جراحی ترمیمی بینی چیست؟

جراحی ترمیمی بینی چیست؟

جراحی بینی می تواند یک تصمیم مهم برای بیمارانی باشد که روی دستیابی به بهترین نتایج ممکن برای رفع مشکلات عملکردی یا زیبایی خود حساب می کنند. با این حال، برخی از بیماران به نتیجه ای که در ابتدا از عمل جراحی بینی اولیه خود انتظار داشتند، نمی رسند.

در برخی موارد، افراد برای مشکلات اولیه خود جراحی نا موفقی را تجربه می کنند. جراحی ترمیمی بینی که به آن رینوپلاستی ترمیمی نیز گفته می شود، روشی است که در آن جراح به مشکلاتی که ممکن است از جراحی بینی قبلی که توسط جراح دیگری انجام شده است به وجود آمده، رسیدگی کند.

دکتر حمیدرضا راستی یکی از بهترین جراح بینی در تهران هستند که دارای تخصص گوش و حلق و بینی هستند و می تواند به ترمیم مشکلاتی که ممکن است بعد از جراحی بینی ایجاد شده باشد کمک کند. او همچنین می تواند به شما کمک کند تا به نتایجی نزدیک با آنچه در ابتدا تصور می کردید دست یابید.

 

دلایل جراحی ترمیمی بینی

بازسازی بافت خراب شده زمان جراحی بینی اولیه

اصلاح مشکلاتی تنفسی ایجاد شده

اصلاح مشکلات سوراخ شدگی سپتوم

بازیابی تنفس مجدد

رفع مشکل صدا دادن بینی هنگام تنفس

اصلاح اسکارهای جراحی بینی

چه کسی کاندیدای خوبی برای جراحی ترمیمی بینی است؟

دلایل مختلفی وجود دارد که بیماران ممکن است بخواهند جراحی ترمیمی بینی انجام دهند – از نارضایتی از نتایج زیبایی گرفته تا مشکلات عملکردی که پس از جراحی قبلی آنها تشدید شده یا به سادگی درمان نشده اند.

دلایل متداول برای انجام جراحی زیبایی بینی چیست؟

دلایل رینوپلاستی مجدد بسیار زیاد است. برخی از بیماران از نتایج به دست آمده توسط جراح دیگر ناراضی هستند. برخی دیگر ممکن است متوجه شوند که مشکلات عملکردی، مانند مشکلات تنفسی، پس از اولین جراحی به طور کامل اصلاح نمی شوند.

در موارد بسیار نادر، در ابتدا ممکن است عوارضی رخ دهد، و سپس جراحی ترمیمی بینی به پیش بیاید. دکتر حمیدرضا راستی به طور گسترده در مورد تکنیک ظریف و پیچیده رینوپلاستی ترمیمی آموزش دیده است. او با تجربه، دقت خود می تواند به شما کمک کند تا ظاهر و عملکرد مورد نظر خود را به دست آورید ایشان از نظر کاربران نیز یکی از بهترین جراح بینی می باشند.

چه مدت باید قبل از انجام جراحی ترمیمی بینی صبر کنم؟

اگرچه دکتر حمیدرضا راستی تمایل به انجام عمل جراحی زیبایی بینی را در اسرع وقت پس از عدم دستیابی به نتایج ایده آل خود درک می کند، قبل از اینکه انجام جراحی ترمیمی بینی ایمن باشد، کمی صبر لازم است. با توجه به تورم گسترده‌ای که معمولاً پس از جراحی بینی ایجاد می‌شود، بهتر است قبل از جراحی ترمیمی بینی صبر کنید تا التهاب ناشی از جراحی بینی اصلی برطرف شود.

ادامه مطلب  علت بوی بد دهان بعد از ایمپلنت دندان چیست؟

از نظر دکتر حمیدرضا راستی این دوره حداقل یک سال است.

پس از جراحی بینی، شش ماه تا یک سال طول می کشد تا تمام تورم در بافت های بینی به طور کامل فروکش کند. سرعت بهبودی نوک بینی معمولاً در مقایسه با بدنه یا سپتوم متفاوت است، بنابراین ایده آل ترین زمان برای جراحی ترمیمی بینی از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است

مشاوره جراحی ترمیمی بینی

هنگامی که برای مشاوره با دکتر حمیدرضا راستی ملاقات می کنید، او از به نگرانی های شما در مورد نتایج اولیه جراحی بینی شما گوش خواهد داد. این ارتباط گسترده پزشک و بیمار برای دستیابی به نتایچج بهتر ضروری است. او همچنین معاینه ای از بینی شما انجام می دهد تا میزان مشکلات موجود، اینکه آیا پیوند غضروف برای ایجاد اصلاحات مورد نظر ضروری است یا خیر، و کیفیت راه های هوایی بینی شما را مشخص کند.

بخشی از مشاوره شما همچنین شامل بررسی سابقه پزشکی و اقدامات قبلی جراحی بینی شما خواهد بود. سپس پزشک توضیح خواهد داد که با توجه به شاخص‌های آناتومیک، نیازها و اهداف شما، چه چیزی را می‌توان با جراحی ترمیمی بینی به دست آورد.

شما می توانید هر سوال را از پزشک در مورد مشکلات و تغییرات بپرسید.

عمل جراحی ترمیمی بینی چگونه انجام می شود؟

روش‌های رینوپلاستی اصلاحی معمولاً شامل برداشتن پیوند استخوان و غضروف از گوش یا دنده و تغییر شکل آن‌ها برای بینی است. این روش جراحی بسیار پیچیده است و به دستان ماهر یک جراح با تجربه نیاز دارد.

دکتر راستی نه تنها یکی از  بهترین جراحان بینی در تهران هستند بلکه به عنوان بهترین جراح بینی طبیعی در تهران نیز شناخته می شوند. ایشان همچنین یک متخصص گوش و حلق و بینی است و می‌تواند نقص راه هوایی بینی را بعد از جراحی‌های قبلی برطرف کند.

برش‌ها احتمالاً در همان ناحیه جراحی بینی اصلی ایجاد می‌شوند تا از ایجاد جای زخم اضافی جلوگیری شود.

ادامه مطلب  رابطه جنسی موفق چه تاثیری بر سلامت جسمی زوجین دارد؟

چه تکنیک هایی در جراحی ترمیمی بینی استفاده می شود؟

اکثرا روش‌های جراحی زیبایی بینی از روش باز استفاده می‌کنند. این تکنیک به پزشک امکان دسترسی بهتر به ساختارهای داخلی بینی و ارائه نتیجه مطلوب را می دهد. ممکن است مواردی وجود داشته باشد که بتوان جراحی بینی بسته (اندونازال) را انجام داد.

بهبودی جراحی ترمیمی بینی چگونه است؟

بهبودی پس از جراحی بینی ترمیمی بسیار شبیه به رینوپلاستی اولیه است. احتمالا تا چند روز بعد از عمل تورم، کبودی و ناراحتی را تجربه خواهید کرد. با این حال، درد را می توان با دارو تسکین داد. شما باید در دو ماه اول پس از جراحی به دقت از بینی خود در برابر آسیب محافظت کنید و تا دو هفته پس از جراحی ترمیمی بینی از دمیدن بینی خودداری کنید. اکثر بیماران پس از یک هفته می توانند به روال عادی روزانه بازگردند.

همچنین باید حداقل یک هفته  استراحت کنید، شاید بیشتر بسته به میزان بهبودی فردی شما. توصیه می کنیم به بدن خود گوش دهید تا مشخص شود چه زمانی برای بازگشت به کار، مدرسه و سایر فعالیت های عادی آماده هستید.

از انجام فعالیت های شدید مانند ورزش  باید حداقل برای یک ماه تا یک ماه و نیم اجتناب شود. جراح می تواند بر اساس فعالیتی که می خواهید انجام دهید، تخمین دقیق تری ارائه دهد. تورم، کبودی و حساسیت در ناحیه تحت درمان طبیعی است و این اثرات باید به تدریج محو شوند. اگر چه پس از چند ماه هنوز مقداری تورم باقی می یماند.

نتایج جراحی ترمیمی بینی

هدف از جراحی ترمیمی بینی بهبود نتیجه عملکردی و زیبایی جراحی بینی اصلی شما است. مهم است که به خاطر داشته باشید که انجام جراحی ترمیمی بینی حتی پیچیده تر از جراحی اولیه بینی است و ممکن است به دلیل تشکیل بافت اسکار و مقدار محدود غضروف موجود، همه اصلاحات ممکن نباشد.

بنابراین، انتظارات واقع بینانه از رینوپلاستی ترمیمی، کلید دستیابی به رضایت بعد از جراحی است. یک جراح بینی با تجربه همیشه به شما یک ایده جامع از آنچه از نتایج عمل خود انتظار دارید ارائه می دهد تا شما درک خوبی از نتیجه پیش بینی شده خود داشته باشید.

به طور کلی، اکثر تورم های بعد از جراحی ترمیمی بینی باید بعد از سه تا چهار ماه برطرف شود. نتایج به دست آمده پس از ۱۲ تا ۲۴ ماه معمولاً می تواند نتیجه نهایی شما در نظر گرفته شود. در این مرحله، کانتور/شکل بینی باید تا زمانی که در آینده دچار آسیب بینی نشوید، در طول عمر شما ثابت بماند.

ادامه مطلب  بهترین پزشک عمل تعویض مفصل زانو

آیا جای بخیه جراحی ترمیمی باقی می ماند؟

اگر جراحی بینی باز انجام شود، معمولاً یک اسکار کوچک و به سختی قابل توجه در قسمت زیرین سوراخ های بینی ایجاد می شود، ناحیه ای به نام کلوملا. اکثر بیماران متوجه می شوند که این برش به خوبی بهبود می یابد. اگر در مورد جای زخم نگران هستید، می‌توانیم در مورد چگونگی به حداقل رساندن ظاهر جای زخم با استفاده از پمادهای لایه‌برداری پوست و کاهش موضعی جای زخم، توصیه‌هایی می کنیم.

 

هزینه جراحی ترمیمی بینی چقدر است؟

جراحی ترمیمی بینی یک عمل پیچیده تر از جراحی بینی اولیه است و در نتیجه هزینه های آن اغلب بیشتر است. هزینه های مربوط به برنامه درمانی منحصر به فرد شما بستگی دارد و همچنین شامل هزینه بیمارستان یا مرکز پزشکی، هزینه بیهوشی و سایر موارد جانبی می شود. این عدد بسته به پزشک نیز متفاوت است اما با تحقیقات ما بسته به تجربه و دقت پزشک دکتر حمیدرضا راستی معقولترین عدد را دریافت می کنند. برای اطلاع از هزینه عمل بینی با شماره تلفن های موجود در سایت دکتر حمیدرضا راستی تماس حاصل فرمایید.

انتخاب بهترین جراحی ترمیمی بینی

از آنجایی که جراحی ترمیمی بینی شامل کار بر روی اجزای چارچوب بینی است که قبلاً عمل شده اند، این روش معمولاً پیچیده تر از جراحی بینی اولیه است. با در نظر گرفتن این موضوع، ضروری است که برای یافتن یک جراح ماهر که قادر به دستیابی به نتایج مورد نظر شما باشد، وقت بگذارید و در عین حال، جراحی را برای برآوردن نیازهای منحصر به فرد شما تنظیم کند. و به نکات زیر دقت کنید:

عکس های قبل و بعد از جراحی بینی اصلاحی را ببینید. این شاید بهترین راه برای معرفی خود به نمونه کارها و کارهای گذشته جراح باشد، زیرا نتایج به‌دست‌آمده در جراحی ترمیمی بینی می‌تواند نشانه‌ای عالی از کیفیت نتیجه نهایی شما باشد.
با جراح احتمالی خود شخصاً ملاقات کنید. در مجموع، مهم ترین عامل در انتخاب جراح مناسب، توانایی شما برای احساس راحتی و اطمینان تحت جراحی او است.

 

 

 

حتما ببینید

رابطه جنسی موفق چه تاثیری بر سلامت جسمی زوجین دارد؟

رابطه جنسی موفق چه تاثیری بر سلامت جسمی زوجین دارد؟

برای داشتن رابطه ای صمیمانه تر و لذت بخش، رابطه جنسی به تعداد بیشتر می‌ تواند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *