زندگی بدون دغدغه وجود خارجی ندارد

زندگی بدون دغدغه وجود خارجی ندارد ! راه حل + معرفی کتاب

زندگی پر از چالش و دغدغه است. همه ما در برهه‌ای از زندگی‌مان با مشکلاتی مواجه می‌شویم، خواه در روابط شخصی، شغل، سلامتی یا مالی. برای بسیاری از ما، ایده یک زندگی بدون مشکل مانند یک رویای دور به نظر می رسد. اما چرا مشکلات بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما هستند؟ آیا می توان بدون مشکل زندگی کرد؟ در این مقاله به بررسی مفهوم زندگی بدون مشکل و عدم وجود آن می پردازیم , و در آخر معرفی کتاب فوق العاده ای داریم .

ماهیت چالش ها و دغدغه ها و مشکلات

مشکلات بخشی از زندگی هستند. آنها موقعیت ها یا شرایطی هستند که نیاز به راه حل یا حل دارند. مشکلات می توانند بیرونی باشند، مانند یک رئیس دشوار یا مشکلات مالی، یا داخلی، مانند مسائل مربوط به سلامت روان یا ناامنی های شخصی. مشکلات صرف نظر از ماهیت آنها، حضور دائمی در زندگی ما هستند.

با این حال، همه مشکلات یکسان ایجاد نمی شوند. برخی از مشکلات جزئی هستند، مانند گم شدن کلید یا تمام شدن شیر، در حالی که برخی دیگر بزرگ هستند، مانند یک بیماری جدی یا از دست دادن شغل. شدت یک مشکل اغلب تعیین می کند که چقدر بر زندگی ما تأثیر می گذارد و چقدر برای حل آن نیاز به تلاش داریم.

توهم زندگی بدون مشکل را نزنیم اینجا بهشت نیست !

ایده زندگی بدون مشکل آرزوی مشترک بسیاری از مردم است. ما اغلب زندگی ای را تصور می کنیم که در آن همه چیز عالی است و هرگز مجبور نیستیم با هیچ مشکلی روبرو شویم. با این حال، این ایده یک توهم است. واقعیت این است که زندگی بدون مشکل وجود خارجی ندارد.

ادامه مطلب  قیمت عینک طبی ایتالیایی کلاسیک زرد

حتی اگر بخواهیم تمام مشکلات بیرونی را از زندگی خود حذف کنیم، باز هم با چالش های درونی مواجه خواهیم شد. همه ما ناامنی ها، ترس ها و شک های خود را داریم که می تواند باعث استرس و اضطراب ما شود. حل این مشکلات درونی اغلب دشوارتر از مشکلات بیرونی است زیرا عمیقاً در روان ما ریشه دوانده است.

 

فواید مشکلات

در حالی که مشکلات ممکن است چالش برانگیز و استرس زا باشند، اما مزایایی نیز دارند. اولین مزیت این است که فرصت هایی برای رشد و یادگیری فراهم می کنند. وقتی با مشکلی مواجه می شویم، مجبور می شویم خلاقانه فکر کنیم و راه حل هایی برای آن بیاندیشیم. این فرآیند حل مسئله به ما کمک می کند تا مهارت ها و توانایی های خود را توسعه دهیم و ما را انعطاف پذیرتر و سازگارتر می کند.

دومین فایده مشکلات این است که به ما کمک می کنند قدر چیزهای خوب زندگی را بدانیم. وقتی مشکلی را تجربه می کنیم، می توان به راحتی روی جنبه های منفی زندگی خود تمرکز کرد. با این حال، هنگامی که مشکل حل شد، اغلب احساس قدردانی و قدردانی نسبت به چیزهایی که ممکن است بدیهی گرفته باشیم، می کنیم.

مقابله با مشکلات

در حالی که زندگی بدون مشکل غیرممکن است، راه هایی برای کنار آمدن با آنها وجود دارد. اولین قدم این است که بپذیرید مشکلات بخشی طبیعی از زندگی هستند. هنگامی که این را پذیرفتیم، می‌توانیم شروع به توسعه استراتژی‌های مقابله‌ای کنیم که برای ما مفید است.

یکی از راهبردهای مقابله تمرکز بر چیزهایی است که می توانیم کنترل کنیم. در حالی که ممکن است نتوانیم شرایط بیرونی را کنترل کنیم، می توانیم واکنش های خود را نسبت به آنها کنترل کنیم. با تمرکز بر چیزهایی که می توانیم کنترل کنیم، می توانیم سطح استرس خود را کاهش دهیم و احساس قدرت بیشتری کنیم.

ادامه مطلب  با 6 حرکت به سرعت ثروتمند شوید

معرفی کتاب

“خوشبختی واقعی تنها زمانی رخ می دهد که مشکلاتی را که از داشتن آنها لذت می برید پیدا کنید و از حل آنها لذت ببرید.”

وقتی زندگی بدون چالش وجود خارجی ندارد ! چه بهتر که مشکلاتی را که از حل آن ها لذت می بریم انتخاب کنیم ! و بقیه مشکلات را به تخم* مان بگیریم !

شاید شوکه شده باشید از بکار بردن این کلمه ! میخواهم کتابی را به شما معرفی کنم به نام هنر رندانه به تخم گرفتن اثر مارک منسون از نام کتاب معلوم است که با یک کتاب عادی طرف نیستیم ! این کتاب دقیقا می گوید در زندگی مشکلاتی جود دارد که باید قسمتی از آن هارا حل کنیم و در مسیر آن ها باقی مشکلات را به تخم * مان بگیریم مثلا ما تصمیم میگیریم مشکل بی پولی رو با یاد گرفتن یک حرفه حل کنیم در راه مشکلی مثل حرف فامیل و مشکل خستگی خودمون رو به تخم مون میگیریم و به کارمون ادامه میدیم !

البته این کتاب خیلی پر مغزیه ! و محتواهای بسیار زیادی داره ولی خواستم فلسفه کتاب رو بدونید نسخه بدون سانسور این کتاب با ترجمه طنز و فوق العاده ارشاد نیک خواه توی ایران هم موجود شده اسم نسخه سانسور شده این کتاب هنر ظریف بیخیالی هست که در ایران بیشتر به این اسم میشناسنش !

این کتاب سال ۲۰۱۹ یکی از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز شد برای خرید کتاب هنر رندانه به تخم گرفتن میتوانید به سایت خرید کتاب هشتگ کتاب مراجعه کنید

بخشی از کتاب هنر رندانه

میدونی کجاش بده ؟ وسواس نسبت به چیزهایی که ندارید ! میل به یک تجربه مثبت به خودی خود یک تجربه منفی هست !

ادامه مطلب  دوره آموزش حسابداری مقدماتی تا پیشرفته را کجا یاد بگیریم؟

هر چه بیشتر بخواهید ثروتمند شوید، صرف نظر از اینکه واقعاً چقدر پول در می آورید، احساس فقر و بی لیاقتی بیشتری می کنید. هر چه بیشتر بخواهید سکس*ی و دلخواه باشید، بدون در نظر گرفتن ظاهر واقعی خود، زشت تر می شوید.

هر چه عاجزانه بخواهید شاد و دوستداشتنی تر باشید، بدون توجه به کسانی که شما را احاطه کرده اند، تنهاتر می شوید و بیشتر می ترسید.

بنابراین اگر نباید به دنبال تجربیات مثبت باشید، چگونه می توانید شادی را تجربه کنید؟ پاسخ : مشکلات تان را انتخاب کنید !

«دردی که در ورزشگاه انتخاب می‌کنید، سلامتی و انرژی بهتری را به همراه دارد.

شکست‌ها در کسب‌وکار همان چیزی است که به درک بهتری از آنچه برای موفقیت لازم است منجر می‌شود.

باز بودن با ناامنی های خود به طور متناقضی باعث می شود در اطراف دیگران اعتماد به نفس و کاریزماتیک بیشتری داشته باشید.

درد رویارویی با واقعیت چیزی است که بیشترین اعتماد و احترام را در روابط شما ایجاد می کند.

رنج کشیدن از طریق ترس و اضطراب چیزی است که به شما امکان می دهد شجاعت و استقامت را تمرین کنید .

حتما ببینید

معرفی مکان های گردشگری عمان

معرفی مکان های گردشگری عمان

عمان، کشوری کهن در شبه جزیره عربستان، با سواحل زیبا، کوه‌های باشکوه و بیابان‌های پهناور، …

4 نظر

 1. حرف خق جواب نداره ممنون بابت مطلب زیباتون

 2. مدرسین قانون جذب میگن نه اگر تو زندگیت مشکل داریه تقصیر تویه خخخ خدا بگم چیکارشون کنه

 3. براٰی تو.

  دلم کشید بیاٰم و بنویسم نمیدونم چندسالتونه، چه تعداٰد اینجا دخترید و چه تعداٰد پسر؟ اما سوایِ ازینکه جامعه گاهی رقابت بین دو جنس بوجود میاره؛ سرِ اینکه کدومشون بیشتر سختی میکشن، رنج میبرن، خلاهای روحی و مشکلاٰتِ اجتماعی دارن، میخواٰم بگم قطعاً همه‌ی شما، همین حالا، وقتی میله‌ی بی‌آر‌تی رو گرفتید، تو واگنِ شلوغ و گرم و شرجیِ مترو چپیدید، همین حالاٰ که چایِ کهنه تو فنجون ریختید یا کتابِ درسی دستتونه و استرسِ زیادی سرِ عدمِ تمرکز به استخونتنون رسیده یا پشتِ دَخل مغازه نشستید و دلشوره‌ اجاره خونه رو دارید،

  همین حالاٰ که به یه مسافرتِ کوتاه با خونواده رفتید و دمِ ساحل لم دادید یا وقتِ استراحت تو اداره و شرکتتونه و یه تی‌بگِ قهوه انداختید تو ماگِ ساده‌تون و کلافه و عرق‌کرده لبِ پنجره ایستادید و.. همین حالاٰ، درست همین لحظه همتون تو یه میدونِ جنگید، متناٰسب با جنسیت و سنی که دارید. رنج و غمِ هر کدومتون هم نه تنها مقدسه بلکه دشواریِ خودش رو داره. حل کردن و کناٰر گذاشتنش صبرِ ایوب و طاقتِ یه پهلوون رو میخواٰد.

  اخه غم چی داره که بخوایم، تو این هم دنبالِ برتریش باشیم؟ غصه و آشوبِ هرکس قدِ خودشه، اندازه‌ی ظرف و توانشه. ناراحتیِ همه‌، یه اتفاقِ مهم و حقیقیه. نباید بهش پوزخند زد، نباید گفت:«اینکه درد نیست! دردِ من رو بدونی چی میگی؟!» من خلافِ هر کس و هر حرفی میگم میدونم حتما یه گیر و گوری تو جهانِ کوچیکتون هست، ولی بابتِ اینکه امروز هم دارید ادامه میدید، از مسئولیت‌هاتون با وجودِ تمومِ خستگی‌ها شونه خالی نمیکنید؛ دمتون گرم. به حرفِ هیچکس بها ندید، فقط سعی کنید تو این جنگ اخلاق‌مدارانه پیروز شید، بقیه نفهمن! خدا که میفهمه…

  میم سادات هاشمی | قصه‌فروش

 4. ممنون از معرفی کتاب زیباتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *