شایعات عجیب در مورد جراحی بینی

شایعات عجیب در مورد جراحی بینی

جراحی بینی در تهران یکی از پر رواج ترین پروسیجرهایی است که در حوزه جراحی های پلاستیک انجام می شود. هر چند این پروسیجر ، شهرت و رواج بسیاری دارد ولی همچنان شایعاتی به دلیل عدم درک جزئیات این فرایند شنیده می شود. بنابراین ، درک حقایق این فرایند در زمان تصمیم گیری برای قرار گرفتن تحت آن از ضروریاتی است که می تواند به شما کمک کند تا یک تصمیم گیری آگاهانه را انجام دهید. در بخشی از این فرایند کسب آگاهی ، لازم است با حقایق و شایعات آشنا شوید.

 

 

اگر بینی تان را عمل کنید همه می فهمند که آن را جراحی کرده اید!

طبیعی بودن نتیجه ، یکی از اهداف مهمی است که هم برای بهترین جراح بینی تهران و هم برای بیمار بسیار حائز اهمیت است. در طول پروسه مشاوره ، گفتگوهایی بین بیمار و جراح بینی برای بحث درباره نتایج مورد نظر انجام می شود. بیمار ، درباره ایده ها ، انتظارات و دغدغه های خود حرف می زند و پزشک با مد نظر قرار دادن این فاکتورها و نیز با لحاظ نمودن ویژگی های آناتومی و همه مولفه های صورت ، تغییراتی را در ذهن تجسم می کند که بتواند بیشترین سطح هارمونی را در چهره بوجود اورده و ماحصل تمام تلاش ها در طول جراحی را به یک نتیجه کاملاً طبیعی و برازنده صورت ، ختم کند.

بینی تان را با هر مدلی که دوست دارید می توانید عمل کنید!

پیکربندی صورت هر بیمار دارای ویژگی های منحصر بفرد می باشد و در نتیجه ، ممکن است بینی که بر روی صورت یک بیمار کاملاً زیبا و برازنده دیده می شود ، برای صورت یک بیمار دیگر اصلاً گزینه مناسبی نباشد. از طرف دیگر هر چند در جراحی بینی ، شکل بینی تغییر داده می شود ولی در کنار این تغییر شکل ، لازم است عمکلرد بینی نیز در سطح مطلوب حفظ شود. گاهی ایجاد یک تغییر مد نظر در شکل بینی باعث می شود که عملکرد آن دچار اختلال شود. بنابراین ، با توجه به اینکه هدف یک جراح بینی خوب ، دستیابی به یک نتیجه ایده آل هم در ظاهر و هم در عملکرد بینی است ، جراحی را به گونه ای انجام می دهد که هر دوی این اهداف محقق شود.

ادامه مطلب  علائم سکته قلبی را بشناسید (بررسی علائم حمله قلبی)

هر پزشکی می تواند عمل بینی را انجام دهد!

دوره اموزشی برای رسیدن به تخصص در جراحی بینی ، یک پروسه زمان بر است که تکمیل آن به صرف چندین سال زمان نیاز دارد. با گذراندن این دوره های آموزشی و شرکت در آزمون های عملی و کتبی است که پزشک می تواند تخصص لازم در این زمینه را به دست اورد. زمانی برای انتخاب یک جراح بینی خوب تحقیق می کنید ، حتماً مطمئن شوید که جراح بالقوه شما ، دارای بورد تخصصی در این حوزه جراحی است.

جراحی بینی خیلی درد دارد!

عمل بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود به این معنی که بیمار در طول اجرای فرایند در حالت خواب کامل است و در نتیجه هیچ دردی را تجربه نخواهد کرد. اما در خصوص دوره بعد از به هوش آمدن هم پزشک تدابیری را اندیشیده و با تجویز داروهای مسکن و توصیه های راهبردی ، درد را در سطحی کنترل شده حفظ می کند تا نهایتاً عمل بینی برای بیمار ، یک تجربه بدون درد باشد.

جراحی بینی فقط با هدف زیبایی انجام می شود!

بسیاری از بیماران این جراحی را با هدف بهبود شکل ظاهری بینی به طور جزء و تمام چهره به طور کل ، انتخاب می کنند. ولی در برخی موارد ، بیمار از مشکلات تنفسی ناشی از وجود یک ناهنجاری در بینی رنج می برد که برای درمان آن لازم است روی این اندام ، جراحی انجام شود. گاهی به بیمار پیشنهاد می شود که می توان در کنار رفع ایرادات عملکردی ، در حین جراحی ، ایرادات ظاهری این اندام را نیز رفع نمود. در صورت موافقت و نظر مساعد بیمار ، جراح علاوه بر رفع ایرادات فانکشنال بینی ، شکل ظاهری آن را نیز بهبود می دهد.

ادامه مطلب  طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟ بررسی عوامل موثر در سال 1403

بعد از جراحی بینی ، حس در نوک بینی از بین می رود!

ماهیت عمل بینی به گونه ای است که اختلالاتی در اعصاب بینی و صورت ایجاد می شود. این بدان معناست که ممکن است برای یک دوره موقتی ، بینی خصوصاً در نوک آن دچار بی حسی شود. به مرور زمان ، در طول دوره ریکاوری ، این بی حسی از بین می رود و بینی حس طبیعی خود را مجدداً به دست می آورد.

بعد از رینوپلاستی حس بویایی تان را از دست می دهید!

بعد از جراحی ، کاهش موقتی در حس بویایی و چشایی اتفاق می افتد ولی در اکثر موارد بعد از سپری شدن یک دوره ۶ هفته ای ، همه چیز به حالت طبیعی باز می گردد. از دست رفتن کامل حس بویایی و چشایی بعد از عمل بینی یکی از موارد بعید و دور از ذهن است.

از اینکه با ما در سفر آشنایی با حقایق و شایعات جراحی بینی همراه بودید از شما سپاسگزاریم و خوشحالیم که اکنون می توانید با آگاهی بیشتر ، برای بهبود بخشیدن ویژگی های ظاهری چهره تان قدم بردارید.

منبع : دکتر ماریا مرادی

حتما ببینید

دندانپزشکی اقساطی در اصفهان با پوشش بیمه

دندانپزشکی اقساطی در اصفهان با پوشش بیمه

دندانپزشکی اقساطی در اصفهان دسترسی به خدمات دندانپزشکی برای افراد با درآمد کم: دندانپزشکی اقساطی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *