کار در ارتفاع و نمای ساختمان شرکت نماسازان پیشرو

کار در ارتفاع و نمای ساختمان شرکت نماسازان پیشرو

امروزه انجام کارهای در ارتفاع و نمای ساختمان به راحتی از طریق کار با طناب یا همان راپل انجام می شود. برای این دست کارها دیگر نیاز به داربست که هزینه زیاد و تاخیر در انجام کار را در پی دارد، نمی باشد.

کار با طناب در ارتفاع چیست؟

کار با طناب در ارتفاع یا همان کار در ارتفاع با طناب حیطه کاری است که امروزه برای انجام کارهای در ارتفاع و نمای ساختمان جایگزین کار با داربست شده و انجام کارها چه از نظر سرعت و چه از نظر اقتصادی را بهبود بخشیده است.

خدمات نما با طناب در اصطلاح به کار راپل معروف است. کسانی که این کار را انجام می دهند به راپل کار شهرت دارند rope access نام لاتین کار با طناب در ارتفاع می باشد.

مزیت های کار با طناب نسبت به داربست

انجام تمامی کارهای در ارتفاع با طناب نسبت به داربست مزایایی دارد که به هیچ عنوان نمی توان از آن چشم پوشی نمود. این مزایا در زیر برای شما آورده شده است.

 1. از نظر اقتصادی (قیمت کار با طناب به مراتب پایینتر است)
 2. از نظر ایمنی (ایمنی راپل به مراتب بیشتر است)
 3. از نظر سرعت کار (سرعت کار با طناب خیلی بیشتر از کار با داربست است)
 4. از نظر آسیب به نما (بر خلاف داربست هنگام کار با طناب موچکترین آسیبی به نما وارد نمی شود.)
 5. از نظر کیفیت کار (کار با داربست و طناب از لحاظ کیفیت فرقی ندارد)
 6. از نظر امنیت ساختمان (در کار با داربست راه دزد به منزل باز می شود)

تکنسین کار در ارتفاع چه ویژگی هایی دارد؟

قبل از شروع کار در ارتفاع با طناب دیدن آموزش های مربوطه و مطمئن شدن از شرایط جسمانی فرد ضروری است. برای شروع کار با طناب در ارتفاع ابتدایی ترین شرط نداشتن ترس و واهمه از ارتفاع می باشد.

در مرحله دوم فرد باید از آمادگی جسمانی بالایی برخوردار باشد چرا که انجام کار در ارتفاع و معلق بودن روی طناب آن هم برای مدت طولانی مستلزم داشتن بدنی ورزیده است.

ادامه مطلب  چه طور با بزرگ فکر کردن توانستم ثروتمند شوم

در وهله بعد فرد مربوطه به هیچ عنوان نباید بیماری های زمینه ای داشته باشد. داشتن بیماری های خاص به دلیل در دسترس عموم نبودن فرد حین کار ممکن است برای او خطرات جبران ناپذیری داشته باشد.

شرط بعدی برای شروع به کار یک فرد در زمینه کار در ارتفاع نداشتن اعتیاد به مواد مخدر است. کار در ارتفاع امری حساس بوده و در حین کار تمام حواس یک تکنسین کار در ارتفاع می بایست معطوف به کار باشد. یک لحظه غفلت و حواس پرتی منجر به عدم مهار مناسب فرد شده که می تواند خطرات جبران ناپذیری داشته باشد.

ادوات کار با طناب یا همان راپل

ادوات و ابزارهایی که در راپل استفاده می شوند بسیار زیاد می باشد که هر کدام کارایی خاص خود را دارا بوده و بعضا برای یک هدف خاص ممکن است ابزارهای متنوعی وجود داشته باشد. در زیر به اصلی ترین ابزارهای این حرفه می پردازیم.

ادوات کار راپل کاربرد به طور مختصر
طناب جهت پایین آمدن نیرو از ارتفاع
هارنس یا تونیک کمربند مخصوص کار در ارتفاع و راپل
آی دی یا ریگ یا استاپ وسیله ای که کنترل سرعت و پایین رفتن را می دهد
شانت ابزاری حمایتی چنانچه آی دی یا استاپ معیوب شوند
یومار ابزاری جهت بالا رفتن و صعود از طناب
کارابین ابزاری جهت اتصال طناب ها به هم

آیا کار با طناب یا راپل ریسک دارد؟

عموم مردم هنگامی که ار دور به کار خدمات راپل نمای ساختمان نگاه می کنند، پیش خود می گویند چه کار خطرناکی و این آدم ها با جان خود بازی می کنند.

در اینجا این نکته را باید خاطر نشان کرد که کار راپل نسبت به داربست و کلایمر و دیگر موارد از کمترین ریسک و خطر بهره می برد. جالب است که از این کار حتی برای ایمن سازی نمای ساختمان استفاده می شود.

تنها در صورتی این کار مخاطره آمیز می شود که تکنسین مشغول به کار دوره دیده نباشد و از تجربه کافی برخوردار نباشد. مورد دیگری که این کار را پر ریسک می نماید این است که فرد مشغول به کار حواسش به بستن درست کارگاه و ادوات نباشد و یا اینکه معتاد به مواد مخدر باشد

ادامه مطلب  انتخاب تیم حرفه ای در کسب و کار پولساز

انواع خدمات در ارتفاع و نمای ساختمان

خدمات در ارتفاع قابل انجام توسط راپل نمای ساختمان بدین ترتیب است:

 • پیچ رولپلاک سنگ نما و نصب سنگ های ریزش کرده
 • نماشویی و شستشوی نما
 • رنگ آمیزی نما و فریم پنجره ها
 • پوشاندن درز انقطاع
 • پوشاندن نورگیر و پاسیو توسط توری
 • اجرای ایزوگام در ارتفاع و نما
 • اجرای سیمان کاری نمای جانبی
 • اجرای جوشکاری
 • آب بندی و عایق کاری نما
 • اجرای رزین و جلا
 • نورپردازی و تعویض لامپ های نما
 • و…

قیمت و هزینه کارهای در ارتفاع توسط طناب

یکی از مواردی که برای همه مشتریان حائژ اهمیت است مبلغ و هزینه ای است که می خواهند برای انجام کار خود پرداخت نمایند. قیمت و هزینه مرمت نمای ساختمان بستگی به مشخصات کار شما و نوع کاری که می خواهید انجام دهید، دارد.

برای براورد هزینه کارشناسان ما یا می بایست از کار شما بازدید به عمل آورند و یا اینکه از نمای کار خود عکس و فیلم ارسال نمایید.

عمده کارها به صورت پیمانی یا کنتراتی قیمت گذاری می شوند. البته برخی از کارها همانند شستشو و رنگ آمیزی نما چنانچه متراژ کار بزرگ باشد قیمت به صورت متری اعلام خواهد شد.

بستن قرارداد برای کارهای در ارتفاع امری ضروری است!!

یکی از مواردی که قبل از شروع کار در ارتفاع با طناب حتما باید به آن توجه داشت این است که در انتخاب مجریان کار خود دقت نظر داشته باشید. از سپردن کار خود به افرادی که به صورت شخصی و تنها با یک موبایل اعتباری کار میکنند حتما پرهیز نمایید. این افراد به دلیل نداشتن تجربه و تعهد کافی هم در کیفیت کار شما تاثیر منفی می گذارند و هم باعث خطرات جانی و مالی برای خود و شما می شوند.

ادامه مطلب  کنکور کارشناسی ارشد 1403؛ آزمون دکتری 1403 ؛ جامع ترین منابع دکتری 1403و منابع ارشد1403

یکی از مواردی که هنگام شروع کار باید به آن توجه داشت انعقاد قرارداد است. به دلیل حساسیت کار در ارتفاع با طناب بستن قرارداد برای کارفرما می بایست بسیار حائز اهمیت باشد. در قرارداد مشخصات و آدرس طرفین، مبلغ قرارداد و تعهدات طرفین ذکر خواهد شد.

بخش بسیار مهم قرارداد ذکر شماره بیمه نامه حوادث پرسنل و صلب مسئولیت های جانی و مالی کارکنان از کارفرما خواهد بود. دقت به این نکته داشته باشید که بیمه حوادث از طریق شرکت و مدیر آن باید برای کارکنان صادر شود و در صورتی که فرد مجری خود را بیمه کرده باشد در صورت بروز حادثه بیمه تقبل نمی کند و مسئولیت به عهده کارفرما می شود.

اجرای کار در تهران و کرج و حومه

خدمات تعمیرات نمای ساختمان ارائه شده توسط شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو در استان تهران و البرز قابل پشتیبانی است.

اجرای تمامی امور توسط پرسنل مجرب و متخصص همان حوزه کاری انجام می شود. داشتن سابقه بالا و وجدان کاری از ویژگی های بارز تمامی تکنسین های شرکت می باشد.

سخن پایانی

در این مقاله قصد بر این بود تا حد ممکن شما را با موضوع کار با طناب در ارتفاع و خدمات کار در ارتفاع آشنا نماییم. امروزه این روش به دلیل مزایا و محاسن زیادی که دارد به طور چشمگیری جایگزین کار با داربست شده و انجام امور را راحت تر نموده است. بزرگترین حسن این روش ایمنی بالا و در عین حال هزینه مقرون به صرفه آن می باشد.

شرکت ما یعنی شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو به طور اختصاصی در زمینه کار در ارتفاع با طناب مشغول است. گروه ما با داشتن ۵ شعبه فعال در سراسر تهران آماده خدمت رسانی به شما در تهران کرج و تمامی نقاط ایران، آن هم در سریعترین زمان ممکن است.

با شماره ۰۹۱۲۸۳۱۶۶۲۰ تماس گرفته تا از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

منبع: www.petzlrappel.com شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو

حتما ببینید

 انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود

باغ تالار گرمدره، محیطی دنج برای برگزاری مراسم‌های خاص

انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *