دارچین به عنوان طعم مطلوب خوشبختی همیشه به یادم خواهد ماند

دارچین به عنوان طعم مطلوب خوشبختی همیشه به یادم خواهد ماند

روزی فردی را ملاقات کردم که برای همیشه زندگی من را تغییر داد. این فرد در حوزه ادویه جات فعالیت می کرد. به من توصیه کرد در دنیای ادویه ها، ادویه ای را که همیشه احساس مطلوب به من منتقل می کند را انتخاب کنم. دارچین عطری بود که برای من همیشه خوش یمن بود.

دارچین لوله ای

دارچین لوله ای در بهبود گردش خون که از حملات قلبی یا بیماریهای قلبی و عروقی جلوگیری می کند. دارچین برای تسکین درهایی همچون عضلانی و استخوانی به دلیل طبع گرمی که دارد مفید می باشد. دارچین همراه با مسواک و خمیر داندان بوی دهان، پوسیدگی را از بین می برد و در سفیدی آن نقش بسزایی دارد. می توانید از تکه های دارچین در جاهای مختلف خانه استفاده کنید که منجر به دف حشرات از محیط می شود. این گیاه به صورت دارچین برای کسانی که از چاقی رنج می برند به شدت پیشنهاد می شود چونکه در هضم غذاهای کربوهیدارتی نقش مهمی دارد.

دارچین لوله ای

دارچین ستاره ای
افراد دارچین ستاره ای را از تنه درختان با تبر و چاقوی تیز به سبک استوانه ای بلند می تراشند که بسیار نرم و منعطف می باشد و همچنین دارای وزن سنگینی می باشد که این محصول را روی پارچه های تمیز و توری سفید به صورت سنتی در محیط خنک و به دور از نور خورشید قرار می دهند
تا خوب خشک شود سپس با آسیاب مخصوص پودر می کنند و به عنوان چاشنی در پخت و پز غذاهای خود استفاده می کنند. این محصول مانند دانه های قهوه بوی خاصی از خود ساطع می کند و افرادی که دچار افسردگی و یا بی حالی می باشند.
کافی است سه بار هر دو دقیقه بینی خود را نزدیک یک ظرف دارچین کنند که این عمل احساس خوشایندی به افراد می بخشد و همچنین مانع از فراموشی زودرس در افراد میانسال و سالمند می شود و همچنین برای انتخاب و تشخیص بوی عطر و ادکلن از یکدیگر این محصول را می توان بعد از هر بار تست عطرها استشمام کرد.

ادامه مطلب  تجهیزات چاه ارت

دارچین ستاره ای

دارچین سیلان
جالب است بدانید که چوب دارچین سیلان را از درختی به نام سینامون که به آن درخت دارچین می گویند، می گیرند که ابتدا با یک ابزار تیز، لایه درونی درخت را به صورت نواری شکل برش می دهند سپس آنها را خشک می نمایند و در طی فرآیند خشک شدن، این نوارها به شکل لوله ای در می آیند. در طب سنتی از این ماده برای درمان بسیاری از بیماریها استفاده می نمایند چرا که دارچین سرشار از مواد معدنی و مغذی می باشد.
باتوجه به این که دارچین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است از آن علاوه بر درمان انواع بیماریها، برای کنترل رادیکالهای آزاد در بدن استفاده می شود همچنین روال پیری را کاهش می دهد. با توجه به ترکیبات خاصی که در دارچین وجود دارد، باکتریهای موجود در دهان را از بین می برد همچنین از بوی بد دهان جلوگیری می نماید به همین دلیل از آن برای تهیه خمیر دندان و دهان شویه نیز استفاده می کنند.

دارچین سیلان

حتما ببینید

نکته برای تبدیل شدن به یک عکاس عروسی خوب

نکته برای تبدیل شدن به یک عکاس عروسی خوب

عکاسان عروسی برای یادبود جشن پیوند زن و شوهر ضروری هستند. آنها از مراسم عروسی، پذیرایی، محل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *