5 ویکی برتر در ایران را بهتر بشناسیم

۵ ویکی برتر در ایران را بهتر بشناسیم

در جهان معاصر اینترنت و دسترسی به وب سایت‌ها و مقالات برای هر فردی به راحتی امکان‌پذیر است. افراد برای هر نوع سوال و اطلاعاتی به فضای مجازی و موتورهای جستجو مراجعه می کنند. به همین دلیل هر فردی دوست دارد بداند که به کدام یک از این اطلاعات و وب سایت‌ها می‌تواند اعتماد کند. ویکی ها از دانشنامه ها و به نوعی دایره المعارف هایی هستند که می تواند اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار کاربران قرار دهند. ویکی به وب سایت هایی گفته می شود که به کاربران و بازدیدکنندگان خود اجازه ویرایش، حذف و یا اضافه کردن متن مقاله را می دهد. افراد در استفاده از فضای مجازی تمایل دارند که به منابع معتبر و وب سایت‌ها قابل اطمینان مراجعه کنند. با شناخت بهترین ویکی ها و ۵ سایت برتر در ایران می‌توانیم تا حدود زیادی از مطالب معتبر و اطلاعات مفید آنها بهره‌مند شویم.

به دنبال شناخت ویکی‌های معتبر در ایران برای جستجو کردن اطلاعات می‌توان با اطمینان به ویکی مورد نظر که به صورت تخصصی به موضوع مورد نیاز ما پرداخته است مراجعه کنیم و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست بیاوریم.

ویکی شیعه

ویکی شیعه دانشنامه مجازی با هدف توضیح و تبیین مفاهیم اسلام و تشیع است. در این دانشنامه عقاید و مباحث دینی، از جمله فقه و کلام، باورها و مناسک دینی با توجه به منابع دست اول و معتبر بیان می‌گردد.

دانشنامه ویکی شیعه با حضور گروهی از اساتید و محققان حوزه و دانشگاه وابسته به مجمع جهانی اهل بیت در تیر ماه سال ۱۳۹۳ شروع به فعالیت کرد.

ویکی شیعه با هدف ترویج مطالب مستند و باورهای صحیح اسلامی برای همه جویندگان حقیقت با قابلیت جستجو به ۲۲ زبان راه‌اندازی شد.

بسیاری از نویسندگان مقالات دینی در سایت‌های عمومی و یا وبلاگ‌های شخصی آشنایی جامع و کافی با معارف اسلام ندارند. این نویسندگان برخی از مطالب را به نقل از وب سایت‌ها و یا کتبی که اعتبار کافی ندارند مطرح می‌کنند.

به همین علت ممکن است مقالات آنها مستند و قابل اعتماد نباشد. پس با مراجعه به سایت های عمومی و غیر تخصصی ممکن است اطلاعات ناقص بدست بیاوریم. لذا شناخت ویکی شیعه به عنوان یک وب سایت تخصصی برای شناخت حقیقت کمک زیادی به ما می کند.

ادامه مطلب  انواع نبشی چه کاربردی دارند؟+لیست قیمت نبشی

ویکی شیعه در حوزه آشنایی با معارف اسلام و حقایق دینی به عنوان یک وب سایت تخصصی برای ترویج مکتب اهل بیت علیه السلام است. مقالات ویکی شیعه توسط نویسندگان آگاه و متعهد نوشته می شوند. شما برای پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی و مسائل اسلامی با اطمینان می توان به ویکی شیعه مراجعه کرد.

مخاطبان ویکی شیعه از اقشار مختلف جامعه‌ از جمله افراد عادی و یا دانشجویان و حتی اساتید و محققان هستند.افراد با توجه به نیاز خود در هنگام جستجو در ویکی شیعه به منابع تایید شده و اطلاعات به روز دسترسی پیدا خواهند کرد.

ویکی زندگی

ویکی زندگی دانشنامه‌ای که با موضوع سبک زندگی فعالیت خود را از تابستان سال ۱۴۰۰ آغاز کرده است. سبک زندگی از مفاهیم و اصطلاحات پرکاربرد و مهم امروزی می‌باشد.سبک زندگی هر فرد و جامعه ای با نوع باورها و ارزش‌های آن ارتباط مستقیم دارد. برای داشتن سبک زندگی مناسب باید ارزش‌ها وعوامل سعادت را در زندگی به خوبی بشناسیم. اهمیت و شناخت سبک زندگی برای انسان ضرورت دارد زیرا آیین و روش زندگی به رفتار، صفات و همه ابعاد زندگی انسان جهت می دهد.

دانشنامه ویکی زندگی با حضور متخصصان و اساتید در حوزه ی باورها و اعتقادات، روابط اجتماعی، معماری و هنر ایرانی، آداب و رسوم و شاعران و مشاهیر،بهداشت و سلامت روان آثار ملی و باستانی، هنرهای دستی و سنتی، بازی و سرگرمی و سایر مباحث مرتبط با فرد و خانواده مقالات خود را به کاربران ارائه می‌دهد.

ویکی زندگی یک دانشنامه عمومی برای کسب اطلاعات مفید و جامع از منابع دست اول معتبر در هر کدام از مباحث مورد نیاز شما است.

امروزه فضای مجازی و اطلاعات آن یکی از در دسترس‌ترین و پرکاربردترین محتوا و رسانه‌های تاثیر گذار ب سبک زندگی افراد است. بنابراین شناخت ویکی زندگی به عنوان یک سایت برتر ومتخصص در زمینه سبک زندگی با مقالات و محتوای معتبر می‌تواند پاسخگوی بسیاری از سوالات و نیازهای شما باشد.

ویکی پدیا

ویکی پدیا یک دانشنامه بر خط همگانی و آزاد است.دانشنامه همگانی به این معناست که هر شخص می‌تواند مقالات آن را ویرایش، اضافه یا حذف کند.در برخی موارد حتی کاربران برای ویرایش مقاله حتی نیاز به ثبت نام و تایید مدیران دانشنامه ندارند. دانشنامه ویکی پدیا در سال ۲۰۰۱ شروع به فعالیت کرده است.مقالات ویکی پدیا به بیش از۳۲۰ زبان در دنیا به طور همزمان نوشته می‌شود و در دسترس افراد قرار می‌گیرد.ویکی پدیا فارسی از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را آغاز کرده است.ویکی پدیا فارسی یکی از نسخه‌هایی است که کاربران بسیار زیادی به آن مراجعه می‌کنند. نویسندگان ویکی پدیا در موضوعات مختلف از جمله تاریخ، ادیان، دانش های کاربردی، اجتماعی و انسانی و… مقالات خود را به دیگران عرضه می کنند.

ادامه مطلب  ثبت نام همایش رایگان آمادگی کنکور ١۴٠٣

اعتبار مطالب و مقالات نوشته شده در ویکی پدیا با توجه به اعتبار منابع آنها می‌باشد. در هنگام استفاده از مطالب و محتوای ویکی پدیا باید به این نکته توجه شود زیرا ممکن است در برخی موارد محتواها توسط متخصصان ویرایش و تایید نشده باشد. در مقالات ویکی پدیا با وجود صفحه بحث می توان مراحل و زمان ویرایش مقالات را مشاهده کرد و اگر در مقالات ایراد مشاهده شود و یا باتوجه به منابع معتبر اصلاحی در متن مقاله نیاز است آن را با نویسندگان و کاربران در میان گذاشت.

ویکی فقه

ویکی فقه یک دانشنامه علمی برای پاسخگویی به سوالات تخصصی در زمینه علوم اسلامی مانند فقه، احکام و حدیث و…برای طلاب علوم دینی و دانشجویانی که در رشته‌های مرتبط با علوم و معارف اسلامی مشغول به تحصیل و یا تحقیق هستند، می باشد.

دانشنامه ویکی فقه برای هر عنوان که در آن ذکر شده یک مقاله کامل که بخش‌های مرتبط با آن را بصورت کامل و با چینش منطقی به شما ارائه می دهد. در پایان هر مقاله لینک ارجاع به منابع و مطالب مرتبط با ذکر مستندات بیان می گردد تا به راحتی بتوان آن منابع را مطالعه نمود.

از مزایا و محاسن ویکی فقه مستند بودن مقالات و ارجاع به صفحات کتاب در کتابخانه‌های تخصصی فقه و اصول است. طلاب و اساتید حوزه یا دانشگاه از کاربرانی هستند که به راحتی می‌توانند با مراجعه به ویکی فقه مطالب مورد نیاز خود را مطالعه کنند و با اطمینان آنها را یادداشت نمایند.

ویکی فقه به عنوان یک منبع معتبر در تحقیقات قابل استفاده می‌باشد.دانشنامه ویکی فقه به عنوان یکی از دانشنامه‌های برتر ایران علاوه بر منابع فقهی و کتابخانه‌های فارسی به منابع عربی و کتابخانه اهل سنت نیز ارجاع داده است.

استفاده از دانشنامه ویکی فقه به راحتی برای هر شخص امکان‌پذیر است.بسیاری از افراد برای فهم مفاهیم دینی و توضیح عبارات به آن مراجعه می‌کنند. اما مخاطبین خاص ویکی فقه طلاب علوم حوزوی و اساتید و محققان علوم دینی هستند که برای استناد دهي در تحقیقات و دروس خود نیاز به مستندسازی و ارجاع دارند. بنابراین اساتیدی که مطالب و مقالات ویکی فقه را تدوین می‌کنند دقت و توجه لازم را به این امر داشته و مقالات خود را با رعایت سیر منطقی و استناد به کتب تخصصی آماده می‌کنند.به دلیل لینک دهی مقالات به کتب معتبر به راحتی می‌توان به مطالب آن کتاب دسترسی پیدا کنیم. بنابراین ویکی فقه نیاز به مراجعه به سایت‌ها و کتب دیگر را برطرف می‌کند و می توان در زمان کوتاه تر به منابع و نتایج دلخواه دسترسی پیدا کنیم.

ادامه مطلب  صادرات سرویس غذا خوری + لیوان بلور ظریف

ویکی رز

ویکی رز یک دانشنامه تخصصی پیرامون مد و پوشش است.پوشش و لباس در تمدن ایران جایگاه ویژه‌ای دارد.اقوام ایرانی از ابتدا دارای پوشش‌های متنوع و زیبایی بوده‌اند.در ابتدای اختراع لباس جنبه حفاظت از بدن و پوشاندن بدن بیشتر مورد توجه بوده است.با پیشرفت و گذشت زمان پوشاک و مد یکی از ضروریات زندگی امروزی شده است. تا جایی که پوشش و مدل لباس افراد به نوعی بیانگر جایگاه اجتماعی و شخصیت فرد است.

ویکی رز به عنوان یک دانشنامه تخصصی در زمینه پوشاک اقوام و ملل گوناگون، بهداشت، اقتصاد، تزیینات و ابزارآلات زینتی، آداب و رسوم جوامع، مطالب خود را به مخاطبان ارائه می‌دهد. اکثر مردم و کاربران فضای مجازی علاقمند به آگاهی از انواع مد و پوشش در سایر نقاط جهان هستند.از طرفی هیچ فردی تاثیر فضای مجازی بر افکار و نوع پوشش را انکار نمی‌کند.دسترسی به اطلاعات پیرامون پوشاک و آرایش و آداب و رسوم اقوام در فضای مجازی در کمترین زمان و به راحتی امکان پذیر است. ویکی رز برای دسترسی به مطالب و آگاهی کامل پیرامون مسائل مرتبط با مد و پوشش و اکسوری و استایل‌های مناسب از وب سایت های برتر و مرجع خوب و تخصصی است که می‌توان به آن مراجعه کرد.

شما در هنگام مطالعه مقالات ویکی رز اطلاعات به روز و صحیح که مورد تایید متخصصان حوزه مد و پوشش است و به دنبال آن بوده اید را می توانید پیدا کنید.

حتما ببینید

دوره آموزش حسابداری مقدماتی تا پیشرفته را کجا یاد بگیریم؟

دوره آموزش حسابداری مقدماتی تا پیشرفته را کجا یاد بگیریم؟

حسابداری به عنوان یکی از مهم‌ترین رشته‌های مدیریتی، نقش اساسی در مدیریت مالی و اقتصادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *