چرا ظرفشویی بوش ظرف ها را تمیز نمی شوید؟

چرا ظرفشویی بوش ظرف ها را تمیز نمی شوید؟

یک مشکل رایج در استفاده از انواع ماشین ظرفشویی، تمیز نشدن ظروف پس از پایان فرایند شست و شو است. بروز این مشکلات به عوامل مختلفی مربوط می شود. در ظرفشویی های بوش ایجاد چنین آسیب هایی بسیار کم اتفاق می افتد. با این وجود برخی مشکلات در ساختار این ماشین های ظرفشویی از تمیز شدن ظرف ها در هر فرایند شست و شو پیشگیری می کند. در این بخش به عیب یابی این مشکلات کلیدی می پردازیم.

تاثیر مشکلات فنی ظرفشویی بوش در تمیز نشدن ظرف ها

در بسیاری موارد مشکلات تمیز نشدن ظرف ها به بخش های فنی و اجزای اصلی دستگاه مربوط می شود. البته روش های استفاده غیر اصولی نیز همیشه مشکلاتی در این لوازم خانگی به وجود می آورند. به طور مثال آب غیر استاندارد در ساختار این ظرفشویی ها یکی از علل رایج در این زمینه به شمار می رود. استفاده از شوینده های نامرغوب نیز می تواند از تمیز شدن ظروف پیشگیری کند. اگر مشکلات برای این دستگاه بسیار جدی بود باید از خدمات تعمیر ظرفشویی بوش در تبریز استفاده کرد. در این بخش بررسی علل فنی تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی بوش را بررسی می کنیم:

مشکلات کمربند پمپ آب ظرفشویی بوش

قطعه کمربند پمپ آب در ظرفشویی های مدرن بوش، وظیفه پمپ آب را بر عهده دارد. به همین سبب به عنوان قلب عملیات شست و شو محسوب می شود. در صورتی که این قطعه فنی دچار آسیب شود، مشکلات بسیاری در ساختار این دستگاه ها به وجود می آید. برخی از نشانه های خرابی پمپ آب در خصوص تمیز نشدن ظرف ها به شرح زیر هستند:

  1. برای مشخص شدن این مشکل باید جریان برق دستگاه را قطعی کنیم. سپس کمربند پمپ آب را در قسمت های پشتی دستگاه بررسی می کنیم. در صورتی که هر یک از اجزای به کار رفته در این قطعه به خوبی تعبیه نشده باشند، مشکلات تمیز نشدن ظروف به وجود می آیند.
  2. در صورت وجود کشش در برخی از اجزای این قطعه نیز می توان به خرابی آن پی برد.
  3. در برخی موارد بر روی آن ترک خوردگی و آسیب های فیزیکی مشاهده می شود که نشان از خرابی پمپ آب دارند.
ادامه مطلب  بازگشت کسب و کار به مسیر موفقیت: قدرت سه اصل فراموش شده در جنگ با رقبا

مشکلات دریچه ورودی آب ظرفشویی بوش

یکی دیگر از رایج ترین مشکلاتی که در ساختار ظرفشویی های بوش به وجود می آیند، خرابی بخش دریچه ورودی آب است. در صورتی که در این قطعه گرفتگی یا مسدود شدگی وجود داشته باشد، آب به خوبی برای فرایند شست و شو تامین نخواهد شد. برای بهبود عملکرد ظرفشویی بوش باید حتما به کیفیت عملکرد این بخش دقت داشته باشید. در این بخش باید به میزان فشار آب ورودی توجه کنید. سپس از عدم گرفتگی دریچه اطمینان حاصل کنید. در صورتی که فشار آب در حد مطلوب باشد، مشکل به گرفتگی این دریچه ها مرتبط خواهد شد.

فیلترهای شیر ورودی نیز در این زمینه تاثیر گذار بوده و گاها مسدود می شوند. برای از بین رفتن این مشکلات باید این گرفتگی ها رفع شوند. توجه به نظافت مداوم دستگاه ماشین ظرفشویی در طولانی مدت از بروز این مشکلات پیشگیری خواهد کرد.

مشکلات بازوی شست شوی ظرفشویی بوش

در بخش بعدی برای رسیدگی به مشکلات تمیز نشدن ظروف در ظرفشویی بوش باید به بازوهای تعبیه شده در این دستگاه دقت داشته باشید. در صورتی که این قطعات دچار گرفتگی شده باشند، پاشیدن آب بر روی ظرف ها به درستی انجام نمی گیرد. به این ترتیب مشکلات تمیز نشدن ظروف به وجود می آیند. این قطعه ممکن است رسوب کند یا مواد غذایی در آن گیر کرده باشند. هر یک از این آسیب ها سلامت عملکرد دستگاه شما را با مشکلاتی رو به رو می کنند. به همین خاطر پیش از هر چیز باید بازویی شست و شو را در این لوازم خانگی بررسی کنید.

ادامه مطلب  روش تقسیم وظایف زن و شوهر در زندگی مشترک

بر روی هر یک از این قطعات نازل ها و سوراخ هایی تعبیه شده اند که برای پاشش آب مورد استفاده قرار می گیرند. وجود گرفتگی در هر یک از این بخش ها عملکرد ظرفشویی را با اختلالات جدی رو به رو می کند. هرگونه کثیفی و آلودگی در مسیر آب بازوی شست و شو فشار آب را در این دستگاه ها کاهش می دهد و فرایند شست و شو مختل می شود.

مشکلات بخش پمپ گردش ظرفشویی بوش

یکی دیگر از مشکلاتی که سبب تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی بوش می شوند، آسیب دیدگی پمپ گردش در این لوازم خانگی است. این پمپ ها نیز با وظیفه ای خاص در سیستم ظرفشویی تعبیه شده اند. این پمپ وظیفه دارد که آب مورد استفاده در فرایند شست و شو را به خارج از دستگاه هدایت کند. به این ترتیب هیچ مواد آلوده ای درون دستگاه باقی نمی مانند و فرایند شستن ظرف ها به بهترین نحو انجام می گیرد. در صورتی که این بخش عملکرد مناسبی نداشته باشد، آب های کثیف از دستگاه خارج نشده و ظرف ها مجددا آلوده می شوند. به همین خاطر باید به کیفیت عملکرد این قطعه نیز در سیستم ماشین ظرفشویی خود دقت داشته باشید.

مشکلات موتور ظرفشویی بوش

یکی دیگر از علل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی بوش، مشکلات بخش موتور و مونتاژ بخش پمپ دستگاه است. این دو قسمت از حیاتی ترین اجزای به کار رفته در این لوازم خانگی به شمار می روند. موتور و پمپ عملکردی مکمل هم داشته و وظایف خود را به صورت مشترک ایفا می کنند. این اجزا به بخش بازویی ماشین نیز مرتبط می شوند. برای حفظ کیفیت دستگاه خود باید حتما این قطعه را نیز به دقت بررسی کنید.

ادامه مطلب  مشاوره فروش در مشهد | مشاوره شغلی در مشهد

جمع بندی

در این قسمت برخی از مشکلات رایج در ظرفشویی های بوش را بررسی کردیم. وجود آسیب در هر یک از بخش های نام برده شده از تمیز شدن ظرف ها در فرایند شست و شو پیشگیری می کند. به همین خاطر توصیه می کنیم سرویس کاری دوره ای دستگاه خود را با دقت کافی انجام دهید. هر یک از این لوازم خانگی از اجزا و قطعات مهمی تشکیل شده اند و برای حفظ کیفیت آن ها باید به نگهداری اصولی از دستگاه دقت داشته باشید. با در نظر گرفتن این نکات تا سال ها از این لوازم خانگی استفاده خواهید کرد.

حتما ببینید

چگونه بهترین همسر دنیا شویم؟

چگونه پیش شوهرم عزیز باشم؟

چگونه بهترین همسر دنیا شویم؟ شاید بگویید بهترین همسر دنیا بودن دست نیافتنی است، اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *