خیزش گرد و خاک

خیزش گرد و خاک در ۱۳ استان / رگبار در ۱۵ استان

سازمان هواشناسی نسبت به گرد و غبار در ۱۳ استان و بارش باران و رعد و برق در ۱۵ استان هشدار داد.
به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی نسبت به افزایش شدید گرادیان فشار، وزش باد شدید و در مناطق مستعد همراه با گرد و خاک از پنجشنبه تا شنبه (۸ تا ۳۱ تیرماه) هشدار نارنجی رنگی صادر کرده است.

این شرایط جوی روز شنبه در خراسان جنوبی، نیمه جنوبی خراسان رضوی و شمال سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود و ممکن است موجب گرد و غبار، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا، خسارت در مناطق شهری و برون شهری، تجهیزات ممنوعه از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست و سازه های موقت در ارتفاع، باعث ریزش اشیاء و اشیاء قدیمی از درختان شود.

 

توصیه سازمان هواشناسی برای کاهش خسارات و خطرات ناشی از این شرایط جوی، پرهیز از حضور در فضای باز، عدم استفاده از معابر، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، پرهیز از فعالیت‌های ساختمانی، پرهیز از تردد، پارک نکردن خودروها در مجاورت ساختمان‌های ناتمام و درختان کهنسال، پرهیز از فعالیت‌های باغی و کشاورزی است.

 

این سازمان همچنین از تشدید فعالیت سامانه بارشی و افزایش ابر همرفتی، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید در خراسان شمالی در روز سه شنبه (۷ تیرماه) خبر داد.

 

در نتیجه این خطر جوی توصیه می‌شود هنگام عبور از مناطق کوهستانی احتیاط کنید، از هرگونه ترافیک، توقف و چادر زدن در حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در سفر بین شهرها، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی، پرهیز از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و مناطق مرتفع و اطمینان از استحکام سازه موقت استفاده کنید.

ادامه مطلب  دستگاه ایکس ری چیست؟ آیا راهی برای دور زدن ایکس ری چمدانی وجود دارد؟

 

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد اعلام کرد: وقوع رگبار باران و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی گاهی همراه با گرد و خاک در روز سه‌شنبه (۷ تیرماه) در اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، شمال شرق آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، کوه‌های استان تهران، استان زنجان، و کوه‌های استان تهران، استان زنجان و کوه‌های استان بالنچ، استان زنجان و کوه‌های استان قزون،

استان زنجان و استان قزونم، استان زنجان، استان مرکزی، استان مرکزی، استان قم، استان مرکزی، استان مرکزی و شمال شرقی استانبول وجود دارد. شرق استان هرمزگان، چهارشنبه (۱۸ تیر) در خراسان شمالی، کوه‌های ماران، استان کازند. زوین، البرز، تهران و سمنان، نیمه شمالی آذربایجان غربی، شمال و شرق هرمزگان و جنوب کرمان و پنجشنبه (۸ تیر) در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کوه‌های استان‌های مازندران، قزوین، البرز و تهران.

خیزش گرد و خاک

این وضعیت جوی روز جمعه (۹ تیر) برای شمال غرب آذربایجان، آذربایجان شرقی و نیمه جنوبی اردبیل و شنبه (۳۱ تیر) برای شمال غرب آذربایجان، نیمه شمالی آذربایجان شرقی و رشته کوه و ارتفاعات سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

در این شرایط احتمال آبگرفتگی معابر، لغزندگی معابر، احتمال جاری شدن آب، رعد و برق، وزش باد وجود دارد، در مناطق گرد و غبار احتمال آسیب به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و بیلبوردها و احتمال شکستن درختان کهنسال وجود دارد.

توصیه سازمان هواشناسی پرهیز از اسکان و چادر زنی در حاشیه سواحل و بستر رودخانه ها، احتیاط در ترددهای خارج از شهر به ویژه اطراف رودخانه ها، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی و تردد عشایری، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاکسازی دهانه پل ها، لایروبی مسیل ها و آبراه ها را توصیه می کند.

ادامه مطلب  چگونگی اخذ گذرنامه های بین المللی و زیارتی وتمدید گذرنامه برای راهیان اربعین

 

در ادامه این هشدار آمده است: وزش باد نسبتاً شدید تا شدید در مناطق مستعد گرد و غبار از سه شنبه تا پنجشنبه (۲۷ تا ۲۹ تیرماه) برای استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان، اصفهان، سمنان، تهران، قزوین، البرز، قم و استان مرکزی ۳۰ خوراس (جمعه) برای خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان جنوبی، استان های خراسان جنوبی،

استان های خراسان شمالی، استان های خراسان جنوبی، استان های خراسان جنوبی، استان های خراسان شمالی، ۳ خوراس (جمعه) بلوچستان، اصفهان، کرمان، یزد، سمنان، تهران، قزوین، البرز، قم و مرکزی و شنبه (۳۱ تیرماه) برای استان های خراسان رضوی، کرمان، یزد، سمنان، شمال و شرق اصفهان، قم، تهران، البرز، قزوین و مرکزی پیش بینی می شود.

 

در این شرایط کاهش دید و کیفیت هوا و احتمال وقوع طوفان شن در شرق کشور، احتمال آسیب به تجهیزات شهری و برون شهری مانند سقوط بنرها، بیلبوردها، داربست ها و سازه های موقت پایان یافته است.

 

به گزارش ایسنا، در هشدار نارنجی سازمان هواشناسی، یک پدیده جوی با اثرات منفی و خسارات احتمالی پیش بینی شده است. هشدار نارنجی برای آماده سازی دستگاه های مسئول برای مقابله با یک رویداد مضر صادر می شود.

هشدار زرد به این معنی است که یک پدیده جوی رخ خواهد داد که ممکن است باعث اختلال در سفر و فعالیت های روزانه شود. این هشدار برای اطلاع رسانی به مردم صادر می شود تا بتوانند برای مواجهه با پدیده جوی کمی شدیدتر از حد معمول آماده شوند. از سوی دیگر، مقامات هستند

ادامه مطلب  حضور ۳۰۰۰ موکب مردمی در پیاده روی جاماندگان اربعین/ جانمایی موکب مادر و کودک

حتما ببینید

حضور ۳۰۰۰ موکب مردمی در پیاده روی جاماندگان اربعین جانمایی موکب مادر و کودک

حضور ۳۰۰۰ موکب مردمی در پیاده روی جاماندگان اربعین/ جانمایی موکب مادر و کودک

به گزارش صندلی خبر به نقل از ایسنا سالهاست تهرانی‌هایی که قسمتشان پیاده روی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *