تست فلوک چنل چیست؟ تفاوت آن با تست فلوک پرمننت چیست؟

تست فلوک چنل چیست؟ تفاوت آن با تست فلوک پرمننت چیست؟

تست فلوک شبکه یک فعالیت سراسری در شبکه است که در زمینه عیب یابی، گواهی نامه و ابزارهای نصب برای نصب و نگهداری زیرساخت کابل کشی شبکه های کامپوتری است. تست فلوک شامل دو نوع تست فلوک چنل و تست فلوک پرمننت می باشد که در قسمت ذیل به بیان تعریف انواع تست فلوک بیان شده می پردازیم.

تست فلوک چنل Channel Test

تست فلوک چنل چیست ؟ اولین نوع بیان شده تست فلوک، تست فلوک چنل می باشد که تنها برای تأیید عملکرد سیستم انتها به انتها مورد استفاده قرار می گیرد که شامل رابط تجهیزات و کاربر می شود. زمانی که پچ کورد جابجا شود، تست  چنل دیگر اعتبار چندانی ندارد.

تست چنل همچنین نمونه ی ساده ای از آزمایش کابل شبکه می باشد که ابتدا دو سر کابل را کیستون زده و سپس با استفاده از پچ کورد کابل ها را به دستگاه متصل کرده و تست چنل را انجام می دهیم. به عبارتی  ساده تر میتوان گفت یکی از ساده‌ترین و راحت ترین تست فلوک کابل شبکه است.

ابتدا و انتهای کابل شبکه رو کیستون زده، بعد با استفاده از پچ کورد کابل‌ها رو به دستگاه متصل کرده و از کابل شبکه تست می‌گیریم.

تست فلوک پرمننت Permanent Test

تست فلوک پرمننت چیست ؟ همانطور که بیان شد نوع دوم تست فلوک، تست فلوک پرمننت می باشد، که در تست فلوک پرمننت ابتدا دو سر کابل رو به کیستون زده و به وسیله ی ماژول های پرمننت که متعلق به خود تستر فلوک هست کابل رو به تستر کابل شبکه فلوک متصل کرده و تست رو انجام می دهیم. و همچنین  با توجه به اینکه در این تست از ماژول های پرمننت استفاده می شود، تست سخت ترمی باشد و  در صورت تأیید کابل در این تست، به تست های دیگر نیازی نیست.

به عبارتی ساده تر میتوان گفت این نوع تست مطمئن ترین  و کامل ترین تست نسبت به چنل می باشد، اما پیچیدگی و سختی خودش را دارد. کابل را کیستون زده و به وسیله ماژول های پرمننت که متعلق به خود تستر فلوک است کابل را به دستگاه متصل کرده و شروع به انجام تست فلوک میکنیم.

ادامه مطلب  درهای موفقیت را گشودم و به دنیای ثروت پا گذاشتم

تفاوت تست فلوک چنل و پرمننت در چیست؟

همانطور که دو تعریف انواع تست فلوک بیان شد و متوجه شدیم که از نوع تست چنل و پرمننت تشکیل شده است و همچنین کارایی این دو نوع تست فلوک چگونه است حال به بیان تفاوت این دو نوع تست فلوک اشاره می کنیم از جمله تفاوت مایبین این دو نوع سخت گیری تست پرمننت نسبت به تست چنل در پاس کردن کابل است که تست پرمننت نسبت به تست چنل سخت گیری خیلی بیشتری دارد.

تفاوت تست فلوک چنل و پرمننت در این است که در تست پرمننت بر خلاف  تست چنل، امکان بررسی کارایی لینک‌ها در آینده نیز وجود دارد. زیرا کارایی لینک‌های پرمننت در هر زمان متناسب با کارایی آن‌ها در زمان نصب می‌باشد. بر همین اساس، در ادامه کار تست چنل، در صورتی که در انتقال داده مشکلی وجود داشته باشد یا ایجاد شود، بررسی لینک‌های پرمننت باعث اطلاع از آن‌ها شده، و امکان حل این مشکلات را فراهم می‌کند. در نهایت، با انجام آزمایش تست  چنل می‌توان احتمال وجود مشکل را به پچ کوردها محدود کرده و برای یافتن آن‌ها اقدام کرد و اگر کابل شبکه‌ای تست پرمننت رو پاس کند، حتماً تست چنل رو هم پاس می‌کند.

همچنین در زمان سوکت زدن یا کیستون زدن برای تست پرمننت، می بایست به سالم و اصلی بودن آن ها اطمینان داشته باشیم. در مواردی ممکن است کابل شبکه دارای استاندارد بالا باشد اما در هنگام تست فلوک، کیستون شبکه یا پچ کورد استاندارد نبوده و جواب تست، گمراه کننده باشد.

مقایسه طول و عملکرد کابل شبکه تست چنل و پرمننت

* مسافت تمام کابل‌کشی‌ها و هرگونه اتصال میانی را تست چنل در برمی گیرد. با توجه به استانداردهای صنعتی نباید بیشتر از ۱۰۰ متر باشد و توصیه مهم کارشناسان طول پچ کورد نباید بیشتر از ۵ متر باشد.

* تستر اصلی و ریموت مجهز به آداپتورهایی با سیم‌های یکپارچه و عملکرد مشخص هستند بر همین اساس، دستگاه قادر است از پچ پنل به اضافه کابل و خروجی به کمک آزمون پرمننت، اطلاعات دقیقی در مورد قسمت ثابت کابل‌کشی گزارش می دهد و در صورت دریافت یک پاس از این تست، گزارش تایید شده ضامن این است که سیستم همیشه کار می‌کند.

ادامه مطلب  فروش نخ پنبه یزد

حال برحسب بیان انوع تست فلوک و مقایسه طول عملکرد کابل شبکه تست پنل و تست پرمننت به بیان اینکه دستگاه تست فلوک شبکه تا چه متراژی را پاس میکنند می رسیم که درجواب این سوال می توان بیان کرد که  استاندارد تست فلوک در هر دو تست چنل و تست پرمننت کابل شبکه ۹۰ متر طول کابل است که  این عمل را میتوان در متراژهای مختلف انجام داد و پارامترها را بررسی کرد اما معیار استاندارد آزمایش کابل در تست فلوک کابل شبکه در حال حاضر ۹۰ متر است.

کدام یک گزینه بهتری به شمار می‌روند/ تست چنل یا تست پرمننت؟

جواب این سوال قطعی نیست چون انجام تست پرمننت و تست چنل به عوامل مختلفی بستگی دارد، اگر قصد عیب یابی شبکه را دارید، ابتدا بررسی کنید که شبکه از چه نوع برنامه ای پشتیبانی می‌کند. توصیه می‌شود در چنین شرایطی از تجهیزات شبکه‌ای استفاده کنید که بتواند تست فلوک پرمننت را پاس کند چون اطلاعات دقیق‌تری و کیفیت بالاتری نیز برخوردار است. کابل به‌طور مستقیم به ماژول رسیده و ست شده، اما در چنل کابل با استفاده از یک پچ کورد خارجی متصل شده است.

قیمت و اجرا خدمات تست فلوک و انواع تست فلوک

شركت دیجی فلوک، در راستاي تكميل ارائه خدمات و اجرا شبکه های کامپیوتری اقدامات  به روز در زمینه خدمات تست فلوک انجام داده است که برخی از این خدمات شامل بررسی، آنالیز، عیب یابی و تست تجهیزات استفاده شده در شبکه با استاندارد های روز می باشد.

این خدمات شامل تست فلوک کابل شبکه، تست فلوک انواع کابل ھای Cat، کیستون های مورد استفاده و همه تجهیزاتی است که برای راه اندازی و اجرای شبکه مورد استفاده قرار گرفته است انجام می شود. همچنین اجاره دستگاه تست فلوک و انجام تست فلوک از خدمات ما می باشد.

ادامه مطلب  من توانستم بهترین مسیر را برای ثروت آفرینی انتخاب کنم!

خدمات تست فلوک توسط كارشناسان متخصص و مجرب شرکت دیجی فلوک برای اولین بار در ایران با جدیدترین و بروزترین دستگاه عرضه شده شرکت دیجی فلوک می باشد، که شامل دستگاه تست فلوک DSX8000  ورژن۲  با همراه داشتن تاییدیه کالیبراسیون دستگاه پروژه های تست را برای مشتریان خود انجام می دهند، که این موضوع باعث برتری شرکت دیجی فلوک نسبت به بقیه رقبای خود  شده است .

از ویژگی های منحصر به فردی که این نوع دستگاه را با سایر مدل های تولید شده متمایز می کند میتوان به آیتم های زیر اشاره کرد:

  • تست کابل شبکه Cat8 در مدت زمان ۸ ثانیه
  • وجود WiFi و امکان آپلود گزارش تست درمحیط ابری
  • گزارش ایرادات از جمله عدم اتصال شیلد و زوج سیم ها ، تداخل سیگنال به صورت تصویری و گرافیکی
  • مدیریت بیش از ۱۲۰۰۰ تست کابل Cat6Aمختلف از کابل شبکه
  • صفحه نمایش لمسی خازنی و رابط کاربری آسان

بعد از انجام این نوع تست دستگاه گزارش کاملی در خصوص سرعت شبکه، کیفیت اجرا از قبیل کابل کشی، نصب کیستون و مشخص نمودن محل دقیق خمیدگی قطعی و … را ارائه می دهد.

از دیگر مزایای خدمات تست فلوک،  شرکت دیجی فلوک این است که می توان  از طریق شبکه به سخت افزاری یا نرم افزاری بودن ایراد به وجود آمده در شبکه اشاره کرد، همچنین مواردی که در گزارشات ارائه می شود شامل، ایرادات کیفی و کمی بر اساس استانداردهایی که در هر قسمت از شبکه به کار گرفته شده است مشخص می شود. هر قسمت از شبکه شامل کیسون شبکه، پچ پنل در قسمت انتهایی که معمولا در رک قرار گرفته شده و … می باشد.

این گزارشات به راحتی قابل تحلیل و ارزیابی هستند و می توانند در راستای رفع عیب به متخصصین کمک کنند. علاوه بر آن کارشناسان اجرایی راحت تر می توانند نودهای فعال و غیر فعال را تشخیص دهند و بر این اساس ایرادات شبکه را راحت تر پیدا کرده و اقدام به رفع آن کنند.

شماره تماس: ۸۶۰۸۱۸۴۸

موبایل: ۰۹۳۹۸۸۶۶۷۹۷

وب سایت: www.digifluke.com

حتما ببینید

 انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود

باغ تالار گرمدره، محیطی دنج برای برگزاری مراسم‌های خاص

انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *