طراحی ویلا در تمامی سبک ها متناسب با بودجه شما

طراحی ویلا در تمامی سبک ها متناسب با بودجه شما

امروزه تمایل افراد به زندگی در خانه های ویلایی بسیار بیشتر شده است. ویلا ها در حقیقت محیط های آرام و بدور از استرس و شلوغی های روزمره هستند و افراد می توانند در داخل این خانه ها با آرامش خاطر کامل با عزیزان خود وقت بگذرانند. اگر شما هم قصد ساخت یک ویلای شخصی را دارید، مجموعه مهراز طراحان در این مسیر در کنار شماست تا با توجه به بودجه ای که دارید، بهترین ویلا را داشته باشید.

پارامتر های موثر در طراحی ویلا

طراحی ویلا بایستی به صورت منحصر به فرد و بسته به شرایط مختلف انجام شود. در واقع پارامتر های بسیار زیادی وجود دارند که در طراحی ویلا ها موثر هستند و باید در نظر گرفته شوند. در ادامه عوامل مختلف که در طراحی انواع ویلا ها دخیل هستند را برای شما توضیح داده ایم.

شرایط آب و هوایی هر منطقه

محبوب ترین مکان ها برای ساخت ویلا، محیط های آرام با طبیعت بکر و فارغ از شلوغی های زندگی شهری است. به همین دلیل نیز اغلب مناطق نزدیک سواحل، مناطق جنگی و مناطق کوهستانی برای ساخت ویلا انتخاب می شوند. هر یک از این نواحی، شرایط آب و هوایی منحصر به فردی داشته و مطابق با این شرایط بایستی طراحی خاصی انجام شود و مصالح نیز مطابق با شرایط آب و هوایی انتخاب شوند.

فرم و شکل زمین

فرم و شکل زمین از دیگر عوامل موثر در طراحی ویلا ها است. به عنوان مثال شیب دار بودن زمین، نا منظم بودن شکل آن، جنس خاک و… به طور مستقیم بر ساختار ویلا اثر می گذارند. هر چقدر یک معمار در کار خود ماهر و با تجربه باشد، طراحی و ساخت ویلا، بهتر انجام خواهد شد. مجموعه مفتخر است که با برترین معماران و مهندسین همکاری می کند و شما می توانید از طریق مجموعه مهراز طراحان، ویلا های دلخواه خود را با هر فرم و شکل زمینی که دارید، بسازید.

ابعاد و متراژ زمین

در هنگام طراحی و ساخت ویلا، یکی از عواملی که معماران و مهندسین در نظر می گیرند، متراژ زمین است. در واقع شکل، ابعاد و تقسیم بندی فضای ویلا با در نظر گرفتن متراژ زمین انجام می شود. هر چقدر زمین شما بزرگ تر باشد، طرح های بهتری می توان برای ساخت ویلا در نظر گرفت.

ادامه مطلب  تبلیغ در سایت های خارجی ، نحوه تبلیغات و بازاریابی در کانادا

سلیقه، نیاز و انتظارات فرد

یکی از مهم ترین عواملی که در طراحی و ساخت ویلا اثر گذار بوده، سلیقه و انتظارات مشتری است. مجموعه مهراز طراحان با در نظر گرفتن خواسته های مشتری تلاش می کند تا بهترین ویلا را مطابق با سلیقه و نیاز های شما بسازد. طراحی داخلی ویلا، شکل و شمایل آن، نمای خارجی و… همگی جز مواردی هستند که بایستی مطابق با میل و سلیقه مشتری انجام شوند.

بودجه فرد برای ساخت ویلا

یکی از مهم ترین و در عین حال تاثیر گذار ترین عوامل در امر طراحی و ساخت ویلا، میزان بودجه مشتری است. در واقع در بسیاری از مواقع معماران مجبور هستند تا طراحی خود را مطابق با بودجه فرد پیش ببرند تا از وقوع هر گونه مشکلی در فرایند ساخت ویلا، جلوگیری شود.

اگر شما هم تصمیم به طراحی و ساخت ویلا دارید اما در رابطه با هزینه های این کار اطلاعاتی ندارید، یک خبر خوشحال کننده برای شما داریم. دیگر نیازی نیست که رویای ویلای شخصی خود را به فراموشی بسپارید چرا که مجموعه مهراز طراحان، با هر بودجه ای که دارید، یک ویلا مناسب و زیبا را برای شما طراحی می کند.

قوانین و ضوابط شهرداری

رعایت قوانین و ضوابط شهرداری به عنوان یک اصل در ساخت ویلا ها در نظر گرفته می شود. تمام مراحل طراحی و ساخت ویلا بایستی مطابق با قوانین و مقررات شهرداری انجام شود تا در هنگام فرایند ساخت یا حتی پس از اتمام ساخت، هیچ مشکلی برای صاحب ویلا به وجود نیاید.

انواع سبک طراحی ویلا

با توجه به پیشرفت های دنیای معماری و با در نظر گرفتن اختلاف سلیقه ها در بین افراد مختلف، امروزه سبک های مختلف از طراحی ویلا ها ابداع شده است تا افراد بتوانند مطابق با میل خود و با هر سلیقه ای که دارند، یک ویلای جذاب و شیک برای خود داشته باشند. مجموعه مهراز طراحان، ویلا های درخواستی مشتریان را می تواند در سبک های مختلف طراحی کند. به همین دلیل نیز شما می توانید از طریق این شرکت، دقیقا ویلایی که در رویا های خود دارید را، بسازید.

سبک ویلای مدرن

در طراحی ویلا به سبک مدرن، بر سادگی، به کارگیری تکنولوژی ها و فناوری ‌های جدید و کاربردی بودن فضا، توجه بسیار ویژه ای می شود. همچنین در این نوع از ویلا ها، متریال های شیشه ای و فلز به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. نمای خارجی ویلا های مدرن اغلب از پنجره‌ های بزرگ برخوردار است تا افراد بتوانند از نور طبیعی به بهترین شکل برخوردار شوند.

ادامه مطلب  خاطرات واقعی یک زن با کسب درآمد بالا توسط خاویار

در طراحی و ساخت ویلا های مدرن به کار بردن فرم ‌های بسیار ساده و هندسی و ایجاد ارتباط بین فضای داخلی و خارجی ویلا برای ایجاد تعادل بصری و توازن سازه، به چشم می خورد. امروزه سبک ویلای مدرن بسیار محبوب و پر طرف دار بوده و افراد بسیار زیادی به ساخت این نوع ویلا ها تمایل دارند. دلیل اصلی محبوبیت این نوع از ویلا ها، طراحی شیک و زیبا، توجه به جزئیات، ارتباط برقرار کردن با طبیعت و استفاده بهینه از فضا است.

C:\Users\Jafari\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2.png

طراحی ویلا به سبک مدرن

سبک ویلای کلاسیک

استفاده از سبک کلاسیک برای طراحی ویلا ها یکی از روش های قدیمی است که هم چنان طرفداران خود را دارد. در این سبک از طراحی، از طاق ها، ستون ها و همچنین پنجره های بلند برای ویلا استفاده می شود. از طرفی دیگر عناصر تزئینی در این سبک بسیار زیاد بوده و ویلا دارای نمای خارجی چشم نوازی است. ویلا هایی که به سبک کلاسیک طراحی می شوند، به پر زرق و برق بودن معروف هستند و در همان نگاه اول، توجه و تحسین هر فردی را به خود جلب می کنند.

در طراحی ویلا های کلاسیک، طراحی نما و فرم‌ های به کار رفته، پیچیده تر از سبک های دیگر هستند. در نمای خارجی این ویلا ها اکثرا از انواع سنگ ها استفاده می کنند و تنوع سایر متریال در آن ها بسیار کم است. تمامی اجزای این ویلا ها از تناسب، تقارن و نظم منحصر به فردی برخوردار هستند. همچنین در دکوراسیون داخلی ویلا های کلاسیک از مبلمان سلطنتی، مجسمه‌ های مختلف و سایر عناصر تزئینی استفاده می‌شود. به طور کلی می توان گفت ویلا های کلاسیک شلوغ تر از سایر ویلا ها هستند.

C:\Users\Jafari\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\3.png

طراحی ویلا به سبک کلاسیک

سبک ویلای روستیک

طراحی ویلا به سبک روستیک یا سبک روستایی نیز یکی دیگر از انواع سبک های طراحی ویلا شناخته می شود. این نوع ویلا ها نسبت به ویلا های مدرن و کلاسیک طرف داران کمتری دارند. در واقع ویلا های روستیک با الهام گرفتن از خانه های ییلاقی و روستایی طراحی می شوند. در طراحی ویلا به سبک روستیک، استفاده از مصالح خام و طبیعی متناسب با شرایط منطقه ای که ویلا ساخته می شود، رایج است. سادگی و صمیمیت در طراحی و پیوند عمیق ویلا با طبیعت از مشخصه های بارز و مهم این سبک از طراحی است.

ادامه مطلب  قیمت گل رز قرمز هلندی

در دکوراسیون داخلی این نوع از ویلا ها اکثرا از عنصر سفالی و چوبی استفاده می شود تا ویلا به خوبی رنگ و بوی طبیعت را به خود بگیرد. زندگی در این ویلا ها باعث ایجاد حضور در طبیعت برای افراد می شود و بسیار آرامش بخش است.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

علاوه بر موارد گفته شده، دکوراسیون داخلی ویلا ها نیز اهمیت بسیار بالایی داشته و حتما بایستی با دقت و حساسیت بالایی مورد توجه قرار بگیرد. در واقع افراد در داخل محیط ویلا ساکن هستند و زندگی می کنند؛ از این جهت هر چقدر دکوراسیون داخلی ویلا بهتر باشد، حضور در داخل آن نیز لذت بخش تر خواهد بود.

به همین دلیل نیز به شما توصیه می کنیم در کنار توجه به شکل و ظاهر ویلا، نمای خارجی آن و کیفیت متریالی که در ساخت ویلا مورد استفاده قرار می گیرند، به دکوراسیون و طراحی داخلی آن نیز توجه ویژه ای داشته باشید. اگر در این رابطه تخصصی ندارید، جای هیچگونه نگرانی نیست. چرا که مجموعه مهراز طراحان می تواند طراحی دکوراسیون داخلی ویلا شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

C:\Users\Jafari\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\4.png

اهمیت توجه به دکوراسیون و طراحی داخلی ویلا

سخن پایانی

بسیاری از افراد به ساخت ویلا برای گذراندن اوقات فراغت خود یا زندگی در آن علاقه دارند. اما ممکن است بسیاری از آن ها این کار را بسیار هزینه بر بدانند و بودجه کافی برای انجام این کار را نداشته باشند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید، مجموعه مهراز طراحان می تواند رویا های شما را به حقیقت تبدیل کند.

این مجموعه با در اختیار داشتن کادر با تجربه و متخصص در امور طراحی و عمرانی، می تواند با توجه به شرایطی که شما دارید، بهترین ویلا را برای شما طراحی کند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت کاملا رایگان با مشاورین مجموعه مهراز طراحان تماس برقرار کنید.

حتما ببینید

 انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود

باغ تالار گرمدره، محیطی دنج برای برگزاری مراسم‌های خاص

انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *