خوشبختی واقعی چیست

خوشبختی واقعی چیست؟

هر کس برای خوشبختی خود اهدافی را تعیین می کند، اما تحقیقات نشان می دهد که شادی واقعی در احساس آرامش در لحظه حال نهفته است. اگر تصمیم به تعیین اهداف برای سال آینده دارید، این کار را با اضطراب انجام دهید زیرا از تحقق آنها جلوگیری می کنید.

 

در عین حال، مطالعات انجام شده توسط دانیل گیلبرت، استاد روانشناسی دانشگاه هاروارد، نشان می دهد که فکر کردن به “وقتی خوشحال می شوم …” کاملاً بی فایده است، زیرا یک زندگی آرام را در لحظه حال و در عین حال از بین می برد. شادی را وابسته به یک شرط ناشناخته می کند. تحقق یابد یا اینکه چقدر در تحقق آن به مردم کمک می کند.

 

بررسی ها نشان می دهد که حتی افزایش درآمد نیز خوشبختی چندانی به همراه ندارد، زیرا تنها ۱۰ درصد از عوامل تعیین کننده شادی به ثروت، سطح اجتماعی و غیره بستگی دارد. ۱۱ دائمی است.

۴۰ درصد آن به عادات فکری، احساسی، گفتاری و رفتاری بستگی دارد و ۵۰ درصد باقیمانده تا حد زیادی ژنتیکی است و در واقع به جای اینکه منتظر یک هدف ایده آل باشیم، باید عوامل تعیین کننده میزان شادی را در خودمان افزایش دهیم. .

اگر شما هم فکر می کنید با رسیدن به یک سطح تحصیلی، کار و پول، زیبایی و حتی مسافرت یا همسر خوشحال می شوید، سخت در اشتباه هستید، زیرا وقتی به هر کدام از آنها می رسیم، می بینیم که خیلی کمتر خوشحال می شویم. نسبت به شستشوی ما و هر بار که این احساس را تجربه می کنیم، هیجان آن کاهش می یابد. (بیشتر بخوانید: راه خوشبختی)

ادامه مطلب  راهنمای خرید سوغاتی در عسلویه: بهترین هدیه‌ها برای عزیزانتان

 

از فکر کردن به بیشتر و بهتر دست بردارید و آرزو می کنم روزی برسد… زیرا در این صورت امکان خوشبختی کلی را از بین برده اید و آرامش و خوشبختی خود را به هدفی وابسته کرده اید که ممکن است تأثیر چندانی بر وضعیت شما نداشته باشد زیرا آنچه مهم است همین است. که احساس شادی باید از درون بجوشد و عوامل بیرونی تاثیر بسزایی در این احساس نداشته باشد و اگر هم داشته باشد موقتی و گذرا است.

خوشبختی واقعی چیست؟

خوشبختی واقعی چیست

۱٫ فقط شروع کنید

اولین کاری که باید انجام دهید تا بفهمید خوشبختی واقعی چیست این است که برای رسیدن به چیزهایی که در زندگی می خواهید، اقدام کنید. وقتی به آنچه در زندگی می خواهید فکر می کنید، معمولاً به چیزهای بزرگ مانند رابطه رویایی خود، خانه بزرگتر یا ماشین بهتر فکر می کنید، اما این بار از کوچک شروع کنید. با این روش استرس و تردید کمتری برای رسیدن به چیزهای کوچک دارید.

۲٫ از کلمات مناسب استفاده کنید

به عنوان مثال، به جای «من می‌خواهم» از «من … هستم» استفاده کنید (مثلاً به جای «می‌خواهم موفق باشم» بگویید «من یک فرد موفق هستم») یا به جای «چیزی باشم یا چیزی داشته باشم» من چیزی می خواهم.” استفاده از زبان و کلمات مناسب و تمرکز بر چیزهای خوب به شما کمک می کند تا بفهمید خوشبختی واقعی چیست. مردم اغلب خواسته های خود را به درستی بیان نمی کنند و در نتیجه روی خواسته های خود تمرکز نمی کنند و نمی توانند به آنها برسند.

ادامه مطلب  متن تبریک شب یلدا عاشقانه، انواع دسر و کیک شب یلدا

۳٫ شکرگزار باشید

وقتی واقعاً چیزی را می‌خواهید و می‌خواهید آن را در زندگی‌تان داشته باشید، برای آن قدردان باشید. این قدردانی باعث می شود باور کنید وقتی به آنچه می خواهید رسیدید، در نهایت اتفاقات خوب بیشتری در زندگی شما رخ می دهد زیرا با انرژی مثبت به خواسته های خود می پردازید و تردیدها را کنار می گذارید و در نهایت به این نتیجه می رسید که خوشبختی واقعی چیست.

۴٫ ذهن خود را متقاعد کنید

گاهی اوقات بخشی از ذهن ما به رسیدن به خوشبختی اعتقادی ندارد، پس باید ذهن خود را متقاعد کنیم و از قدرت افکار خود برای آن استفاده کنیم. افکار ما مانند یک تفنگ لیزری است که می توانیم انرژی آن را روی یک نقطه متمرکز کنیم. قدرت افکار ما همچنین می تواند انرژی را برای تمرکز روی یک هدف خاص هدایت کند.

۵٫ به جای شک و تردید باور کنید

گاهی اوقات باورهای ما مانع پیشرفت ما می شوند. با زیر سوال بردن این باورها، راه درستی را طی می کنیم و با این فکر که «ممکن است عملی نباشد» راه های درست و مناسبی را برای رسیدن به اهداف خود می یابیم. اما برای موفقیت باید با تغییر باورهایمان به موفقیت ایمان بیاوریم.

۶٫ از محیط زیست انرژی بگیرید

انرژی در همه جا و همیشه جریان دارد و تنها کاری که ما باید انجام دهیم تا بدانیم شادی واقعی چیست دریافت انرژی است. وقتی آماده و هوشیار هستیم، تمام اطلاعات و انرژی مورد نیاز خود را به دست می آوریم. ما باید به دنبال چیزهایی باشیم که احساس خوبی به ما می دهند، حتی اگر در ابتدا عجیب، شرم آور یا خنده دار باشند.

ادامه مطلب  چاپ دیجیتال در صنعت بسته‌بندی و جعبه سازی

۷٫ خواسته های واقعی خود را پیدا کنید

افراد مختلف رویاهای متفاوتی دارند. ممکن است به دنبال یک دوست واقعی باشید و شخص دیگری بخواهد تحصیلات خود را ادامه دهد. هیچ آرزویی بزرگتر یا کمتر، مهمتر یا کمتر از خواسته دیگری نیست. برآورده شدن آرزوها همیشه ما را تغییر می دهد، اما این بدان معنا نیست که برآورده شدن آرزوها شادی واقعی را برای ما به ارمغان می آورد. همانطور که می گویند: مواظب آنچه آرزو می کنی.

در این مقاله در مورد مفهوم خوشبختی واقعی بحث کردیم. همچنین ۷ روشی که دادا وسوانی برای رسیدن به شادی واقعی بیان کرده است را بررسی کرده ایم.

حتما ببینید

معرفی ویژگی‌های انواع تندیس

معرفی ویژگی‌های انواع تندیس

تندیس، نماد یا یادبودی است که از جانب یک شرکت یا سازمان در مناسبت‌های ویژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *