همه‌چیز راجع به هوش مالی در مسکن

همه‌چیز راجع به هوش مالی در مسکن

به نقل از آقای یاسین هدایتی‌فر

انسان‌ها از دیرباز تاکنون همواره به فکر افزایش دارایی و به دست آوردن سود زیاد در مشارکت‌ها یا فعالیت‌هایی که به‌طور روزانه انجام می‌دادند بودند. این ارتباطات رفته‌رفته زیاد شد تا به معاملات امروزی رسید. امروزه شرط اصلی سود کردن در معاملات داشتن هوش و سواد است که البته این هوش و سواد در هر زمینه‌ای متفاوت خواهد بود و کاملاً بستگی به حوضه معامله‌ای فرد دارد. اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که دوست دارید سود خود را به حداکثر میزان ممکن و ضررتان را به حداقل برسانید باید هوش و سواد مربوط به معاملات خودتان را یاد بگیرید. مسکن یکی از حوضه‌هایی است که در آن معاملات زیادی انجام می‌شود. هوش مالی در مسکن بزرگ‌ترین عامل رسیدن به سود در معاملات شما است. با ما همراه باشید تا راجع هوش مالی در مسکن به شما اطلاعات مفیدی ارائه کنیم.

C:\Users\MOD01\Desktop\تحلیل-رشد-قیمت-مسکن-در-چند-دهه-گذشته.jpg

هوش مالی در مسکن چیست؟

برای اینکه بدانید هوش مالی در مسکن دقیقاً چه تعریفی دارد در ابتدا باید بدانید که هوش و سواد در معاملات دقیقاً چه کاربردی دارد؟ هوش هر معامله‌ای درواقع یعنی اینکه فرد می‌داند که چه زمانی برای انجام معامله مناسب است. چه زمانی سود می‌کند یا چه زمانی ضرر می‌کند. هوش مالی در مسکن یعنی اینکه فرد بداند که زمان مناسب برای خرید یا فروش مسکن و یا املاک چه موقعی است. در این شرایط است که فرد کمترین ضرر و بیشترین سود را می‌کند.

به‌طورکلی بازارها به‌خصوص بازار مسکن از یک الگوی کلی پیروی می‌کنند. اگر افراد این الگو را بلد باشند یا درواقع از هوش مالی در مسکن برخوردار باشند می‌دانند که قیمت مسکن چه موقعی نزولی و یا چه موقعی صعودی می‌شود بنابراین در موقع نازل شدن قیمت‌ها سرمایه خودشان را وارد بازار مسکن می‌کنند و آن موقع که قیمت‌ها صعودی می‌شوند سود زیادی را به دست می‌آورند.

هوش مالی خودمان را چگونه افزایش دهیم؟

اینکه بگوییم فردی هوش مالی دارد یا فردی از هوش مالی در مسکن برخوردار نیست غلط است. درواقع تمام انسان‌ها دارای هوش معاملاتی ازجمله هوش مالی در مسکن هستند اما خب برخی ممکن است این هوش را افزایش داده و از آن استفاده کنند و بعضی از افراد این هوش را کنار می‌گذارند. بهترین کار این است که با تلاش‌های مکرر این هوش را در خودمان افزایش دهیم تا به ما کمک‌های بزرگی بکند. برای افزایش هوش مالی در مسکن اولین مرحله مطالعه و کسب دانش درزمینهٔ مسکن است. پس‌ازآن باید دانش و علم خودتان را در عمل بیازمایید تا بتوانید به هوش مالی خود اطمینان کنید. می‌توانید با معاملات کوچک شروع کنید و کم‌کم معاملاتتان را بزرگ کرده و به همین نسبت از هوش مالی بیشتری هم برخوردار شوید. هنگامی‌که این کارها را انجام دهید خودتان شاهد افزایش سود و بازدهی معاملاتتان خواهید شد. البته اگر در این زمینه تلاش مکرر انجام بدهید و به خودتان اطمینان کنید حتماً کم‌کم رشد بزرگی می‌کنید و به‌جایی خواهید رسید که اکثر معاملاتتان منجر به سود می‌شود.

ادامه مطلب  موارد عجیب در رابطه با اسامی در زبان آلمانی

برای اینکه هوش مالی در مسکن را به‌درستی استفاده کنیم باید به چه مواردی توجه کنیم؟

استفاده از هوش مالی در مسکن درواقع یعنی دانستن شرایط سود کردن. این شرایط شامل چند مورد است. اگر شما می‌خواهید درزمینهٔ مسکن سود قابل‌توجهی بکنید ابتدا باید هریکی از این موارد را به‌طور مفصل بررسی کنید. سپس با توجه به اطلاعاتی که از بررسی‌ها و جستجوهایتان کسب کردید در بهترین شرایط بهترین کار را انجام دهید .در زیر شما را با برخی از این موارد آشنا خواهیم کرد.

.۱کسب اطلاعات راجع امنیت منطقه‌ای که مسکن در آن واقع است: برای داشتن یک مسکن خوب امنیت منطقه‌ای که مسکن در آن قرار دارد بسیار حائز اهمیت است. درواقع بررسی امنیت منطقه مسکن یکی از اصول هوش مالی در مسکن است که به شما کمک‌های فراوانی خواهد کرد. منطقه با امنیت بالا یعنی مناطقی که میزان جرم در آن پایین باشد و یا مسکن نزدیک مکان‌های شلوغ یا مکان‌های با امنیت بالا باشد. درنتیجه انتخاب املاکی که امنیت منطقه‌ای بالایی دارند نشان‌دهنده هوش مالی بالای شما است.

.۲داشتن اطلاعات بالا راجع قراردادهای املاک: درواقع قراردادها یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در هوش مالی در مسکن است. قراردادها بخش مهمی از خریدوفروش املاک است که بسیار اهمیت دارد چون تمام بندهای پذیرفته‌شده بین هر دو طرف در آن نوشته می‌شود و ملاک قانونی برای بررسی خریدوفروش‌ها به‌حساب می‌آید. درنتیجه برای اینکه هوش مالی در مسکن شما بالا باشد خوب است تا اطلاعات خودتان را در مورد این موضوع بالا ببرید و شاهد افزایش سوددهی خود باشید.

.۳نشانه‌های بد در خریدوفروش: اگر شما نشانه‌های هوش مالی را بشناسید می‌توانید خیلی راحت‌تر و بدون دردسر کار خودتان را پیش ببرید. درواقع یکی از نشانه‌های منفی در خریدوفروش املاک این است که تعداد خانه‌های پیشنهادشده بالا باشد. این موضوع نشان‌دهنده این است که در آن منطقه مشکلی وجود دارد و به خاطر همین مشکل مردم علاقه‌ای ندارند تا در آن منطقه خانه بخرند. درنتیجه اگر شما نشانه‌ها را بشناسید می‌توانید خیلی زود به نتیجه‌ی قابل اتکایی برسید.

ادامه مطلب  برای ثروتمند شدن ایده های ناب داشته باشید

.۴استفاده از فرصت‌های طلایی: در بحث خریدوفروش املاک موقعیت‌هایی وجود دارد که به‌اصطلاح به آن موقعیت طلایی می‌گویند. اگر شما پول نقد و کافی برای خرید داشته باشید می‌توانید از این موقعیت‌های طلایی استفاده کنید. مثلاً مواقعی هست که فردی به پول فوری نیاز دارد و ملک خود را زیر قیمت به فروش می‌رساند یا زمانی که به هر دلیلی شخصی املاک خود را زیر قیمت اصلی می‌فروشد در این زمان اگر شما پول کافی را در اختیار داشته باشید می‌توانید زیر قیمت بازار خرید ملک خود را انجام دهید و به‌شدت سود کنید.

.۵خرید املاک برای سرمایه‌گذاری: اگر شما از هوش مالی بالایی در مسکن برخوردار باشید می‌توانید سود بالایی داشته باشید. بر همین اساس خیلی از افراد از این سود استفاده می‌کنند و آن را باز در مسکن و یا حوضه‌های دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند. درنتیجه اگر شما تلاش کنید تا هوش مالی خودتان را افزایش دهید قطعاً سرمایه و سود شما هم افزایش خواهد داشت.

برای داشتن هوش مالی بالا باید به‌طور مکرر اطلاعات خودتان را بروز کنید.

C:\Users\MOD01\Desktop\home.jpg

برای خرید یک ملک خوب باید چه چیزهایی را مدنظر قرار دهیم؟

برای خرید یک ملک خوب فاکتورهایی وجود دارند که استفاده از آن‌ها باعث افزایش سوددهی ما خواهد شد. البته انتخاب درست و به‌موقع بزرگ‌ترین عاملی است که می‌تواند برای ما موفقیت ساز باشد اما نباید تأثیر هوش مالی را در این مواقع از یاد ببریم. در ادامه شما را با این موارد مهم آشنا خواهیم کرد.

اولین مورد این است که شما دقیقاً بدانید چه می‌خواهید. مثلاً بدانید املاک را برای زندگی خریداری می‌کنید یا برای سرمایه‌گذاری چون قطعاً می‌دانید که میزان هزینه‌ای که برای سرمایه‌گذاری در مسکن می‌کنید قطعاً خیلی بالاتر از خرید یک ملک برای زندگی است. در ادامه باید موقعیت مسکن را مدنظر قرار دهید. هرچند توجه به ابعاد ملک بسیار مهم است اما موقعیت مکانی بسیار پراهمیت‌تر است زیرا اگر موقعیت مکانی ملک شما خوب باشد و در مناطق پرجمعیت‌تر باشد درگذر زمان ارزش آن بیشتر خواهد شد و علاوه بر این موضوع امکان ساخت‌وساز و بیشتر کردن ابعاد زمین هم مهیاتر خواهد بود.

ادامه مطلب  انواع سبک ویلا که باید بشناسید + تصویر

زمین‌های تجاری ، زمین‌هایی به‌شدت سود ساز هستند اما یکی از مشکلات این زمین‌ها این است که امکان ساخت‌وساز در آن‌ها محدودتر است درنتیجه موقع خرید اگر به‌قصد ساخت‌وساز و یا سرمایه‌گذاری اینطور زمین‌ها را خریداری می‌کنید بهتر است ابتدا از تمام جهت‌ها بررسی کرده باشید و به خرید خود مطمئن باشید. خانه‌های قدیمی هم به‌عنوان یک مکان عالی می‌توانند شما را به سود بالایی برسانند به‌شرط اینکه ابتدا آن را ترمیم و بازسازی کنید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله سعی کردیم شما را باهوش مالی و هوش مالی در مسکن آشنا کنیم. هرچند این بحث بسیار گسترده است و نیاز به مطالعات فراوان خواهد داشت و با این مطالعه کم قطعاً به نتیجه مطلوبی نخواهید رسید. بهتر است به‌طور جزئی تمام ملاک‌ها و ابعاد موجود در این زمینه را موردبررسی دقیق و کامل خود قرار دهید. بعد از بررسی به خودتان اطمینان کنید و کاری هرچند کوچک در راستای معاملات موردنظرتان را انجام دهید. بعدازآن کم‌کم رشد خواهید کرد و قطعاً پیشرفت‌های روزافزون شما دلگرم‌کننده خواهد بود.

از طریق وبسایت یاسین هدایتی‌فر میتوانید به بروزترین مقالات و اخبار حوزه مالی دست پیدا کنید و در دوره‌های مختلفی که در این زمینه برگزار می‌شود شرکت نمایید.

حتما ببینید

 انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود

باغ تالار گرمدره، محیطی دنج برای برگزاری مراسم‌های خاص

انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *