دستگاه تست قند خون

راهنمای خرید دستگاه تست قند خون 

در سال های اخیر ، بیماری قند خون رواج بسیاری پیدا کرده است و بدون محدودیت سنی و جنسی ، می تواند طیف بسیاری از افراد را به خود درگیر نماید . این بیماری به علت تجمع قند در بدن و عدم توانایی مطلوب هورمون ها در تجزیه ان رخ می دهد . ابزار پزشکی مرتبط با تست قند موجود در خون ، کمک می کنند تا بتوان این بیماری را به نحو مطلوبی کنترل و بعضا درمان نمود .

دستگاه تست قند خون خانگی( گلوکومتر ) و نوار تست قند خون از مهم ترین تجهیزات برای این افراد است . برای خرید یک دستگاه مناسب ، نیاز است تا افراد اطلاعات کافی را از محصول کسب نموده و بر اساس شرایط و نیاز های خود اقدام به خرید محصول صحیح نمایند .

اطلاعات و راهنمایی های لازم در ارتباط با خرید این محصول را می توان از پزشک دریافت نمود . علاوه بر پزشک ، مشاورین حرفه ای و متخصص فروش تجهیزات پزشکی نیز می توانند این اطلاعات را در اختیار مشتریان قرار دهند . سایت بی گزند ، به عنوان مرجعی حرفه ای از محصولات تخصصی پزشکی ، اطلاعات جامعی را پیش از خرید در اختیار خریداران قرار خواهد داد . در این مطلب به بررسی نکات مهم پیش از خرید گلوکومتر پرداخته شده است .

دستگاه تست قند خون

بررسی قابلیت های هر دستگاه تست قند خون بر اساس نیاز ها و شرایط فرد :

 

افراد ممکن است با اهداف متفاوتی اقدام به خرید گلوکومتر نمایند . برخی صرفا جهت تست قند خون پایه اقدام به تهیه ان می کنند ؛ برخی دیگر به منظور کنترل دائم وضعیت بیماری قند خون . همچنین دستگاه هایی نیز تولید شده اند که امکان بررسی چندین فاکتور خونی را برای شخص ممکن می سازند .

ادامه مطلب  با 6 حرکت به سرعت ثروتمند شوید

قابلیت های افزوده هر دستگاه ، می تواند شخص را به اهداف سلامتی وی نزدیک کرده و ان را تبدیل به وسیله ای مطابق با خواسته های او کند .

از قابلیت های مهمی که در دستگاه های مدرن امروزی مشاهده می شود ، می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 

 • اعلام میزان کتون خون 
 • میانگین گیری بین نتایج
 • اتوکدینگ
 • حافظه داخلی قوی و ترجیحا امکان اتصال به سیستم های هوشمند
 • مقایسه داده ها با مقادیر استاندارد جهانی و اعلام وضعیت خارج از محدوده نرمال
 • الارم یاداوری زمان اجرای تست

و … . این قابلیت ها از اصلی ترین مواردی هستند که بهتر است در دستگاه حضور داشته باشند . دیگر ویژگی ها ، موارد جانبی بوده و افراد باید بر اساس خواسته ها و نیاز های شخصی از بین گلوکومتر ها ، گزینه ای را خریداری نمایند که دارای هریک از موارد زیر می باشد :

 

 •  سخنگو بودن دستگاه ( اعلام نتایج پس از تست به صورت فایل صوتی )
 • بررسی همزمان فاکتور های خونی دیگر از جمله چربی و کلسترول
 • عدم نیاز به نمونه خون ( این دستگاه ها با کمک سنسور ، قند را از طریق امواج تخمین می زنند)
 • محدوده تست در بازه های فراتر از حد نرمال ( مثلا برای نوزادان و بیماران خاص با مصرف دارو های مخصوص)

و بسیاری قابلیت های دیگر . این ویژگی ها ، لازمه هر محصول نبوده اما کمک می کنند تا فرد بتواند روند تست را بر اساس نیاز خود پیش ببرد .

 

بررسی سطح دقت هر دستگاه :

 

دقیق ترین مرجع جهت تست قند خون ، تست از طریق روش های ازمایشگاهی می باشد که دقت ان برابر با ۱۰۰ درصد است . طبق نظریات جهانی اداره استاندارد و تجهیزات پزشکی ، و نیز اداره تجهیزات پزشکی ایران ، میزان ۰٫۵ درصد  خطا از این مقدار در دستگاه های تست قند خون خانگی ، مجاز بوده و خطرات سلامتی به همراه نخواهد داشت .

ادامه مطلب  نحوه خرید، شارژ و مزایای اینینال کارت ترکیه

به همین دلیل ، هنگام خرید به میزان دقت دستگاه توجه شود . اگر محصولی بتواند نتایجی با ۹۵ درصد دقت ارائه دهد ، موثق بوده و می توان ان را با اطمینان خریداری نمود .

البته لازم به ذکر است که به منظور دریافت نتایج صحیح ، علاوه بر دقت دستگاه ، رعایت نکات لازم توسط شخص در پیش و حین خونگیری نیز حائز اهمیت است .

 

توجه به دسترسی اسان به نوار تست قند خون :

نوار تست قند خون

نوار تست های هر گلوکومتر از اصلی ترین لوازم جانبی ان محصول هستند . بدون کمک نوار تست ، نمی توان روند سنجش را اغاز نمود . از طرف دیگر ، هر گلوکومتر نیاز به نوار های ویژه خود را دارد و نمی تواند با هر محصولی اغاز به کار کند .

پیش از خرید ، باید به دسترسی اسان به این محصول توجه داشت .

نوار ها ممکن است تحت تاثیر عواملی ، در دسترس نباشند از جمله :

 

 •  قدیمی بودن برند دستگاه و جایگزینی نمونه های به روز و مدرن تر
 • تحریمات اقتصادی و عدم واردات محصول به کشور
 • ورشکستگی یک کارخانه یا عدم داشتن خط تولید فعال
 • گران شدن قیمت ارز و تاثیر ان روی یک برند ، در نتیجه عدم واردات گسترده

و دلایل متعدد دیگر .

از طرف دیگر ، نوار های تست را نمی توان به مقدار زیاد خریداری کرده و نگهداری نمود . به این دلیل ، باید از دسترسی فراوان و اسان ان در بازار اطمینان حاصل کرد .

گلوکومتر هایی که علاوه بر تست قند ، دیگر فاکتور های خون را نیز مورد سنجش قرار می دهند ، برای هر فاکتور نیاز به نوار جداگانه و ویژه ای دارند . به عنوان مثال ، گلوکومتر هایی که قند و چربی را همزمان پردازش می کند ، برای تست چربی از نوار هایی جدا از نوار تست احتیاج دارد . در نتیجه باید به دسترسی به این نوع استریپ ها نیز توجه شود .

ادامه مطلب  فروش دستگیره کابینت استیل مشکی

 

توجه به قیمت نوار و دستگاه تست قند خون

 

قیمت گلوکومتر ها بسیار متفاوت می باشد . معمولا این نوسان قیمت به علت قابلیت های هر محصول می باشد . دستگاه های ساده تر ، از قیمت کمتری برخوردار هستند . در حالی که گزینه هایی با چندین قابلیت افزوده ، از قیمت بیشتری برخوردارند .

از طرف دیگر ، این که یک دستگاه تولید داخل کشور باشد و یا محصول وارداتی نیز از دیگر عوامل موثر بر قیمت نهایی است . چرا که عواملی همچون هزینه ارسال ، گمرک ، واردات و … نیز بر نرخ نهایی تاثیر گذار است .

با این حال ، این فاکتور صد درصد موثق نمی باشد . از بین گزینه های وارداتی نیز می توان دستگاه هایی بسیار با کیفیت مشاهده نمود که قیمت ان ها مشابه با نمونه های تولید شده در داخل کشور است .

علاوه بر قیمت دستگاه ، باید قیمت تجهیزات جانبی ان نیز در نظر گرفته شود . سوزن و نوار لنست به ازای هر تست ، مورد نیاز می باشند . در نتیجه هنگام تخصیص بودجه ، هزینه خرید مداوم و ماهیانه این اقلام جانبی نیز در نظر گرفته شود .

 

خرید نوار و دستگاه تست قند خون از فروشگاه های معتبر مانند تجهیزات پزشکی بی گزند

 

مراکز معتبر فروش محصولات طبی ، تحت نظارت اداره تجهیزات پزشکی کشور می باشند . این مراکز همواره روی محصولات ارائه شده توسط فروشگاه ها نظارت دارند . سایت ها نیز از این قائده مستثنی نبوده و باید جهت فروش محصولات طبی ، مجوز کسب نمایند .

در صورت خرید از یک مرکز معتبر مانند وب سایت بی گزند Bigazand.com ، می توان اطمینان داشت که محصولات خریداری شده کاملا اورجینال بوده و از این مرکز ، تاییدیه های سلامتی و کیفیت لازم را کسب نموده اند .

 

برنامه ای که با راه رفتن پول می دهد

حتما ببینید

زندگی من مانند دریایی است که دریاچه های اتفاقات خوب به آن متصل اند!

زندگی من مانند دریایی است که دریاچه های اتفاقات خوب به آن متصل اند!

ثروتمندان ثروتمند هستند، چون دید آن ‌ها به جهان پیرامونشان درست است. ثروتمند هستند، چون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *