پوستی صاف و زیبا با استفاده از کانسیلر

پوستی صاف و زیبا با استفاده از کانسیلر

اگر این سوال برای شما هم وجود دارد که کانسیلر چیست، این مقاله مخصوص شماست. در این مقاله قصد داریم به این سوال مهم پاسخ دهیم و کاربرد‌های مختلف کانسیلر را بررسی کنیم. اگر می‌خواهید نحوه استفاده از این محصول و انواع آن را بدانید تا انتهای مقاله با ما بمانید. همچنین می توانید انواع محصولات آرایشی را از فروشگاه اینترنتی اسنپ تهیه کنید.

کانسیلر چیست؟

در اولین قسمت مقاله، باید به همین سوال پاسخ دهیم. کانسیلر در لغت به معنی پنهان‌کننده است. ما در آرایش از این ابزار استفاده می‌کنیم تا بتوانیم راحت‌تر مشکلات روی پوست را بپوشانیم. منظور از عیب یا مشکلات پوستی در اینجا آکنه، جوش و تیرگی است که بعضی از افراد ممکن است آن‌ها را عیب بشمارند.

از نظر آن‌ها پوستی صاف و یک‌دست زیبا است. کرم‌پودر، فوندانسیون و کرم پایه نیز برای پوشاندن عیب‌های صورت هستند اما کانسیلر‌ها غلظت بیشتری دارند و از طریق آن‌ راحت‌تر می‌توان مشکلات پوست را پنهان کرد.

کانسیلر‌ها برای کدام قسمت از پوست هستند؟

کانسیلر‌ها برای تمامی قسمت‌های پوست صورت مورد استفاده هستند و از این بابت محدودیتی در استفاده از آن‌ها نیست. قدرت این ابزار آرایشی به‌قدری است که می‌تواند با مقدار بسیار کم بیشترین میزان پوشانندگی را داشته باشد.

کانسیلر‌ها دارای انواع مختلفی هستند که در مقاله حتماً این انواع را به شما معرفی می‌کنیم. اما برای شروع بهتر است بدانید که کانسیلر مایع مرسوم‌ترین نوع این محصول است و از همه موارد کاربرد بیشتری دارد. کانسیلر می‌تواند رنگ پوست را هم تغییر دهد.

تنوع این محصول و کارایی آن

حالا که پاسخ کانسیلر چیست را پیدا کردید وقت این است که به انواع این محصول آشنا شوید. اگر یک‌بار برای خرید کانسیلر به فروشگاه‌های لوازم آرایشی مراجعه کرده باشید حتماً با تنوع این محصول مواجه شده‌اید.

به همین خاطر لازم است که پیش از خرید انواع آن را به‌طور دقیق بدانید و متوجه شوید که کدام محصول برای پوست شما مناسب است. در ادامه این انواع را برای شما شرح خواهیم داد.

کانسیلر تیرگی

آکنه، تیرگی و لکه‌های پوست را می‌توان از طریق این نوع کانسیلر پنهان کرد. این نوع از کانسیلر‌ها معمولاً بسیار غلیظ‌تر بوده و پوشانندگی عالی دارند. این مواد چون برای پوشاندن آکنه به‌کار می‌روند گاهی در خود مواد ضد آکنه هم دارند تا مصرف‌کننده پس از استفاده از این محصول پوست سالم‌تری داشته باشد.

ادامه مطلب  آیا برند اوردینری در زمینه آرایشی خوب عمل کرده است؟

همان‌طور که اشاره کردیم این محصول غلظت زیادی دارد، پس باید از آن به‌صورت نقطه‌ای بر روی پوست استفاده کرد. اگر از این نوع کانسیلر به‌شکل افراطی استفاده کنید این احتمال وجود دارد که آرایش شما سنگین شود یا به‌کلی از بین برود. پس در استفاده از آن نهایت دقت را به‌خرج دهید.

کانسیلر روشن‌کننده

به این نوع کانسیلر روشن‌کننده، برجسته‌کننده یا هایلایتر گفته می‌شود. این نوع از محصول برای روشن‌کردن و به‌نمایش‌گذاشتن بخش‌های مختلف صورت است. این نوع از محصول با محصول قبلی به‌نوعی مکمل آرایشی هستند. میکاپ‌آرتیست‌های حرفه‌ای از نوع تیره‌کننده برای پوشاندن عیب‌های صورت و ایجاد سایه بر این نواحی استفاده می‌کنند؛ همچنین استفاده از کانسیلر روشن‌کننده، ویژگی‌های مثبت پوست را بیشتر در معرض دید قرار می‌دهد.

با استفاده از این محصول می‌توان به صورت فرم داد و بخش‌هایی مثل گونه، فک و چانه را برجسته کرد. اگر میکاپ‌آرتیست هم نباشید باز می‌توانید از این محصول استفاده کنید. در واقع تنها لازم است شیوه کار آن را بدانید تا استفاده از آن برای شما ساده شود.

کانسیلر اصلاح‌کننده رنگ

برخی از اشکالات صورت هستند که کاملاً با رنگ پوست در تضاد هستند. برای رفع این مشکلات از کانسیلر اصلاح‌کننده رنگ صورت یا Colour Corrector استفاده می‌شود. این نوع کانسیلر‌ها خودشان هم انواع مختلفی دارند و با توجه به رنگ پوست در دسته‌بندی‌های مختلف قرار می‌گیرند.

تیرگی زیر چشم‌ها و حتی قرمزی پوست با استفاده از این نوع کانسیلر بسیار راحت‌تر پنهان می‌شود. حتی کبودی‌ها نیز به‌دلیل این‌که در تنالیته رنگی متفاوتی نسبت به پوست هستند می‌توانند با کانسیلر اصلاح‌کننده رنگ پنهان شوند. استفاده از این نوع محصول نیازمند راهنما هم هست که ادامه آن را به شما معرفی می‌کنیم.

راهنمای کانسیلر اصلاح‌کننده رنگ

کانسیلر سبز عموماً برای رفع قرمزی پوست است. کانسیلر قرمز تیرگی‌های عمیق پوست را محو می‌کند. کانسیلر زرد می‌تواند رنگ‌های خاکستری و بنفش را خنثی کند. اگر بر روی پوست دچار زردی‌های خاصی هستید کانسیلر بنفش می‌تواند پوشانندگی خوبی برای شما داشته باشد. تیرگی‌های آبی نیز عموماً با استفاده از کانسیلر نارنجی قابل محوکردن هستند.

انواع کانسیلر به‌لحاظ فرم محصول

کانسیلر‌ها به‌لحاظ فرم نیز دارای انواع خاصی هستند. آن‌ها به چهار دسته اصلی تقسیم می‌شوند که عبارت است از:

  • کانسیلر مایع: مرسوم‌ترین نوع کانسیلر در بازار که بیشتر برای محو آکنه و لکه روی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. کانسیلر تارت از این نوع است.
  • کانسیلر پودری: این نوع از کانسیلر فشرده شده و می‌تواند یک لایه نازک برای پنهان‌سازی بر روی پوست شما ایجاد کند.
  • کانسیلر کرمی: به‌لحاظ ضخامت و غلظت می‌توان گفت که این نوع کانسیلر از همه موارد قوی‌تر است و پوشانندگی بیشتری هم دارد.
  • کانسیلر مدادی: این نوع از محصول برای پوشاندن عیب‌های کوچک و نقطه‌ای مناسب است. از آن می‌توان برای فرم‌دادن به‌صورت و پلک‌ها استفاده کرد.
ادامه مطلب  چیکار کنم لاکم زود خشک بشه؟

کانسیلر چه کاربردی دارد؟

تا به این لحظه در مقاله کانسیلر چیست به‌طور خلاصه متوجه شدید که کانسیلر برای پوشاندن عیب‌های صورت است. اما باید بدانید که این محصول به‌طور دقیق چه استفاده‌هایی دارد. در این قسمت قصد داریم این موضوع را به‌صورت کامل به شما توضیح دهیم.

Figure 2کاربرد کانسیلر در آرایش

با کانسیلر تیرگی‌های زیر چشم را پنهان کنید

یکی از مهم‌ترین کاربرد‌های کانسیلر این است که شما می‌توانید از طریق آن تیرگی زیر چشم‌ها را پنهان کنید. به‌دلایلی مختلفی زیر چشم شما می‌تواند به‌صورت کوتاه‌مدت یا حتی بلندمدت سیاه شوند. بهترین برخورد برای سیاهی‌های موقف استفاده از کانسیلر است.

به کمک کانسیلر با لکه‌های صورت خداحافظی کنید

در پاسخ سوال کانسیلر چیست می‌توانیم بگوییم که وسیله‌ای برای پنهان‌‌سازی لکه‌های روی صورت است. یکی از موارد استفاده این محصول بی‌عیب و نقص کردن صورت شما از طریق محو‌کردن لکه‌هاست. برای این‌کار بسیار مهم است که کانسیلر دقیقا هم‌رنگ پوست شما باشد تا در نهایت میکاپی یک‌دست داشته باشید.

با کانسیلر چروک‌های صورت را محو کنید

این محصول می‌تواند چین و چروک‌های ظریف صورت را مخفی کند. برای استفاده از این محصول با همین هدف لازم است نوع کانسیلر شما با دیگر لوازم آرایشی منطبق باشد تا بتوانند در کنار یکدیگر یک میکاپ خوب بسازند.

منبع مقاله : مجله اینترنتی اسنپ شاپ

ساخت بستر صورت برای آرایش با کانسیلر

این محصول می‌تواند در لب‌ها و پلک‌ها پیش از هر محصول آرایشی دیگری مورد استفاده قرار بگیرد و بستر صورت شما را برای آرایش آماده کند. برای این‌کار هم نیازی به مقادیر بالایی از کانسیلر نیست و تنها مقداری از آن می‌تواند چنین شرایطی بسازد.

ادامه مطلب  بهترین مارک ریمل خارجی

استفاده از کانسیلر برای هایلایت گونه‌ها

گونه‌ها معمولاً عضوی از صورت هستند که تمایل به برجستگی دارند. برجسته‌بودن گونه‌ها در صورت یک ملاک زیبایی محسوب می‌شود. پس میکاپ‌آرتیست‌ها تلاش می‌کنند در کنار محوکردن عیب‌های صورت، ویژگی‌های مثبت مثل گونه‌ها را برجسته کنند. کانسیلر می‌تواند برای اجرای چنین هدفی بسیار موثر باشد.

چگونه از این محصول استفاده کنیم؟

در آخرین قسمت از مقاله کانسیلر چیست نحوه استفاده از این محصول را به‌صورت کامل به شما خواهیم گفت. به این قسمت از کار باید توجه زیادی داشته باشید چراکه اجرای درست دقیقاً به اندازه انتخاب محصول درست اهمیت دارد.

مرحله اول: آماده‌سازی پوست برای استفاده

در ابتدای کار میکاپ همیشه با صورتی تمیز و شاداب حاضر شوید. لایه‌برداری پیش از آرایش یک فعالیت مفید است. سلول‌های مرده می‌توانند آرایش شما را خراب کنند و لایه‌برداری آن‌ها را حذف می‌کند.

پس از این مرحله باید از مرطوب‌کننده استفاده کنید تا پوست خشک نشود. برخی از میکاپ آرتیست‌ها پس از مرطوب‌سازی، از پرایمر نیز استفاده می‌کنند تا آرایش دوام بیشتری داشته باشد.

مرحله دوم: استفاده از پودر و فوندانسیون پیش از کانسیلر

کرم‌پودر در مراحل اولیه آرایش پوست صورت شما را یک‌دست می‌کند. در واقع فوندیشن و کرم‌پودر زیرساختی برای میکاپ شما هستند.

معمولاً افرادی که در مرحله اول به سراغ کانسیلر می‌روند و سپس از کرم‌پودر استفاده می‌کنند با نتیجه خوبی روبه‌رو نخواهند بود. پس بهتر است براساس اصولی که وجود دارد پیش بروید.

مرحله سوم: استفاده از کانسیلر

بر روی قسمت‌هایی که تاکید بر پوشانندگی‌شان دارید کانسیلر بزنید. استفاده از کانسیلر نیز باید به‌صورت نقطه‌ای و خطی باشد.

سپس از پد آرایشی استفاده کنید تا کانسیلر و فوندانسیون خوب با هم ترکیب شوند. استفاده از انگشت انگشتری نیز برای پخش کانسیلر توصیه می‌شود؛ چراکه شما کنترل کمتری روی آن دارید و نمی‌توانید با فشار بیش‌ازاندازه کانسیلر را خراب کنید.

مرحله آخر: تثبیت آن

اگر کانسیلر شما از نوع مایع باشد نیاز است که در آخرین مرحله با استفاده از پودر‌های تثبیت‌کننده و حالت‌دهنده ثابت شود. این محصولات آرایش شما را تثبیت کرده و دوام آن را افزایش می‌دهد. فیکساتور باعث می‌شود که آرایش شما خراب نشده و جلوی چین و چروک را نیز نخواهند گرفت.

 

حتما ببینید

آیا برند اوردینری در زمینه آرایشی خوب عمل کرده است؟

آیا برند اوردینری در زمینه آرایشی خوب عمل کرده است؟

اوردینری (Ordinary) یک برند معروف و محبوب در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *