عمل لاغری شکم و پهلو

عمل لاغری شکم و پهلو

بسیاری از افرادی که از اضافه وزن رنج می برند، ممکن است بتوانند تا حدودی با رعایت رژیم غذایی درست و سالم و ورزش کردن، کمی وزن کم کنند اما چربی های شکم و پهلو همچنان سفت و محکم سر جای خود می مانند. علاوه بر این، لاغر شدن می تواند پوست شکم را شل و آویزان کند.

در اینجاست که جراحی لاغری شکم و پهلو می تواند کارساز باشد. با این حال شما نباید از هیچ عمل جراحی انتظار معجزه داشته باشید، بلکه بعد از عمل باید به خوبی مراقب ثبات وزن خود و رعایت یک رژیم غذایی مناسب باشید.

چه کسانی برای عمل لاغری شکم و پهلو مناسب‌اند؟

در حالت کلی، افرادی که بیش از ۳۰ درصد اضافه وزن نداشته باشند، کاندیدای مناسبی برای جراح شکم و پهلو هستند. جراحان به افرادی که قصد دارند عمل لاغری شکم و پهلو انجام دهند توصیه می کنند که در ابتدا رژیم غذایی و ورزش را برای کاهش وزن به کار گیرند و سپس چربی های سر سخت باقی مانده را با عمل جراحی حذف کنند.

ضمنا افرادی که پوست الاستیک با خاصیت کشسانی بالایی دارند نیز کاندیدای خوبی برای عمل جراحی لاغری شکم و پهلو هستند. فاکتور سن نیز عمل مهم دیگر برای مناسب بودن شما به منظور جراحی لاغری شکم و پهلوست. نتیجه گیری از عمل در سنین جوانی خیلی بیشتر از سنین بالاتر خواهد بود.

جراحان افرادی که از الکل استفاده می کنند یا سیگاری هستند را کاندیدای مناسبی برای جراحی لاغری شکم و پهلو نمی دانند و توصیه می کنند که از چند هفته قبل از عمل تا چند هفته بعد از عمل، سیگار کشیدن و مصرف الکل را قطع کنند.

روش های جراحی شکم و پهلو کدام است؟

 • برداشتن چربی شکم با عمل ابدومینوپلاستی و مینی ابدو
 • لیپوماتیک
 • بادی جت
 • اولترازد
 • دستگاه پال
 • لیزر لیپولیز

توضیح روش های جراحی لاغری شکم و پهلو

برداشتن چربی شکم با عمل ابدومینوپلاستی و مینی ابدو

مینی ابدومینوپلاستی با چند تفاوت، مشابه ابدومینوپلاستی استاندارد است. مانند دومی، مینی ابدومینوپلاستی از یک برش استفاده می کند، اما اغلب (اما نه همیشه بسته به مقدار پوستی که باید برداشته شود) این برش به اندازه روش استاندارد طولانی نیست. برش کوتاه ‌تر به این معنی نیست که شما سریع ‌تر بهبود می‌یابید یا بهبودی کوتاه ‌تری خواهید داشت، تفاوت در طول برش برای ایجاد چنین تفاوتی کافی نیست. چند تفاوت اساسی دیگر نیز وجود دارد. هیچ برشی در اطراف ناف ایجاد نمی شود و به همین دلیل است که وقتی پوست از دیواره شکم بلند می شود، فقط تا سطح ناف است. از آنجایی که فقط دیواره پایین شکم در معرض دید قرار می گیرد، فقط می توان عضلات پایین شکم را سفت کرد.

ادامه مطلب  کارآفرینی در کسب و کار جدیدم مرا به ثروت رساند

انواع روش های ابدومینوپلاستی وجود دارد که در آن ناف دست نخورده روی پوست بیرونی باقی می ماند اما در پایه آن از دیواره شکم بریده می شود. در این روش، ناف دست نخورده به پوست اطراف در قسمت بیرونی باقی می‌ماند، اما وقتی پوست شکم به سمت بالا از دیواره شکم بلند می‌شود، وقتی با ناف مواجه می‌شویم، از محل اتصال آن به پایین بر روی شکم قطع می‌شود.

این به جراح امکان دسترسی به عضلات فوقانی شکم را برای سفت کردن می دهد. این یک روش فوق‌العاده است، اما محدود به شرایط نادری است که شلی عضلات شکم وجود داشته باشد، اما حداقل یا بدون اضافه‌بودن پوست بالای شکم وجود دارد. همانطور که پوست شکم به سمت پایین به سمت لگن کشیده می شود، موقعیت ناف نیز به همین ترتیب است. در نهایت، زمانی که زخم شکمی بسته می شود، ناف ممکن است کمی به سمت پایین کشیده شود، معمولاً بیش از یک سانتی متر یا بیشتر نیست، و به نظر نمی رسد در تجربه من این موضوع باعث نگرانی شود. انتخاب بیمار بسیار مهم است، زیرا اگر این روش روی بیمار با شلی بیش از حد پوست بالای شکم انجام شود، ناف در نهایت بسیار پایین روی شکم قرار می گیرد که ظاهر خوبی ندارد.

عمل لاغری شکم و پهلو -1

لیپوماتیک برای لاغری شکم و پهلو

جراحی لیپوماتیک نوعی لیپوساکشن است که درد و عوارض بسیار کمتری دارد. هدف از جراحی لیپوماتیک برداشتن بافت چربی اضافی زیر پوست بدن است. جراحی لیپوماتیک در قسمت های مختلف بدن از جمله ران ها، پهلوها، شکم، بازوها و باسن انجام می شود. افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند می دانند که انجام این جراحی در واقع آخرین راه چاره برای لاغری است. در جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو، چربی انباشته شده در یک قسمت از بدن به صورت محلول چربی با استفاده از دستگاه لیپوماتیک برداشته می شود. محلول چربی را می توان به سایر قسمت های بدن مانند باسن تزریق کرد.

مزایای لیپوماتیک برای عمل لاغری شکم و پهلو:

اگر بخواهیم به مهم ترین مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش های مشابه اشاره کنیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • توزیع یکنواخت لایه چربی زیر پوست عالی است. در روش لیپوماتیک نمی توانید چربی زیر پوست پیدا کنید. در روش های دیگر ساکشن، چربی ممکن است در برخی از قسمت های پوست به شکل گلوله جمع شود.
 • لیپوماتیک در مقایسه با روش های ساکشن سنتی که به شش ماه زمان نیاز دارد و همچنین لیپولیز لیزری که نتیجه نهایی به دو تا چهار ماه زمان نیاز دارد، ضروری نیست. اما برای جمع شدن بهتر پوست، بستن گن مخصوص فقط به مدت ۳۰ تا ۴۰ روز توصیه می شود.
 • در روش لیپوماتیک به دلیل آسیب کمتر به ترابکول های پوستی، روند انقباض پوست در مقایسه با روش های دیگر بهتر است.
 • مزیت دیگر لیپوماتیک نسبت به سایر روش های مشابه، عدم بیهوشی بیمار است. در روش لیپوماتیک بی حسی موضعی نیز کافی است. بیمار هیچ دردی احساس نمی کند.
 • تورم و ترشحات بعد از لیپوماتیک بسیار کم است. در بهترین حالت ممکن است تا ۳۶ ساعت طول بکشد، در حالی که در روش های دیگر بسیار بیشتر خواهد بود.
 • یکی دیگر از مزایای لیپوماتیک کم خطر بودن نسبت به عمل های دیگر.
 • شاید مهمترین مزیت لیپوماتیک این باشد که خطر آمبولی چربی نزدیک به صفر است.
 • جراحی لیپوماتیک نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و می توانید بلافاصله پس از جراحی به فعالیت های عادی روزانه خود ادامه دهید. بیمار پس از عمل خستگی و کبودی زیادی نخواهد داشت.
ادامه مطلب  بهترین فیلم های تروریستی ایرانی

بادی جت برای لاغری شکم و پهلو

بادی جت لیپو، یکی از امیدوارکننده‌ترین جایگزین‌های لیپوساکشن معمولی است. بیماران ما این درمان را دوست دارند زیرا نسبت به لیپوساکشن سنتی برای بدن بهتر است و در عین حال نتایج عالی دارد.

لیپوساکشن با کمک بادی جت لیپو شامل یک روش کمتر تهاجمی است: استفاده از فشار آب ملایم برای آبیاری چربی و حذف دائمی آن از بدن. بادی جت لیپو ممکن است برای کانتور کردن چندین نواحی بدن از جمله شکم، باسن، ران، باسن و بازوها استفاده شود. بادی جت لیپو دقیق‌تر از لیپوساکشن دستی است، بنابراین برای کانتور کردن نواحی کوچک از جمله دست‌ ها، مچ پا، زانوها و فضای زیر چانه بسیار مناسب است.

اکثر بزرگسالان سالم می توانند با خیال راحت لیپوساکشن بادی جت انجام دهند. قبل از انجام هر نوع برداشت چربی از طریق جراحی، داوطلبان باید مطمئن شوند که انتظارات آن ها واقع بینانه است. هیچ روش جراحی پلاستیک نمی تواند باعث کاهش وزن کل بدن شود، بنابراین اگر به طور قابل توجهی اضافه وزن دارید، باید قبل از بادی جت به BMI طبیعی نزدیک شوید. مانند لیپوساکشن سنتی، بادی جت برای “کاهش نقطه ای” رسوبات چربی سرسخت که حتی پس از کاهش وزن سرجای خود باقی می مانند، استفاده می شود. اگر وزن خوبی دارید اما همچنان با چربی اضافی شکم وپهلو دست و پنجه نرم می کنید، این روش ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید.

اولترازد برای لاغری شکم و پهلو

ULTRA-Z از فناوری انرژی ارتعاشی اولتراسونیک برای امولسیون سازی سریع بافت چربی و به حداقل رساندن آسیب بافت های مهم مانند رگ های خونی، اعصاب و بافت های همبند طراحی و ساخته شده است. ULTRA-Z بافت های چربی ناخواسته را امولسیون می کند و در عین حال از بافت های دیگر محافظت می کند.

ادامه مطلب  تبدیل اشتیاق به تسلط (بهترین روش تقویت خودآموزی در یادگیری زبان)

دستگاه پال برای لاغری شکم و پهلو

دستگال پال با استفاده از کانول مخصوص از لرزش هایی برای شکست سلول های چربی استفاده می کند. در این روش جراح می تواند در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی چربی را از بدن خارج کند.

جراح شما پیش از این روش لاغری شکم و پهلو نکات زیر را به شما توصیه می کند:

 • اگر حساسیت دارویی دارید به جراح خود اطلاه دهید.
 • از چند هفته قبل از مصرف سیگار و الکل پرهیز کنید.
 • داروهای رقیق کننده خون مصرف نکنید.
 • با صلاح دید پزشک از گن مخصوص استفاده کنید.
 • سوایق جراحی را در اختیار جراح قرار دهید.

لیزر لیپولیز برای لاغری شکم و پهلو

لیزر لیپولیز یک شکل غیرتهاجمی از پیکر تراشی بدن است و رسوبات ریز چربی را از بین می برد. مانند لیپوساکشن جراحی، این روش به طور دائم سلول های چربی را از بدن شما حذف می کند. همچنین درد بسیار کمتری دارد و نقاهت لیزر لیپولیز نیز کوتاه ‌تر  است. علاوه برآن، خطر کمتر شل شدن پوست بعد از آن همراه است.

لیزر لیپولیز با لیپوساکشن سنتی متفاوت است چرا که لیپوساکشن  نیاز به بیهوشی عمومی دارد (بیمار در طول عمل به خواب می رود). با استفاده از لیپوماتیک جراحی، جراح از یک لوله برای شکستن سلول های چربی و مکش آن ها استفاده می کند. بهبودی ممکن است ماه ها طول بکشد.

دکتر کامبیز ایزدپناه، جراح زیبایی پلاستیکی

سخن پایانی

فراموش نکنید که انواع جراحی‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی باید با ظرافت و دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از آن طبیعی و مطلوب باشد. اگر قصد انجام هر کدام از جراحی های فوق را دارید، کار را به کاردان بسپارید. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی یکی از بهترین‌ها در ایران می‌باشند.

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی در بیمارستان‌های مختلفی از جمله بیمارستان ۱۵خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران) و بیمارستان سینا مشغول به فعالیت است. بنابراین عمل خود را با خیالی آسوده در بیمارستان مدنظر خود به ما بسپارید. ما تا گرفتن نتیجه در کنار شما خواهیم بود. همچنین در پیج اینستاگرام دکتر کامبیز ایزدپناه می توانید نمونه عمل های ایشان را ببینید.

 

حتما ببینید

پلی استر یا ویسکوز کدام بهتر است

پلی استر یا ویسکوز کدام بهتر است؟

در دنیای متنوع پارچه‌ها، دو رقیب سرسخت همواره در کنار یکدیگر قرار دارند، ویسکوز و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *