نوار تیپ مه پاش اصفهان

نوار تیپ مه پاش اصفهان

در کشور ما تولید کنندگان بسیاری وجود دارند که در زمینه تولید نوار تیپ قطره ای فعالیت می کنند و این نوع از نوار تیپ ها با کیفیت های مختلفی به بازار عرضه می شود و دارای قیمت های متفاوتی نیز می باشند.

نوار تیپ اصفهان در مقایسه با سایر نوار تیپ ها از قیمت های پایین تری برخوردار هستند و به همین خاطر مورد توجه اکثر مشتریان و خریداران این محصول قرار گرفته است البته نوارهای با کیفیت و دارای استاندارد نیز در اصفهان تولید می شود که به نسبت کیفیتی که دارند از قیمت های بالاتری نیز برخوردار هستند.

نوار تیپ مه پاش اصفهان

یابد بدانید که مجموعه بزرگ آراد برندینگ از جمله شرکت های است که در زمینه فروش نوار تیپ فعالیت دارد نوار تیپ های استاندارد اصفهان با نام های PFP, TFP از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و قیمت های بالاتری را به نسبت سایر نوار تیپ ها دارند اما نوارهای قطره ای اصفهان محدود به این دو نام نمی شوند و برند های گوناگونی در اطراف اصفهان در حال تولید هستند که با وزن های مختلف، قیمت های مختلفی را نیز دارا می باشند.

یکی از بحث های جذاب در نوارهای آبیاری قطره ای، قیمت نوار تیپ می باشد که همان طور که قبلا گفته شد با توجه به وزن این نوار تیپ یزد قیمت های مختلفی را دارا می باشند اما برای اینکه خریداران از وضعیت قیمت ها مطلع باشند و بتوانند در خرید خود انتخاب درستی انجام دهند باید با متخصصین و مشاورین این حوزه ارتباط بگیرند تا راهنمایی های لازم را دریافت بکنند.

ادامه مطلب  طناب پلاستیکی نازک درجه یک کشاورزی

نوار تیپ مه پاش

این ابزار کاربردی انواع مختلفی دارند که نوار تیپ آبیاری مه پاش یکی از آنها می باشد.

معمولا از نوار تیپ برای مناطقی که کم آبی بیشتر است زیاد استفاده می کنند و استفاده از آنها دارای مزایایی از جمله متصل کردن آسان آن، سبکی و قابل حمل بودن و زیاد مسطح نکردن زمین می باشد که باعث سطح کاربری بالای آن شده است و طول آنها از هزار متر تا سه هزار متر می باشد.

با ابداع این وسیله توانسته ایم تا حد قابل توجهی مصرف آب را کاهش دهیم و در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

نوار تیپ مه پاش

از ابداعات کاربردی بشر برای کشاورزی نوار تیپ مه پاش می باشد که شاید برایتان سوال پیش آمده که گرانول پی وی سی نوار تیپ چیست؟

در کشور ما در سال ۹۴ اولین مزرعه ذرت به وسیله نوار تیپ آبیاری شد که ثمره ی بسیار چشم گیری در پی داشت.

روش آبیاری به صورت تیپ بسیار مفید است و با عملکردی که دارد باعث افزایش محصول نیز می شود و از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشد.

هنگامی که آب در این نوارها جریان پیدا می کند شبیه لوله می شوند و پس از اتمام آبیاری مسطح شده و به حالت اولیه خود باز می گردند.

با گسترش علم و فناوری نوار تیپها نیز در انواع مختلفی تولید شده اند که نوار تیپ حرفه ای یکی از آنها می باشد.

این نوارها انواع مختلفی دارند که به آسیابی، مه پاش، میان درز، بدون درز، زیر سطحی و غیره می توان اشاره نمود که هر کدام از اینها در کشاورزی و آبیاری کاربرد به خصوصی دارند که این نوارها نیز به شما امکان می دهد تا آب مورد نیاز برای آبیاری را با استفاده از دریچه های مخصوص آن تنظیم نمایید و از هدر رفتن آب اضافی جلوگیری کنید.

ادامه مطلب  با این ترفندها رئیس خودم شدم

 

نوار تیپ آبیاری اصفهان

قبل از هر چیز ابتدا باید بدانیم که نوار آبیاری قطره ای چیست؟ باید با این نوع نوار تیپ قطره ای آشنا شویم تا از مزایا و کاربردهای متنوع آن اطلاعات کافی داشته باشیم.

نوار تیپ قطره ای یک لوله صاف و نازک می باشد که در فواصل معین و مشخص دارای روزنه هایی است که از طریق این روزنه ها آب به صورت قطره ای خارج شده و مستقیم به ریشه گیاه می رسد.

البته باید به این نکته توجه داشت که قبل از اینکه تحت فشار آب قرار گیرد و آب در داخل آن جریان پیدا کند باید روی خاک قرار گیرد همچنین این نوار تیپ بارانی در رول های ۱۰۰۰ متری بسته بندی می شوند و قابلیت بسته بندی در متراژهای بالاتر را نیز دارا می باشند.

نوار تیپ آبیاری اصفهان

اگر بخواهیم مقایسه ای داشته باشیم بین آبیاری قطره ای و آبیاری بارانی باید مزایا و معایب آنها را در نظر بگیریم که کاربرد هر کدام نیز متفاوت است. نوار تیپ اصفهان از جمله نوار تیپ های موجود در بازار می باشد آبیاری بارانی برای مناطق مسطح وسیع مانند چمن زارها کاربرد دارد و برای آب و هوای گرم مناسب هستند اما آبیاری قطره ای کارآمدتر و کم جریان تر نسبت به بارانی هستند و برای مناطقی که نیاز به برنامه مشخصی برای آبیاری دارند و آب را به صورت پیوسته به گیاه می رسانند کاربرد دارد.

 

برنامه ای که با راه رفتن پول می دهد

حتما ببینید

زندگی من مانند دریایی است که دریاچه های اتفاقات خوب به آن متصل اند!

زندگی من مانند دریایی است که دریاچه های اتفاقات خوب به آن متصل اند!

ثروتمندان ثروتمند هستند، چون دید آن ‌ها به جهان پیرامونشان درست است. ثروتمند هستند، چون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *