شاپ بهتر است و یا اجاره آن؟ پاسخ اجمالی به سؤال این است که برای سرمایه ‌گذارانی که از ایران وارد کانادا می ‌شوند، اجاره کافی شاپ گزینه بهتری است.

اول اینکه هزینه خرید یک کافی شاپ در کانادا بسیار بالاست و شما باید قادر به پرداخت این مبلغ باشید. قیمت کافی شاپ ها نیز بستگی به مکان، میزان فروش، وسعت و… تفاوت بسیار زیادی دارد و نمی‌توان عدد خاصی برای آن ارائه داد. با این‌ حال خریداری یک کافی شاپ مناسب در کانادا ممکن است تا چند میلیون دلار هزینه داشته باشد.

مشکلی که وجود دارد این است که برای کسانی که به ‌تازگی و با ویزای موقت سرمایه‌ گذاری وارد کانادا می ‌شوند، امکان دریافت وام بانکی سنگین وجود ندارد و آنها باید کل این مبلغ را به صورت نقد بپردازند. به همین دلیل خرید کافی شاپ برای این افراد چندان منطقی نخواهد بود.

خرید کافی شاپ در کانادا در صورتی به ‌صرفه است که شما بتوانید ۶۰ تا ۷۰ درصد مبلغ خرید را از طریق وام تأمین کنید و تنها ۳۰ تا ۴۰ درصد باقی مانده را خودتان بپردازید. البته خرید کافی شاپ این مزیت را دارد که با افزایش قیمت ملک، قیمت کافی شاپ شما نیز افزایش پیدا می‌ کند و بنابراین از این ‌جهت می‌ تواند برای شما سودمند باشد.

برخلاف خرید، اجاره کافی شاپ در کانادا نیاز به سرمایه بسیار کمتری دارد. معمولاً قراردادهای اجاره کافی شاپ در کانادا به صورت ۵+۵+۵ تنظیم می ‌شوند. به این ترتیب که مدت ‌زمان اولیه قرارداد اجاره ۵ سال است

و پس از اتمام ۵ سال، در مورد قیمت جدید با توجه‌ به شرایط تورم مذاکره مجدد صورت خواهد گرفت و این روند به همین شکل تا ۱۵ سال ادامه خواهد داشت. در این مدت مالک حق باز پس ‌گیری ملک از شما را ندارد و تنها می‌ تواند هر ۵ سال یکبار باتوجه‌ به نرخ تورم، میزان اجاره را افزایش دهد.

ادامه مطلب  آموزش خیاطی لباس بلوچی زنانه + دوخت لباس بلوچی مدل جدید

توجه به این نکته ضروری است که برای اجاره کردن کافی شاپ، شما باید بتوانید مالک را قانع کنید که می ‌توانید بیزینس موفقی داشته باشید. همچنان که ذکر شد، معمولاً قراردادهای اجاره کافی شاپ در کانادا بلند مدت و به صورت ۵ تا ۱۵ ساله هستند. به همین دلیل مالکین علاقه دارند که کافی شاپ خود را به کسی اجاره دهنده که قادر به ایجاد یک بیزینس موفق و پرداخت به ‌موقع اجاره ‌بها باشد.

داشتن تجربه اداره کافی شاپ یکی از عواملی است که باعث جلب اعتماد مالکین می‌ شود. همچنین باتوجه‌ به اینکه معمولا چند ماهی طول می ‌کشد تا کافی شاپ شما به سود دهی برسد، بهتر است که از ابتدا به‌ اندازه ۶ ماه اجاره خود را کنار بگذارید تا در پرداخت اجاره به مشکل بر نخورید.

یکی دیگر از مزایای اجاره کافی شاپ در کانادا این است که برخی از مالکان در صورتی که به صورت مستقیم با آنها وارد معامله شده و به توافق برسید، ممکن است از دریافت اجاره چند ماه اول از شما صرف نظر کنند.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که همیشه پیدا کردن محل مناسب برای راه اندازی یک کافی شاپ کار راحتی نیست و در بسیاری موارد برای خرید کافی شاپ، قادر به پیدا کردن جای مناسب نخواهید بود و یا اینکه لوکیشن مناسب را پیدا می کنید اما جایی برای راه اندازی کسب و کار در این محل مناسب برای شما باقی نمانده است. در چنین مواردی، اجاره یک کافی شاپ در یک محل مناسب، می تواند گزینه بهتری باشد.

از طرفی، با توجه‌ به اینکه در سال ‌های اخیر قیمت ملک در کانادا رشد قابل ‌توجهی داشته است، سرمایه‌گذاری از طریق خرید کافی شاپ می ‌تواند سود خوبی را در آینده نصیب شما کند.

دیگر مزیت خرید کافی شاپ این است که شما رئیس خودتان هستید و می ‌توانید هر طور که دوست دارید عمل کنید و کسب و کارتان را اداره کنید و همین مسئله می‌تواند دست شما را برای شکوفا کردن بیزینس تان باز بگذارد.

اجاره یا راه اندازی کافی شاپ در کانادا

از معایب مهم اجاره کافی شاپ در کانادا می‌ توان به این مسئله اشاره کرد که شما باید برای هرگونه تغییر اساسی، مجوز مالک را به دست آورید. البته توصیه می‌ کنیم که در قرارداد اجاره، بندهایی قرار دهید تا در مورد این مسئله اختیار عمل بالاتری داشته باشید.

از دیگر معایب اجاره کافی شاپ در کانادا هم می‌ توان به افزایش قیمت اجاره اشاره کرد که خب خرید کافی شاپ در کانادا در این مورد به صلاح است. معمولاً درصورتی ‌که کافی شاپ عملکرد موفقی داشته باشد، مالکین افزایش زیادی در مبلغ اجاره در نظر می گیرند و این مسئله می ‌تواند سود شما را کاهش دهد.

برنامه ای که با راه رفتن پول می دهد

حتما ببینید

زندگی من مانند دریایی است که دریاچه های اتفاقات خوب به آن متصل اند!

زندگی من مانند دریایی است که دریاچه های اتفاقات خوب به آن متصل اند!

ثروتمندان ثروتمند هستند، چون دید آن ‌ها به جهان پیرامونشان درست است. ثروتمند هستند، چون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *