اسپرسو ساز نوادا

قیمت روز و خرید اسپرسو ساز نوا [۱۳+ مدل پرفروش]

قهوه یک نوشیدنی با ارزش غذایی بالا است که طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. در ایران طعم این نوشیدنی معطر هر روز بیشتر می شود. تا جایی که داشتن قهوه ساز یا اسپرسوساز هر علاقه مند به قهوه را وسوسه می کند.

اما در بازار عظیم قهوه سازها، خرید اسپرسوساز برقی و قهوه ساز خانگی ارزان و البته با کیفیت نیازمند آگاهی از نکات مهم و تخصصی است. اگر به فکر خرید دستگاه اسپرسوساز برای خانه، محل کار یا کسب و کار کوچک خود هستید، این مقاله به شما کمک می کند تا انتخاب های بهتری داشته باشید.

به همین دلیل ابتدا به انواع دستگاه های قهوه ساز و اسپرسو می پردازیم و در مورد آنها صحبت می کنیم.

اسپرسوساز موکاپت (اسپرسوهای رو گازی)

راهنمای خرید موکاپات

ممکن است موکاپات اولین گزینه برای خرید اسپرسوساز برقی و قهوه ساز خانگی باشد. اگرچه ممکن است طعم اسپرسو به دست آمده از موچاپات کاملاً با طعم دستگاه های اسپرسوساز برقی متفاوت باشد، اما این نوع اسپرسو نیز در بین بسیاری از افراد به خصوص آنهایی که بسیار تلخ هستند محبوبیت دارد.

در میان برندهای مطرح موکاپات، نام بیالتی بی شک سال هاست که می درخشد. بیالتی با انبوهی از طرح ها و ایده های جدید، بازار مشترک اسپرسوسازهای روگازی را در اختیار گرفته است.

به جرات می توان گفت که هیچ برندی نمی تواند با این سازنده ایتالیایی رقابت کند. نتیجه کیفیت عالی تولید قهوه معطر و خوش طعمی است که به هیچ وجه قابل مقایسه با سایر قهوه موکاپات به خصوص با برندهای چینی نیست.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: مزایا و معایب یخچال هیمالیا (راهنمای جامع خرید)

نکاتی که در هنگام خرید اسپرسو ساز نوا باید رعایت کنید:

برند:  برند موکاپاتی که خریداری می کنید احتمالاً مهمترین چیزی است که باید در نظر داشته باشید. قطعاً بین برند ایتالیایی مانند بیالتی و برندهای ناشناس چینی تفاوت کیفیت زیادی وجود دارد.

ادامه مطلب  خرید انواع لگن پلاستیکی (30+ مدل پرفروش)

البته ناگفته نماند که برخی از مدل های برند بیالتی نیز ساخت چین است، اما جنس بدنه و نظارت های انجام شده بر روی آن باعث شده تا کیفیت آن همچنان خوب باقی بماند.

در بین سایر برندهای موجود در بازار، برند ایتالیایی گات از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. برندهای جانبی مانند فلر آلمان نیز کیفیت خوبی از خود نشان دادند.

جنس بدنه: جنس بدنه یکی از عوامل اصلی و مهم در انتخاب یک موکاپات خوب است. بدنه موکاپات معمولا از فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم ساخته می شود. اگر برند ایمن انتخاب می کنید، می توانید از بهداشتی بودن آلومینیوم استفاده شده در موکاپات خود مطمئن باشید.

سلامت مواد بدن معمولاً با نظارت اتحادیه اروپا بر نوشیدنی ها و مواد غذایی تضمین می شود. موچاپات های فولادی از نظر بهداشتی نیز محافظت بیشتری دارند، اما به دلیل خواص استیل و انتقال حرارت سریعتر، قهوه ای که در این موکاها تهیه می شود تلخ تر است و هنگام تهیه اسپرسو با آن ها باید مراقب باشید که قهوه به آن نرسد.

ظرفیت: حتما ظرفیت موکاپات خود را با توجه به نیاز و مصرف خود انتخاب کنید. زیرا فیلترهای موکاپات در هر بار استفاده باید کاملا پر شوند وگرنه قهوه ای نازک و طعم بدی را تجربه خواهید کرد.

در ضمن اگر میزان آب مصرفی کمتر از ظرفیت دستگاه باشد، قهوه غلیظ و فوق العاده تلخی خواهید داشت. به عنوان مثال، اگر بیش از دو فنجان قهوه در یک زمان استفاده نمی کنید، به ظرفیت بیشتر از ۲ فنجان متوسل نشوید.

عملکرد و الگوی موکاپات: موکاپات نیز هر روز در حال بهبود است. پس حتما قبل از سفارش به مدل و عملکرد موکاپات دقت کنید. مثلا کسانی که می خواهند یک اسپرسو با خامه زیاد داشته باشند می توانند از دو مدل بیالتی بریکا و بیالتی مککرم استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که مدل بیالتی کرم موکا متوقف شده است و این مدل توسط برندهای جانبی دیگری مانند فلر عرضه می شود.

دستگاه های اسپرسو ساز نوا برقی خانگی غیر اتوماتیک

راهنمای خرید اسپرسو ساز برقی و قهوه ساز خانگی

یکی دیگر از گزینه های خرید اسپرسوساز برقی و قهوه ساز خانگی، دستگاه اسپرسوساز غیر اتوماتیک است. تجربه نوشیدن اسپرسو با کیفیت در خانه یا محل کار می تواند بسیار لذت بخش باشد. به جرات می توان گفت که در میان لوازم خانگی مقرون به صرفه – در صورت انتخاب دقیق – دستگاه هایی هستند که این تجربه را برای شما رقم خواهند زد.

ادامه مطلب  قیمت روز بهترین همزن برقی بوش [13+ مدل پرفروش]

با توجه به تنوع برندهای موجود و بعضاً غافلگیر شدن برندهای کمتر شناخته شده و یا غیرمنتظره بودن برندهای معروف تر، باید برای خرید این نوع دستگاه ها دقت زیادی داشته باشید. در اینجا مواردی وجود دارد که هنگام خرید دستگاه اسپرسوساز خانگی باید به آنها توجه کنید.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: مخلوط کن چه مارکی خوبه؟ [معرفی بهترین مدل های موجود در بازار]

قدرت دستگاه و فشار بخار اسپرسو ساز نوا

قدرت دستگاه اسپرسوساز عبارت است از: قدرتی که برای تولید یک فنجان قهوه با کیفیت استفاده می شود. بنابراین کیفیت یک قهوه و خامه ای که روی آن ایجاد می شود به مهمترین جزء دستگاه اسپرسوساز یعنی موتور و قدرت موتور بستگی دارد.

دومین جزء بسیار مهم دستگاه اسپرسوساز، پمپ مولد بخار است که دارای ظرفیت های متفاوتی بوده و در تولید بخار و آب جوش کارآمد است. از دستگاه های اسپرسوساز خانگی متوسط ​​می توان به دستگاه های زیر اشاره کرد: قدرت و فشار بخار:

دستگاه اسپرسوساز فشرده با توان ۱۳۵۰ وات و فشار بخار ۱۵ بار

اسپرسوساز نوا ۱۴۹، نوا ۱۴۸ و گاستروبک ۴۲۶۰۶ با قدرت ۱۲۵۰ وات و فشار بخار ۱۵ بار

دستگاه اسپرسوساز دلونگی ECP 35.31 با قدرت ۱۱۰۰ وات و فشار بخار ۱۵ بار

دستگاه اسپرسوساز دلونگی BCO240 با ظرفیت ۱۷۵۰ (برای دو دستگاه قهوه ساز و یک دستگاه اسپرسوساز که در ابتدا به حدود ۱۰۰۰ وات برای دستگاه اسپرسوساز می رسد) و فشار بخار ۱۵ بار.

اسپرسوساز نوا ۱۳۹ و نوا ۱۴۰ با قدرت ۱۰۰۰ وات و فشار بخار ۱۵ بار

قهوه ساز و اسپرسوساز BCO264 دلونگی با قدرت ۹۰۰ وات و فشار بخار ۱۵ بار

اسپرسوساز کشلر با قدرت ۹۰۰ وات و فشار بخار ۱۵ بار

ادامه مطلب  سرویس چاقو آشپزخانه چه مارکی خوبه ؟ [30+ مدل جدید]

طراحی پورتافیلتر

فیلتر دستگاه سطح کیفی این دستگاه را نشان می دهد. قطعات پلاستیکی و استیل و وزن پرتافیلتر دوام دستگاه شما را تضمین می کند. سبدهای پورتافیلتر از دو نوع فشرده و غیر فشرده تشکیل شده است که اکثر دستگاه های اسپرسوساز خانگی از سبدهای فشرده استفاده می کنند.

بنابراین طراحی سبدهای نمونه کار فشرده نیز می تواند مهم باشد. بنابراین کرم تشکیل شده روی قهوه تا حد زیادی می تواند از این باشد. لازم به ذکر است طراحی فیلتر پورت هر دستگاه نیز محدوده عملکرد این دستگاه را مشخص می کند. برخی از برندها با تغییر در طراحی فیلترها امکان استفاده از کپسول های مات یا قهوه را همراه با پودر قهوه می دهند.

از نظر طراحی و کیفیت سبد قهوه، پورتافیلتر و همچنین کیفیت آن، دستگاه های اسپرسوساز خانگی مقرون به صرفه را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

دستگاه اسپرسوساز ترکیبی با طراحی فیلتر منحصر به فرد و فیلتر با درگاه دوم برای استفاده کپسولی

دستگاه اسپرسوساز Gastroback با طراحی و مواد بادوام روی دسته

دستگاه اسپرسوساز دلونگی با کیفیت بالا

اسپرسوسازهای نوا با طراحی فیلتر فشرده

اسپرسوساز کاچلر با طراحی فیلتر بادوام

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: بهترین مدل خردکن پارس خزر چیست؟ مرداد ۱۴۰۰

کیفت و جنس بدنه

قطعا ضامن سلامت و کیفیت هر وسیله ای جنسیت بدنه و کیفیت ساخت این دستگاه است. دستگاه های اسپرسوساز خانگی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. جدا از ظاهر زیباتر و حس خوبی که هر وسیله ای با کیفیت می دهد، طول عمر دستگاه به کیفیت کیس و اجزای آن نیز مرتبط است.

دستگاه های موجود را می توان از نظر کیفیت مسکن و ساخت به شرح زیر طبقه بندی کرد:

دستگاه اسپرسوساز Gastrobek 42606 و Nova 149 با بدنه استیل و صفحه گرمکن استیل برای فنجان

دستگاه اسپرسوساز دلونگی و اسپرسوساز با کیفیت ساخت بالا، پلاستیک مرغوب و مونتاژ بسیار خوب که زیبایی خاصی به محل کار یا آشپزخانه شما می بخشد.

اسپرسوسازهای Kachler و Nova 139 و ۱۴۰ به دلیل استفاده بیشتر از پلاستیک در آخرین رتبه بندی قرار دارند.

 

 

 

 

خرید و فروش ارز دیجیتال

حتما ببینید

آسیاب دستی قهوه مدل Triangular

بهترین آسیاب قهوه برقی خانگی [معرفی ۳۰+ مدل حرفه ای]

بهترین آسیاب قهوه دستی و برقی چیست؟ اگر شما هم به دنبال یک آسیاب قهوه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *