دستگاه هموژن آزمایشگاهی دست دوم اصفهان

دستگاه هموژن آزمایشگاهی دست دوم اصفهان

دستگاه هموژن که اصطلاحاً هموژنایزر به آن می گویند وظیفه همگن سازی مایعاتی که غلیظ یا رقیق هستند دارد همچنین همگن سازی جامدات و مایعات را نیز انجام خواهد داد و کاربرد آن بیشتر در صنعت لبنیات به چشم می خورد .

برای مثال شیر دارای چربیهای بسیاری می باشد وظیفه این دستگاه همگن سازی و یکنواخت سازی این چربیها می باشد این دستگاه می تواند ذرات چربی را در ابعاد خیلی کوچکتری خرد کند و شیری یکنواخت تحویل بدهد.

امروزه با پیشرفت علم و تولید انواع دستگاه هموژن، دیگر نگرانی و سختی کار بابت همگن سازی مایعات غلیظ و رقیق نخواهید داشت، این دستگاه ها در کلانشهرهایی مثل: اصفهان، تبریز، تهران تولید یا مونتاژ می شود.

دستگاه هموژن آزمایشگاهی دست دوم اصفهان

بسیاری از تولیدکنندگان لبنیاتی که در اصفهان هستند به دنبال دستگاه هموژن اصفهان با قیمت مناسب میگردند.دستگاه هموژن به این علت در لبنیاتی ها مورد استفاده قرار میگیرد چون وظیفه همگن سازی موادی مثل شیر و لبنیات خامه برعهده دستگاه هموژن می باشد که علاوه بر همگن سازی ماندگاری شیر را بالا می برد که این دستگاه صنعتی خصوصا در شهر اصفهان محبوبیت بسیاری دارد.

جالب است بدانید فرایندی که دستگاه هموژن طی می کند در خوش طعم شدن هرچه بیشتر شیر تاثیر می گذارد و در شهر اصفهان که منبع تولید دستگاه های صنعتی می باشد این دستگاه نیز تولید می شود.

دستگاه هموژن کاربرد متفاوتی در صنایع مختلف دارد امروزه آن را غالباً در مکانهای مختلف و لبنیاتیهای بزرگ جهت خرد کردن چربیهای موجود و ذرات بزرگ شیر دیده اید دستگاه هموژن جهت همگن سازی مایعات مختلف و سیالات در آزمایشگاه ها کاربرد بسیاری دارد، از جمله از دیگر کاربرد هایی که در اصناف دیگر دارد می توان پژوهشگاه ه، و مراکز تحقیقاتی را نام برد

ادامه مطلب  آینده شغلی خود را با این محصول تضمین کنید

دستگاه هموژن ازمایشگاهی

یکی از تجهیزات آزمایشگاهی که جهت خرد کردن و یا همگن کردن برخی مواد که به شکل جامد و یا مایع هستند استفاده می شود، دستگاه هموژن ازمایشگاهی است، این دستگاه در انواع مختلف آزمایشگاه ها یا در دامداریها، در لبنیاتیها همچون پنیر سفید و همچنین داروسازی نیز استفاده می شود، در واقع کار این دستگاه این است که یک مواد با کیفیت از همگن و ترکیب کردن چند نمونه مختلف تولید کند.

جالب است که بدانید اولین دستگاه هموژنایزر در سال ۱۸۹۹ ساخته شد که وظیفه ابتدایی آن فرایند کردن شیر بوده است اما به مرور زمان این دستگاه دستخوش تغییراتی شده و در صنعتهای مختلفی مثل صنعت پزشکی مورد استفاده قرار گرفت.

دستگاه هموژن ازمایشگاهی

ذکر این نکته ضروری است که دستگاه هموژن آزمایشگاهی انواع مختلفی دارد که اولین نوع آن را هموژنایزر تحت فشار بالا میگویند، این نوع از دستگاه همگن ساز در تولید صنایعی مثل غذایی، صنایع دارویی، اسانس گیاهی، صنایع شیمیایی، لبنی، بیوتکنولوژی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد، البته از این دستگاه بیشتر برای نمونه هایی که مایع هستند استفاده می کنند زیرا نمونه ‌ها در این نوع از دستگاه همگن سازی در پشت شیر فشار قوی تحت فشار قرار می گیرند و فشار توسط پیستونها اعمال می شود و فاصله ذراتی که پشت شیر فشار بالا قرار دارند قابل تنظیم و تغییر است.

بهتر است که بدانید دستگاه هموژن به صورت کلی به دو شکل تک هد و دو هد ساخته می شود که جزوی از هموژنهای تحت فشار هستند و برای همگن سازی مواد مایعی که غلظتهای مختلفی دارد استفاده می شود.

ادامه مطلب  پرچم تشریفات چیست و به چه منظور از آن استفاده میشود؟

دستگاه هموژن دست دوم

هدف از همگن سازی یا هموژنیزه کردن ایجاد یک امولسیون پایدار می باشد، به عنوان مثال در هموژن شیر باید فرآیند انجام شده به صورتی باشد که گویچه های چربی ایجاد نشوند و در نهایت موجب تشکیل یک لایه در بالای شیر نشود لذا همگن سازی باعث به وجود آمدن اختلالاتی در روند تشکیل گلبولهای چربی می شود و در نهایت باعث کاهش چربیهای تشکیل شده در سرشیر می شود.

این روش تمایل چربیهای موجود در شیر را به جمع و گلوله شدن کاهش می دهد و عبور شیر با سرعت زیاد از مجرای کوچک موجود در دستگاه هموژن با ایجاد عواملی مانند: حباب سازی و تلاطم باعث می شود تا گلبولهای چربی از هم بپاشند.

دستگاه هموژن دست دوم

با توجه به کاربرد فراوان این دستگاه در صنایع مختلف و قیمت بالای دستگاه های صنعتی، بسیاری از افراد به دنبال خرید دستگاه هموژن دست دوم هستند.
لازم به ذکر است که دستگاه هموژن به صورت دست دوم نیز در دسترس است اما قبل از خرید هر نوعی از آن ابتدا باید با کارکرد آن به خوبی آشنا شوید.

همانطور که می دانید از دستگاه هموژن برای هموژنیزه کردن محصولات لبنی مانند: شیر و ماست استفاده می شود اما باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که بسته بندی این محصولات باید در کارتنهای مقوایی ضخیم و مقاوم صورت گیرد.

همگن سازی یا هموژنیزه کردن بر ساختار فیزیکی شیر اثر می گذارد و باعث می شود تا اکسیداسیون آن کاهش پیدا کند و رنگ شیر سفید تر شده و عطر و طعمی مناسب تر پیدا کند.

ادامه مطلب  نخ پنبه ساده شانه شده یزد
خرید و فروش ارز دیجیتال

حتما ببینید

ایده ای برای فرش مرا میلیاردر کرد

ایده ای برای فرش مرا میلیاردر کرد

بعد از تموم شدن درسم به دنبال راهی برای کسب درآمد بودم ولی با توجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *