استرالیا چه رشته هایی را بورسیه می کند؟

استرالیا چه رشته هایی را بورسیه می کند؟

دولت استرالیا انواع بورسیه ها را برای جذب دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. بورسیه های تحصیلی در رشته های مختلف تحصیلی اعطا می شود، از جمله:

بورسیه های دکتری:

بورسیه های مختلفی برای تحصیل دکترا در استرالیا در دسترس است. برخی از این بورسیه ها ، بورسیه های دولتی، بورسیه های دانشگاهی، بورسیه های صنعت و بورسیه های تحقیقاتی هستند.

کمک هزینه های تحقیقاتی:

کمک هزینه های تحقیقاتی به دانشجویانی اعطا می شود که قصد انجام تحقیقات در استرالیا را دارند. این بورسیه ها شامل بورسیه های دولتی، بورسیه های دانشگاهی و بورسیه های صنعتی می باشد.

بورسیه های تحصیلی لیسانس:

بورسیه های دولتی، بورسیه های تحصیلی دانشگاه و بورسیه های تجاری برای تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا در دسترس هستند.

بورسیه های مدیریت:

بورسیه های مدیریت به دانشجویانی تعلق می گیرد که قصد دارند در زمینه مدیریت و تجارت در استرالیا کار کنند. این بورسیه ها شامل بورسیه های دولتی، بورسیه های دانشگاهی و بورسیه های صنعت می باشد.

بورسیه های هنری:

بورسیه های دولتی و بورسیه های دانشگاهی برای تحصیل هنر در استرالیا وجود دارد.

به طور کلی دولت استرالیا و دانشگاه های این کشور بورسیه های مختلفی را برای رشته های مختلف ارائه می دهند. برای اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه های موجود می توانید به وب سایت دانشگاه ها و سفارت استرالیا در کشور خود مراجعه کنید.

بورسیه های دولتی و دانشگاهی استرالیا چه تفاوت هایی دارد؟

بورسیه های دولتی و دانشگاهی استرالیا تفاوت های خود را دارند. بورسیه های دولتی توسط دولت استرالیا ارائه می شود و برای دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله بورسیه های کارشناسی، دکترا و برخی از بورسیه های تحقیقاتی در رشته های مختلف در دسترس است. این بورسیه ها معمولاً هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی و هزینه های سفر به استرالیا را پوشش می دهند.

ادامه مطلب  با یک برنامه ریزی عالی میلیاردر شدم

به عنوان مثال، بورسیه های دولتی مانند بورسیه های جوایز استرالیا و برنامه های آموزشی پژوهشی (RTP) برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا ارائه می شوند و می توانند هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی و حتی هزینه های پرواز را پوشش دهند.

بورسیه های تحصیلی توسط دانشگاه های استرالیا ارائه می شود و معمولا شامل هزینه های تحصیلی کاهش یافته یا کامل برای دانشجویان بین المللی می شود. این بورسیه ها به دانشجویانی اعطا می شود که در دانشگاه های استرالیا ثبت نام کرده اند و معمولا بر اساس عملکرد و استانداردهای آکادمیک است.

تفاوت دیگر این دو نوع بورسیه، میزان رقابت برای دریافت بورسیه است. بورسیه های دولتی معمولاً به دانش آموزانی اعطا می شود که دارای تجربه کاری و تحصیلی خوب هستند و رقابت شدید است. اما به طور کلی بورسیه های تحصیلی به دانشجویانی تعلق می گیرد که نیازهای مالی خاصی دارند و می توانند معیارهای بورسیه را داشته باشند.

به طور کلی هر دو نوع بورسیه برای دانشجویان بین المللی در استرالیا ارائه می شود و با توجه به شرایط و نیازهای هر دانشجو قابل انتخاب است. بنابراین بهتر است پیش از آن‌که هرنوع اقدامی کنید با مشاورین و کارشناسان خبره صحبت کرده و پس از دریافت مشاوره تصمیم بگیرید.

بورسیه تحصیلی استرالیا

کدام دانشگاه های استرالیا رشته های بورسیه ای را ارائه می دهند؟

بسیاری از دانشگاه های استرالیا بورسیه های تحصیلی مختلفی را به دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می دهند. برخی از این دانشگاه ها عبارتند از:

دانشگاه ملبورن:

این دانشگاه بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد، از جمله بورسیه تحقیقاتی ملبورن و بورسیه تحصیلی بین المللی ملبورن.

ادامه مطلب  ۷ جاذبه دیدنی آمل که هر گردشگری را مجذوب خود می‌کند

 

دانشگاه سیدنی:

این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله بورسیه تحقیقات بین المللی و جایزه محققین سیدنی بورسیه ارائه می کند.

دانشگاه کوئینزلند

این دانشگاه بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان بین المللی از جمله دانشجویان ایرانی به عنوان حمایت مالی ارائه می دهد که از جمله آنها می توان به بورسیه بین المللی UQ و بورسیه UQ Business, Economics and Law (BEL) هند اشاره کرد.

دانشگاه نیو ساوت ولز:

این دانشگاه بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد، از جمله بورسیه بین المللی UNSW و بورسیه بین المللی مدرسه بازرگانی UNSW.

دانشگاه مک کواری:

این دانشگاه انواع بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد، از جمله بورسیه بین المللی معاونت دانشگاه مک کواری و بورسیه کالج بین المللی دانشگاه مک کواری.

اینها تنها چند نمونه از دانشگاه های استرالیا هستند که انواع بورسیه ها را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. برای اطلاعات بیشتر و بررسی سایر بورسیه ها می توانید به سایت زیر مراجعه کنید:

https://malekpourmie.net/

اخذ بورسیه در دانشگاه های استرالیا

شرایط دریافت بورسیه برای رشته های خاص استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا  و اخذ بورسیه بسته به نوع تحصیل، دانشگاه و رشته مورد علاقه ممکن است متفاوت باشد. اما به طور کلی برخی از شرایط رایج برای دریافت بورسیه در سایر رشته ها در استرالیا عبارتند از:

محققین پژوهشی:

برای دریافت بورسیه تحقیقاتی در استرالیا، دانشجو باید توانایی علمی و پژوهشی استثنایی داشته باشد و باید استانداردهای عملکرد خوبی را داشته باشد. او همچنین برای ادامه تحقیقاتش باید برنامه تحقیقاتی دقیقی داشته باشد.

ادامه مطلب  تسمه تایم هایی که مرا به اوج قدرت و ثروت رساند

بورسیه لیسانس و فوق لیسانس:

برای اخذ بورسیه لیسانس و فوق لیسانس در استرالیا، دانش آموزان باید در دبیرستان و آزمون های ورودی مرتبط با رشته تحصیلی خود نتایج خوبی کسب کنند. برای برخی از بورسیه ها، باید تجربه کاری یا فعالیت های علمی و خدماتی مرتبط را نیز داشته باشید.

بورسیه های دکترا:

برای واجد شرایط بودن برای بورسیه دکتری در استرالیا، دانشجو باید نمرات بالایی در دوره کارشناسی ارشد خود داشته باشد و تجربه کاری در زمینه تحقیقاتی داشته باشد. همچنین، برای واجد شرایط بودن برای برخی از کمک های مالی، باید یک برنامه تحقیقاتی دقیق برای پیشبرد تحقیقات خود داشته باشید.

بورسیه های خاص رشته:

هنر، فیلم، موسیقی، رسانه و غیره برای بورسیه های ویژه، شما باید شرایطی مانند نمونه کار قبلی و تجربه کاری مرتبط را نیز داشته باشید.

به طور کلی یکسری شرایط برای دریافت بورسیه تحصیلی در استرالیا وجود دارد که بسته به نوع بورسیه، دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر، بهتر است نگاهی به سایر مقالات سایت زیر بیاندازید:

https://malekpourmie.net/%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7/

 

حتما ببینید

 انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود

باغ تالار گرمدره، محیطی دنج برای برگزاری مراسم‌های خاص

انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *