خرید دستگاه بسته بندی صنعتی

خرید دستگاه بسته بندی صنعتی، راهنمای جامع + مقایسه

فرض کنید قصد خرید دستگاه بسته بندی صنعتی دارید. خب؟در میان تولیدکنندگان فراوان دستگاه های بسته بندی انتخاب شما کدام است؟ هیچ فرقی نمی‌کند که چه شرکت و چه تولیدکننده‌ای را انتخاب کنید. مهم است در قدم اول بدانید که چه چیزی را می‌خواهید. بسیار مهم است انتظارات خود را بشناسید و سپس با توانایی‌های خط تولید مطابقت بدهید و اقدام به خرید نمایید. در ادامه می‌خوانید که ویژگی‌های یک دستگاه بسته بندی (فرقی نمی‌کند که دستگاه بسته بندی حبوبات باشد یا دستگاه بسته بندی ادویه ) استاندارد چیست و باید در هنگام خرید دستگاه بسته بندی صنعتی به چه نکاتی توجه کرد

 

برای انتخاب دستگاه بسته بندی صنعتی (خوب) به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در انتخاب ماشین آلات و خرید دستگاه های بسته بندی نکات زیر در نظر گرفته می شود. همواره در نظر گرفتن شرایط و مفروضات اولیه به نتیجه نهایی درستی منجر می شود. پس در انتخاب دقیق باشیم و تمام پستی ها و بلندی ها را در نظر بگیریم. ما این‌جا چند مورد را لیست کرده ایم تا به عنوان چک لیستی برای خرید دستگاه بسته بندی عرضه کنیم.

 • قابلیت ارزیابی فنی – باید بشود دستگاه ها را به میزان استفاده و نیاز ارزیابی درست کرد تا اینکه تا حد قابل قبولی قابل پیش بینی باشد و فرایند واضح و شفاف شود.
 • برآورده ساختن نیاز نیروی کار – نیروی کار سالم خط تولید سالم را به وجود می‌ آورد. نمی شود با دستگاهی که عملا کارکرد مثبتی برای نیروی کار ندارد انتظار محصول نهایی درستی داشت. پس با در نظر داشتن نیازهای نیروی کار برای ساخت و تهیه محصول اقدام به خرید دستگاه کنید.
 • ایمنی کارگران – همیشه گفته اند: اول ایمنی بعد کار . یکی از مهم ترین نکاتی که باید قبل از تهیه دستگاه بسته بندی در نظر داشت شرایط ایمنی آن است.
 • ویژگی‌های نگهداری – دستگاه های بسته بندی صنعتی در یک خط تولید یکبار تهیه می شوند. باید تولید کننده شرایط نگهداری آن را توضیح دهد و در قدم اول باید امکان رعایت این شرایط را در دستگاه به وجود آورده باشد. فروش دستگاه مرحله آخر نیست. تازه شروع یک همکاری است و در نظر گرفتن شرایط نگهداری بخش مهمی از وظیفه تولید کننده است.
 • ویژگی سرویس دهی – توانایی دستگاه خریداری شده باید توسط کارشناسان کنترل شود. باید تولید کننده به میزان توان دستگاهی که خریداری کرده است آگاه باشد
 • قابلیت اطمینان – این امکان فقط با خرید از مراکز معتبر پدید می آید.
 • توانایی ادغام در خط بسته بندی – خطوط بسته بندی از چند دستگاه مختلف تشکیل می‌شود. این دستگاه ها در کنار هم یک وظیفه واحد را انجام می دهند. به همین دلیل باید بتوانند در مراحل گوناگون باهم جور شوند و نتیجه نهایی درستی را پدید آورند.
 • هزینه های سرمایه – هر تولید کننده ای حق دارد نگران سرمایه اش باشد. باید صرفهٔ اقتصادی دستگاه خریداری شده روشن باشد
 • فضای کف – با علم بر محدودیت های محیطی باید دستگاه مناسب انتخاب کرد. بسته به فضایی که برای کار در نظر گرفته اید می توانید با گرفتن مشاوره های اصولی دستگاه مناسبی تهیه کنید
 • انعطاف پذیری (تغییر، مواد، محصولات گوناگون و غیره) – دستگاه ها باید بتوانند انتظارهای ما را بر طرف سازند
 • میزان مصرف انرژی – در روزگاری که محدودیت های انرژی روز به روز بحرانی تر می شوند باید توجه داشته باشیم که دستگاه ما چه میزانی مصرف انرژی دارد و آیا این میزان صرفه دارد یا خیر؟
 • کیفیت بسته های خروجی – کیفیت همه چیز است. در نهایت سلامت و کیفیت بسته های خروجی است که در نظر مشتریان اثر می‌گذارد
 • ویژگی ها (به منظور مواد غذایی، دارویی و غیره) – هر دستگاهی بنا بر مکانیکش توانایی های منحصربه‌فردی دارد. پس باید با اشراف بر حوزه کاری خود دستگاه مناسب را انتخاب کنیم.
 • توان عملیاتی – باید بدانیم چند شیفت چند ساعته قرار است از دستگاه استفاده کنیم. این نکته در سلامت و عمر مفید دستگاه موثر است.
 • ارگونومی کارایی – از آن نکته هایی است که باید جدی گرفت. در نهایت امر و نتیجه نهایی تاثیر مستقیمی دارد. باید در هنگام خرید دستگاه بسته بندی از کارشناسان موجود درباره ارگونومی کارایی دستگاه پرس و جو کرد و اطلاعات کاملی به دست آورد.
 • بهره وری  – بهره وری مهم است. باید بدانیم که به غیر از توان مصرفی دستگاه، چه قدر برای ما ارزش ایجاد می کند.
 • بازگشت سرمایه و… – بازگشت سرمایه جزو حق های هر خریداری است. و در هنگام خرید دستگاه بسته بندی باید در نظر گرفته شود.
ادامه مطلب  با این تکنیک ساده قهرمان زندگی خود شوید

 

این قاعده برای تمام دستگاه های بسته بند موجود صادق است. اما در این مقاله قصد داریم درباره دو دستگاه خاص و پر استفاده صحبت کنیم.

 1. دستگاه خشک کن میوه
 2. دستگاه شیرینگ پک
  A blue cabinet with doors
Description automatically generated

جزئیات دستگاه خشک کن میوه

 

تصور کنید آخرین باری که برای خریدن میوه و سبزیی خشک از خانه خارج شدید. در ناخودآگاه ما بسته بندی نقش مهمی ایفا می‌کند. محصولات فارغ از کیفیت و اندازه، در بسته بندی ها خودشان را عرضه می‌کنند. همین نکته هم باعث شده است دستگاه های بسته بندی اهمیت بالایی پیدا کنند. میوه خشک یکی از محصولاتی است که در بازار در بسته بندی های مختلفی مانند کیسه و یا قوطی و اشکال گوناگونی عرضه می‌شود. دستگاه خشک کن میوه انواع و اقسام گوناگونی دارند که در ادامه با ساختار و نحوه کار آن ها بیشتر آشنا می‌شویم.

می‌خواهیم در سفری مختصر و مفید از راز بسته بندی های جذاب با خبر شویم

 

دستگاه خشک کن میوه در چند نوع تولید می‌شود؟

 

 • دستگاه خشک کن میوه کانتینیوس
 • دستگاه خشک کن میوه کابینی

 

عملکرد دستگاه خشک کن میوه و سبزی

دستگاه خشک‌ کن میوه و سبزی کاوش صنعت از جمله ماشین‌آلات تولید مواد غذایی است که نحوه‌ی کار ساده و راحتی دارد. این دستگاه‌ با توجه به مدل و نوع آن‌ها، با استفاده از سوخت‌های مختلف، گرما و حرارت تولید می‌کنند. حرارت تولید شده توسط دستگاه، باعث تبخیر رطوبت و آب موجود در سبزیجات و میوه‌ها می‌شود و در نهایت، میوه و سبزیجات خشکی باقی می‌مانند.

دستگاه میوه و سبزی خشک کن، به تناسب با مدل خود می‌تواند برای تولید حجم بالایی از محصولات خشک میوه و سبزیجات استفاده شود و به طور کامل نیازهای شما را برآورده کند. این دستگاه با قابلیت‌های متعدد و انعطاف‌پذیری، انتخاب مناسبی برای خشک‌کردن محصولات غذایی با هر شکل و اندازه‌ای می‌باشد. با اعتماد به دستگاه‌های خشک‌کن ارائه شده توسط “کاوش صنعت”، شما می‌توانید به‌سادگی و با کیفیت عالی محصولات خشک‌شده میوه و سبزیجات را تهیه کرده و نیازهای بازار و مشتریان خود را به راحتی برآورده سازید

ادامه مطلب  کسب وکار خانگی کیک مرا به ثروت رساند

 

دستگاه بسته بندی شیرینگ پک

 

شیرینگ پک تلفظ فارسی نام اصلی دستگاه یعنی SHRINK PACK است. بخش اول این نام به معنای انقباض یا منقبض شدن و بخش دوم آن به معنای بسته‌بندی است. نام دستگاه خود به نوعی گویای عملکرد آن است. دستگاه شیرینگ پک با منقبض کردن پلاستیک، سلفون و یا مادهٔ خام اولیه روی محصول به واسطه حرارت، آن را بسته بندی و آماده می‌ کند. البته شرینگ را گاها کوچک شدن نیز ترجمه می کنند که با عملی که این دستگاه انجام می دهد همخوانی دارد.

تجهیزاتی که در دستگاه شیرینگ پک استفاده می شود بدین شرح است:

 1. المنت
 2. تابلو برق
 3. ترموستات
 4. دینام
 5. کانوایر
 6. موتور و گیربکس
 7. مشعل گاز شهری
 8. فن خنک کننده
 9. نوار نقاله مودولار
 10. جک انتقال دهنده

A screenshot of a video game
Description automatically generated

موارد استفاده از دستگاه شیرینگ پک

 

چرا باید دستگاه شیرینگ پک را انتخاب کنید؟

 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه

شرینگ پک بسته بندی ماده ای مقرون به صرفه و اقتصادی نسبت به دیگر گزینه های موجود در بازار می باشد. استفاده از این دستگاه به حمل و نقل آسان شما کمک می‌کند و در فضای شما صرفه جویی می کند.

 • برند سازی

شما می توانید رنگ ها، تصاویر، کلمات و آرم ها را بر روی لفاف شرینگ پک درج کنید، و با انجام این کار بتوانید برند شرکت خود اختصاصی کنید. این امر به تبلیغ بهتر شما نیز کمک می کند. در واقع انگار در بسته بندی انحصاری خود محصول را به فروش می رسانید

 • استفاده آسان

استفاده از آن بسیار آسان است و می توانید نسبت دلخواه خود را داشته باشید و محصولات خود را به اندازه های متفاوتی عرضه کنید

 • محافظت و نگهداری

لفاف های شرینگ اعمال شده با حرارت، مهر و موم محکمی را به دور محصول ایجاد می کنند. این اتفاق منجر به حفظ سلامتی و بهداشت محصول شما نیز می شود. هم چنین در برابر عوامل محیطی مختلف اعم از خاک، گرد و غبار یا رطوبت آسیب پذیر نیست.

 • دوام

دوام بسیاری دارند و میزان آسیب رسیدن به محصولات شما را کاهش می دهند

ادامه مطلب  پسته ای که درهای ثروت و فراوانی را برای من باز کرد

A large room with a large machine
Description automatically generated

جمع بندی

 

به طور کلی برای خرید دستگاه های بسته بندی صنعتی باید به نکات بسیاری توجه داشت. نمی شود بی گدار به آب زد. زیرا سرمایه ای که قرار است صرف خرید دستگاه های بسته بندی شود مبلغ قابل توجهی است و نمی شود همین طور بدون برنامه ریزی و تحقیق آن را هدر داد. شما می توانید با بازدید از وبسایت کاوش صنعت تماس با کارشناسان از توان مصرفی، قیمت و کارکرد دستگاه های بسته بندی صنعتی آگاه شوید.

حتما ببینید

پلی استر یا ویسکوز کدام بهتر است

پلی استر یا ویسکوز کدام بهتر است؟

در دنیای متنوع پارچه‌ها، دو رقیب سرسخت همواره در کنار یکدیگر قرار دارند، ویسکوز و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *