رفع بوی بد کفش با جوش شیرین

رفع بوی بد کفش با جوش شیرین

اکثر مردم کفش های بدبو را مایه شرم و خجالت می دانند. خوشبختانه، از بین بردن کفش های بدبو می تواند ارزان و آسان باشد. تنها چیزی که نیاز دارید مقداری جوش شیرین است.

برای نتیجه بهتر، شب ها باید از جوش شیرین در کفش استفاده کنید یا اگر قرار است مدتی از کفش استفاده نکنید، می توانید جوش شیرین را در کفش بریزید. در زیر به چهار روش استفاده از جوش شیرین برای رفع بوی بد کفش اشاره می کنیم.

رفع بوی بد کفش با جوش شیرین

۱- در هر کفش حداقل ۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین بریزید. جوش شیرین باید به طور کامل کف کفش را بپوشاند. اگر کفش شما بزرگ است، ممکن است به بیش از ۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین نیاز داشته باشید.

۲- کفش را تکان دهید تا جوش شیرین تمام کف پا را بپوشاند. پس از ریختن جوش شیرین داخل کفش، آن را به عقب و جلو تکان دهید تا جوش شیرین تمام سطح زیره کفش را بپوشاند. همچنین می توانید کفش را از هر دو طرف به آرامی تکان دهید.

۳- چند ساعت و ترجیحا یک شب صبر کنید. کفش های بسیار بدبو ممکن است تا ۲۴ ساعت نیاز داشته باشند. در این مدت، جوش شیرین هر بو را جذب می کند. همچنین می تواند باکتری های ایجاد کننده بو را از بین ببرد.

رفع بوی بد کفش با جوش شیرین

۴-جوش شیرین را خالی کنید. پس از اتمام زمان مورد نظر، کفش ها را به سطل زباله برگردانید و تکان دهید و ضربه بزنید تا جوش شیرین از کفش خالی شود. اگر مقداری جوش شیرین در کفش شما باقی ماند نگران نباشید زیرا برای شما مضر نیست. با این حال، اگر واقعا نگران باقی ماندن جوش شیرین در کفش خود هستید، می توانید داخل کفش خود را با جوش شیرین با جاروبرقی کاملاً تمیز کنید.

ادامه مطلب  چگونه لکه وایتکس را از روی لباس مشکی پاک کنیم؟

۵- در صورت لزوم مراحل بالا را تکرار کنید. اگر کفش های شما اغلب بوی بدی می دهد، می توانید این عمل را هفته ای یک بار تکرار کنید. البته با توجه به اینکه جوش شیرین می تواند کفش های چرمی را خشک و شکننده کند، بهتر است از این روش زیاد روی آن ها استفاده نکنید.

اگر کفش چرمی دارید که بوی بدی دارد، سعی کنید آنها را در مکانی با تهویه مناسب قرار دهید تا هوا در داخل آن جریان پیدا کند. همچنین قرار دادن خشک کن داخل کفش می تواند به بهبود و رفع بوی بد داخل کفش کمک کند.

حتما ببینید

شستشوی استخر باغ

شستشوی استخر باغ

به گفته اکثر افراد، داشتن استخر بسیار مجلل و هیجان انگیز است. اگر صاحب یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *