بهترین مقوا برای بسته بندی جعبه دارویی کدام است؟

بهترین مقوا برای بسته بندی جعبه دارویی کدام است؟

دارو ها از سری محصولات بسیار مهم بهداشتی هستند که مراقبت از آنها به سادگی دیگر محصولات نیست، به همین علت چاپ و بسته بندی جعبه دارویی، و مقوای مورد استفاده برای ساخت جعبه، بسیار حائز اهمیت است. مراقبت و نگه داری از داروها شرایط خاص خود را می طلبد و دارو از زمان تولید تا رسیدن به دست مصرف کننده زمان زیادی را درون جعبه خود قرار دارد. به همین علت به جعبه ای نیاز دارد که از آن به طور بهداشتی محافظت کرده و جلوی ورود آلودگی را بگیرد. از این بابت مقوای بکار رفته در چاپ و بسته بندی جعبه دارویی، باید بهداشتی باشد و مناسب این کار باشد.

در این مقاله، مقواهای مخصوص چاپ و بسته بندی جعبه دارویی را با هم بررسی کرده و بهترین گزینه برای چاپ و بسته بندی جعبه دارویی را به شما معرفی می‌کنیم.

انواع مقواهای مخصوص تولید جعبه‌های دارویی

یکی از مهم‌ترین ویژگی های یک بسته بندی خوب، استفاده از مقوای متناسب با محصول است، مقواها با توجه به کیفیت و مواد اولیه‌ای که در ساخت آنها به کار رفته، برای بسته‌بندی محصولات مختلفی استفاده می‌شوند. داشتن اطلاعات کافی از مقوا و انواع آن می‌تواند به انتخاب بهتر ما برای بسته‌بندی محصول مورد نظر کمک کند.

مقوا چیست؟ مقوا در حقیقت شکل ضخیم‌تر کاغذ است که ساختار محکمی دارد، نور را از خود عبور نمی‌دهد و سختی بالایی دارد.  انواع مقوا برای چاپ جعبه دارویی به شرح زیر است:

  • مقوا ایندربرد

نوعی از مقوا است که دو طرف آن با پالپ سفید پوشیده شده و به همین دلیل رنگ سفید دارد. عامل تعیین کننده در کیفیت این نوع مقوا، ضخامت لایه پالپ در دو سطح آن است، که هرچه لایه‌ی پالپ ضخیم‌تر باشد مقوای ایندربرد مقاوم تر و از کیفیت بالاتری برخوردار است. برای چاپ و بسته بندی جعبه دارویی از مقوای ایندربرد استفاده می‌شود. چرا که مقوای ایندربرد دارای مجوز از سازمان بهداشت کشور است.

  • مقوای پشت طوسی
ادامه مطلب  معرفی جاهای تفریحی و دیدنی کردان

نوعی از مقوای ایندربرد هم وجود دارد که یک طرف آن سفید و یک طرف طوسی است. این مدل ایندربرد قیمت پایین تری دارد و برای چاپ و بسته بندی جعبه دارویی، محصولات بهداشتی و خوراکی هایی که به طور مستقیم با بسته بندی در تماس نیستند مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

  • مقوای لمینتی

این نوع مقوا کیفیت بسیار بالایی دارد چرا که از لایه‌های کاغذ، آلومینیوم و جعبه‌های لمینتی ساخته شده‌اند و برای نگه داری دارو بسیار مناسب هستند. مقواهای لمینتی می‌توانند از داروها در برابر رطوبت، نور و هوای آلوده مراقبت کنند.

مقوا ایندربرد چیست؟

همان طور که گفتیم مقوای ایندربرد از انواع رایج مقوا است که درکشور ما به طور گسترده ای در صنعت چاپ و بسته بندی استفاده می شود و بیشترین استفاده را در چاپ و بسته بندی جعبه دارویی و خوراکی دارد. مقوای ایندربرد در ابعاد مختلف، جرم های مختلف و به شکل رول تولید می‌شود که هرکدام سختی خاصی دارند و برای چاپ و بسته بندی محصول خاصی به کار می‌روند. از آنجا که سختی بالایی دارد و از قیمت مناسبی نیز برخوردار است پرکاربرد ترین نوع مقوای چاپ و بسته بندی جعبه دارویی در ایران است. این مقوا را با اسم های ایندل و ایندربرد نیز می‌شناسند.

از دیگر ویژگی های این مقوا می توان به انعطاف پذیری بالای آن اشاره کرد، که اجازه می دهد بدون شکستگی در بافت مقوا به راحتی آن‌ را خم کنیم. همینطور بافت بسیار خوب و محکمی دارد که باعث می‌شود هنگام چاپ و بسته بندی جعبه دارویی روی آن مشکلی به وجود نیاید و رنگ و نوشته های آن واضح و زیبا باشند.

ادامه مطلب  سیستم اطفا حریق با گاز FM200 چه مزیتی دارد؟

این مقوا رنگ سفیدی دارد و اگر از مواد بازیافتی تولید می‌شود دوست دار محیط زیست است که به یکی از ویژگی های مهم آن تبدیل شده، و از این بابت، به اسم مقوای بهداشتی هم شناخته می‌شود.

چرا برای بسته بندی جعبه دارویی باید از مقوای ایندربرد استفاده کرد؟

 

چرا برای بسته بندی جعبه دارویی باید از مقوای ایندربرد استفاده کرد؟

 مقوای ایندربرد به دلیل ویژگی های خوب و رقابتی ای که دارد، دارای مصارف گوناگونی است، همینطور تاییدیه و مجوزهای مورد نیاز را از سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت کشورمان گرفته است. به همین دلیل برای انواع بسته بندی ها و محصولات متنوع، خصوصا چاپ و بسته بندی جعبه دارویی گزینه بسیار مناسبی است.

در چاپ و بسته بندی جعبه دارویی نکته هایی وجود دارد که باعث می شود هر مقوایی مناسب این کار نباشد، چون مواد دارویی به علت اهمیت آن ها و تاثیرشان بر سلامتی فرد، نیاز است کیفیت شان حفظ شده و از آسیب های احتمالی و صدماتی که ممکن است ببینند، در امان باشند. مقوای ایندربرد به علت چگالی بالا، از انعطاف بالایی نیز برخوردار است، همین امر موجب شده در جعبه دارو شکستگی ایجاد نشود و در امان بماند.

در چاپ و بسته بندی جعبه دارویی، مهم ترین نکته بعد از حفظ کیفیت و عدم ورود آلودگی در فرایند بسته بندی، خوانا بودن و واضح بودن جزییات دارو بر روی جعبه آن است، که مقوای سفید ایندربرد به علت رنگ سفید وشفاف، و بافت خوب و بسیار روانی که دارد فرایند طراحی و چاپ را آسانتر می کند، و در نهایت بهترین گزینه برای چاپ و بسته بندی جعبه دارویی و استفاده مصرف کننده است.

ادامه مطلب  بهترین سبک برای خرید دوچرخه کدام است؟

جمع بندی

در این مطلب اهمیت چاپ و بسته بندی جعبه دارویی، مقوا و انواع مهم آن در صنعت چاپ و بسته بندی جعبه دارو و مهم ترین و بهترین مقوای مصرفی در این زمینه را معرفی کردیم.

طبق آنچه بررسی کردیم متوجه می شویم که مقوای ایندربرد بهترین نوع مقوا برای چاپ و بسته بندی جعبه دارویی است. قیمت این مقوا باتوجه به ضخامت آن و کیفیت چاپ روی آن متفاوت است، هرچه کیفیت بالاتر باشد قیمت مقوا و در نتیجه قیمت جعبه ی دارو بالاتر خواهد بود. جعبه های دارویی، در رنگ ها، اندازه ها و شکل های مختلف به سبک های مختلفی طراحی می شوند.

اگر قصد دارید یک هویت تجاری برای محصولات دارویی بسازید، به یک بسته بندی متناسب با هویت تجاری خود احتیاج دارید. بسته بندی مناسب نیز باید دارای کیفیت مناسب باشد و قابلیت این را داشته باشد که چاپ به خوبی بر روی آن قرار بگیرد. پس بهترین گزینه برای چاپ و بسته بندی جعبه دارویی مقوای ایندربرد است.

واحد تحقیق و توسعه: شرکت چاپ و بسته بندی کیان مهر

حتما ببینید

 انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود

باغ تالار گرمدره، محیطی دنج برای برگزاری مراسم‌های خاص

انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *