چگونه می_توانم ویزای کار استرالیا را دریافت کنم؟

چگونه می‌توانم ویزای کار استرالیا را دریافت کنم؟

ویزای کار استرالیا

اخذ ویزای کار استرالیا، از بهترین و مطمئن‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور است. مهاجرت از طریق ویزای کار، یکی از بهترین و دلخواه‌ترین روش‌های مهاجرت شمرده می‌شود. کشور استرالیا ۸ ساب کلاس ویزای کاری دارد که تلاش نموده در دو ویزای کاری ۱۸۹ استرالیا و ۱۹۰ استرالیا با سیستم اخذ امتیاز مسیر مهاجرت کاری به استرالیا را آسان‌تر کند. اگر قصد کار در استرالیا دارید، نیاز به اخذ ویزای استرالیا خواهید داشت.

اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق یک تخصص یا اینکه مهارتی را دارید با استفاده از ویزاهای کاری استرالیا می‌توانید اقدام کنید؛ اما اینکه کدام ویزای کار مناسب شما است را در ادامه متوجه خواهید شد.

لیست مشاغل ویزای کار استرالیا

لیست مشاغل ویزای کار استرالیا

قبل از مهاجرت به خارج باید نگاهی به لیست مشاغل مورد‌نیاز آن کشور بیندازید. در زیر فهرستی از مشاغل موردنیاز در استرالیا که می‌توان با آن‌ها ویزای کار استرالیا را دریافت کنید به شما معرفی می‌کنیم.

دسته‌های مشاغلی که در زیر معرفی کردیم بر اساس آخرین به‌روزرسانی‌های اداره مهاجرت استرالیا است. لیست مشاغل موردنیاز استرالیا در تاریخ ۵ مارس ۲۰۱۹ توسط اداره مهاجرت استرالیا منتشرشده و تا اکنون یعنی سال ۲۰۲۳ تغییر خاصی نداشته است.

مهم‌ترین حوزه‌های شغلی نیازمند نیروی کار در استرالیا

 

حوزه آموزش، حوزه علوم، بهداشت و سلامت، حقوق و مشاوره

مهندسی و فنی، ادبیات و هنر، مدیریت و امورمالی، مشاغل متفرقه

انواع ویزای کاری استرالیا

 

استرالیا مقصدی خیلی محبوب برای افراد متخصص و حرفه‌ای است. افراد بسیاری هستند که تمایل دارند برای شروع یک زندگی بهتر این کشور را برای ادامه زندگی و کار انتخاب کنند.

به‌طورکلی بیش از ۱۰ ویزا برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار وجود دارد. ما در اینجا کاربردی‌ترین ویزاها را نام بردیم اما درواقع ۴ ویزای ۱۸۹، ویزای ۱۹۰، ویزای ۴۹۱ و ویزای ۴۷۶ برای ایرانیان قابل‌استفاده است.

به‌طورکلی ویزای کاری استرالیا دارای ۲ نوع موقت و دائمی است که در زیر آن‌ها را معرفی خواهیم کرد:

ویزای کار استرالیا موقت

ویزای ۴۹۱ ویزای تخصصی با اسپانسر نواحی کم‌جمعیت و اسپانسر فامیلی ویزای

ویزای ۱۸۸ ویزای کارآفرینی و سرمایه‌گذاری

ویزای ۴۸۵ اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا

ویزای ۴۷۶ اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص

ویزای کار استرالیا دائم

ویزای ۱۸۶ ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا

ویزای ۱۸۷ ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما در نواحی «کم‌جمعیت»

ویزای ۱۸۹ ویزای مهارتی استرالیا به‌صورت مستقل

ویزای ۱۹۰ ویزای مهارتی استرالیا با اسپانسر ایالتی

ویزای تلنت ویزای نخبگان و استعداد درخشان استرالیا

ادامه مطلب  میلیاردر شدن، نتیجه تلاش بسیارم در تولید کتانی بود

ویزای ۴۸۲ ویزای مهارتی اقامت موقت یا tss

ویزای کاری موقت استرالیا

 

یکی از انواع ویزای کار استرالیا ویزای کاری موقت است یعنی برای زمان مشخصی با مهاجرت به استرالیا می‌توانید کارکنید. امکان دارد این ویزا دارای شرایطی باشد که به شما فقط اجازه کار با کارفرمای خاص را بدهد. ویزای موقت استرالیا مسیر رسیدن به ویزای دائمی را نیز مهیا می‌کند.

ویزاهای کاری موقت استرالیا خود شامل موارد زیر هستند:

ویزای ۴۹۱ استرالیا

ویزای Skilled Work Regional (Provisional) (ساب کلاس ۴۹۱) از ویزاهای کاری موقت است که به‌نام اسکیل ورکر استرالیا هم شناخته می‌شود. این نوع ویزا در جهت برنامه‌های دولت استرالیا برای توسعه نواحی کم‌جمعیت و جلوگیری از افزایش نیروی کار مهاجر در شهرهای بزرگ استرالیا ایجادشده است. برای درخواست این نوع ویزای کاری استرالیا، باید مهارت شما در لیست شغل‌های واجد شرایط استرالیا باشد.

مشخصات ویزای ۴۹۱ استرالیا

کاربرد: توسعه نواحی کم‌جمعیت

نیاز به معرف: دارد

امکان کار و تحصیل:   ۵ سال

امکان اقامت: بعد ۳ سال

شرایط سنی: زیر ۴۵ سال

امتیاز: حداقل ۶۵

ویزای ۱۸۸ استرالیا

ویزای نوآوری و سرمایه‌گذاری استرالیا Business Innovation and Investment (Provisional) ازجمله ویزاهای سرمایه‌گذاری در استرالیا نیز شمرده می‌شود. این ویزا در ۵ استریم یا لاین متفاوت در حال اجرا است و برای کسانی است که می‌خواهند رهبری و مدیریت یک کسب‌وکار قدیمی یا جدید را در استرالیا بر عهده بگیرند. بعضی لاین های این ویزا مسیری برای سرمایه‌گذاری شمرده می‌شود.

استریم نوآوری بیزینس Business Innovation stream

استریم سرمایه‌گذاری معمولی Investor stream

استریم سرمایه‌گذاری عمده Significant Investor stream

استریم سرمایه‌گذاری کلان Premium Investor stream (بسته شده)

استریم کارآفرینی Entrepreneur stream

مشخصات ویزای ۱۸۸ استرالیا

کاربرد: مدیریت کسب‌وکار قدیمی یا جدید

نیاز به معرف:   دارد

امکان کار و تحصیل:   ۴ سال

امکان اقامت:   بعد ۲ تا ۴ سال

شرایط سنی:   زیر ۵۵ سال

امتیاز:  حداقل ۶۵

این ویزا برای ۴ سال صادر می‌شود و امکان تمدید یا تبدیل به ویزای دائم سرمایه‌گذاری را هم دارد.

ویزای ۴۸۵ استرالیا

لطفاً دقت داشته باشید که ویزای ۴۸۵ برای درخواست‌های جدید بسته شده است و ویزای ۴۹۱ جایگزین آن شده است.

ویزای ۴۷۶ استرالیا

ویزای Skilled—Recognised Graduate visa (ساب کلاس ۴۷۶) یکی از ویزاهای کاری ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است. کسانی که از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی مورد تائید استرالیا و در رشته‌های مهندسی فارغ‌التحصیل شده باشند، می‌توانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند. این ویزا به متقاضیان امکان می‌دهد نهایتاً تا ۱۸ ماه در استرالیا به کار یا تحصیل مشغول شوند. امکان تمدید این ویزا وجود ندارد اما می‌توان آن را تبدیل کرد.

ادامه مطلب  آرزوی ثروتمند شدنم با تولید بیسکویت محقق شد.

رشته‌های مورد تائید برای اخذ ویزای ۴۷۶ استرالیا این موارد هستند:

رشته‌های مورد تائید استرالیا برای اخذ ویزای ۴۷۶

 

مهندسی عمران، مهندسی سازه، مهندسی شیمی، مهندسی محیط‌زیست، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک، مهندسی معدن       مهندسی صنایع، مهندسی تولید

مهندسی مواد

دارندگان مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و پست دکترا در این رشته‌ها تا پیش از ۳۱ سالگی می‌توانند با اخذ این ویزا برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار اقدام کنند. دانشگاه‌های حاضر در لیست تفاهم‌نامه آکورد واشنگتن (Washington Accord) و بعضی دانشگاه‌های دیگر در لیست مراکز آموزشی مورد تائید استرالیا هستند.

از ایران هم دو دانشگاه در این لیست هستند:

دانشگاه‌های ایرانی مورد تائید استرالیا برای اخذ ویزای ۴۷۶

دانشگاه امیرکبیر

Amir Kabir University of Technology

دانشگاه تهران

University of Tehran

نوع دوم: ویزای کار استرالیا دائم

 

دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق نیرو کار متخصص و ماهر، اقامت نامحدود، زندگی و کار در این کشور را برای متقاضی مهیا می‌کند. بعضی از ویزاهای کاری دائم استرالیا مستلزم معرفی شدن توسط کارفرمای استرالیایی است. ویزاهای کاری دائم استرالیا دارای موارد زیر هستند:

ویزای ۱۸۶ استرالیا

ویزای Employer Nomination Scheme visa (ساب کلاس ۱۸۶) به متقاضیان فرصت می‌دهد با داشتن پیشنهاد شغلی و دعوت‌نامه، اقامت کاری دائم استرالیا را اخذ کنند. متقاضیان می‌توانند از طریق یکی از ۳ روش زیر اقدام به دریافت ویزا کنند:

ورود مستقیم (Direct Entry)

تغییر اقامت موقت (Temporary Residence Transition Stream)

توافق کاری (Labour agreement)

برای مهاجرت به استرالیا با اخذ ویزای ۱۸۶ و روش ورود مستقیم، باید حداقل ۳ سال تجربه کاری داشته باشید.

مشخصات ویزای ۱۸۶ استرالیا

کاربرد: استخدام نیروی ماهر با حداقل ۳ سال تجربه کاری

نیاز به معرف: دارد

امکان کار و تحصیل: دائم

امکان اقامت: دائم

شرایط سنی: زیر ۴۵ سال

امتیاز: ندارد

ویزای ۱۸۷ استرالیا

ویزای Regional Sponsored Migration Scheme visa (ساب کلاس ۱۸۷) این امکان را به متقاضیان می‌دهد که دریکی از مناطق استرالیا کار کنند. این ویزا اقامت دائم استرالیا را به همراه دارد و برای اخذ آن باید یک پیشنهاد شغلی و یک دعوت‌نامه از یک کارفرمای استرالیایی داشته باشید. داشتن اسپانسر و حامی هم از شرایط اخذ این ویزا است. این ویزا، متقاضیان را از دو روش به استرالیا می‌فرستد.

 

ورود مستقیم (Direct Entry)

تغییر اقامت موقت (Temporary Residence Transition Stream)

برنامه ورود مستقیم در سال ۲۰۱۹ بسته شد و جای خود را به ویزای ۴۹۴ استرالیا داد

ادامه مطلب  فرصتی تکرار نشدنی برای پولدار شدن

ویزای ۱۸۹ استرالیا

ویزای مهارتی مستقل استرالیا Skilled independent visa (ساب کلاس ۱۸۹) یا به‌اختصار ویزای ۱۸۹ استرالیا یکی از پرطرفدارترین ویزاهای کاری این کشور است. کسانی که از مهارت و تخصص موردنظر بهره منددند، می‌توانند با استفاده از این ویزا، اقامت استرالیا را اخذ کرده و در این کشور به کار و تحصیل مشغول شوند.

مشخصات ویزای ۱۸۹ استرالیا

کاربرد  استخدام نیروی ماهر در لیست MLTSSL

نیاز به معرف: ندارد

نیاز به دعوت‌نامه: ارسال EOI و دریافت دعوت‌نامه

امکان اقامت: دائم

شرایط سنی: زیر ۴۵ سال

امتیاز: کسب حداقل ۶۵

سن زیر ۴۵ سال، در اختیار داشتن یک دعوت‌نامه، تکمیل فرم EOI و کسب نمره حدنصاب در سیستم امتیازبندی استرالیا (SkillSelect) ازجمله شرایط اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا است. شرایط و نکات ویزای ۱۸۹ استرالیا را در لینک زیر مطالعه کنید.

ویزای ۱۹۰ استرالیا

ویزای Skilled Nominated visa (ساب کلاس ۱۹۰) یا به‌اختصار ویزای ۱۹۰ استرالیا، یکی ویزای کاری استرالیا با امکان اخذ اقامت دائم است. برعکس ویزای ۱۸۹، برای اخذ این ویزا باید یک اسپانسر یا حامی در استرالیا داشته باشید. بقیه شرایط این ویزا مشابه ویزای ۱۸۹ است.

ویزای تلنت استرالیا

ویزای تلنت یکی از بهترین ویزاهای کاری استرالیا با اقامت دائم اما شرایط خاص است. ویزای Global Talent visa (ساب کلاس ۸۵۸) به‌نام ویزای نخبگان استرالیا هم شناخته‌ می‌شود و به کسانی که موفقیت چشمگیر و دستاورد قابل‌توجهی در سطح جهانی دارند اعطا می‌شود.

این موفقیت باید در حوزه‌های کاری، ورزشی، هنری، تحصیلات آکادمیک و علمی باشد. برای اخذ ویزای تلنت استرالیا باید یک اسپانسر داشته باشید؛ و اینکه باید ثابت کنید مهارت شما برای استرالیا سود اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی دارد یا به افزایش اعتبار بین‌المللی این کشور در حوزه‌های علمی، هنری و ورزشی منجر می‌شود.

ویزای ۴۸۲ استرالیا

این ویزای کار استرالیا امکان اقامت ۲ تا ۴ ساله را برای کسانی که پیشنهاد شغلی برایشان ارسال‌شده مهیا می‌شود. این ویزا از سال ۲۰۱۸ جایگزین ویزای ۴۵۷ شده است. ویزای کمبود نیروی ماهر متخصص بانام ویزای TSS ۴۸۲ استرالیا نیز شناخته می‌شود. توجه کنید که در این ویزا درخواست شغلی باید از سمت کارفرما برای شما ارسال شود.

متقاضیان علاوه بر تخصص و مهارت در شغل موردنیاز کارفرما، بایستی حداقل دو سال سابقه کار مرتبط با رشته‌ی تحصیلی خود داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ویزای کار استرالیا می‌توانید با مشاوران مجرب ما در ویزاپیک در تماس باشید.

ویزای کار استرالیا

 

حتما ببینید

اجزای دزدگیر ماشین و قطعات دزدگیر خودرو

اجزای دزدگیر ماشین و قطعات دزدگیر خودرو

در دنیای امروز حفظ امنیت افراد نکته بسیار مهمی است که توجه مردم را به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *