ارزان ترین، سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش مهاجرت به کانادا

ارزان‌ترین، سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش مهاجرت به کانادا‌

چرا کانادا جذاب‌ترین مقصد مهاجرت ایرانیان است؟

تنوع روش‌های مهاجرت به کانادا بسیار زیاد است. اداره مهاجرت کانادا ۱۳ روش اصلی معرفی کرده است که هرکدام به چندین روش فرعی تقسیم می‌شوند. اما سوال اساسی که این مقاله قصد دارد به آن پاسخ دهد این است که “بهترین روش مهاجرت به کانادا در سال پیش‌ رو یعنی ۲۰۲۴ کدام روش است؟”

ویژگی‌های منحصر به فرد کانادا باعث شده است این کشور از بهترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان معرفی شود. جالب است بدانید معیارهای زیادی از قبیل کیفیت زندگی و درآمد بالا، ثبات سیاسی و اقتصادی در بلندمدت، چندفرهنگی بودن، طبیعت خیره‌کننده باعث این انتخاب شده‌اند. روند مهاجرت به کانادا امروزه نیز ادامه دارد. تا سال ۲۰۲۲، بیش از هشت میلیون مهاجر با اقامت دائم در کانادا زندگی می‌کردند؛ یعنی تقریباً ۲۰ درصد از کل جمعیت کانادا!

با فروکش کردن پاندمی، از سال ۲۰۲۲ تا ابتدای ۲۰۲۴، کانادا پذیرای بیش از یک میلیون مهاجر واجد شرایط بود. بر اساس آخرین اطلاعاتی که اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده است، این کشور قصد دارد بین سال‌های ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۶ ، هرسال حدود ۵۰۰ هزار مهاجر جدید نیز جذب کند. این میزان در کل تاریخ جذب مهاجران کانادا بی‌سابقه است.

با توجه به اینکه دولت‌های آمریکا و استرالیا در دهه‌های اخیر شرایط را برای مهاجران ایرانی سخت کرده٬‌اند و اغلب کشور‌های اروپایی، شرایط اقتصادی مناسب را برای جذب مهاجر ندارند، کانادا می‌تواند با اختلاف بهترین مقصد برای ایرانیان باشد. آمارها نیز این موضوع را تایید می‌کنند. تا سال ۲۰۲۱، بیش از ۲۳۰ هزار نفر از ساکنان کانادا، متولد ایران بودند که بیش از ۷۰ هزار نفر از آن‌ها بعد از سال ۲۰۱۱ به آنجا مهاجرت کرده‌اند.

ابتدا لازم است درک شود بهترین روش به طور مطلق وجود ندارد. هرکدام از روش‌های مهاجرتی برای جذب برخی متقاضیان ارائه شده‌اند و درست‌ترین پاسخ به این سوال را مشاورین متخصص و وکلای مهاجرتی بعد از ارزیابی دقیق شرایط، می‌توانند به فرد دهند. اما در این مقاله با سه معیار قیمت، زمان و احتمال موفقیت، برخی روش‌های مهاجرتی را ارزیابی و دسته‌بندی می‌کنیم.

ادامه مطلب  راهنمای راه اندازی کار و کارآفرینی با 50 میلیون

بهترین روش مهاجرتی به کانادا

ارزان ترین روش مهاجرت به کانادا

با توجه به روش مهاجرتی، هزینه‌ها تغییر می‌کند. اما کل هزینه‌ای که برای مهاجرت به کانادا پرداخت می‌شود، شامل چند بخش است:

  • هزینه‌های دولتی (انگشت‌نگاری، آزمایش‌های مدیکال، بررسی پرونده مهاجرتی و…)
  • هزینه‌های جانبی (ترجمه مدارک و…)
  • هزینه‌های تمکن مالی
  • هزینه مشاور و وکیل
  • هزینه‌های درون خاک کانادا

سایت معتبر Immigroup سه تا از ارزان‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا که برای ایرانیان امکان‌پذیر است را به‌صورت زیر رتبه‌بندی کرده است:

  • ویزای ویزیتوری (توریستی) کانادا: اگر بستگانی درجه یک در کانادا یا سابقه سفر به کشورهای مختلف به‌خصوص حوزه شنگن دارید، امکان دریافت این ویزا برای شما فراهم است. هزینه‌های این روش نسبتاً کم (کمتر از ۳۰۰۰ دلار) است. البته باید توجه شود هزینه خود ویزا توریستی کم است ولی هزینه‌های جانبی مثل زندگی در کانادا و سختی‌های راه اقامت دائم را نباید فراموش کرد.
  • ویزای تحصیلی کانادا: بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار هزینه دارد. البته ویزای دانشجویی به تمکن مالی حدود ۴۰ تا ۶۰ هزار دلار نیاز دارد یا باید بتوانید از کمک‌هزینه‌های تحصیلی استفاده کنید.
  • ویزای اسپانسرشیپ کانادا: داشتن همسر یا شریک زندگی کانادایی یکی از ارزان‌ترین راه‌های ورود به این کشور است. البته باید توجه داشت که اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در حال مقابله با ازدواج صوری است؛ منظور زمانی است که دو نفر ازدواج ساختگی را شکل می‌دهند تا بتوانند اقامت دائم و شهروندی همسر خارجی را بگیرند؛ بنابراین بهتر است مدارکی ارائه کنید که آفیسر مطمئن شود رابطه شما واقعی است.

سریع‌ترین روش مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا اغلب یک فرایند طولانی و زمان‌بر است. قوانین، مراحل و فرایندهای زیادی وجود دارد که باید قبل از تصمیم‌گیری برای مهاجرت در نظر گرفته شوند. در نظر داشته باشید که برنامه و روش مهاجرتی مناسب و سریع برای فرد، به پرونده و اهداف و قصد او از آمدن به کانادا بستگی دارد و با توجه به آنچه که به دنبال آن هستید (کار، سرمایه‌گذاری، تحصیل در کانادا و…)، می‌توانید برای یکی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا اقدام کنید.

ادامه مطلب  تضمین کیفیت و ایمنی محصولات به کمک گواهینامه حلال، HACCP  و GMP در صنایع غذایی

زمان اخذ ویزا و مهاجرت به کانادا، با توجه به روش مهاجرت متفاوت است. شرایط خاص فرد نیز در تغییر این زمان تأثیر دارد. با این وجود برخی روش‌ها، مدت زمان تقریباً مشخصی تا صدور ویزا دارند. اگر کسی بخواهد زودتر به کانادا برسد باید درباره زمان طی‌شدن فرایند مهاجرت اطلاعات کامل کسب کند؛ سایت اداره مهاجرت کانادا دائماً زمان اخذ ویزاهای مختلف را به روز می‌کند.

جدول زیر آخرین به‌روزرسانی و زمان تقریبی برخی روش‌های مختلف مناسب برای ایرانیان آورده شده است. این داده‌ها مربوط به ۱۶ ژانویه ۲۰۲۴ است.

روش مهاجرت مدت زمان لازم انجام فرایند
ویزای تحصیلی ۹ هفته
ویزای مولتی توریستی ۱۳۶ روز
ویزای کاری ۳۲ هفته
اکسپرس اینتری بین ۱ تا ۱۲ ماه
اسپانسرشیپ حدوداً ۱۲ ماه
نامزد استانی بین ۱ تا ۲ سال

مطمئن‌ترین روش مهاجرت به کانادا

اگر کیفیت روش مهاجرتی برای شما اهمیت دارد و می‌خواهید خیالتان از بابت پذیرش ویزا راحت باشد، باید روشی را انتخاب کنید که درصد قبولی بالایی دارد. توصیه می‌شود حتماً از روش‌هایی استفاده کنید که بتوانید با اقامت دائم وارد خاک کانادا شوید که با مشکلاتی از قبیل بیمه، مدرسه فرزندان، خرید خانه و… مواجه نشوید. در ادامه دو روشی که این ویژگی‌ها را داشته باشد معرفی می‌کنیم.

اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس انتری روشی که از سال ۲۰۱۵ اداره مهاجرت کانادا برای افراد متقاضی اقامت دائم ایجاد کرد؛ این برنامه‌ها دارای امتیازبندی هستند و شرکت‌کنندگان بر اساس میزان امتیازی که کسب می‌کنند، انتخاب می‌شوند. این برنامه به طور خاص برای جذب نیروهای کار ماهر به کانادا ایجاد شده است. بنابراین، اگر مدرک معتبر و تجربه کاری مرتبط (ترجیحا در داخل کانادا) دارید، این برنامه مهاجرتی، بهترین و سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا برای شما است.

ادامه مطلب  پی جو مرجعی برای انتخاب تشریفات و خدمات مجالس شیراز

لازم به ذکر است در سال‌های اخیر کسب امتیاز موردنیاز از داخل کشور ایران بسیار سخت‌تر شده است؛ به همین دلیل ایرانیان معمولا به طور مستقیم از این روش اقدام نمی‌کنند.

ویزای استارتاپ کانادا

می‌توان با اطمینان گفت این روش یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی در حال حاضر است. روش استارتاپ مانند اکسپرس انتری مستقیماً به اقامت دائم منجر می‌شود؛ ولی الزامات زیادی مثل سن کم، مدرک زبان بالا، تخصص بالا و غیره ندارد. با مدرک آیلتس ۵ جنرال و مدرک لیسانس در هر سنی می‌توانید برای این برنامه اقدام کنید.

مزیت دیگر این روش این است که مانند روش‌های دیگر سرمایه‌گذاری، مستلزم سرمایه‌های هنگفت نیست. برخی از روش‌های سرمایه‌گذاری کانادا به حدود ۵۰۰ هزار دلار سرمایه نیاز دارند و مستقیم به اقامت دائم منجر نمی‌شوند. به عبارت دیگر حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ وجود ندارد و می‌توانید در هر نقطه از کانادا زندگی کنید. علاوه بر این، اگر بیزینس شما با شکست مواجه شود، بر وضعیت اقامت دائم شما تأثیری نمی‌گذارد.

مزیت دیگر این روش این است که می‌توانید مدت کوتاهی بعد از شروع پروسه، درخواست اجازه کار داده و خیلی زودتر وارد کانادا شوید.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند برای اقدام کردن از این روش باید حتما ایده داشته باشند یا پروسه راه‌اندازی استارتاپ و نوشتن بیزینس پلن را بدانند اما شرکت مهاجرتی ادیسه در تمام این مراحل به شما کمک می‌کند بدون هیچ پیش‌نیازی خاصی برای اخذ اقامت دائم کانادا از داخل ایران اقدام کنید.

باید دقت شود که در ارزیابی هر کدام از این روش‌ها، شرایط فرد باید در نظر گرفته شود؛ لذا بهترین کار این است که فرد با ابتدا متخصص این حوزه مشورت‌های لازم را انجام دهد و سپس تصمیم‌گیری نماید. مؤسسه مهاجرتی ادیسه، مشاوران مجربی دارد که ارزیابی‌های اولیه را به صورت رایگان برای شما انجام خواهند داد و به شما بهترین روش مهاجرت را معرفی می‌کنند.

حتما ببینید

انواع دوچرخه در بازار چند؟ جدول قیمت به روز 1403

انواع دوچرخه در بازار چند؟ جدول قیمت به روز ۱۴۰۳

در بین تمامی فاکتورهای مهمی که پیش از خرید دوچرخه باید به آنها توجه کنید، …

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *