علت بوی بد دهان بعد از ایمپلنت دندان چیست؟

علت بوی بد دهان بعد از ایمپلنت دندان چیست؟

دندانپزشکان برای نصب ایمپلنت های دندان از پایه ها یا فریم های فلزی برای قرار دادن دندان های مصنوعی در استخوان فک شما استفاده می کنند. از آنجایی که آنها به استخوان فک شما متصل می شوند، عملا به یک بخش دائمی و امن در دهان تبدیل می شوند.

برخلاف پروتزها و بریج ها، ایمپلنت دندان در جای خود باقی می ماند تا در هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن نگران حرکت دندان های خود نباشید. با ایمپلنت دیجیتال تمامی مراحل اجرای ایمپلنت را اسان کرده است.

به جز این، ایمپلنت ‌ها طبیعی ‌تر از پروتزهای مصنوعی بوده و یک دندانپزشک زیبایی حرفه‌ ای در یک مرکز تخصصی معتبر می ‌تواند از کمال لبخند شما اطمینان حاصل کند. با این حال، یک جنبه منفی بالقوه برای ایمپلنت دندان وجود دارد. آنها می توانند باعث بوی بد دهان شوند.

البته لازم نیست نگران باشید چرا که بوی بد دهان ناشی از ایمپلنت دندان قابل رفع است. در بیشتر موارد، بوی بد دهان در افرادی که ایمپلنت دندانی دارند به دلیل عفونت ایجاد می شود. اما گاهی اوقات، علائم عفونت می تواند مانند طعم بد در دهان، خونریزی لثه یا تورم لثه ظریف باشد.

نشانه های عفونت ایمپلنت دندان

همانطور که در بالا توضیح دادیم، ایمپلنت های دندان پایه های تیتانیومی هستند که با جراحی در استخوان فک شما قرار گرفته و به عنوان دندان جایگزین عمل کنند. ایمپلنت های دندان ایمن تر و محکم تر از پروتزهای مصنوعی بوده و هنگام صحبت کردن تکان نخواهند خورد.

به دلیل همین مزایای متعدد، قیمت ایمپلنت دندان نسبت به سایر روش های جایگزینی دندان بالاتر است. اما با ایمپلنت ارزان می توانید هزینه ها را مدیریت کنید. با این حال، اگر آنها عفونی شوند، می توانند باعث بوی بد دهان شوند.

ادامه مطلب  آزمایشگاه فرین؛ بهترین آزمایشگاه در تهران برای آزمایش در منزل

برخی از علائم عفونت عبارتند از: لثه‌های دردناک یا متورم، خونریزی لثه ها در حین مسواک زدن، یا طعم بد در دهان.

علل عفونت ایمپلنت دندان

به دلیل پیشرفت های تکنولوژیکی مدرن که نیاز به استریل کردن یا استریلیزاسیون دقیق دارد، خود ایمپلنت دندان به ندرت علت عفونت است. عفونت ها معمولا به دلیل رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان مانند عدم مسواک زدن، عدم کشیدن نخ دندان یا عدم مراجعه به دندانپزشک برای تمیز کردن منظم ایجاد می شوند.

اگر عفونت ایمپلنت دندان بدون درمان رها شود، می تواند به شرایطی به نام موکوزیت تبدیل شود که التهاب اطراف خط لثه و غشای مخاطی لثه است. همین وضعیت می تواند منجر به پری ایمپلنتیت شود که در نهایت باعث از بین رفتن استخوان و از بین رفتن احتمالی خود ایمپلنت دندان خواهد بود.

درمان عفونت ایمپلنت دندان

بهترین کاری که می توانید برای جراحی ایمپلنت خود انجام دهید این است که بهداشت دندان خود را رعایت کنید تا در وهله اول آن آلوده نشود. می توانید این کار را با مسواک زدن روزانه و کشیدن نخ دندان ، اجتناب از سیگار کشیدن و مراجعه به دندانپزشک هر شش ماه یک بار انجام دهید.

همچنین با مراجعه منظم به دندانپزشک خود، عفونت های ایمپلنت را می توان سریعتر تشخیص داده و درمان کرد.

درمان عفونت ‌هایی که زود تشخیص داده می‌شوند می‌توانند شامل تمیز کردن عمیق، دهان‌شویه مخصوص یا آنتی ‌بیوتیک باشد. در موارد شدید، ممکن است برای درمان عفونت نیاز به برداشتن کامل ایمپلنت باشد.

حتما ببینید

دندانپزشکی اقساطی در اصفهان با پوشش بیمه

دندانپزشکی اقساطی در اصفهان با پوشش بیمه

دندانپزشکی اقساطی در اصفهان دسترسی به خدمات دندانپزشکی برای افراد با درآمد کم: دندانپزشکی اقساطی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *