قیمت پارچه ترمه ابریشم 12 رنگ

قیمت پارچه ترمه ابریشم ۱۲ رنگ

شروع ترمه بافی به دوران صفویه برمی گردد امروزه یکی از نفیس ترین نوع پارچه ها می باشند که در بیشتر شهر ها بافته می شوند اما شهرت جهانی آن متعلق به شهر یزد می باشد ترمه ها دارای نقش ها و رنگ های متنوعی می باشند.

ترمه های ابریشمی به زیبا ترین و بهترین نوع ترمه ها در بازار معروف هستند؛ ترمه زرباف: امروزه یکی از الیاف پرطرفدار برای ترمه الیافی است که زر بافی در کنار ترمه بافیاستفاده شده است.

قیمت پارچه ترمه ابریشم 12 رنگ

یکی از عواملی که بر قیمت ترمه ابریشم تاثیر بسیار زیادی دارد نقوشی است که در طراحی آن ها استفاده می شود همانطور که در قسمت قبل گفته شد ترمه ها دارای نقوش بسیاری هستند که عبارتند از:

۱نقوش تزیئنی: در طراحی این نوع از ترمه ها از خطوط صاف و همچنین مورب مانند شاخ گوزن ها استفاده شده است. ۲٫ نقوش گیاهی: در طراحی این نوع از ترمه ها همانطور که نام آن ها پیداست از انواع گل و بته استفاده شده است.

۲ نقوش حیوانی: در طراحی این نوع از ترمه ها از نقش حیواناتی مثل طوطی و طاووس بسیار استفاده می شود و به سبب این نقوش زیبایی بسیاری دارند.

۳ نقوش بته جقه: در طراحی این نوع از ترمه از درخت سرو که نماد زرتشیان است استفاده شده است نقوش بته جقه از نقوش بسیار پرطرفدار و عالی هستند.

۴ نقوش گل عباسی: گل شاه عباسی یا گل جام یکی از نقوش بسیار پرطرفدار می باشد که قدمت آن به دوره هخامنشیان بر می گردد جالب است بدانید که این گل گلی بسیار ارزشمند نزد ایرانیان بوده است.

ادامه مطلب  معرفی روش هایی برای ثروتمند شدن

ترمه ابریشم ۱۲ رنگ

برخی از افراد می گویند که زادگاه اصلی ترمه قلب آسیای مرکزی و کشمیر است اما برخی دیگر معتقدند که این هنر ابتدا در ایران به وجود آمده و سپس به آن جا رسیده است ازین رو قیمت ترمه ی ابریشم اصل را بسیار گران می دانند و آن را کالایی با ارزش محسوب می کنند.

طرح ها و رنگ های فوق العاده ترمه ایرانی در تمام دنیا کم نظیر است و نشان‌ دهنده ابتکار و ذوق و سلیقه بسیار خوب و بالای هنرمندان ایرانی می باشد.

ترمه ابریشم 12 رنگ

در میان ترمه های موجود با طرح و رنگ های مختلف ترمه ابریشم ۱۲ رنگ از زیبایی و محبوبیت ویژه ای برخوردار است و بسیاری از افراد آن را دوست می دارند.

برای ترمه بافی باید از پشم استفاده شود و پشمی که می‌خواهند در بافت ترم استفاده کنند باید بسیار مرغوب باشد و همچنین الیاف بلند نیز داشته باشد و این ویژگی معمولاً در کشمیر و ایران در بین گوسفندان این مناطق وجود دارد.

بعد از این که شما یک پشم درجه یک و مرغوب را آماده کردید حال باید آن را بسیار تمیز کنید و انواع آلودگی ها و چربی ها و یا گرد و غبار را از آن پاک گردانید سپس به مرحله رنگ رزی می رسد.

اگر پشم شما سفید نبود شما به دو روش می توانید پشم را سفید کنید در روش اول که یک روش سنتی می باشد مردم پشم ها را در چمن زار ها پهن می‌کردند تا چند روز بگذرد و سپس شبنم یا بخار آب جذب آن ها شود و سپس تبخیر شود که با تکرار این عمل پشم ها سفید می شدند و در روش دوم نیز آن ها از مشتقاتی مانند گوگرد برای سفید کردن پشم استفاده می کردند.

ادامه مطلب  ذهنیت ثروت سازم باعث افزایش موجودی حسابم شد

قیمت پارچه ترمه ابریشم

برای اعلام قیمت ترمه ابتدا باید دید این پارچه از چه الیافی بافته شده است. به عنوان مثال، قیمت ترمه ای که در آن از الیاف ابریشم مصنوعی استفاده شود با قیمت ترمه ای که جنس آن از پلی استر باشد متفاوت است.

معمولا ترمه اصل در یزد تولید می شود.این شهر معروف ترین ترمه ها و بزرگ ترین تولیدی را دارا می باشد. از این رو می توان گفت ترمه ابریشمی که از یزد آورده شود، ترمه اصل می باشد و معمولا بر روی ترمه یزد اسم یزد یا تولیدی آن را به عنوان شناسه حک می کنند.

قیمت پارچه ترمه ابریشم

به طور کلی پارچه ترمه در هشت رنگ موجود است و به دو صورت بافته می شود و همچنین می توان گفت قیمت پارچه ترمه ابریشم در هر کدام متفاوت می باشد.

معمولا ترمه از جنس های مختلفی می باشد و همین امر موجب متغیر و متفاوت بودن قیمت پارچه ترمه می شود.در میان انواع پارچه ترمه، ترمه ابریشم به دلیل زیبایی، ظرافت و کیفیت بی نظیر آن، قیمت بالاتری نسبت به سایر ترمه ها دارد.

این گفته بدین معنا نیست که پارچه ترمه ابریشم گران است. این پارچه نه تنها گران نیست بلکه در مقابل کیفیتی که دارد از قیمت مناسبی برخوردار است.

برای اعلام قیمت ترمه ابتدا باید دید این پارچه از چه الیافی بافته شده است.

به عنوان مثال، قیمت ترمه ای که در آن از الیاف ابریشم مصنوعی استفاده شود با قیمت ترمه ای که جنس آن از پلی استر باشد متفاوت است.

ادامه مطلب  فروش نخ پنبه یزد

 

برنامه ای که با راه رفتن پول می دهد

حتما ببینید

زندگی من مانند دریایی است که دریاچه های اتفاقات خوب به آن متصل اند!

زندگی من مانند دریایی است که دریاچه های اتفاقات خوب به آن متصل اند!

ثروتمندان ثروتمند هستند، چون دید آن ‌ها به جهان پیرامونشان درست است. ثروتمند هستند، چون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *