بهترین روش برای رفع بوی روغن از لباس 3

بهترین روش برای رفع بوی روغن از لباس

همانطور که می دانید بوی بدی که حتی پس از شستشو روی لباس ها باقی می ماند برای اکثر افراد آزاردهنده است، به خصوص اگر بوی بد ناشی از لکه های روغن باشد. اگرچه بوی روغن از لباس ها با شستن از بین می رود، اما پس از مدتی دوباره ظاهر می شود و می تواند با بوی نامطبوعی همراه باشد.

توجه داشته باشید که برای از بین بردن بوی روغن از لباس ها، اگرچه شستشوی منظم با مواد شوینده می تواند لباس را تمیز کند، اما اغلب در از بین بردن بوی روغن و چربی موثر نخواهد بود. در واقع پودرهای لباسشویی و نرم کننده ها می توانند در ابتدا بوی چربی را بپوشانند، اما اگر علت را از بین نبرید، این بو برای مدت طولانی روی پارچه باقی می ماند.

البته نکته منفی در اینجا این است که چربی می تواند روی سایر قسمت های پارچه و لباس ساییده شود و بوی چربی پخش شود. وقتی کنار گاز می ایستید و غذا را سرخ می کنید، غیر از کثیفی روی اجاق گاز، روغن هم روی لباستان باقی می ماند. به طور معمول، ذرات روغن میکروسکوپی به عمق پارچه نفوذ می کنند و در نهایت تمیز کردن را دشوار می کنند.

اما اگر برای لباس‌هایتان با این مشکل مواجه هستید، می‌توانید از روش‌های خانگی بالا برای رفع بوی ناشی از روغن در لباس‌هایتان استفاده کنید.

بهترین روش برای رفع بوی روغن از لباس

استفاده از سرکه سفید و جوش شیرین:

سرکه سفید و جوش شیرین خاصیت خوشبو کنندگی دارند و می توانند به شما کمک کنند بوی روغن را از لباس هایتان پاک کنید.

ادامه مطلب  بیرون کتری استیل سوخته را چگونه تمیز کنیم؟

مواد لازم:

یک لیوان سرکه سفید

یک فنجان جوش شیرین

دستورالعمل استفاده:

توجه داشته باشید که ساده ترین راه برای شستن لباس ها بدون مواد شوینده مخلوط کردن سرکه سفید و جوش شیرین در یک لگن است. سپس می توانید لباس ها را به مدت ۳۰ ثانیه در این محلول به خوبی هم بزنید و بعد از ۴ ساعت خیساندن لباس ها را در ماشین لباسشویی قرار دهید و طبق معمول بشویید و خشک کنید.

بهترین روش برای رفع بوی روغن از لباس 2

استفاده از روغن اکالیپتوس و صابون ظرف:

برای انجام این روش به مواد مختلفی نیاز دارید که باید آماده شوند و سپس طبق دستور عمل کنید.

مواد مورد نیاز:

یک قاشق غذاخوری روغن اکالیپتوس

یک چهارم فنجان صابون ظرفشویی

دستورالعمل استفاده:

برای استفاده از این روش خانگی، ابتدا باید روغن اکالیپتوس و صابون ظرفشویی را ترکیب کنید و سپس آن را مستقیماً روی ناحیه آغشته به چربی بمالید. پس از چند ثانیه، با استفاده از یک مسواک قدیمی محلول را روی پارچه یا لباس خود بمالید و بگذارید چند ساعت بماند.

ترایدنت برای از بین بردن بوی روغن از لباس:

همچنین ترایند یک روش خانگی برای از بین بردن بوی روغن خواهد بود که در زیر با مواد لازم و دستورالعمل استفاده از آن به آن پرداخته ایم:

مواد مورد نیاز:
یک چهارم فنجان صابون ظرفشویی

یک لیوان پراکسید هیدروژن

یک لیوان آمونیاک معطر لیمو

دستورالعمل استفاده:

توصیه می شود قبل از افزودن لباس سه ماده ذکر شده را با آب داغ مخلوط کنید و سپس لباس را به مدت ۲۰ دقیقه در آن خیس کنید. پس از زمان تعیین شده، فرآیند شستشو را شروع کنید. پس از اتمام کار باید ماشین لباسشویی را با یک شوینده عالی روشن کنید.

ادامه مطلب  رفع بوی بد کفش با جوش شیرین

بهترین روش برای رفع بوی روغن از لباس 2

اکسی کلین برای از بین بردن بوی روغن از لباس:

اکسی کلین در فرآیند از بین بردن بوی روغن از لباس نیز تاثیر مثبتی دارد و در ادامه می توانید با مواد لازم و مراحل استفاده از آن آشنا شوید:

مواد مورد نیاز:

یک قاشق غذاخوری روغن اکسی کلین

دستورالعمل استفاده:

ابتدا باید یک قاشق روغن اکسی کلین را با مقدار کافی آب سرد در یک سطل ترکیب کنید. سپس لباس را در آن خیس کنید و بگذارید ۴ ساعت بماند. پس از این مدت زمان، فرآیند شستشوی معمولی را با ماشین لباسشویی شروع کنید.

 

حتما ببینید

چگونه لکه روغن از روی کابینت پاک کنیم

چگونه لکه روغن از روی کابینت پاک کنیم؟

کابینت ها و میزهای آشپزخانه معمولا با مواد غذایی و دوده حاصل از پخت و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *