بذر ذرت شیرین مسنجر

خرید بذر ذرت چلنجر براتلا زودرس شیرین

هر کدام از بذرهای ذرت دارای ویژگیهای مختص به خود می باشد که برای کاشت در یک منطقه آب و هوایی مناسب می باشد که از جمله آنها می توان به بذر ذرت علوفه ای مغان اشاره کرد.

در بین دامداران بذر ذرت و از آن جمله بذر ذرت سیمون بسیار محبوب می باشد زیرا که از صرفه اقتصادی بالایی برخوردار است بهتر است به جای اینکه بذر ذرت را در انبارهای بزرگ و بر روی هم دیگر ذخیره کنید آنها را به در بسته بندیهای سیلاژ تهیه نمایید زیرا که در این نوع بسته بندی کیفیت غذای مورد نیاز دام حفظ می شود و این نوع بسته بندی اجازه نمی دهد تا بذر ذرت دچار کپک زدگی شود و باعث می شود تا مواد خشک بیشتری نسبت به سایر علوفه ها در دسترس دام قرار گیرد.

خرید بذر ذرت چلنجر براتلا زودرس شیرین

شرکتهای مختلفی به فروش این محصول در حال فعالیت می باشند که لازم است در هنگام خرید از معتبر بودن آنها اطمینان لازم را حاصل نمایید که شما می توانید با اطمینان خرید بذر ذرت زودرس را انجام دهید.

کاشت و برداشت محصولات به وسیله کشاورزان انجام می شود که در این زمینه تخصص کافی دارند برای کاشت بذر ذرت و یا بذر ذرت مکزیکی به مقدار بذر لازم ذرت علوفه ای در هر هکتار واقف هستند کاشت این نوع محصول نیز متخصصان خود را می طلبد که باید در هنگام کاشت از اطلاعات لازم و کافی در این زمینه برخوردار باشد تا بتواند بذر علوفه را با بهترین کیفیت برداشت نماید.

بذر ذرت شیرین مسنجر

یکی از بهترین گونه های ذرت، ذرت شیرین مسنجر است که بذر آن به دلیل داشتن قند زیاد در دانه جزو ارقام سوپ شیرین در ذرت طبقه‌بندی شده‌است و عملکرد و کیفیت بسیار بالایی دارد ارقام سوپر شیری نسبت‌به ارقام شیرین شیرین ذرت از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند از خصوصیات بذر ذرت مسنجر می‌ توان به بوته های قوی آن و دانه‌بندی بسیار منظم و وزن بلال بسیار مناسب است طعم بسیار شیرین و مناسبی دارد و برای افرادی که به‌دنبال تازه خوری هستند ساخته شده‌اند.

ادامه مطلب  داستان مردی که با فروش ادکلن یک شبه میلیاردر شد

یکی از خصوصیات مهم ذرت مسنجر وزن بسیار مناسب و چیدمان بسیار مناسب دانه های ذرت در درون ذرت است.

بذر ذرت شیرین مسنجر

از گونه های بسیار خوشمزه و شیرین ذرت می ‌توان به بذر ذرت شیرین چلنجر اشاره کرد که بذر ذرت شیرین تایسون در سایتهای مختلف در کنار بذرهای دیگری چون بذر کتان به فروش می‌ رسد و اما از ویژگیهایی که این ذرت دارد مقاوم بودن، شیرین بودن و متناسب بودن آن است و این ذرت توانایی سازگاری با شرایط مختلف آب ‌و هوایی و تنشهای محیطی را دارد

و همچنین این ذرت سوپر شیرین است و رنگ آن به رنگ زرد می ‌باشد بلالهای آن با پوشش برگی سبز تیره به‌ طور کامل نوک بلال دانه ها را پوشش داده‌ است و از بقیه ذرتهای موجود در بازار بسیار سنگین تر است و دانه های ذرت بسیار درشت و شیرین و خوشمزه است و همچنین شرایطی مانند درجه‌ حرارت محیط بر روی زو درس و دیررس بودن رسیدن این ذرت تاثیر گذار است.

بذر ذرت براتلا

اگر قصد دارید تا ذرت برای کنسرو ذرت شیرین را پرورش دهید می توانید از بذر ذرت براتلا استفاده کنید که برای کشت بهاره و پاییز مناسب است و محصول تولیدی شرکتی در استرالیا می باشد بهترین زمان برای کاشتن ذرت هنگامی است که دمای خاک ۶۰ درجه سانتی گراد باشد معمولا در آخرین روزهای بهاری که هوا گرم است این امکان فراهم می باشد، دقت داشته باشید که اگر ذرت را در روزهای سرد بکارید در جوانه زنی آنها اختلال ایجاد می شود.

ادامه مطلب  پخش سینی چوبی دسته فلزی طرح دار

اگر اقدام به کاشت زود هنگام ذرت کنید اثرات آن را حدود ۲ تا ۳ هفته بعد از کاشت آن مشاهده خواهید کرد، به دلیل اینکه در ناحیه بذر دمای خاک ناهموار می گردد می تواند باعث شود تا جوانه زنی دانه ها نیز به صورت ناهموار انجام شود و عملکرد آنها را بین ۸ تا ۱۰ درصد کاهش دهد.

این مسئله را در نظر داشته باشید که بذر ذرت به نور کامل جهت رشد احتیاج دارد و به صورت مداوم باید آبیاری شود چراکه باید همیشه مرطوب بماند.

بذر ذرت براتلا

بعضی از افراد به دنبال کشت ذرتی هستند که دو منظوره باشد و بتوان از آن جهت مصرف دانه ای و علوفه ای استفاده کرد، بذر ذرت براتلا برای کشت در فضای باز مناسب بوده و خصوصیات ذکر شده را دارد بذر ذرت دراخما از ارقام دیررس محسوب می شود و به دلیل حفظ کیفیت دانه ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است، همچنین پوشش غلاف بلالها یک اندازه بوده و رنگ آنها یکنواخت می باشد که باعث شده است تا جهت مصرف دانه ای و علوفه ای مناسب باشد.

یکی دیگر از مزایای این نوع ذرت مقاومت نسبی آن در برابر ویروس موزائیک کوتولگی ذرت است و برای کشت در خوزستان، بهبهان و دزفول مناسب می باشد.

برنامه ای که با راه رفتن پول می دهد

حتما ببینید

زندگی من مانند دریایی است که دریاچه های اتفاقات خوب به آن متصل اند!

زندگی من مانند دریایی است که دریاچه های اتفاقات خوب به آن متصل اند!

ثروتمندان ثروتمند هستند، چون دید آن ‌ها به جهان پیرامونشان درست است. ثروتمند هستند، چون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *