راهنمای انتخاب سیستم اعلام حریق مناسب برای منزل یا محل کار

راهنمای انتخاب سیستم اعلام حریق مناسب برای منزل یا محل کار

صرف نظر از مقیاس کسب و کار شما، چه یک فروشگاه خرده فروشی باشید و یا یک پردیس صنعتی گسترده، بالاخره هر سازمانی تجهیزات اعلام حریق نیاز دارد. این سیستم‌های ایمنی آتش‌سوزی برای کمک به حفاظت از جان و اموال در ساختمان‌های تجاری ضروری هستند.

این راهنمای جامع به تمام سوالات شما در مورد سیستم های اعلام حریق پاسخ خواهد داد.

در واقع هدف ما از نوشتن این محتوا این است که با این دانش، صاحبان مشاغل و صاحبان املاک بتوانند بهترین تصمیم را در انتخاب بگیرند و سیستم اعلام حریقی را انتخاب کنند که به بهترین وجه با نیازها و بودجه آنها مطابقت دارد.

برای مشاوره تخصصی با متخصصین سیستم و تجهیزات اعلام حریق در دژ صنعت می توانید همین حالا با شماره ۶۶۵۶۴۶۸۵-۰۲۱ تماس بگیرید.

سیستم اعلام حریق چیست؟

سیستم اعلام حریق، با مدل تجاری مجموعه ای از دستگاه هایی است که برای شناسایی و هشدار به ساکنان ساختمان از آتش سوزی احتمالی طراحی شده اند. سیستم اعلام حریق شامل اجزای مختلفی از جمله دستگاه های راه انداز ، وسایل اعلان و پانل های کنترل است.

این دستگاه‌های متصل به هم برای شناسایی دود یا گرما با هم کار می‌کنند و یک هشدار صوتی یا بصری برای اطمینان از دریافت زمان کافی برای تخلیه سرنشینان به صدا در می‌آورند. سیستم‌های اعلام حریق تجاری اغلب به سرویس نظارت ایستگاه مرکزی متصل می‌شوند تا امکان استقرار سریع اولین واکنش‌دهنده را در مواقع اضطراری فراهم کنند.

معیار انتخاب سیستم اعلام حریق مناسب برای شرکت یا خانه شما

در اینجا چند راه برای اطمینان از ایمنی آتش در خانه یا محل کار شما آورده شده است. هنگام انتخاب سیستم اعلام حریق مناسب باید به چندین نکته توجه کرد.

بیم دتکتور

مشاوره با یک متخصص

مشورت کردن با یک یا چند متخصص در زمینه سیستم اعلام حریق می تواند بسیار مفید باشد. این موضوع به این دلیل بر می گردد که نیازها و موقعیت‌های هرکس متفاوت است. سیستمی که به خوبی نصب و طراحی شده است، این قابلیت را دارد که بتواند در هنگام خطر به شما و یا کارمندانتان در شرکت در زمان مناسب هشدار دهد تا بتوانید عملیات مناسب را در زمان مناسب انجام دهید و شرایط را تحت کنترل قرار دهید، و در نتیجه حفاظت و امنیت عالی خواهید داشت. متخصص این موضوع برای انتخاب سیستم مناسب شما تمام جوانب را از جهت اندازه، مکان، صنعت و ویژگی های مختلف در نظر می گیرد و بهترین و مناسب ترین سیستم را به شما معرفی می کند.

ادامه مطلب  مشاوره خانواده تلفنی رایگان

متخصصین تجهیزات اعلام حریق و کنترل پنل اعلام و اطفا حریق در دژ صنعت آماده ارائه هرگونه مشاوره تخصصی و رایگان به شما در زمینه انواع سیستم اعلام حریق و همچنین اطفا حریق می باشند. همین حالا با شماره ۶۶۵۶۴۶۸۵-۰۲۱ تماس بگیرید.

سیستم دستی یا اتوماتیک؟

این موضوع به ارجحیت شما بر می گردد، باید در نظر بگیرید که آیا از یک سیستم دستی سود بیشتری خواهید برد یا یک سیستم اعلام حریق خودکار؟ سیستم های دستی به یک اپراتور نیاز دارند تا هشدار حریق را در مناطق خاصی فعال کند. سیستم‌های خودکار کاملاً برعکس هستند و در صورت شناسایی آتش‌سوزی یا دود، به ارائه‌دهنده نظارت هشدار می‌دهند.

کنترل پنل اعلام و اطفا حریق

سیستم های آدرس پذیر

سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر در بخش های خاصی قرار می گیرند و دارای سیستم اعلام حریق مناسب و خاص خاص خود هستند. آنها همچنین به پنل اصلی متصل می شوند. این سیستم به شما این امکان را می‌دهد تا محل دقیق مکانی که در آن زنگ به صدا در آمده است را مشخص کنید و حتی نوع زنگی که زده می شود را مشخص می کند. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که با امدادگران آتش‌نشانی تماس بگیرید و آنها را از مناطقی که باید در اولویت‌ کار قرار گیرند مطلع کنید.

 

سیستم های متعارف

سیستم های متعارف یا سیستم های معمولی شباهت های زیادی به اعلام حریق آدرس پذیر دارند. آنها این توانایی را دارند که همه چیز را در طبقه بندی خودکار یا دستی فراخوانی کنند. سیستم های متعارف می توانند کسب و کار را به مناطق خاصی تقسیم کنند. در هر منطقه دارای یک سیستم اعلام حریق نصب شده است که به پنل اصلی نیز متصل است.

سیستم های توسعه یافته

بسته به سیستم اعلام حریق، ممکن است بتوانید گزینه های گسترده ای را اضافه کنید که به شما امکان می دهد سیستم را برای برآورده کردن نیازهای کسب و کار سفارشی کنید. این گزینه های توسعه یافته شامل تهویه، آبپاش ها و سیستم های مهار می شود.

مشاوره تخصصی برای خرید سیستم اعلام حریق مناسب برای منزل یا محل کار

از میان انواع تجهیزات اعلام حریق، اعلام حریق آدرس پذیر یک انتخاب ایده آل برای ساختمان های بزرگتر و تاسیسات محسوب می شود. زیرا سفارشی سازی، مقیاس پذیری و دقت بالاتری را در تشخیص آتش سوزی های احتمالی ارائه می دهد.

ادامه مطلب  قیمت خرید هویج زرد بنفش

برای ساختمان‌های کوچک‌تر، سیستم‌های معمولی اصولا گزینه بهتری محسوب می شوند، زیرا اغلب مقرون‌به‌صرفه‌تر و دارای نصب آسان‌تری نسبت به سیستم‌های آدرس‌پذیر هستند.

اگر به راهنمایی بیشتری در این ارتباط نیاز دارید، با متخصصین تجهیزات اعلام حریق در دژصنعت با شماره ۶۶۵۶۴۶۸۵-۰۲۱ تماس بگیرید. شما می توانید با گرفتن مشاوره رایگان بهترین خرید را با قیمتی رقابتی از دژصنعت انجام دهید.

تجهیزات اعلام حریق( برند هوچیکی)

هوچیکی یک شرکت پیشرو در زمینه تولید تجهیزات اعلام حریق است که بیش از ۱۰۰ سال سابقه در این صنعت دارد. این شرکت طیف گسترده ای از محصولات را در زمینه تجهیزات اعلام حریق ارائه می دهد. از جمله:

 • دتکتورهای دود هوچیکی: دتکتورهای دود هوچیکی در انواع مختلف از جمله دتکتورهای نوری، دتکتورهای یونیزاسیون و دتکتورهای دود با اشعه لیزر موجود هستند.
 • دتکتورهای حرارتی هوچیکی: دتکتورهای حرارتی هوچیکی برای تشخیص افزایش دما طراحی شده و نشان دهنده وجود حریق است.
 • دتکتورهای شعله هوچیکی: دتکتورهای شعله هوچیکی برای تشخیص وجود شعله طراحی شده اند.
 • آژیر با برند هوچیکی: آژیرهای هوچیکی برای هشدار به افراد در شرایط وجود حریق طراحی شده اند. آنها در انواع زنگ از جمله آژیر، آژیر هورن و آژیرهای استروب موجود هستند.
 • پانل های کنترل: پانل های کنترل هوچیکی مغز سیستم اعلام حریق هستند. تمام اجزای سیستم را، به آنها متصل می کنند و به اپراتورها امکان می دهند وضعیت سیستم را کنترل کنند.
 • ایستگاه های دستی: ایستگاه های دستی هوچیکی برای فعال کردن سیستم اعلام حریق به صورت دستی طراحی شده اند. در مکان هایی قرار می گیرند که ممکن است حریق را مشاهده کنند.

تجهیزات اعلام حریق هوچیکی به دلیل کیفیت بالا، قابلیت اطمینان و عملکرد خوب و مناسب شناخته شده است. از این تجهیزات به طور گسترده در ساختمان های مختلف، از جمله ساختمان های مسکونی، ساختمان های تجاری ، موسسات آموزشی و مراقبت های بهداشتی استفاده می شود.

تجهیزات اعلام حریق هوچیکی

بیم دتکتورهای فایربیم

بیم دتکتور فایربیم که توسط شرکت فایربیم انگلستان تولید می‌شود، نوعی دتکتور دود خطی پیشرفته هستند که برای تشخیص زودهنگام حریق در فضای بزرگ و باز استفاده می‌شوند.

ادامه مطلب  تاثیر صندلی آمفی تئاتر در یک سالن همایش

برخی از خصوصیات کلیدی بیم دتکتور فایبربیم عبارتند از:

 • تشخیص زودهنگام حریق: آنها می‌توانند در مراحل اولیه قبل از اینکه به آن‌ها قابل توجه باشند، تشخیص دهند.
 • پوشش مسافت‌های طول: آنها می‌توانند مسافت‌های تا ۱۰۰ متر (۳۲۸ فوت) را پوشش دهند، که آنها را برای استفاده در فضاهای بزرگ مانند انبارها، مراکز خرید و فرودگاه‌ها ایده‌آل می‌کند.
 • قابلیت اطمینان بالا: آنها در برابر نویز و آلارم‌های کاذب مقاوم هستند و در شرایط محیطی سخت به خوبی کار می‌کنند.
 • آسان برای نصب و نگهداری: نصب و نگهداری از آنها آسان است و دارای ویژگی های قابل توجهی برای روش های ساده هستند.

هزینه یک سیستم اعلام حریق تجاری چقدر است؟

سرمایه گذاری درست بر روی یک سیستم اعلام حریق مناسب و با کیفیت همراه با آخرین فناوری روز از جان کارکنان، مشتریان و اموالتان در برابر بلایای احتمالی حفاظت می کند. این موضوع سبب آرامش خاطر و صرفه جویی احتمالی از آسیب اموال می شود که می تواند به راحتی هزینه های اولیه بالا را در طول زمان جبران می کند.

هزینه یک سیستم اعلام حریق تجاری به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • نوع سیستم
 • تعداد اجزای مورد نیاز
 • اندازه و قدمت ساختمان
 • طبقه بندی ساختمان
 • کدهای صنعت
 • پیچیدگی نصب
 • تعمیر و نگهداری مداوم
 • خدمات مانیتورینگ

دژ صنعت آرمان

شرکت دژصنعت آرمان در حدود ۲۵ سال در زمینه واردات انواع سیستم های اعلام و اطفا حریق فعالیت نموده و با بزرگترین ومعتبرترین شرکت های اروپایی و آمریکایی فعالیت نموده است. این شرکت از سال ۱۳۹۷ با بهره گیری از کادر مهندسین مجرب و کارآزموده و استفاده از تجارب خویش در زمینه امور بازرگانی در راستای ارائه خدمات بیشتر توانست یک پکیج کامل از مشاوره، طراحی، تأمین تجهیزات، اجراء و سرویس و نگهداری سیستم های اعلام و اطفاء حریق در پروژه های نفت، گاز، پتروشيمی، معدنی، نیروگاهی، ساختمانی و ديگر صنايع ارائه نماید.

از جمله کمپانی هایی که شرکت دژصنعت آرمان طی ۲۵ سال گذشته توانسته است نیازهای ایمنی کشور را از آنها تأمین نماید می توان به Kentec، Thefirebeam، Xtralis، System Sensor، Honeywell، Spectrex، Proline، Thermocable، KAC، Apollo، C-TEC، Klaxon، NSC، FFE، Crowcon، E2S، MEDC، Cooper، Kidde، Siemens و … اشاره نمود.

شماره تماس با شرکت دژصنعت: ۶۶۵۶۴۶۸۵-۰۲۱

حتما ببینید

 انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود

باغ تالار گرمدره، محیطی دنج برای برگزاری مراسم‌های خاص

انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *